HC Vardar – PGE Vive 34:24 (koniec)
HC Vardar Skopje
34:24 (18:14)
Vive Kielce
Sobota 24.10.2015, 17:30 • Jane Sandanski Arena (Skopje) • Liga Mistrzów • 6. kolejka

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (19:07:30)
    Gorbok, jak i cały zespół Vardaru, zagrał dziś świetnie. Wysokie zwycięstwo Macedończyków w pełni zasłużone.

Vardar Skopje z łatwością pokonuje Vive Kielce 34:24. Mecz rozstrzygnął się w sumie około 45 minuty. Vive zagrało słabo w defensywie, a w drugiej połowie dołożyło fatalną ofensywę. Ogromna lekcja dla kielczan. Vardar od początku grał swoje, a w bramce Macedończyków genialnie spisywał się Sterbik. Skopje wygrywa zasłużenie.

Koniec meczu. (34:24)

60
    Trafia z łatwością Lazarov. (34:24)
    60
    Trafiamy wreszcie z karnego. Skutecznie Aginagalde. (33:24)

59
    Kolejny karny dla Vive. (33:23)

59
    Sego podwyższa sobie statystyki zatrzymując Shishkareva w kontrze. (33:23)

58
    Gra teraz wygląda jak gra w dwa ognie. Bramkarze rzucają do przodu, a zawodnicy... obijają bramkarzy? Bezład na boisku. Obie ekipy chcą już to skończyć. (33:23)
    57
    Jachlewski z lewego skrzydła przerzuca na prawo i wbija piłkę do bramki Kus. (33:23)
    57
    Podwyższa Maqueda. (33:22)

56
    Cupić dynamicznie środkiem, rzuca z 6. metra... Sterbik. Świetny wyczyn bramkarza Vardaru. (32:22)
    56
    Wbiega w naszą obronę z zewnątrz Lazarov i trafia. (32:22)
    56
    Chrapkowski wbiega z lewej strony i bramka. Trochę na pocieszenie. (31:22)

55
    Znów Sego. Broni rzut z karnego Lazarova. (31:21)

54
    Sego pozazdrościł i teraz on broni rzut z 6. metra. Ale niedokładnie gramy w ataku i kolejna akcja Skopje. (31:21)

54
    Lazarov trafia, ale wcześniej faulowany. Wygląda to jak trening Macedończyków. (31:21)

53
    Coś niemożliwego. To się nie dzieje. Buntić przestrzela. (31:21)

53
    Kolejny karny dla Vive, bo indywidualnym wejściu Cupica. Ale kto to ma rzucać? (31:21)

52
    Chrapkowski w poprzeczkę. Zaczarowal bramkę Sterbik. (31:21)

52
    Proszę Państwa... Cupić z karnego zatrzymany przez Sterbika. 0% skuteczności z karnych. (31:21)

52
    Aginagalde wywalcza karnego. (31:21)

51
    Gorbok źle rozrzuca na skrzydło. Mecz już dla gospodarzy wygląda raczej towarzysko. (31:21)

51
    Błąd Vive w ataku. Kompletny paraliż naszej drużyny. (31:21)
    50
    Cindrić wbiega w naszą defensywę i podwyższa prowadzenie swojej drużyny. (31:21)

50
    NIE-SA-MO-WI-TE! Świetnie rozrzucamy na prawo do Reichmanna i.. broni STERBIK. (30:21)

50
    Faul w ataku Vardaru. (30:21)

49
    Coś niemożliwego. Aginagalde przestrzela karnego! I to okropnie. Coś złego stało się Vive. (30:21)

49
    Wykluczenie dla Manaskova. (30:21)

49
    Sego broni, ale to już za późno. (30:21)

48
    Kroki zawodników Skopje, rzucamy szybko po kontrze... broni Sterbik. Jeszcze mamy piłkę, z koła rzuca Jurecki i... trafia w Sterbika. Niesamowite. (30:21)
    47
    Aginagalde trafia z koła. (30:21)
    47
    Tracimy znów w ataku i dobija nas Dibirov. Strata nie do odrobienia. (30:20)
    46
    Po raz kolejny Gorbok, po raz kolejny w ten sam sposó – z dystansu. Nie można na to pozwalać. (29:20)

45
    Źle gramy w ataku i przejmuje piłkę Skopje. Zablokowalo się coś w kieleckiej ekipie. (28:20)
    44
    Kolejne trafienie Gorboka z 9. metra. Siódma bramka w tym meczu tego zawodnika. (28:20)

44
    Bielecki z karnego... i górą Sterbik. Niesamowity jest ten zawodnik. (27:20)

43
    Karny po faulu na Aginagalde. (27:20)

43
    Znów trafia Gorbok. Zbyt dużo swobody zostawiamy gospodarzą, kończą niemal każdy atak. Będzie cięzko odrobić stratę. (27:20)

42
    Brzydko zaatakowany w poprzedniej akcji Jurecki. Ucierpiał Polak w tym starciu. Minuty dla Marsenica. (26:20)
    42
    Błąd w grze na skrzydło Vardaru i mamy kontrę, którą kończy Jurecki! (26:20)

42
    Wykluczony Chrapkowski. Jakby pecha było nam mało. (26:19)
    41
    Błąd w ataku Vardaru, Szmal uruchamia Strleka do kontry i ten zmniejsza stratę. (26:19)
    41
    Reichmann trafia z prawego skrzydła. (26:18)

41
    Rzuca Maqueda i szczęśliwie broni Szmal z pomocą słupka. (26:17)

40
    Reichmann rzuca ze środka i górą po raz kolejny Sterbik. Ależ impas naszych chłopaków! (26:17)
    40
    Dibirov rzuca z karnego w pierwsze tempo i trafia. (26:17)

40
    Karny dla gospodarzy. Obrona w kole. (25:17)
    39
    Odpowiadamy trafieniem Aginagalde. Przewaga Vardaru jednak nie topnieje. (25:17)
    39
    Dibirov wchodzi na koło i trafia. (25:16)

38
    Wreszcie kończymy bramką. Trafia wbiegający Jurecki. Najwyższa pora. (24:16)
    37
    Znów łatwo z dystansu rzuca Gorbok i znów skutecznie. (24:15)

37
    Cupić ze skrzydła... tak, broni Sterbik. (23:15)

37
    Maqueda schodzi w środek i rzuca... broni Szmal. Niech to poderwie chłopaków! (23:15)

Fatalny początek drugiej części gry kielczan. Łatwe straty, brak skuteczności i Vive traci 8 bramek. Ciężko będzie to odrobić, ale wierzymy! Do boju Vive.

36
    Timeout dla gości. (23:15)

36
    Zatrzymany Aginagalde przez Sterbika. Na pocieszenie odzyskujemy piłkę. (23:15)
    35
    Tracimy piłkę, kontrę kończy Shishkarev. Przypomnę, że gramy w przewadze. (23:15)
    35
    Osamotniony na kole Toskić podwyższa wynik. (22:15)

34
    Gramy na koło, nie łapie Aginagalde. W ciężkiej sytuacji Vive. (21:15)
    34
    Znów Gorbok z dystansu. Trzeba zagrać lepiej w obronie. (21:15)

33
    Lacković dostaje minuty. Wykorzystajmy tę przewagę. (20:15)
    33
    Trafia z koła Aginagalde. (20:15)
    33
    Trafia ze środka Cindrić. (20:14)

32
    Ładnie rozegraliśmy akcję na skrzydło, trafia Strlek... przejście. Sędziowie dziś 'po aptekarsku'. (19:14)
    31
    Mocny rzut z dystansu Gorboka i trafia. (19:14)

31
    Kroki Jureckiego... fatalny początek Vive. (18:14)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (18:14)

Zawodnicy wracają na boisko! Zaraz początek drugiej połowy!

Pierwszą połowę wygrywają gracze Vardaru 18:14. Tak jak można było przewidzieć w Skopje mamy mecz walki. Vive musi w drugiej połowie odrobić straty, ale żeby to uczynić kielczanie muszą poprawić grę defensywną, Zapraszamy na dalsze emocje po przerwie!

30
    Pierwsza połowa skończona. (18:14)

30
    Ależ końcówka! Zablokowany rzut Jureckiego, kontra Varadu i cudownie broni Sego rzut Lackovica! (18:14)

30
    Timeout dla gości. (18:14)

30
    Sego zatrzymuje Karacica! Zmniejszy tę stratę przed przerwą! (18:14)
    29
    Sam poszedł Jurecki środkiem i trafia! (18:14)
    28
    Gra pasywna Skopje, Karacić schodzi w środek i trafia. (18:13)

28
    Timeout dla gospodarzy. (17:13)

28
    Traci Vardar w ataku, ale sędzia dopatruje się faulu. (17:13)
    28
    Jurecki na koło do Reichmanna i ten trafia! (17:13)
    27
    Znów źle gramy swoją akcję, łatwa strata i z kontry trafia Shishkarev. (17:12)
    26
    Znów z łatwością trafia Dujszebajew. (16:12)
    26
    Karol atomowo trafia w poprzeczkę! Łapie piłkę Aginagalde i trafia! (15:12)
    25
    Nie myli sie Dibirov ze skrzydła. Lobuje Sego. (15:11)
    25
    Trafia Reichmann! Brawo! Bramka w takim osłabieniu może podbudować! (14:11)

24
    Kolejna kara dla Vive. Tkaczyk wykluczony, podwójne osłabienie Vive przez minutę. (14:10)
    24
    Złe podanie Tkaczyka, kontra Skopje, kończy bramką Shishkarev. (14:10)
    23
    Gubi obrońców Dujszebajew i trafia z dystansu. (13:10)

23
    Zablokowany Bielecki, kontra Vardaru i... kolejne minuty. Tym razem Jachlewski. (12:10)

23
    Gra pasywna Vive, Tkaczyk na koło. Faul na Aginagalde. (12:10)

22
    Znów ratuje nas Sego! Zatrzymany z koła Toskić! (12:10)

22
    Indywidualna próba Buntica... faul. Gramy ponownie, ale Aginagalde myli się. (12:10)

21
    Gorbok zatrzymany! Broni rzut Sego! (12:10)
    21
    Kolejne trafienie Bieleckiego. Tym razem z dystansu. 100% skuteczności, 3/3 Karola. (12:10)
    20
    Świetnie zgubili naszą obronę gospodarze i trafia Shishkarev. (12:9)

20
    Genialne podanie Tkaczyka do nabiegającego Bieleckiego i trafia Karol! (11:9)

19
    Świetnie z zewnątrz w obronę wchodzi Jurecki... faulowany. (11:8)

19
    Tym razem wykluczony Abutović! Twardy mecz, dużo kar. (11:8)
    18
    Toskić trafia z koła. (11:8)

18
    Buntić ukarany minutami. To jego drugie wykluczenie. (10:8)
    17
    Bielecki! Świetnie wchodzi w środek i mocnym rzutem pokonuje bramkarza! (10:8)
    17
    Znów skuteczny Dibirov! Tym razem z lewego skrzydła. (10:7)
    16
    Ładna akcja Vive, nabiega Buntić i pokonuje Sterbika! (9:7)
    15
    Kroki w ataku kielczan, wykorzystuje kontrę Dibirov. Szkoda takich akcji. (9:6)
    15
    Vardar dwa na dwóch obrotowych i bramka Toskica. (8:6)

14
    SEGO! Broni karnego Dibirova! Tego nam trzeba! (7:6)

14
    Kolejny karny dla Macedończyków. (7:6)
    14
    Świetny przerzut na lewo i kończy akcję bramką Strlek! (7:6)
    13
    Trafia z karnego Dibirov. (7:5)

13
    Faulowany Toskić i rzut karny dla Vardaru! Minuty dla Buntica! (6:5)
    12
    Znów kontra kielczan! Tym razem skuteczny Strlek! Brawo Vive! Świetne 2 minuty! (6:5)

12
    Dujszebajew ląduje na ławce kar! (6:4)
    12
    Mamy kontrę i kończy ją Cupić! (6:4)
    11
    Wreszcie trafiamy! Ze środka Jurecki! (6:3)

11
    Kolejna parada Sterbika! Zatrzymany Cupić! (6:2)
    11
    Rozciągnięcie na skrzydło i trafia Brumen. (6:2)

10
    Tym razem broni Sego szybką akcję Vardaru. Nie zbieramy tego, faulujemy i kolejne 2 minuty. Tym razem dla Chrapkowskiego. (5:2)
    10
    Petarda Gorboka! Bez szans Sego! (5:2)
    9
    Tym razem trafia z koła Aginagalde! (4:2)

9
    I raz jeszcze Sterbik! Tym razem zatrzymany Aginagalde! (4:1)

8
    Świetne wejście Tkaczyka z lewej strony i ...jeszcze lepiej Sterbik w bramce! (4:1)

8
    Gramy do Jureckiego, który ustawiony na pozycji obrotowego... faul, ale bez karnego. (4:1)
    7
    Mocno z lewego rozegrania trafia Lazarov. (4:1)

7
    Gramy na prawo do Cupica, ale ten nie daje rady z trudnej pozycji. (3:1)

6
    Dwukrotnie Vive próbuje środkiem, dwukrotnie powstrzymani faulem. (3:1)

6
    Akcja gospodarzy na skrzydło, Dibirov rzuca i ... słupek! Ale na ławkę kar idzie Kus! Gramy w osłabieniu! (3:1)

5
    Kroki Cupica! Na szczęście zatrzymuje kontrę Jurecki! (3:1)
    5
    Świetnie rzuca Dujszebajew przy asyście obrońcy! (2:1)
    4
    Pierwsza bramka kielczan! W swoim stylu z 9. metra Tkaczyk! (2:1)
    4
    Świetne wejście Dibirova w środek i trafia! (1:0)

3
    Źle gramy na skrzydło. Jedyny pozytyw tej akcji to wykluczenie dla Abutovica. (0:0)

2
    Próbujemy grać na koło, niedokładnie, ale sędzia gwiżdże faul. (0:0)
    1
    Ładny rzut z dystansu Gorboka i mamy pierwszą bramkę! (0:0)

1
    Rozpoczęli gospodarze! Długa akcja po obwodzie, wchodzi Karacić, ale powstrzymany faulem. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Jesteśmy po prezentacji drużyn! Wielkie emocje już za chwilkę!

Skład obu ekip:

HC Vardar Skopje: Sterbik, Angelov – Abutović, Brumen, Cindrić, Dibirov, Dujshebaev, Gorbok, Karacić, Lacković, Lazarov, Manaskov, Maqueda, Marsenić, Shishkarev, Toskić

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Aginagalde, Bielecki, Buntić, Chrapkowski, Cupić, Jachlewski, Jurecki, Kus, Reichmann, Strlek, Tkaczyk

Sędziowie: Zigmars Stolarovs i Renars Licis (Łotwa).
    Zawodnicy są już po rozgrzewce! Niedługo początek meczu!

Początek meczu w sobotę o 17:30! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!

W zeszłym sezonie Vive w fazie play-off mierzyło się z Vardarem i wyszło z tego pojedynku zwycięsko. Jutrzejsze spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, a kolorytu temu meczu dodadzą na pewno Macedońscy fani, którzy potrafią zgotować naprawdę gorącą atmosferę.
    Kielczanie już trenują w Skopje. Czy w sobotę uda pokonać się lidera grupy B?

Vive Kielce to trzecia drużyna zeszłego sezonego. Mistrzowie Polski mierzą wysoko również w tym sezonie. Mimo porażki w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów z Szeged kielczanie pokazali swoją siłę i później szło już tylko lepiej. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zajmują obecnie 4. miejsce w tabelii, tracąc do liderującego Vardaru dwa punkty.

Zespół z Macedonii przewodzi w tabeli grupy B. Vardar Skopje wygrał dotychczas cztery mecze, a tylko raz uległ rywalom – w ostatniej kolejce z Kolding. Najbliższy rywal kielczan zaliczył więc świetny początek rozgrywek. Vardar przed sezonem solidnie się wzmocnił i zespół mierzy w Final Four.

Już w sobotę czekają nas kolejne emocje związane z występami polskich drużyn w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. W meczu 6. kolejki tych rozgrywek Vive Tauron Kielce podejmować będzie na wyjeździe HC Vardar Skopje.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Michał Grzemski

Vive Kielce: Szmal, Sego – Aginagalde, Bielecki, Buntić, Chrapkowski, Cupić, Jachlewski, Jurecki, Kus, Reichmann, Strlek, Tkaczyk

Sędziowie: Zigmars Stolarovs i Renars Licis (Łotwa)