Lazio – Saint-Étienne 3:2 (koniec) | Rosenborg – Dnipro 0:1 (koniec) | Besiktas – Sporting 1:1 (koniec)
Lokomotiw M. – Korcza 2:0 (koniec) | Belenenses – Fiorentina 0:4 (koniec) | Basel – Lech P. 2:0 (koniec)
Karabach – Anderlecht 1:0 (koniec) | Monaco – Tottenham 1:1 (koniec) | Sparta – APOEL 2:0 (koniec)
Schalke 04 – Asteras 4:0 (koniec) | Augsburg – Partizan 1:3 (koniec) | Alkmaar – Bilbao 2:1 (koniec)
Celtic – Fenerbahce 2:2 (koniec) | Molde – Ajax 1:1 (koniec) | Rubin – Bordeaux 0:0 (koniec)
Liverpool – Sion 1:1 (koniec) | FK Krasnodar – Qabala 2:1 (koniec) | PAOK – Borussia D. 1:1 (koniec)
Club Brugge – Midtjylland 1:3 (koniec) | Legia – Napoli 0:2 (koniec) | Dinamo M. – Rapid 0:1 (koniec)
Villarreal – Vik. Pilzno 1:0 (koniec) | Olympique – Slovan 0:1 (koniec) | Braga – Groningen 1:0 (koniec)
Liverpool F.C.
1:1 (1:1)
FC Sion
Czwartek 01.10.2015, 21:05 • Anfield, Liverpool • Liga Europy UEFA • Grupa B

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:03:05)

Buczenie pożegnało zawodników Brendana Rodgersa po remisie 1:1 z FC Sion. Oczekiwania kibiców na Anfield Road są zawsze wysokie i remis nawet z dobrze dysponowanymi Szwajcarami, nikogo nie zachwycił. Zwłaszcza starszych kibiców, którzy pamiętają jak FC Liverpool pokonał FC Sion 8:4. Czwartkowy mecz rozstrzygnął się już w 18. minucie, gdy Assifuah odpowiedział na gola Lallany i strzelił na 1:1. Pierwsza połowa była do końca wyrównana, ale po przerwie The Reds byli stroną przeważającą. Nieskutecznością grzeszyli chaotyczni Ibe oraz Origi, a na dodatek zaciął się dziś Ings. Nie pomógł bardzo waleczny Coutinho. FC Sion zaczął w końcówce szanować remis, co nie oznacza, że nie miał szans nawet na wygranie spotkania. Dobrze spisali się bramkarze, widowisko nie nużyło. Walka o awans z grupy Ligi Europy trwa.

90+2
    W ataku oczywiście Liverpoolu FC. Kibice nie wybaczyliby kunktatorstwa w końcówce spotkania. Origi wpadł jednak w pułapkę offsidową i akcja spłonęła na panewce.

90
    Sędzia Slavko Vincić postanowił doliczyć 3 minuty do regulaminowego czasu.

89
    Mujangi Bia to drugi zmiennik w FC Sion. Konate wykonał dziś swoją pracę i może odpocząć.

87
    Poderwali się jeszcze kibice na Anfield Road i próbują popchnąć pupili do ataku. Najwięcej energii do ofensywy ma Coutinho, którego ostatnie uderzenie z dystansu było niecelne.

86
    Zaczynają zmieniać goście. Assifuah zdobył dziś gola, ale w ostatnich minutach miał już dość. Na dodatek odczuwał skutek brutalnego wślizgu Moreno. W jego miejsce Ndoye.

84
    The Reds będą mocniej rozczarowani ewentualnym remisem. Po dośrodkowaniu Coutinho z rzutu wolnego zakotłowało się pod bramką gości. Tam króluje jednak Vanins, który wyjaśnił sytuację chwytem.

82
    Assifuah mocno odczuł brutalną interwencję Moreno i z urazem zszedł poza linię boczną.

81
    Taki wślizg musiał skończyć się żółtą kartką. Moreno nawet specjalnie nie protestował.

80
    FC Sion wydaje się powoli nabierać szacunku do wyniku. Od czasu do czasu atakuje, ale koncentruje się przede wszystkim na uniknięciu straty drugiego gola.

78
    Coutinho bije rzuty wolne z zegarmistrzowską precyzją. Z dośrodkowania pomocnika mógł skorzystać Can. Dostawił głowę do wrzutki i strzelił pół metra obok bramki.

76
    Komplet zmian wykorzystany przez The Reds. Sakho zastąpił na boisku defensywnie usposobionego Toure.

76
    Kouassi zagrał za ostro w bocznym sektorze boiska i jest pierwsza, żółta kartka.

74
    Na potwierdzenie statusu bohatera Vanins zaprezentował następną klasową interwencją. Tym razem numer 1 FC Sion zatrzymał Lallanę, który przyjął podanie ze skrzydła w środku pola karnego i mierzył z bliska!

Gole: 4. Lallana – 18. Assifuah

Kartki:   81. Moreno (LIV) – 76. Kouassi (SON)

Strzały celne: 8:5. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 8:1. Spalone: 3:5. Foule: 12:11.
    Liverpool F.C.: Mignolet – Clyne (46. Moreno), Can, K. Touré (C) (76. M. Sakho (C)), Joe. Gomez – Allen, Rossiter, Lallana – Ibe, Origi, Ings (61. Coutinho).
    Zmiany: Bogdán – M. Sakho (C), Moreno, Randall, Coutinho, Brannagan, Chirivella.

FC Sion: Vaņins – Zverotić, Lacroix, Ziegler, Jagne – Kouassi (C), Salatic, Fernandes – Assifuah (86. Ndoye), Konaté (89. Mujangi), Garcia Carlitos.
    Zmiany: Fickentscher – Vanczák, Ruefli, Ndoye, Mujangi, Zeman, Follonier.

Sędziowie: Slavko Vincić (Słowenia)