HC Vardar – PGE Vive 34:24 (koniec)
HC Vardar Skopje
34:24 (18:14)
Vive Kielce
Sobota 24.10.2015, 17:30 • Jane Sandanski Arena (Skopje) • Liga Mistrzów • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Już w sobotę czekają nas kolejne emocje związane z występami polskich drużyn w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych. W meczu 6. kolejki tych rozgrywek Vive Tauron Kielce podejmować będzie na wyjeździe HC Vardar Skopje.

Zespół z Macedonii przewodzi w tabeli grupy B. Vardar Skopje wygrał dotychczas cztery mecze, a tylko raz uległ rywalom – w ostatniej kolejce z Kolding. Najbliższy rywal kielczan zaliczył więc świetny początek rozgrywek. Vardar przed sezonem solidnie się wzmocnił i zespół mierzy w Final Four.

Vive Kielce to trzecia drużyna zeszłego sezonego. Mistrzowie Polski mierzą wysoko również w tym sezonie. Mimo porażki w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów z Szeged kielczanie pokazali swoją siłę i później szło już tylko lepiej. Podopieczni Talanta Dujszebajewa zajmują obecnie 4. miejsce w tabelii, tracąc do liderującego Vardaru dwa punkty.
    Kielczanie już trenują w Skopje. Czy w sobotę uda pokonać się lidera grupy B?

W zeszłym sezonie Vive w fazie play-off mierzyło się z Vardarem i wyszło z tego pojedynku zwycięsko. Jutrzejsze spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie, a kolorytu temu meczu dodadzą na pewno Macedońscy fani, którzy potrafią zgotować naprawdę gorącą atmosferę.

Początek meczu w sobotę o 17:30! Zapraszamy na relację na Lajfy.com!
    Zawodnicy są już po rozgrzewce! Niedługo początek meczu!

Skład obu ekip:

HC Vardar Skopje: Sterbik, Angelov – Abutović, Brumen, Cindrić, Dibirov, Dujshebaev, Gorbok, Karacić, Lacković, Lazarov, Manaskov, Maqueda, Marsenić, Shishkarev, Toskić

Vive Tauron Kielce: Szmal, Sego – Aginagalde, Bielecki, Buntić, Chrapkowski, Cupić, Jachlewski, Jurecki, Kus, Reichmann, Strlek, Tkaczyk

Sędziowie: Zigmars Stolarovs i Renars Licis (Łotwa).

Jesteśmy po prezentacji drużyn! Wielkie emocje już za chwilkę!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Rozpoczęli gospodarze! Długa akcja po obwodzie, wchodzi Karacić, ale powstrzymany faulem. (0:0)
    1
    Ładny rzut z dystansu Gorboka i mamy pierwszą bramkę! (0:0)

2
    Próbujemy grać na koło, niedokładnie, ale sędzia gwiżdże faul. (0:0)

3
    Źle gramy na skrzydło. Jedyny pozytyw tej akcji to wykluczenie dla Abutovica. (0:0)
    4
    Świetne wejście Dibirova w środek i trafia! (1:0)
    4
    Pierwsza bramka kielczan! W swoim stylu z 9. metra Tkaczyk! (2:1)
    5
    Świetnie rzuca Dujszebajew przy asyście obrońcy! (2:1)

5
    Kroki Cupica! Na szczęście zatrzymuje kontrę Jurecki! (3:1)

6
    Akcja gospodarzy na skrzydło, Dibirov rzuca i ... słupek! Ale na ławkę kar idzie Kus! Gramy w osłabieniu! (3:1)

6
    Dwukrotnie Vive próbuje środkiem, dwukrotnie powstrzymani faulem. (3:1)

7
    Gramy na prawo do Cupica, ale ten nie daje rady z trudnej pozycji. (3:1)
    7
    Mocno z lewego rozegrania trafia Lazarov. (4:1)

8
    Gramy do Jureckiego, który ustawiony na pozycji obrotowego... faul, ale bez karnego. (4:1)

8
    Świetne wejście Tkaczyka z lewej strony i ...jeszcze lepiej Sterbik w bramce! (4:1)

9
    I raz jeszcze Sterbik! Tym razem zatrzymany Aginagalde! (4:1)
    9
    Tym razem trafia z koła Aginagalde! (4:2)
    10
    Petarda Gorboka! Bez szans Sego! (5:2)

10
    Tym razem broni Sego szybką akcję Vardaru. Nie zbieramy tego, faulujemy i kolejne 2 minuty. Tym razem dla Chrapkowskiego. (5:2)
    11
    Rozciągnięcie na skrzydło i trafia Brumen. (6:2)

11
    Kolejna parada Sterbika! Zatrzymany Cupić! (6:2)
    11
    Wreszcie trafiamy! Ze środka Jurecki! (6:3)
    12
    Mamy kontrę i kończy ją Cupić! (6:4)

12
    Dujszebajew ląduje na ławce kar! (6:4)
    12
    Znów kontra kielczan! Tym razem skuteczny Strlek! Brawo Vive! Świetne 2 minuty! (6:5)

13
    Faulowany Toskić i rzut karny dla Vardaru! Minuty dla Buntica! (6:5)
    13
    Trafia z karnego Dibirov. (7:5)
    14
    Świetny przerzut na lewo i kończy akcję bramką Strlek! (7:6)

14
    Kolejny karny dla Macedończyków. (7:6)

14
    SEGO! Broni karnego Dibirova! Tego nam trzeba! (7:6)
    15
    Vardar dwa na dwóch obrotowych i bramka Toskica. (8:6)
    15
    Kroki w ataku kielczan, wykorzystuje kontrę Dibirov. Szkoda takich akcji. (9:6)
    16
    Ładna akcja Vive, nabiega Buntić i pokonuje Sterbika! (9:7)
    17
    Znów skuteczny Dibirov! Tym razem z lewego skrzydła. (10:7)
    17
    Bielecki! Świetnie wchodzi w środek i mocnym rzutem pokonuje bramkarza! (10:8)

18
    Buntić ukarany minutami. To jego drugie wykluczenie. (10:8)
    18
    Toskić trafia z koła. (11:8)

19
    Tym razem wykluczony Abutović! Twardy mecz, dużo kar. (11:8)

19
    Świetnie z zewnątrz w obronę wchodzi Jurecki... faulowany. (11:8)

20
    Genialne podanie Tkaczyka do nabiegającego Bieleckiego i trafia Karol! (11:9)
    20
    Świetnie zgubili naszą obronę gospodarze i trafia Shishkarev. (12:9)
    21
    Kolejne trafienie Bieleckiego. Tym razem z dystansu. 100% skuteczności, 3/3 Karola. (12:10)

21
    Gorbok zatrzymany! Broni rzut Sego! (12:10)

22
    Indywidualna próba Buntica... faul. Gramy ponownie, ale Aginagalde myli się. (12:10)

22
    Znów ratuje nas Sego! Zatrzymany z koła Toskić! (12:10)

23
    Gra pasywna Vive, Tkaczyk na koło. Faul na Aginagalde. (12:10)

23
    Zablokowany Bielecki, kontra Vardaru i... kolejne minuty. Tym razem Jachlewski. (12:10)
    23
    Gubi obrońców Dujszebajew i trafia z dystansu. (13:10)
    24
    Złe podanie Tkaczyka, kontra Skopje, kończy bramką Shishkarev. (14:10)

24
    Kolejna kara dla Vive. Tkaczyk wykluczony, podwójne osłabienie Vive przez minutę. (14:10)
    25
    Trafia Reichmann! Brawo! Bramka w takim osłabieniu może podbudować! (14:11)
    25
    Nie myli sie Dibirov ze skrzydła. Lobuje Sego. (15:11)
    26
    Karol atomowo trafia w poprzeczkę! Łapie piłkę Aginagalde i trafia! (15:12)
    26
    Znów z łatwością trafia Dujszebajew. (16:12)
    27
    Znów źle gramy swoją akcję, łatwa strata i z kontry trafia Shishkarev. (17:12)
    28
    Jurecki na koło do Reichmanna i ten trafia! (17:13)

28
    Traci Vardar w ataku, ale sędzia dopatruje się faulu. (17:13)

28
    Timeout dla gospodarzy. (17:13)
    28
    Gra pasywna Skopje, Karacić schodzi w środek i trafia. (18:13)
    29
    Sam poszedł Jurecki środkiem i trafia! (18:14)

30
    Sego zatrzymuje Karacica! Zmniejszy tę stratę przed przerwą! (18:14)

30
    Timeout dla gości. (18:14)

30
    Ależ końcówka! Zablokowany rzut Jureckiego, kontra Varadu i cudownie broni Sego rzut Lackovica! (18:14)

30
    Pierwsza połowa skończona. (18:14)

Pierwszą połowę wygrywają gracze Vardaru 18:14. Tak jak można było przewidzieć w Skopje mamy mecz walki. Vive musi w drugiej połowie odrobić straty, ale żeby to uczynić kielczanie muszą poprawić grę defensywną, Zapraszamy na dalsze emocje po przerwie!

Zawodnicy wracają na boisko! Zaraz początek drugiej połowy!

31
    Druga połowa rozpoczęta. (18:14)

31
    Kroki Jureckiego... fatalny początek Vive. (18:14)
    31
    Mocny rzut z dystansu Gorboka i trafia. (19:14)

32
    Ładnie rozegraliśmy akcję na skrzydło, trafia Strlek... przejście. Sędziowie dziś 'po aptekarsku'. (19:14)
    33
    Trafia ze środka Cindrić. (20:14)
    33
    Trafia z koła Aginagalde. (20:15)

33
    Lacković dostaje minuty. Wykorzystajmy tę przewagę. (20:15)
    34
    Znów Gorbok z dystansu. Trzeba zagrać lepiej w obronie. (21:15)

34
    Gramy na koło, nie łapie Aginagalde. W ciężkiej sytuacji Vive. (21:15)
    35
    Osamotniony na kole Toskić podwyższa wynik. (22:15)
    35
    Tracimy piłkę, kontrę kończy Shishkarev. Przypomnę, że gramy w przewadze. (23:15)

36
    Zatrzymany Aginagalde przez Sterbika. Na pocieszenie odzyskujemy piłkę. (23:15)

36
    Timeout dla gości. (23:15)

Fatalny początek drugiej części gry kielczan. Łatwe straty, brak skuteczności i Vive traci 8 bramek. Ciężko będzie to odrobić, ale wierzymy! Do boju Vive.

37
    Maqueda schodzi w środek i rzuca... broni Szmal. Niech to poderwie chłopaków! (23:15)

37
    Cupić ze skrzydła... tak, broni Sterbik. (23:15)
    37
    Znów łatwo z dystansu rzuca Gorbok i znów skutecznie. (24:15)

38
    Wreszcie kończymy bramką. Trafia wbiegający Jurecki. Najwyższa pora. (24:16)
    39
    Dibirov wchodzi na koło i trafia. (25:16)
    39
    Odpowiadamy trafieniem Aginagalde. Przewaga Vardaru jednak nie topnieje. (25:17)

40
    Karny dla gospodarzy. Obrona w kole. (25:17)
    40
    Dibirov rzuca z karnego w pierwsze tempo i trafia. (26:17)

40
    Reichmann rzuca ze środka i górą po raz kolejny Sterbik. Ależ impas naszych chłopaków! (26:17)

41
    Rzuca Maqueda i szczęśliwie broni Szmal z pomocą słupka. (26:17)
    41
    Reichmann trafia z prawego skrzydła. (26:18)
    41
    Błąd w ataku Vardaru, Szmal uruchamia Strleka do kontry i ten zmniejsza stratę. (26:19)

42
    Wykluczony Chrapkowski. Jakby pecha było nam mało. (26:19)
    42
    Błąd w grze na skrzydło Vardaru i mamy kontrę, którą kończy Jurecki! (26:20)

42
    Brzydko zaatakowany w poprzedniej akcji Jurecki. Ucierpiał Polak w tym starciu. Minuty dla Marsenica. (26:20)

43
    Znów trafia Gorbok. Zbyt dużo swobody zostawiamy gospodarzą, kończą niemal każdy atak. Będzie cięzko odrobić stratę. (27:20)

43
    Karny po faulu na Aginagalde. (27:20)

44
    Bielecki z karnego... i górą Sterbik. Niesamowity jest ten zawodnik. (27:20)
    44
    Kolejne trafienie Gorboka z 9. metra. Siódma bramka w tym meczu tego zawodnika. (28:20)

45
    Źle gramy w ataku i przejmuje piłkę Skopje. Zablokowalo się coś w kieleckiej ekipie. (28:20)
    46
    Po raz kolejny Gorbok, po raz kolejny w ten sam sposó – z dystansu. Nie można na to pozwalać. (29:20)
    47
    Tracimy znów w ataku i dobija nas Dibirov. Strata nie do odrobienia. (30:20)
    47
    Aginagalde trafia z koła. (30:21)

48
    Kroki zawodników Skopje, rzucamy szybko po kontrze... broni Sterbik. Jeszcze mamy piłkę, z koła rzuca Jurecki i... trafia w Sterbika. Niesamowite. (30:21)

49
    Sego broni, ale to już za późno. (30:21)

49
    Wykluczenie dla Manaskova. (30:21)

49
    Coś niemożliwego. Aginagalde przestrzela karnego! I to okropnie. Coś złego stało się Vive. (30:21)

50
    Faul w ataku Vardaru. (30:21)

50
    NIE-SA-MO-WI-TE! Świetnie rozrzucamy na prawo do Reichmanna i.. broni STERBIK. (30:21)
    50
    Cindrić wbiega w naszą defensywę i podwyższa prowadzenie swojej drużyny. (31:21)

51
    Błąd Vive w ataku. Kompletny paraliż naszej drużyny. (31:21)

51
    Gorbok źle rozrzuca na skrzydło. Mecz już dla gospodarzy wygląda raczej towarzysko. (31:21)

52
    Aginagalde wywalcza karnego. (31:21)

52
    Proszę Państwa... Cupić z karnego zatrzymany przez Sterbika. 0% skuteczności z karnych. (31:21)

52
    Chrapkowski w poprzeczkę. Zaczarowal bramkę Sterbik. (31:21)

53
    Kolejny karny dla Vive, bo indywidualnym wejściu Cupica. Ale kto to ma rzucać? (31:21)

53
    Coś niemożliwego. To się nie dzieje. Buntić przestrzela. (31:21)

54
    Lazarov trafia, ale wcześniej faulowany. Wygląda to jak trening Macedończyków. (31:21)

54
    Sego pozazdrościł i teraz on broni rzut z 6. metra. Ale niedokładnie gramy w ataku i kolejna akcja Skopje. (31:21)

55
    Znów Sego. Broni rzut z karnego Lazarova. (31:21)
    56
    Chrapkowski wbiega z lewej strony i bramka. Trochę na pocieszenie. (31:22)
    56
    Wbiega w naszą obronę z zewnątrz Lazarov i trafia. (32:22)

56
    Cupić dynamicznie środkiem, rzuca z 6. metra... Sterbik. Świetny wyczyn bramkarza Vardaru. (32:22)
    57
    Podwyższa Maqueda. (33:22)
    57
    Jachlewski z lewego skrzydła przerzuca na prawo i wbija piłkę do bramki Kus. (33:23)

58
    Gra teraz wygląda jak gra w dwa ognie. Bramkarze rzucają do przodu, a zawodnicy... obijają bramkarzy? Bezład na boisku. Obie ekipy chcą już to skończyć. (33:23)

59
    Sego podwyższa sobie statystyki zatrzymując Shishkareva w kontrze. (33:23)

59
    Kolejny karny dla Vive. (33:23)
    60
    Trafiamy wreszcie z karnego. Skutecznie Aginagalde. (33:24)

60
    Trafia z łatwością Lazarov. (34:24)

Koniec meczu. (34:24)

Vardar Skopje z łatwością pokonuje Vive Kielce 34:24. Mecz rozstrzygnął się w sumie około 45 minuty. Vive zagrało słabo w defensywie, a w drugiej połowie dołożyło fatalną ofensywę. Ogromna lekcja dla kielczan. Vardar od początku grał swoje, a w bramce Macedończyków genialnie spisywał się Sterbik. Skopje wygrywa zasłużenie.
    Gorbok, jak i cały zespół Vardaru, zagrał dziś świetnie. Wysokie zwycięstwo Macedończyków w pełni zasłużone.

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na inne relacje na Lajfy.com! (19:07:30)

Michał Grzemski

Vive Kielce: Szmal, Sego – Aginagalde, Bielecki, Buntić, Chrapkowski, Cupić, Jachlewski, Jurecki, Kus, Reichmann, Strlek, Tkaczyk

Sędziowie: Zigmars Stolarovs i Renars Licis (Łotwa)