Stuttgart – Schalke 04 0:1 (koniec) | Borussia D. – Bayer 3:0 (koniec) | Augsburg – Hannover 2:0 (koniec)
VfB Stuttgart
0:1 (0:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Niedziela 20.09.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga • Runda 5

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (17:26:49)

Faworyt wygrywa w rzadko spotykanych okolicznościach. Był skuteczniejszy i choć nie przeważał, to wykorzystał o jedną sytuację podbramkową więcej od przeciwnika. VfB ma coraz większe problemy w Bundeslidze, choć w niedzielę zagrał bardzo poprawnie. Raził jednak koszmarną nieskutecznością. Nieźle zaprezentował się Przemysław Tytoń, choć jeszcze lepsze wrażenie sprawiał jego vis-a-vis Fahrmann.

90+3

90+2
    Nawet Przemysław Tytoń wbiegł w pole karne Schalke 04 na ostatnie stałe fragmenty...

90
    Manuel Grafe doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu w pierwszej połowie.

89
    Didavi centrował, później uderzał, ale bez zagrożenia dla Fahrmanna. Rozpoczyna się mała fiesta w sektorze kibiców Schalke 04.

88
    Koniec zmian w tym meczu: Howedes za Meyera, który asystował przy golu Sane.

87
    Rupp za Insuę – to ostatnia zmiana w drużynie ze Stuttgartu.

85
    Kostić doznał urazu mechanicznego. Musiał źle stanąć na nodze, ale nie zgłasza sztabowi konieczności zmiany. Chce rozbiegać bolące miejsce.

83
    Opłaciło się gospodarzom wznowić szybko grę, ponieważ stworzyli następną sytuację podbramkową! Harnik zapolował na piłkę, był kilka metrów przed bramką, ale uderzył na wiwat.

81
    Oburzył się Baumgartl, którego twardo potraktował przeciwnik przy linii bocznej boiska. Partnerzy nalegali, by szybko wznowił grę.

79
    30 strzałów gospodarzy w te popołudnie i żaden nie doleciał do bramki Fahrmanna. Aż trudno uwierzyć, że bliżej zwycięstwa jest Schalke 04.

77
    Caicara i Insua walczą zaciekle od samego początku spotkania. Jest w tym trochę złośliwości, mnóstwo ambicji.

75
    Sunjić otrzymał kartkę na kwadrans przed końcem spotkania.

75
    Tytoń nie otrzyma wyższej noty od swojego vis-a-vis Fahrmanna, który odbija strzały VfB jak w transie. Inna sprawa, ze Ginczek strzela prosto w niego, choć stał samotnie kilka metrów przed bramką.

74
    Werner marnował dziś seryjnie sytuacje podbramkowe. W ostatnim kwadransie zagra więc Harnik!

73
    Tytoń! Bramkarz gospodarzy utrzymuje partnerów i kibiców przy nadziei, ponieważ wygrał pojedynek sam na sam z Di Santo!

71
    Zmiana na szpicy Schalke 04: Choupo-Moting za Huntelaara.

70
    20 minut do końca, gospodarze wznawiają ostrzał bramki Fahrmanna, ale za nic w świecie, nie mogą zdobyć gola. Świetnie ustawia się dziś bramkarz z Gelsenkirchen.

68
    Tytoń nie miał dużo do powiedzenia przy golu Sane. Teraz Polak ustawił się wysoko i bierze udział w rozegraniu jako ostatni obrońca.

67
    Kostić uruchomił w polu karnym Wernera, Werner próbował dograć płasko w środek do Ginczka, jednak we wszystko wmieszał się Aogo. Rozpaczliwa interwencja obrońcy i tylko korner dla VfB.

66
    Słowo ciałem się stało: Didavi zastąpił na boisku Maxima.

65
    Cofnęła się drużyna z Zagłębia Ruhry i umiejętnie hamuje ataki gospodarzy. Za moment będzie pierwsza zmiana w VfB.

62
    Pierwsza zmiana po nieco ponad godzinie: Hojbjerg na boisko, Sane – mimo zdobycia gola – na ławkę.

61
    Stuttgart miał jeszcze rzut wolny i futbolówka zatańczyła w polu bramkowym. Tylko Baumgartl oraz Gentner wiedzą, jakim sposobem nie dostawili do niej nogi i nie wkopali do bramki Schalke 04.

60
    Aogo upomniany kartonikiem za faul w bocznym sektorze boiska.

59
    VfB odzyskał piłkę, przeniósł ją na drugą stronę boiska, skąd Maxim także dośrodkował do zawodnika w niebieskiej koszulce.

58
    Dośrodkowanie Kosticia z rzutu rożnego padło łupem obrońców Schalke 04. Gospodarze muszą wrócić i ustawić się na własnej połowie.

55
    Gospodarze muszą rzucić się do ataku tak samo jak robili to w pierwszej połowie. Jedna, dojrzała kontra młodego pomocnika i Schalke 04 bliżej zwycięstwa.
    53. Leroy SANÉ - 0:1

53
    Gol dla Schalke
    Strzelcem bramki LEROY SANÉ i Schalke 04 udokumentowało żywą grę po przerwie uderzeniem do siatki. Sane zakończył szybki kontratak uderzeniem obok Przemysława Tytonia do bramki po tym, jak wymanewrował defensora jak juniora!

51
    Piłka na połowie VfB. Sane zabrał się za napędzanie akcji Schalke 04, ale rozpędził się z bardzo – za próbę wymuszenia rzutu karnego – żółta kartka.

49
    Di Santo poturbował przeciwnika i musi uważać – ma na koncie żółtą kartkę.

47
    Bez zmian w drużynach. Być może będzie zmiana w obrazie spotkania, ponieważ Schalke 04 ruszyło do ataku.

46

Piłkarze VfB i Schalke 04 sprawili kibicom dużo przyjemności żywą grą w pierwszej połowie. Brakuje jednak goli mimo ponad 20 strzałów. Dobrze spisują się bramkarze obu drużyn. Więcej egzaminów przeszedł Fahrmann, ponieważ to VfB buduje ciekawsze, konkretniejsze akcje. Faworyt odgryza się od czasu do czasu i Tytoń zanotował dwie, wysokiej klasy interwencje. Od drugiej połowy trzeba oczekiwać goli. Tyle sytuacji podbramkowych musi w końcu zaowocować zmianą wyniku!

45

44
    Insua przesadził z wślizgiem w nogi Caicary. Druga kartka dla VfB.

43
    Już 20 strzałów. Więcej oddali gospodarze, ale rażą nieskutecznością i kibice już trochę obawiają się czy niewykorzystane sytuacje nie zemszczą się na VfB.

41
    Fahrmann uwija się jak w ukropie. Tempo bronienia strzałów jak na intensywnej rozgrzewce. Kilkakrotnie próbowali gospodarze, ale za każdym razem bramkarz Schalke 04 dobrze przesunął się i odbił piłkę.

39
    Dla odmiany bohater reprezentacji Polski w meczu z Grecją obronił strzał z dystansu. Dobre ustawienie, dobra reakcja i Tytoń pracuje na dobrą notę.

38
    Przemek Tytoń wybiegł na przedpole i spokojnie złapał piłkę.

36
    Festiwal błędów na połowie Schalke 04. Najpierw obrońca oddał piłkę Ginczkowi, a następnie napastnik VfB nie zrobił użytku z piłki w sytuacji sam na sam z Fahrmannem.

34
    Schalke 04 też strzela. Huntelaar został zablokowany na linii pola karnego, a Meyer główkował obok bramki Tytonia. W tym meczu było już 15 strzałów. W niektórych innych nie ma tylu przez 90 minut.

33
    Było lepsze – Maxim nie kombinował, a zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ponad murem. Futbolówka przeleciała pół metra obok bramki Fahrmanna.

32
    Werner powalony przed polem karnym i będzie szansa na lepsze wykonanie rzutu wolnego dla Maxima.

30
    Przyjemnie upływa czas w towarzystwie zawodników VfB i Schalke 04. Pozostał tylko kwadrans do momentu, w którym Manuel Grafe zaprosi zawodników na przerwę

28
    Teraz Ginczek przymierzył dobrze głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zabrakło jednak siły albo rotacji, by pokonać Fahrmanna.
    27. Ginczek strzelił na wiwat!

27
    Piłkarze VfB strzelają jak po weselu! Ginczek przyjął sobie piłkę źle i ratował się niezdarnym uderzeniem z prostego podbicia. Piłka poleciała na wiwat i gospodarze zmarnowali następną, wyborną sytuację.

26
    Nic nie ugrali gospodarze po stałym fragmencie. Maxim przekombinował i praktycznie oddał piłkę rywalom.

25
    Goretzka dał się oszukać i ratował się faulem. VfB ma rzut wolny 25 metrów od bramki.

22
    Niezłe robi się widowisko. To nie partia warcabów, a żywa rozgrywka. Gentner wyskoczył do podania z głębi pola za linię obrońców i szukał swoim uderzeniem drugiego rogu. Nie przymierzył dobrze.

21
    Pierwsza żółta kartka wyciągnięta z kieszonki w powietrze. Adresatem Klein.

20
    Przemysław Tytoń z premierową, trudną interwencją. Polak odbił intuicyjnie strzał głową Matipa. Miał szczęście, że rywal przemierzył w sam środek bramki akurat tam, gdzie stał Tytoń.
    18. Doskonała szansa zmarnowana!

18
    Atak za atakiem zespołu ze Stuttgartu! Timo Baumgartl powinien wpisać się na listę strzelców po powrocie po kontuzji, ale źle dostawił głowę do dośrodkowania Kosticia. To była stuprocentowa szansa i nowe ostrzeżenie dla faworyta.

17
    Werner pogłówkował stojąc w narożniku pola karnego! Zdecydował się na sprytny centrostrzał za kołnierz Fahrmanna, ale nie zaskoczył tą sztuczką bramkarza Schalke 04. Tylko korner dla VfB!

16
    Przemysław Tytoń nudzi się w bramce. Zatrudnił go Klein, który wycofał piłkę do bramkarza pod naciskiem przeciwnika.

15
    Kwadrans widowiska za kibicami. Generalnie wyrównane, z delikatną przewagę VfB, który miał lepszą sytuację podbramkową i jest konkretniejszy w ataku.

14
    Głośno na trybunach. Jest walka na boisku, jest walka na decybele.

13
    Schalke 04 wybiło gospodarzy z rytmu. W ostatnich minutach przesunęło wyżej formacje, a obraz meczu wyrównał się.

11
    Werner cały czas pod grą, nie trzyma się kurczowo jednego miejsca na boisku. Zbiegł na skrzydło i wszystko byłoby fajnie, gdyby dośrodkował do partnera, a nie w rękawice Fahrmanna.

10
    Ekipa z Gelsenkirchen postanowiła wymienić kilka, leniwych podań, by ostudzić przeciwnika i uspokoić sytuację na boisku.

8
    Rozpędzeni piłkarze ze Stuttgartu! Coraz groźniej robi się pod bramką Schalke 04. Po akcji Kosticia na obrzeżach pola karnego piłka powędrowała płasko w pole karne. Źle zachował się Werner, który strzelił nieczysto.

6
    Werner wybiegał sam na sam z Fahrmannem po podaniu prostopadłym. Sędzia asystent zasygnalizował spalonego i zatrzymał szarżę środkowego pomocnika VfB.

5
    Piłka głównie w środku pola. Nie szaleją piłkarze na początku spotkania, a badają się wzajemnie. Bezpańskie dośrodkowania padają łupem obrońców.

4
    Klein zablokował Meyera na lewej stronie boiska. Aogo wznowił grę od autu, ale już gospodarze zdążyli ustawić się w obronie.

2
    Pierwszą akcję zbudował VfB Stuttgart. Jeszcze chaotyczna, jeszcze zakończona płaskim dośrodkowaniem wprost pod nogi defensora.

1

Piłkarze na boisku, gitarowa muzyka z głośników. Za kilka chwil Manuel Grafe rozpocznie rywalizację.

W Stuttgarcie temperatura oscyluje wokół 15 stopni Celsjusza. Niebo jest zachmurzone, ale specjaliści od pogody nie przewidują deszczu w trakcie meczu.

W bramce VfB Stuttgart melduje się Przemysław Tytoń, który znalazł się w grupie zawodników powołanych z klubów zagranicznych na mecze ze Szkocją i Irlandią. W Bundeslidze nie wiedzie się Tytoniowi zbyt dobrze, ale w każdym zespole, w którym występował miewał mecze wybitne. Być może jeden z nich będzie dziś.

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua – Die – Werner, Gentner (C), Maxim, Kostić – Ginczek.

Rezerwowi: Vlachodimos – Schwaab, Rupp, Didavi, Harnik, Hloušek, Ferati.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Caiçara, Matip, Neustädter, Aogo – Sané, Geis, Goretzka, Meyer – Di Santo, Huntelaar (C).

Rezerwowi: Gspurning – Höwedes, Kolašinac, Riether, Höger, Højbjerg, Choupo-Moting.

Sędzia: Manuel Grafe.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku drużyn z różnych biegunów tabeli Bundesligi. Pierwszy gwizdek w Stuttgarcie zaplanowano na godzinę 15:30.

Wyżej w Bundeslidze plasuje się Schalke 04. Drużyna z Gelsenkirchen jest na 6. miejscu w tabeli z siedmioma oczkami na koncie. Początek sezonu miała w kratkę, ale ostatnie dwa mecze wygrała i sprawia wrażenie, że rozpędza się. Na razie mecze Schalke 04 nie należą do szczególnie porywających – strzeliło sześć goli, straciło pięć.

W poprzedniej kolejce Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało 2:1 FSV Mainz. Decydującego gola strzelił w 61. minucie Huntelaar mocnym strzałem po tym, jak przedarł się w pole karne. Trener Andre Breitenreiter był zadowolony z wyniku i postawy podopiecznych. Jeszcze lepsze wrażenia mógł wywieźć z Cypru, gdzie jego drużyna w środku tygodnia pokonała aż 3:0 APOEL na inaugurację fazy grupowej Ligi Europy.

Schalke 04 wybiera się w niedzielę do Stuttgartu. VfB miał w środku tygodnia wolne, ale raczej nie był to dobry czas na leniuchowanie. Drużyna miała nad czym pracować, ponieważ w Bundeslidze wystartowała bardzo źle. Ekipa ze Stuttgartu przegrała wszystkie, cztery spotkania, strzeliła pięć goli, a dwanaście straciła. Ostatnio VfB wyjechał bez punktu z Berlina, gdzie przegrał 1:2 z Herthą Berlin.

VfB Stuttgart wygrał na swoim terenie z drużyną Schalke 04 Gelsenkirchen 20 kwietnia 2014 roku. Następne dwa spotkania wygrała przekonująco drużyna z Zagłębia Ruhry. Generalnie pojedynki tych klubów obfitują w gole i rzadko kończą się remisami. Z reguły drużyny korzystają z atutu własnego boiska, zamierzchłe czasy należało do VfB, a bliższe nam lata do Schalke 04.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Gole: 53. Sané

Kartki:   21. Klein (STU), 44. Insua (STU), 75. T. Šunjić (STU) – 49. Di Santo (SCH), 51. Sané (SCH), 60. Aogo (SCH)

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua (87. Rupp) – Die – Werner (74. Harnik), Gentner (C), Maxim (66. Didavi), Kostić – Ginczek.
    Zmiany: Vlachodimos – Schwaab, Rupp, Didavi, Harnik, Hloušek, Ferati.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Caiçara, Matip, Neustädter, Aogo – Sané (62. Højbjerg), Geis, Goretzka, Meyer (88. Höwedes) – Di Santo, Huntelaar (C) (71. Choupo-Moting).
    Zmiany: Gspurning – Höwedes, Kolašinac, Riether, Höger, Højbjerg, Choupo-Moting.

Sędziowie: Manuel Grafe