Red Devils – FC Toruń 4:1 (koniec) | Rekord – Szczecin 4:2 (koniec) | AZS UŚ – GAF Gliwice 4:1 (koniec)
AZS UŚ Katowice
4:1 (1:1)
GAF Omega Gliwice
Sobota 19.09.2015, 19:00 • Hala MOSiR, Katowice. • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne futsalowe emocje do relacji Lajfy.com! (20:43:00)

Gospodarze zgarniają na inaugurację komplet punktów! AZS UŚ Katowice pokonuje we własnej hali GAF Omega Gliwice aż 4:1! Bramki dla gospodarzy zdobywali dzisiaj: Barański, Dura, Minkus oraz Gładczak. Honorowe trafienie dla przyjezdnych było autorstwa Marcina Kiełpińskiego. Z pewnością Akademicy będą w tym sezonie groźniejszym zespołem niż w poprzednich sezonach, z kolei team z Gliwic ma jeszcze sporo pracy, aby nowi zawodnicy zgrali się z resztą drużyny.

39:38
    Amadeusz Pasierb otrzymał niezłe podanie na prawe skrzydło, ale nie potrafił mocnym strzałem skierować futbolówki do siatki.

39:06
    Trzecie przewinienie w tej odsłonie meczu gości. Akademicy cały czas mają na swoim koncie pięć fauli.

38:38
    Całą serię strzałów broni teraz w kapitalnym stylu Rafał Krzyśka! Ne potrafią goście znaleźć sposobu na reprezentacyjnego golkipera biało-czerwonych!

37:43
    Umiejętnie bronią się na własnej połowie Akademicy. Teraz wyszli z wysokim pressingiem i Ficek nie może wejść na boisko za Widucha.

36:45
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Totalnie nie porozumieli się teraz goście!!! Mieli sporo czasu do powrotu Widucha do własnej bramki, ale po wznowieniu gry przez gospodarzy od autu piłkę do siatki strzałem z własnej połowy skierował kapitan ROBERT GŁADCZAK!!!

36:40
    Trzy minuty do zakończenia tego pojedynku. Całym zespołem bronią się gospodarze, jednak mylą się w rozegraniu przyjezdni.

36:34
    Nie przestają konstruować ataków pozycyjnych goście. Tym razem umiejętnie z centrą radzi sobie bramkarz miejscowych.

36:08
    Bardzo długo swoje akcje konstruują przyjezdni piłkarze. Nie potrafią jednak dojść do pozycji strzeleckich.

35:30
    Troszkę zamieszania mamy na boisku! Najpierw sędzia pokazał szóste przewinienie Akademików, a po chwili główny arbiter zmienił jego decyzję!

35:00
    Pięć minut do końca meczu. Pierwsza udana interwencja gospodarzy w defensywie i Gładczak wybija na korner.

34:35
    Od tego momentu Ficek występować będzie w roli dodatkowego gracza w polu. Widuch siada na ławce.

33:34
    Wybornie piłkę w polu karnym rywali odzyskał jeden z Akademików, po czym wyłożył ją MARCINOWI MINKUSOWI!!! Doświadczony nowy zawodnik miejscowego zespołu nie mógł pomylić się w tej sytuacji!!! Od razu timeout dla gości!

33:13
    Już naprawdę od dłuższego czasu udaje się utrzymywać bez przewinienia gospodarzom. pozostaje już tylko nieco ponad sześć minut.

32:31
    Pogubił się początkowo w dryblingu Dura, ale ostatecznie wywalczył aut. Później Gładczak celował po krótkim rogu z kilku metrów, ale wybornie w bramce spisał się Widuch!

32:05
    Udało się Krzywce wywalczyć aut na połowie rywala. Jak do tej pory nie mieliśmy jeszcze żadnego wykorzystanego czasu.

31:30
    Kuś nie wrócił odpowiednio na własną połowę i przed szansą stanął Baptista. Uderzył on jednak wysoko nad poprzeczką.

30:55
    Do końca meczu pozostało już tylko dziewięć minut. Starają się cały czas goście konstruować swoje akcje, ale świetnie bronią się miejscowi.

30:12
    Umiejętnie kontrę wyprowadzili młodzi zawodnicy miejscowej drużyny! Ostatecznie Piskorz uruchomił Barańskiego, a uderzenie spod linii bocznej tego drugiego wybronił Widuch! Później po kornerze chybił jeszcze Jasiński!

29:45
    Kolejną okazję miał Ficek! Tym razem huknął on potężnie z linii pola karnego i piłka z pełnym impetem uderzyła w poprzeczkę!

29:15
    Mocno uderzał z dystansu Ficek i świetnie ustawiony na linii bramkowej Krzyśka broni nogami na korner!

29:00
    Rafał Krzyśka kapitalnym wrzutem uruchomił Kusia! Gracz gospodarzy po przyjęciu uderzył wprost w Widucha, a dobijający Krzywka nie zdołał pokonać golkipera przyjezdnego zespołu mocnym strzałem!

28:33
    Tym razem gorzej zachował się Krzywka i popełnia piąte przewinienie swojego zespołu w tej połowie meczu.

28:13
    Odpowiednio na własną połowę wrócił Krzywka i wybija futbolówkę spod nóg przeciwnika za linię boczną.

28:00
    Po dośrodkowaniu z własnej połowy kapitana gospodarzy Tomasz Dura spróbował uderzenia nożycami, ale nie trafił w futbolówkę.

27:38
    Kapitalną indywidualną akcją popisał się Tomasz Dura! Finalnie po nawinięciu zwodem jednego rywala nie zdołał pokonać Michała Widucha!

27:19
    Pautiak szarżował lewym skrzydłem i spróbował swoich sił strzałem z dystansu. Został ostatecznie zablokowany.

26:42
    Tomasz Szczurek potężnie uderzył z rzutu wolnego, jednak trafia w dobrze ustawionego Kiełpińskiego.

26:41
    faulowany na dziewiątym metrze był Barański i za to Baptista otrzymuje zasłużone napomnienie.

26:18
    Baptista faulowany na własnej połowie przez Piskorza i jest to już czwarty faul gospodarzy.

26:02
    Nie byli w stanie wyjść z własnej połowy boiska gospodarze. W efekcie po stracie Piskorza od autu wznowi GAF.

25:27
    Były gracz przyjezdnych wpisuje się przepięknym i potężnym uderzeniem z dystansu na listę strzelców!!! Tomasz Dura wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!!! Michał Widuch był w tej sytuacji bez najmniejszych szans!!!

25:10
    Faul byłego gracza Gaf Gliwice i jest to już trzecie przewinienie AZS UŚ Katowice w tej odsłonie meczu.

25:00
    Huknął jak z armaty Tomasz Dura, ale odpowiednio ustawiony Michał Widuch wybija rękami za linię boczną boiska.

24:50
    Krzywka świetnie zachował się przy linii bocznej boiska i utrzymał futbolówkę na polu gry. Później mamy pierwsze przewinienie w drugiej połowie gości.

24:14
    Piękna trójkowa akcja miejscowego zespołu! Dura dograł na skrzydło do Kusia, który momentalnie wypatrzył ustawionego na drugim metrze Gładczaka! Niesamowicie spudłował kapitan AZS-u!

23:46
    Świetnie Krzywka uderzał z woleja i piłkę wybronił na raty Michał Widuch! Bliski dobitki był jeszcze Jasiński, ale ostatecznie ten drugi faulował.

23:36
    Bardzo szybkie akcje z obu stron. Najpierw zatrzymany został szarżujący Kiełpiński, a później uderzenie Szczurka zostało zablokowane.

23:09
    Ostra walka barkiem w bark pomiędzy Kiełpińskim i Szczurkiem kończy się autem dla przyjezdnego teamu.

23:02
    Tomasz Szczurek starał się przyspieszyć akcję, jednak niedokładnie zagrywał piłkę w kierunku dobrze ustawionego Jasińskiego.

22:29
    Kapitalna parada Rafała Krzyśki! Reprezentant Polski wyszedł wysoko i powstrzymał szarżującego Pasierba oraz dobijającego Kiełpińskiego!

22:01
    Po podaniu na dziesiąty metr potężnie huknął Robert Gładczak, ale piłka po jego strzale minimalnie mija słupek bramki Widucha!

21:42
    Karol Zdunek przestraszył się trochę ataku Gładczaka i po minięciu kapitana gospodarzy nie zdołał dogonić futbolówki.

21:12
    Michał Widuch zagrał dalekie podanie w kierunku Łopucha. Były gracz Clearexu próbował uderzać głową, ale chybił.

21:00
    Pierwsze przewinienie w drugiej odsłonie spotkania. Robert Gładczak podciął przeciwnika na wysokości linii środkowej boiska.

20:41
    Minimalnie spóźnił się w tej sytuacji Piotr Łopuch do podania od partnera z okolicy środka boiska. Ostatecznie od bramki wznowi Krzyśka.

20:21
    Tomasz Dura próbował wyprowadzić kontrę z własnej połowy, jednak otrzymał zdecydowanie zbyt mocne podanie od Szczurka.

20:09
    Piękną akcją popisał się Ficek na samym początku drugiej połowie spotkania, jednak w finalnym momencie nie zdołał odpowiednio dograć do partnera.

21
    Już dzisiaj możemy oglądać Michała Grecza w nowych barwach:

Mamy naprawdę sporo emocji w spotkaniu pierwszej kolejki Futsal Ekstraklasy. AZS UŚ Katowice wyszedł na prowadzenie już w czwartej minucie, kiedy to z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Paweł Barański. Do wyrównania już po kilku minutach doprowadził jednak Marcin Kiełpiński i taki rezultat utrzymał się aż do syreny zapraszającej oba teamy do szatni. Liczymy jeszcze na wiele finezyjnej gry w drugiej odsłonie tej rywalizacji!

20

19:32
    Bardzo daleko interweniował w tej sytuacji Rafał Krzyśka! Opłacało się jednak bramkarzowi Reprezentacji Polski wyjść na linię pola karnego i paradą zbić piłkę na aut!

19:00
    Do końca pozostała ostatnia minuta. Źle piłkę do gry z autu wznawiał Krzysztof Piskorz i wznowią z linii bocznej goście.

18:28
    To już końcówka pierwszej odsłony tego spotkania. Nadal utrzymuje się remis, a oba teamy są niezwykle zdyscyplinowane taktycznie.

18:12
    Znowu w obronie nie do przejścia był Robert Gładczak. Próbował go minąć Lutecki, jednak bez powodzenia.

17:41
    Zatrzymany został na prawym skrzydle Tomasz Dura. Później zbyt delikatnie z dystansu uderzał Łukasz Kuś.

17:08
    Bardzo uważnie w defensywie grają oba zespoły. Nie ma zbyt wiele miejsca na wyprowadzenie skutecznego ataku.

16:28
    Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Tomasz Szczurek, jednak zbyt daleko w indywidualnym rajdzie wypuścił sobie futbolówkę.

16:02
    Rafał Krzyśka zdecydował się na dalekie wznowienie gry, ale Jędrzej Jasiński został zatrzymany przez przeciwnika.

15:36
    Tym razem to miejscowi spróbowali wyjść z atakiem pozycyjnym, ale podanie w kierunku Jasińskiego było niedokładne.

15:00
    Piąte przewinienie zawodników gości. Każde kolejne wiązać się będzie z przedłużonym rzutem karnym!

14:48
    Kapitan gospodarzy wyszedł indywidualnie z akcją na połowę rywali i potem huknął w kierunku bramki! Pomylił się o centymetry!

14:17
    Kolejny raz były zawodnik GAF Gliwice walczył ze swoimi byłymi partnerami z drużyny, ale nie udało mu się wypracować pozycji strzeleckiej.

14:00
    Świetną kontrą popisali się teraz miejscowi, jednak nie zdołał Tomasz Dura nawet oddać strzału z ostrego kąta.

13:33
    Świetnie przy linii bocznej boiska powalczył Łukasz Kuś i wywalczył on rzut wolny dla swojego zespołu. Po chwili minimalnie nad poprzeczką z rzutu wolnego przymierzył Dura.

13:06
    Z własnej połowy krótkimi podaniami próbowali się wydostać goście, ale wszystko kończy się niepowodzeniem.

12:32
    Tomasz Szczurek odpowiednio ustawił się w strefie obronnej i zatrzymał rywala wybijając piłkę na aut.

12:00
    Do końca pierwszej połowy pozostało jeszcze osiem minut. Minimalnie zbyt mocne podanie na wolne pole otrzymał Kiełpiński.

11:25
    W ostatnich sekundach mamy więcej dyskusji na boisku, aniżeli gry. Liczymy na zmianę tego stanu w najbliższym czasie.

11:10
    Na chwilę obecną stan przewinień wynosi 3:3. Maciej Mizgajski po wznowieniu od rzutu rożnego minimalnie uderzył nad poprzeczką.

11:07
    Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Gładczak, który odebrał piłkę rywalowi na własnej połowie i rozpoczął kontrę.

10:36
    Świetnie do ofensywnej akcji podłączył się Rafał Krzyśka i był faulowany przez jednego z przeciwników.

10:13
    Chwilę później były gracz gliwickiego zespołu huknął z dystansu, ale piłka w sporej odległości minęła bramkę Widucha.

10:04
    Kolejny raz idealną interwencją na własnej połowie popisał się Maciej Mizgajski. Po chwili mamy przewinienie Tomasza Dury.

9:30
    Łukasz Kuś nie miał partnera do zagrania futbolówki i odpowiednio nabija rywala, aby jego team mógł wznowić grę od autu.

9:02
    Krzysztof Piskorz miał dobry pomysł, aby uruchomić na drugiej stronie boiska Pawła Barańskiego, ale połapał się w tym wszystkim Widuch.

8:21
    Gubią się teraz wyraźnie miejscowi piłkarze. Ostatecznie odpowiednio zachował się Rafał Krzyśka, który wywalczył piłkę dla swojego zespołu.

8:01
    Gol dla GAF-u Jasna!
    Mamy wyrównanie w katowickiej hali sportowej. Piłkę z linii pola karnego do bramki mocnym strzałem skierował MARCIN KIEŁPIŃSKI!!!

7:31
    Piskorz dał sygnał swoim partnerom do wysokiego pressingu i zmusił tym rywala do wybicia piłki za linię boczną boiska.

7:08
    Atak pozycyjny na połowie AZS UŚ Katowice wyprowadzali goście. Ostatecznie fatalnie wykonują oni aut i wznowią Akademicy.

6:40
    Miejscowy zespół spróbował teraz rozegrać akcję z wyżej ustawionym bramkarzem, ale nie przyniosło to pozytywnego efektu.

6:13
    Kapitalnie z własnej połowy wyszli spod pressingu goście! Wyprowadzili oni na niezłą pozycję Łopucha, który huknął minimalnie obok słupka zza pola karnego!

5:51
    Świetnie piłkę z rzutu rożnego zagrywał Krzywka, a z woleja uderzał Dura! Kapitalną paradą popisuje się na linii bramkowej Widuch!

5:44
    Fatalnie piłkę na własnej połowie tracą gracze AZS UŚ Katowice, ale bardzo nieporadnie wyszła akcja gości trzech na jednego.

5:15
    Zbyt daleko wybijał piłkę z własnego pola karnego Michał Widuch i ostatecznie grę wznowi za moment Rafał Krzyśka.

5:00
    Świetnym przejęciem na własnej połowie popisał się kapitan przyjezdnych, ale później niedokładnie zagrywał do Łopucha.

4:30
    Tomasz Lutecki bardzo nerwowo zagrywa na własnej połowie boiska. Wybijał on nieatakowany piłkę na aut.

4:09
    Podobiński przez nogi Krzywki trafia w piłkę i sędzia słusznie potraktował to jako nieprzepisowe zagranie.

4:00
    Mamy pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Faul ląduje na konto AZS UŚ Katowice.

3:32
    Bardzo wysoko pressingiem atakują teraz gospodarze. Po przejęciu kolejne uderzenie z dystansu Szczurka i piłka mija o centymetry bramkę Widucha!

3:08
    Wyborną kontrę wyprowadzili teraz miejscowi piłkarze!!! Przejęli piłkę w środkowej strefie boiska i wyprowadzony na czystą pozycję został PAWEŁ BARAŃSKI!!! Kapitan młodzieżowej Reprezentacji Polski nie mógł się pomylić strzałem z najbliższej odległości!!!

2:45
    Tomasz Szczurek momentalnie zdecydował się na uderzenie z dystansu i Widuch broni umiejętnie na własnej linii bramkowej.

2:10
    Tomasz Dura miał okazję na wyjście z kontrą, jednak odpowiednio zastopowali go wracający na własną połowę goście.

2:01
    Tomasz Lutecki miał swoją setkę! Uderzał on z linii pola karnego i wybornie interweniuje w bramce nogami Krzyśka!

1:36
    Wybijają przyjezdni na uwolnienie z własnego pola karnego. Później zakładają na Akademikach skuteczny i wysoki pressing.

1:10
    Bardzo długo akcję konstruowali goście, jednak nie zdołał Lutecki minąć przeciwnika na prawym skrzydle.

0:31
    Wysoki pressing gospodarzy przynosi zamierzony efekt. Dura wywalczył aut na wysokości pola karnego rywali.

0:05
    Od środka spotkanie rozpoczęli gospodarze, ale Robert Gładczak popisał się niedokładnym dalekim zagraniem.

1

Właśnie mamy uroczyste pożegnanie najskuteczniejszego strzelca w historii Futsal Ekstraklasy Błażeja Korczyńskiego! Otrzymuje on przy głośnych oklaskach puchar od członka zarządu naszej ligi – Grzegorza Morkisa!

AZS UŚ Katowice: 23. Rafał Krzyśka – 7. Robert Gładczak (C), 10. Marcin Krzywka, 13. Łukasz Kuś, 4. Tomasz Dura.

GAF Omega Gliwice: 23. Michał Widuch – 2. Michał Grecz, 11. Konrad Podobiński, 17. Marcin Kiełpiński, 88. Maksym Pautiak.

Sędziowie: Witkowski Andrzej, Chrzanowski Paweł – Wójcik Bogusław.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 19:00 do relacji Lajfy.com!
    Na tym meczu mamy jeszcze specjalną okazję do zgarnięcia proporczyka z autografem najlepszego strzelca w historii naszych rozgrywek:

GAF Omega Gliwice:

W tej drużynie pozostało bardzo mało znajomych twarzy, w porównaniu z poprzednimi rozgrywkami. Wielu zawodników opuściło gliwicki team i przeniosło się do innych zespołów. Wzmocnieniami są zdecydowanie sprowadzeni z Clearexu: Michał Grecz, Piotr Łopuch oraz Konrad Podobiński. Poza nimi do kadry włączeni zostali: Miłosz Kocot (Wisła Krakbet Kraków), João Baptista (Associação Desportiva do Fundão), Amadeusz Pasierb i Remigiusz Sobek (GSF Gliwice), Mateusz Węgrzyn (Marex Chorzów) oraz Krzysztof Górka i Bartłomiej Krzywicki. Z kolei bardziej znani piłkarze, którzy opuścili drużynę to: Przemysław Dewucki, Dominik Śmiałkowski, Tomasz Dura, Denis Demiszew oraz Przemysław Kośmider.
    Na szczęście dalej możemy oglądać futsal w Orange Sport:

AZS UŚ Katowice:

Z pewnością największym osłabieniem tego zespołu jest przejście na emeryturę sportową Błażeja Korczyńskiego. Pozostał on jednak trenerem Akademików i do tego został drugim szkoleniowcem Reprezentacji Polski w futsalu. Team wzmocniło czterech zawodników, ale najbardziej znanym z nich wszystkich jest zdecydowanie Tomasz Dura (ostatnio GAF Gliwice). Pozostała trójka nowych piłkarzy to Marcin Minkus, Roman Pigut oraz Andrij Sowjak. Odeszli z kolei również Michał Słonina (GKS Futsal Tychy), Mateusz Kowaluk, Grzegorz Liszka i Łukasz Urbańczyk.
    AZS UŚ Katowice słabo spisał się w ostatnich towarzyskich rozgrywkach przed startem sezonu:

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami interesującego starcia w ramach pierwszej kolejki Futsal Ekstraklasy. AZS UŚ Katowice na własnym obiekcie podejmować będzie mocno zmieniony w porównaniu z ubiegłym sezonem GAF Omega Gliwice. Faworytem wydają się być mimo wszystko gospodarze, którzy poczynili w przerwie niezłe wzmocnienia i utrzymali trzon swojej drużyny. Goście z kolei mieli prawdziwą rewolucję kadrową i ich obecna dyspozycja jest ogromną niewiadomą.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.