Red Devils – FC Toruń 4:1 (koniec) | Rekord – Szczecin 4:2 (koniec) | AZS UŚ – GAF Gliwice 4:1 (koniec)
AZS UŚ Katowice
4:1 (1:1)
GAF Omega Gliwice
Sobota 19.09.2015, 19:00 • Hala MOSiR, Katowice. • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne futsalowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:43:00)

Gospodarze zgarniają na inaugurację komplet punktów! AZS UŚ Katowice pokonuje we własnej hali GAF Omega Gliwice aż 4:1! Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj: Barański, Dura, Minkus oraz Gładczak. Honorowe trafienie dla przyjezdnych było autorstwa Marcina Kiełpińskiego. Z pewnością Akademicy będą w tym sezonie groźniejszym zespołem niż w poprzednich sezonach, z kolei team z Gliwic ma jeszcze sporo pracy, aby nowi zawodnicy zgrali się z resztą drużyny.

39:38
    Amadeusz Pasierb otrzymał niezłe podanie na prawe skrzydło, ale nie potrafił mocnym strzałem skierować futbolówki do siatki.

39:06
    Trzecie przewinienie w tej odsłonie meczu gości. Akademicy cały czas mają na swoim koncie pięć fauli.

38:38
    Całą serię strzałów broni teraz w kapitalnym stylu Rafał Krzyśka! Ne potrafią goście znaleźć sposobu na reprezentacyjnego golkipera biało-czerwonych!

37:43
    Umiejętnie bronią się na własnej połowie Akademicy. Teraz wyszli z wysokim pressingiem i Ficek nie może wejść na boisko za Widucha.

36:45
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Totalnie nie porozumieli się teraz goście!!! Mieli sporo czasu do powrotu Widucha do własnej bramki, ale po wznowieniu gry przez gospodarzy od autu piłkę do siatki strzałem z własnej połowy skierował kapitan ROBERT GŁADCZAK!!!

36:40
    Trzy minuty do zakończenia tego pojedynku. Całym zespołem bronią się gospodarze, jednak mylą się w rozegraniu przyjezdni.

36:34
    Nie przestają konstruować ataków pozycyjnych goście. Tym razem umiejętnie z centrą radzi sobie bramkarz miejscowych.

36:08
    Bardzo długo swoje akcje konstruują przyjezdni piłkarze. Nie potrafią jednak dojść do pozycji strzeleckich.

35:30
    Troszkę zamieszania mamy na boisku! Najpierw sędzia pokazał szóste przewinienie Akademików, a po chwili główny arbiter zmienił jego decyzję!

35:00
    Pięć minut do końca meczu. Pierwsza udana interwencja gospodarzy w defensywie i Gładczak wybija na korner.

34:35
    Od tego momentu Ficek występować będzie w roli dodatkowego gracza w polu. Widuch siada na ławce.

33:34
    Wybornie piłkę w polu karnym rywali odzyskał jeden z Akademików, po czym wyłożył ją MARCINOWI MINKUSOWI!!! Doświadczony nowy zawodnik miejscowego zespołu nie mógł pomylić się w tej sytuacji!!! Od razu timeout dla gości!

33:13
    Już naprawdę od dłuższego czasu udaje się utrzymywać bez przewinienia gospodarzom. pozostaje już tylko nieco ponad sześć minut.

32:31
    Pogubił się początkowo w dryblingu Dura, ale ostatecznie wywalczył aut. Później Gładczak celował po krótkim rogu z kilku metrów, ale wybornie w bramce spisał się Widuch!

32:05
    Udało się Krzywce wywalczyć aut na połowie rywala. Jak do tej pory nie mieliśmy jeszcze żadnego wykorzystanego czasu.

31:30
    Kuś nie wrócił odpowiednio na własną połowę i przed szansą stanął Baptista. Uderzył on jednak wysoko nad poprzeczką.