Stuttgart – Schalke 04 0:1 (koniec) | Borussia D. – Bayer 3:0 (koniec) | Augsburg – Hannover 2:0 (koniec)
VfB Stuttgart
0:1 (0:0)
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Niedziela 20.09.2015, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Niemiecka Bundesliga • Runda 5

88
    Koniec zmian w tym meczu: Howedes za Meyera, który asystował przy golu Sane.

87
    Rupp za Insuę – to ostatnia zmiana w drużynie ze Stuttgartu.

75
    Sunjić otrzymał kartkę na kwadrans przed końcem spotkania.

74
    Werner marnował dziś seryjnie sytuacje podbramkowe. W ostatnim kwadransie zagra więc Harnik!

73
    Tytoń! Bramkarz gospodarzy utrzymuje partnerów i kibiców przy nadziei, ponieważ wygrał pojedynek sam na sam z Di Santo!

71
    Zmiana na szpicy Schalke 04: Choupo-Moting za Huntelaara.

66
    Słowo ciałem się stało: Didavi zastąpił na boisku Maxima.

62
    Pierwsza zmiana po nieco ponad godzinie: Hojbjerg na boisko, Sane – mimo zdobycia gola – na ławkę.

60
    Aogo upomniany kartonikiem za faul w bocznym sektorze boiska.
    53. Leroy SANÉ - 0:1

53
    Gol dla Schalke
    Strzelcem bramki LEROY SANÉ i Schalke 04 udokumentowało żywą grę po przerwie uderzeniem do siatki. Sane zakończył szybki kontratak uderzeniem obok Przemysława Tytonia do bramki po tym, jak wymanewrował defensora jak juniora!

51
    Piłka na połowie VfB. Sane zabrał się za napędzanie akcji Schalke 04, ale rozpędził się z bardzo – za próbę wymuszenia rzutu karnego – żółta kartka.

49
    Di Santo poturbował przeciwnika i musi uważać – ma na koncie żółtą kartkę.

44
    Insua przesadził z wślizgiem w nogi Caicary. Druga kartka dla VfB.

21
    Pierwsza żółta kartka wyciągnięta z kieszonki w powietrze. Adresatem Klein.
    18. Doskonała szansa zmarnowana!

18
    Atak za atakiem zespołu ze Stuttgartu! Timo Baumgartl powinien wpisać się na listę strzelców po powrocie po kontuzji, ale źle dostawił głowę do dośrodkowania Kosticia. To była stuprocentowa szansa i nowe ostrzeżenie dla faworyta.

17
    Werner pogłówkował stojąc w narożniku pola karnego! Zdecydował się na sprytny centrostrzał za kołnierz Fahrmanna, ale nie zaskoczył tą sztuczką bramkarza Schalke 04. Tylko korner dla VfB!

Gole: 53. Sané

Kartki:   21. Klein (STU), 44. Insua (STU), 75. T. Šunjić (STU) – 49. Di Santo (SCH), 51. Sané (SCH), 60. Aogo (SCH)

VfB Stuttgart: Tytoń – Klein, T. Šunjić, Baumgartl, Insua (87. Rupp) – Die – Werner (74. Harnik), Gentner (C), Maxim (66. Didavi), Kostić – Ginczek.
    Zmiany: Vlachodimos – Schwaab, Rupp, Didavi, Harnik, Hloušek, Ferati.

FC Schalke 04 Gelsenkirchen: Fährmann – Caiçara, Matip, Neustädter, Aogo – Sané (62. Højbjerg), Geis, Goretzka, Meyer (88. Höwedes) – Di Santo, Huntelaar (C) (71. Choupo-Moting).
    Zmiany: Gspurning – Höwedes, Kolašinac, Riether, Höger, Højbjerg, Choupo-Moting.

Sędziowie: Manuel Grafe