25:21 (14:9)
AZS AWF Warszawa
Sobota 24.10.2015, 17:00I liga kobiet

Na dziś to wszystko. Dziękuję serdecznie za uwagę. (18:25:19)

Sambor Tczew odnosi niezagrożone w żadnym momencie zwycięstwo. Na początku drugiej połowy osiągnęły nawet siedmiobramkowe prowadzenie, dzięki któremu tczewskie szczypiornistki mogły spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Tradycyjnie kluczową rolę odegrała Magda Krajewska. Za to w zespole AWF AZS wyróżniła się Karolina Bryl.

Koniec meczu. (25:21)

59
    Frankowska w ostatnich sekundach spotkania zalicza dwie bardzo dobre interwencje. (25:21)

59
    Jeszcze kara pod koniec spotkania dla Kłusewicz. (25:21)
    59
    Kłusewicz bardzo dobrze zwiodła rywalki i zdobywa 25.gola dla Aussie. (25:21)
    58
    Jeszcze Karolina Kmin nie poddaje się. (24:21)
    58
    Krajewska zdecydowała się na indywidualną akcję i chyba w tym momencie już przypieczętowała zwycięstwo Samboru. (24:20)
    57
    Karolina Bryl wykorzystuje rzut karny na trzy minuty przed końcem. (23:20)

56
    Muller dobrze wyszła do podania od Krajewskiej, ale nie potrafiła zamienić go na gola. (23:19)

55
    Timeout dla gospodarzy. (23:19)
    54
    Frankowska notuje udaną interwencję po rzucie Bryl, ale podczas kolejnej próby w wykonaniu Skoczeń jest bezradna. (23:19)

53
    Radzikowska dobrze urwała się rywalkom, ale popełniła prosty błąd kroków. (23:18)

52
    Dłuższy moment bez bramek spowodowany stratami po obu stronach. (23:18)
    51
    Monika Muller pokazała się teraz z dobrej strony na lewym skrzydle. (23:18)
    50
    Cios za ciosem w tej chwili. Bryl z rzutu karnego zachowała bezwzględną pewność. (22:18)
    49
    Sambor nie zwalnia tempa. Bramkę zdobyła Kłusewicz. (22:17)
    48
    Joszczuk odpowiada skutecznie. (21:17)
    48
    Krajewska z 7 metra rzuca prosto w słupek, ale piłka szczęśliwie odbija się od pleców bramkarki i wpada już do siatki. (21:16)

47
    Kolejne wykluczenie w zespole przyjezdnych. Rzeszotek opuszcza na dwie minuty plac gry. Dodatkowo podyktowano rzut karny dla Tczewa. (20:16)
    47
    Oliwia Gwizdalska zalicza swoje pierwsze trafienie w tym meczu. (20:16)
    46
    Karolina Kmin pokazała próbkę swoich umiejętności. Po otrzymaniu podania obróciła się z piłką i rzuciła świetnie pod poprzeczkę. (19:16)

45
    Jeszcze jedna kara dla AZS. Na ławkę siada w tym momencie Katarzyna Pożoga. (19:15)
    44
    Ponownie w krótkim odstępie czasu rzut karny dla Sambora. Znowu Krajewska podchodzi do stałego fragmentu. Zdobywa bramkę, ale po dłoniach interweniującej Jóźwik. (19:15)

43
    Po raz pierwszy z linii siódmego metra myli się Krajewska. (18:15)

42
    Długo AZS AWF nie pograł w przewadze. Liczba zawodniczek wyrównuje się przez przewinienie Bryl. (18:15)
    42
    Grę w przewadze wykorzystuje Rzeszotek zdobywając piętnastą bramkę dla warszawianek. (18:15)

41
    Kara dla Zwolak. (18:14)
    40
    Krajewska tradycyjnie na swoim wysokim poziomie. Uzbierała już w tym momencie sześć goli. (18:14)
    39
    Niepotrzebną stratę zaliczają tczewianki, którą bez problemu wykorzystują przyjezdne za sprawą Pożogi. (17:14)

38
    Gelińska zostaje zatrzymana przez Osińską w akcji prawym skrzydłem. (17:13)
    38
    Patrycja Skoczeń dopisuje się do listy strzelczyń w tym spotkaniu. (17:13)

37
    Orzłowska otrzymała świetnie podanie w koło, lecz bardzo wyraźnie pomyliła się. (17:12)
    36
    Karolina Bryl pewnie egzekwuje stały fragment z siódmego metra. (17:12)

36
    Dwie minuty kary dla Radzikowskiej i do tego jeszcze rzut karny. (17:11)

35
    Odgwizdana gra pasywna u gospodyń. Piłkę przejmują szczypiornistki AZS. (17:11)
    34
    Orzłowska wychodzi do sytuacji sam na sam i rzuca od słupka wprost do siatki. Sambor mocno rozpoczął tą drugą część. (17:11)
    33
    Karolina Kmin z ponad 10 metrów rzuca blisko ziemi nie do obrony. (16:11)
    33
    Pierwszy rzut karny dla Sambora. Żadnych szans bramkarce z Warszawy nie daje Magda Krajewska. (16:10)
    32
    Sonia Kłusewicz bardzo szczęśliwie umieszcza piłkę w bramce. Centymetrów zabrakło Osińskiej do udanej interwencji. (15:10)
    31
    Pierwszą bramkę w tej połowie zdobywa Joszczuk. (14:10)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (14:9)

Nie ma mowy o żadnej sensacji dzisiaj w Tczewie. Sambor od początku kontroluje przebieg spotkania i na wiele nie pozwala rywalkom. Razi dziś nieskuteczność warszawianek, ale i tczewianki znacząco obijają słupki bramki AZS AWF. Kluczowym momentem spotkania był czas po 23 minucie, gdzie Sambor zaczął szybko kontrować i wyszedł na spore prowadzenie. Za kilkanaście minut druga połowa.

30
    Pierwsza połowa skończona. (14:9)
    29
    Bryl zdobywa bramkę z karnego. Trener Samboru dokonał zmianę bramkarki na ten moment, ale nie przyniosła pozytywnego rezultatu. (14:9)
    29
    Jóźwiak broni przed siebie rzut ze skrzydła, piłka trafia wprost do Radzikowskiej, która zaliczyła udaną dobitkę. (14:8)

28
    Krajewska oddaje dwie próby i każda z nich ląduje na słupku. Poddenerwowała się ta zawodniczka. (13:8)

28
    Czas dla gości. (13:8)

27
    Orzłowska wyraźnie myli się w sytuacji sam na sam z Jóźwik. (13:8)

26
    Gutowska dobrze uwolniła się, ale trafiła jedynie w słupek. (13:8)
    25
    Stratę zalicza zespół gości. Sambor takie błędy wykorzystuje momentalnie. Gelińska powiększa prowadzenie. (13:8)
    25
    Skonieczna szczęśliwie broni rzut Joszczuk. A w odpowiedzi Sambor wyprowadza szybką kontrę i gola zdobywa Zwolak. (12:8)
    24
    Kapitalną bramkę zdobywają tczewianki grając w osłabieniu. Krajewska ośmiesza zawodniczki AZS AWF zakładając dwa "sita" podczas swojej próby. (11:8)

23
    AZS już w komplecie. (10:8)

23
    Timeout dla gospodarzy. (10:8)

23
    Radzikowska powaliła rywalkę na parkiet i słusznie zejdzie na dwie minuty. (10:8)
    22
    Gelińska lobuje nad Osińską i jest dziesiąty gol dla Sambora. (10:8)

21
    Pierwsza kara w spotkaniu. Na dwie minuty schodzi na ławkę Pożoga za popychanie rywalki podczas rzutu. (9:8)
    20
    Gola zdobywa Krajewska, po sprytnej asyście od Gelińskiej. (9:8)
    19
    Gelińska zdobywa dziś już swoją czwartą bramkę. (8:8)
    18
    Pawłowska z bardzo trudnej pozycji zmieściła piłkę między słupkiem, a nogą bramkarki. (7:8)
    17
    Zespołowa akcja warszawianek została skutecznie wykończona poprzez rzut Rzeszotek. (7:7)
    16
    Domnik ze środka, pod poprzeczkę. (7:6)

16
    Skonieczna ładnie broni trudny rzut z narożnika Karoliny Bryl. (6:6)
    15
    Błyskawicznie odpowiada Pożoga. (6:6)
    15
    Orzłowska kończy udanie kontratak Samboru. (6:5)
    14
    Po raz kolejny Adamowicz zdobywa gola z siódmego metra. (5:5)

13
    Krajewska i Orzłowska w akcji swojego zespołu obijają teraz niemiłosiernie poprzeczkę. (5:4)
    12
    Pierwszy rzut karny w tym meczu dla przyjezdnych bez problemu wykorzystała Adamowicz. (5:4)

11
    Strasznie chybią Warszawianki. Próbowała i Bryl i Pożoga i każdy rzut przelatywał sporo obok bramki. (5:3)
    10
    A Sambor powoli powiększa przewagę. Trzecie trafienie zanotowała Gelińska, dobry wynik jak na 10 minut gry. (5:3)

9
    Doskonale Skonieczna zatrzymuje potężny rzut z dystansu Rzeszotek Izabeli. (4:3)
    8
    Sambor wraca na prowadzenie za sprawą Soni Kłusewicz. (4:3)
    8
    Bardzo udanie rzutem "z biodra" gola zdobyła Krajewska. (3:3)

7
    Osińska skutecznie nogami broni rzut Gelińskiej. W kontrze myli się również Pawłowska. (2:3)
    6
    Karolina Kmin ładnie balansem ciała zwiodła Tczewianki i otworzyła sobie drogę do łatwego gola. (2:3)

5
    Bryl otrzymała podanie ponad rękoma rywalek, ale trafiła tylko w poprzeczkę. (2:2)
    4
    Gelińska po raz drugi udanie zdobywa gola z prawego skrzydła. (2:2)
    3
    Szybkie dwie bramki AZS-u. Zdobywczyniami były: Bryl i Joszczuk. (1:2)
    2
    Gelińska otwiera wynik, po rzucie"na raty", ale ostatecznie skutecznym. (1:0)

1
    Domnik fatalnym podaniem psuje pierwszy atak gospodyń. (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Aussie Sambor Tczew: Skonieczna, Frankowska – Kuszyńska, Gelińska, Zwolak, Nowakowska, Gwizdalska, Muller, Domnik, Orzłowska, Radzikowska, Kłusewicz, Wojcieszak, Krajewska.

Trener: Bartłomiej Pepliński.

AZS AWF Warszawa: Jóźwik, Osińska – Skoczeń, Gutowska, Bryl, Joszczuk, Pawłowska, Kmin, Adamowicz, Kajtek, Pożoga, Rzeszotek.

Trener: Daniel Lewandowski.
    .

Na pierwszy rzut oka każdy inny wynik niż zwycięstwo Tczewianek będzie ogromną sensacją. Jednak Warszawianek nie można skreślać, gdyż są głodne pierwszego zwycięstwa w lidze, a z faworytkami smakowałoby o wiele lepiej. Tylko w Lajfy.com przekonają się Państwo w mgnieniu oka jakim rezultatem skończyło się to starcie.

AZS AWF tydzień temu odniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem po dwóch poprzednich przegranych, które były zdecydowane, teraz Akademiczki polegli nieznacząco. Ich rywal MKS AZS UMCS Lublin wygrał tylko jedną bramką 29:30. W tym spotkaniu swoją wysoką pozycję w klasyfikacji strzelczyń I ligi potwierdziła Karolina Bryl, która rywalkom w tym meczu rzuciła 6 bramek.

Aussie Sambor Tczew w zeszłej kolejce dość niespodziewanie zremisował z Gryfią Słupsk. Po bardzo zaciętym meczu tablica świetlna po końcowym gwizdku wskazywała remis 25:25. Tradycyjnie w tczewskiej drużynie najlepszą strzelczynią była zdobywczyni 9 goli – Magda Krajewska.

Te dwie ekipy znacząco różnią się od siebie. Tczewianki są faworytkami do awansu, a zarazem powrotu do Superligi. Warszawianki za to przede wszystkim walczą o utrzymanie się w I lidze. Widać to bezpośrednio w tabeli. Sambor jest w tej chwili na drugim miejscu, a AZS AWF okupuje ostatnią, dziesiątą pozycję.

I liga piłkarek ręcznych powoli nabiera tempa. W 4 kolejce Aussie Sambor Tczew zmierzy się we własnej hali z AZS AWF Warszawa.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Adrian Trawicki

SPR Sambor Tczew: Skonieczna, Frankowska – Kuszyńska, Gelińska, Zwolak, Nowakowska, Gwizdalska, Muller, Domnik, Orzłowska, Radzikowska, Kłusewicz, Wojcieszak, Krajewska.