Arka – MKS Perła 20:21 (koniec)
Arka Gdynia (K)
20:21 (7:11)
MKS Perła Lublin
Niedziela 13.09.2015, 14:40 • Arena Gdynia, Gdynia • PGNiG Superliga kobiet • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:30.

Serdecznie zapraszam na drugą kolejkę PGNiG Superligi kobiet pomiędzy Vistal Gdynia a MKS Selgros Lublin! Mecz zostanie rozegrany w Gdyni, a start został zapowiedziany na godzinę 14:30 w najbliższą niedzielę!

W pierwszej inauguracyjnej kolejce mogliśmy oglądać derby Trójmiasta kiedy to AZS Łączpol Gdańsk mierzył się z ekipą z Gdyni. Do przerwy beniaminek sensacyjnie prowadził z wicemistrzem Polski 15:12, lecz po przerwie role się odwróciły i Gdynianki ostatecznie wygrały to zacięte spotkanie 24:27. Najlepszą zawodniczką Vistalu była Monika Kobylińska, która zdobyła aż 13 bramek!

Natomiast Mistrzynie Polski na początek nowej kampanii zaledwie zremisowały ze Startem Elbląg 26:26. Do przerwy lublinianki prowadziły z rywalkami różnicą czterech bramek (15:11). W drugiej połowie drużyna z Elbląga odrobiła straty i do samego końca mecz był wyrównany.

W zeszłym sezonie do samego końca o tytuł Mistrza Polski wałczyły ze sobą drużyny z Gdyni i Lublina, ostatecznie spotkały się w finale play-offów, kiedy to zawodniczki Selgros Lublin wygrały rywalizację stosunkiem 3:1. Z pewnością przy najbliższej okazji gdynianki będą chciały zemścić się za tamten wynik i uciec głównym pretendentkom do tytułu na odległość 3 punktów.

Na to emocjonujące spotkanie zapraszam Państwa w najbliższą niedzielę już o godzinie 14:40 prosto na portal LAJFY.COM!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Od środka boiska rozpoczyna drużyna gości. W pierwszej akcji faulowana w ataku Gęga. (0:0)

1
    Ze skrzydła rzuca Gęga, znakomicie broni Gapska. (0:0)

2
    Z drugiej linii uderza Kobylińska, ponad bramką. (0:0)

3
    Po raz kolejny świetnie broni Gapska! Tym razem rzut oddała Quintino. (0:0)

3
    Żółty kartonik ogląda Gęga. (0:0)

4
    W słupek trafia Niedźwiedź! (0:0)
    5
    Wynik spotkania otwiera Charzyńska! (0:1)
    6
    Ze skrzydła bramkę zdobywa Gęga. (0:2)
    7
    Odrabia straty Janiszewska. (1:2)

8
    Obok bramki z dystansu uderza Gęga. (1:2)

9
    Świetną akcją kombinacyjną popisały się gospodynie, ze skrzydła rzucała Kozłowska, jednak doskonale broni Gawlik. (1:2)
    10
    Niedźwiedź umieszcza piłkę w siatce miedzy nogami Gapskiej. (1:3)

10
    Ukarana zostaje Galińska. (1:3)

12
    Kolejna próba pokonanie Gapskiej ze skrzydła, jednak po raz kolejny świetnie broni zawodniczka Vistal Gdynia. (1:3)
    12
    Kontratak zawodniczek z Lublina, bramkę zdobywa Quintino. (1:4)

13
    Odesłana na ławkę zostaje Gęga. (1:4)
    13
    Wykorzystują grę w przewadze gdynianki i odrabiają straty za sprawą Gutkowskiej. (2:4)
    15
    Podanie na skrzydło do Gutkowskiej, która znowu zdobywa bramkę. (3:4)
    15
    Szybko odpowiada drużyna przyjezdna. (3:5)
    17
    Gawlik już na parkiecie spodziewała się innego rzutu Kulwińskiej, a ta posyła piłkę ponad nią prosto do bramki! (4:5)
    19
    Szybki atak lublinianek i Gapska zostaje pokonana. (4:6)

19
    Timeout dla gospodarzy. (4:6)

20
    Z drugiej linii uderza Gutkowska, blokują jej rzut rywalki. (4:6)

20
    Uderza Zych, nogami broni Gawlik. (4:6)
    21
    Podanie na lewe skrzydło do Roli, która umieszcza piłkę w siatce. (4:7)

22
    Zych trafia w poprzeczkę! (4:7)
    23
    Kontratakują gospodynie, długie podanie do Gutkowskiej i ta zdobywa bramkę. (5:7)

29
    Za mocne podanie Roli do Niedźwiedź, nieudana kontra gości (6:10)
    29
    Świetny rzut z lewego rozegrania Galińskiej! (7:10)

30
    Gapska skutecznie broni rzut Kozimur, nie ma jednak kontry ze strony Vistalu (7:10)
    30
    Skuteczna akcja na sam koniec MKS-u, trafia z prawego skrzydła Bijan (7:11)

30
    Pierwsza połowa skończona. (7:11)

Do przerwy cztery trafienia przewagi mają lublinianki, To dużo i mało, ale jeśli patrzeć na dobrą grę w defensywie MKS-u gospodyniom może być ciężko wygrać ten mecz. Niemniej nie takie straty odrabiano i po przerwie emocji nie powinno zabraknąć!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (7:11)

31
    Pierwsza akcja gospodyń, przy piłce Kozłowska, przechodzi dwie rywalki, ale broni Gawlik. (7:11)
    32
    Kobylińska rzuca z dystansu, zmylona zostaje Gawlik, która rzuca się w swoją lewą stronę, a piłka wpada prosto w środek bramki. (8:11)

33
    Quintino zdobywa bramkę, jednak przekroczyła linię pola bramkowego, przez co sędzia nie uznał trafienia. (8:11)
    33
    Kobylińska rzuca znakomicie pod poprzeczkę! (9:11)
    34
    Gęga pokonuje Gapską. (9:12)
    34
    Szybko odpowiada Gutkowska. (10:12)
    35
    Mecz nabrał szybszego tempa, kolejna bramka dla drużyny przyjezdnej. (10:13)
    35
    Kobylińska przejmuje piłkę, podaje do Kulwińskiej, ta długim podanie na skrzydło uruchamia Galińską, która umieszcza piłkę w siatce. (11:13)
    36
    Natychmiast odpowiadają lublinianki. (11:14)

37
    Będziemy mieć rzut karny dla Vistalu Gdynia. (11:14)
    37
    Kobylińska po raz kolejny pewnym rzutem zdobywa bramkę! (12:14)
    37
    Rola powiększa przewagę swojej drużyny. (12:15)
    38
    Kobylińska mimo asekuracji dwóch rywalek zdołała pokonać Gawlik! (13:15)

38
    Gapska wyjmuję piłkę z linii bramkowej!! (13:15)

39
    Ukarana zostaje Gęga. (13:15)
    39
    Kolejny wykorzystany rzut karny przez Kobylińską! (14:15)
    39
    Niedźwiedź przedziera się przez obronę i zdobywa bramkę. (14:16)

40
    Ponad bramką rzuca Kobylińska. (14:16)
    41
    Z dystansu piłkę w siatce umieszcza Niedźwiedź. (14:17)
    42
    Gutkowska zabiera piłkę rywalkom, pędzi na bramkę i pokonuje Gawlik. (15:17)

42
    Była okazja na dobry kontratak gospodyń, lecz Kulwińska zastopowała zapędy koleżanek poprzez zwolnienie akcji. (15:17)

43
    Teraz kontra lublinianek, Quintino wychodzi sam na sam z Kordowiecką, w poprzeczkę trafia zawodniczka drużyny przyjezdnej. (15:17)
    43
    Kulwińska z rywalką na plecach odwraca się i wpakowuje piłkę przy słupku do bramki. (16:17)

44
    Kolejny rzut karny dla Vistalu Gdynia. (16:17)
    45
    Znowu nie myli się Kobylińska! Mamy remis! (17:17)

45
    Znakomicie broni Kordowiecka! (17:17)

46
    Kulwińska wywalczyła kolejny rzut karny dla swojej drużyny. (17:17)

46
    Gawlik znakomicie broni uderzenie Kobylińskiej. (17:17)

47
    Quintino przelobowuje Kordowiecką, ale trafia w poprzeczkę! (17:17)

48
    Faulowana w ofensywie Kulwińska. (17:17)
    49
    Quintino zdobywa bramkę ze skrzydła. (17:18)
    49
    Kontra lublinianek, Rola umieszcza piłkę w siatce. (17:19)

49
    Timeout dla gospodarzy. (17:19)

50
    Dunja trafia w słupek. (17:19)
    50
    Rola powiększa przewagę swojej drużyny nad rywalkami. (17:20)
    51
    Galińska świetnym rzutem z biodra pokonała Gawlik. (18:20)

52
    Z lotnym bramkarzem gra drużyna Selgros Lublin. (18:20)

52
    Kontratak gospodyń, niestety za mocne podanie do Kulwińskiej i przejmują rywalki. (18:20)

53
    Z dystansu w słupek trafia Kozimur. (18:20)

54
    Piłką w twarz oberwała bramkarka lublinianek. (18:20)
    54
    Skrzyniarz pokonuje Kordowiecką. (18:21)

55
    Timeout dla gości. (18:21)
    56
    Odrabia straty Galińska, coraz mniej czasu do wyrównania. (19:21)

57
    Świetnie dwa razy z rzędu broni Kordowiecka! (19:21)
    58
    Gutkowska zmniejsza różnicę bramek do zaledwie jednej. (20:21)

59
    Obok bramki rzuca Zych. Jednak wciąż przy piłce Vistal. (20:21)

60
    Ostania minuta spotkania, w ataku lublinianki. (20:21)

60
    Faulowana w ataku zawodniczka Vistalu. (20:21)

60
    Timeout dla gospodarzy. (20:21)

60
    Ukarana zostaje Gęga. To jej trzecia kara! A to oznacza czerwoną kartkę! (20:21)

60
    Wolny dla Vistalu, na bramkę rzuca jedna z zawodniczek gospodyń, lecz blokują rywalki. (20:21)

Koniec meczu. (20:21)

W drugiej połowie za odrabianie strat wzięły się zawodniczki Vistalu Gdynia. Po mniej więcej 15 minutach gry udało im się tego dokonać, jednak Selgros Lublin zdołał ponownie wyjść na prowadzenie. W ostatnich minutach spotkania było bardzo nerwowo, bowiem gospodyniom brakowało zaledwie jednej bramki do remisu. Na dwie sekundy przed końcem spotkania ukarana dwoma minutami została Gęga, jednak to nie pomogło wywalczyć remisu gdyniankom. Dzięki temu zwycięstwu MKS Selgros nad swoimi największymi rywalkami mają przewagę jednego punktu po dwóch kolejkach nowego sezonu.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (16:10:00)

Maciej Jędrzejczyk

Arka Gdynia (K): Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Łabuda, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Mazur, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Kulwińska, Dunja
    MKS Perła Lublin: Gawlik, Dzhukeva – Bijan, Charzyńska, Quintino, Gęga, Kozimur, Niedźwiedź, Rola, Skrzyniarz