MMTS – Śląsk 31:19 (koniec) | Gwardia – Górnik 31:29 (koniec)
COROTOP Gwardia Opole
31:29 (17:15)
Górnik Zabrze
Sobota 14.11.2015, 18:00 • Hala im. Jerzego Klempela, Opole • Orlen Superliga mężczyzn • 11. kolejka

Tydzień temu do Opola zawitał Górnika Zabrze, aby kopać o punkty z Odrą. W sobotę stolica Opolskiego znów gości Zabrzan, tym razem szczypiornistów.

Mecz w hali Gwardii będzie zakończeniem rundy jesiennej dla obu ekip. Zabrzanom nie będzie łatwo, bo gospodarze w tej rundzie przegrali u siebie tylko raz, z Vive Targi Kielce.

Opolanie zajmują obecnie 9 miejsce w tabeli, a Górnik plasuje się na 6. Sześć brzmi podobnie jak cześć, ale chyba na powitaniu gościnność Opolan się skończy. Kibice żądni są zwycięstwa niczym Dracula krwi.

W poprzedniej kolejce Gwardia poniosła porażkę z Zagłębiem w Lubinie. Górnik również stracił punkty remisując z Kwidzyniem. Czy Górnik zgodnie z nazwą będzie "górą"?

Góry to szczyty, a szczyty się zdobywa – podobnie jak punkty. Kto będzie zdobywcą, a kto zdobytym?
    Dowiemy się już w sobotę. Jak zwykle postaramy się by relacja bogata była nie tylko w suche fakty, ale i w...suche komentarze. Emocje zapewne będą się lały strumieniami.

Obie ekipy już się rozgrzewają... w rytmach niezidentyfikowanej piosenki z filmu "Pulp Fiction".

O tym, że trzeba mieć i oczy dookoła głowy, wie każdy zawodnik na boisku... Ale komentator musi być na posterunku, nawet na trybunach, gdy piłka jak pocisk pędzi w jego stronę. Kicki, bramkarz drużyny Zabrzan sprawdził czy pilnuję laptopa tak jak on swojej bramki. Obroniłem, zobaczymy jak mu pójdzie w starciu z Gwardią.

Mariusz Jurasik jest grającym trenerem Zabrzan. Zobaczymy... Jurasik Park i jego dzikie dinozaury? Jak ugryzą Opolan!? Gospodarze się nie boją, oni rozsmakowują się w walce.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

1
    Zaczęli Zabrzanie, ale akcja kończy się faulem.
    Następnie atakowali Opolanie, ale faul Lasonia przerywa akcję i kończy się dla niego żółtą kartką. (0:0)
    2
    Maciej Ścigaj otwiera wynik spotkania. Po koźle. (0:1)
    2
    Rumniak odpowiada najlepiej jak umie! Gol z dystansu. (1:1)
    3
    Ścigaj rzuca drugą bramkę dla zabrzan. (1:2)

4
    Tarcijonas przedziera się przez zasieki zabrzan i rzuca remisową bramkę. (3:3)
    5
    Rok Simic nie czekał rok na bramkę... ale rzuca ją po raz pierwszy od dawna. Gol i Gwardia prowadzi. (4:3)

5
    Mokrzki faulowany, rzuca w słupek i karny dla Opolan. (4:3)
    6
    Trojanowski trafia karnego. od poprzeczki i od ziemi... ledwo weszło! (5:3)
    7
    Tomczak rzuca bramkę kontaktową. (5:4)

8
    Kornecki broni rzut Łangowskiego. Opolanie wciąż nacierają, ale po chwili znów bramkarz zabrzan jest górą. Goście mają piłkę. (5:4)

8
    Gromyko gol! (5:5)

8
    Witkowski żółta kartka. Karny Trojanowskiego.. nie trafia! Poprzeczka. Nietrafiony Karny Trojanowskiego – tego najstarsi górale nie pamiętają. (5:5)
    9
    Ścigaj...cie go nakazuje trener Kuptel, ale próżni. Ścigaj rzuca kolejną bramkę. (5:6)
    9
    Łangowski i gol. (6:6)
    10
    Maciej Ścigaj jest... niedościgniony. 7 gol zabrzan. (6:7)
    11
    Tarcijonas i znów mamy remis. (7:7)

12
    Malcher broni, Kornecki broni i Malcher znów broni. Dora seria bramkarzy obu drużyn. (7:7)
    13
    Rumniak rzuca z biodra w słupek. Kontra Zabrzan i Kryński rzuca 8 gola dla Górnika. (7:8)
    14
    Tatarintsev pokazał moc w locie i rzuca 9 bramkę dla zabrzan. Trener Kuptel wziął czas i na pewno miał o czym mówić do swoich podopiecznych. (7:9)

15
    Łangowski powstrzymany. Opolska tiki taka trwa, ale Gwardia póki co dość nieskuteczna. Trzeci karny dla Gwardii. Rzuca Knop. (7:9)

15
    Kornecki broni karnego w wykonaniu Wojciecha Knopa. (7:9)
    16
    Podwójna korzyść dla Górnika. Witkowski rzuca gola, a dodatkowo po faulu na nim 2 minuty dostaje Tarcijonas. (7:10)
    16
    Ivan Milas z biodra po koźle. Ładny rzut. (8:10)

18
    Dwa słupki – rzut Łangowskiego i poprawka Trojanowskiego. Oj opolanie się zacięli. (9:12)
    19
    Milas na kłopoty! Piękne okienko z dystansu! (10:12)

20
    Broni Taletovic, kontra opolan, ale Kornecki broni rzut Łangowskiego. (10:12)

20
    Taletovic broni, ale jednak faul Milasa, a w konsekwencji 2 minuty kary dla niego. (10:12)

21
    Opolan suszy na zwycięstwo, ale każdy przecież jest spragniony wygranych. (10:12)
    22
    Łangowski ma dziś moc. 4 gol, po wyskoku z dystansu po rękach Korneckiego. (11:12)
    23
    Piątek rzuca gola w 13 minucie... pech? (11:13)
    23
    Gol Jankowskiego. (12:13)
    24
    Daćko rzuca 14 bramkę, a po chwili broni Taletovic. (12:14)
    24
    Kontra opolan, podkręcony, efektowny gol Knopa, ale ucierpiał w tym starciu. Wróci? (13:14)
    25
    Efektownie i efektywnie – Gliński ze skrzydła i gol. (13:15)
    26
    Milas wrócił na parkiet i zatańczył z przeciwnikiem – potężnie z dystansu, gol dla opolan. (14:15)
    27
    Broni Taletovic, daleki rzut na kontrę i Simic bezlitośnie wykorzystuje pozycję. Gol! (15:15)

27
    Obrona Taletovica, ale bez kontry przez faul Jankowskiego – 2 minuty dla tego Pana. (15:15)
    29
    Ivan Milas wyprowadza opolan na prowadzenie, a zabrzan doprowadza do rozpaczy. (16:15)
    29
    Knop i 17:15 dla Opolan. (17:15)

29
    Gwardia, Gwardia – wołają kibice. Zostało 40 sekund pierwszej połowy. (17:15)

29
    Ścigaj dostaje 2 minuty za zagranie nogą. Odpocznie sobie jeszcze po przerwie. (17:15)

29
    Wolny dla opolan. Milas musi rzucać, ale trafia w mur. Koniec 1 połowy. (17:15)

30
    Pierwsza połowa skończona. (17:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (17:15)

31
    Let's get ready to rumble! Nie no, tu jest ciekawiej niż na MMA. (17:15)
    31
    W MMA nie ma karnych, a tu? Rok Simic ma okazję z karnego i ją wykorzystuje. (18:15)
    32
    Tomczak – 16 gol dla zabrzan. Wyleciał ze skrzydła jak na... skrzydłach. (18:16)
    34
    Jankowski przedziera się. ale jest falowany. Rzutu próbuje Milas i mamy gola dla Gwardii. (19:16)
    35
    Gromyko i gol. Asysta Witkowskiego, ale po chwili... (19:17)
    35
    Gol Witkowskiego. (19:18)
    36
    Rok Simić bezlitośnie z karnego! (20:18)
    37
    Taletovic broni, a ale opolanie nie wykorzystują kontry. Szansy za to nie marnuje Kryński i 19 gol dla Zabrza. (20:19)

38
    Faul na Jankowskim i 2 minuty dla Piątka. (20:19)

38
    Karny dla opolan. (20:19)
    38
    Pewnie wykorzystany karny przez Simica. Rozstrzelał się chłop. (21:19)
    39
    Jurasik pokazał klasę. Po prostu wyskoczył i rzucił z dystansu. (21:20)
    40
    Jurasik rozruszał zabrzan. Remis po golu Yurija Gromyko. (21:21)
    41
    Szósty gol Milasa. Indywidualna akcja, a co ważne, skuteczna. (22:21)
    42
    Simić po kontrze! (23:21)
    43
    Goście szybko odpowiadają! (23:22)

44
    Knop prosto w Korneckiego. Trochę nerwowości w obu ekipach. Jurasik rzuca gola, ale wcześniej gwizdek. Nieuznany. (23:22)
    45
    Mokrzki w ostatniej chwili ofiarnie powstrzymuje przeciwnika, ale to i tak rzut karny dla Górnika. Bushkou trafia, Malcher wszedł tylko na karnego i został pokonany. (23:23)
    46
    Tomczak efektownie. Ze skrzydła, podkrętka i piłka ląduje szczęśliwie w siatce, a on pechowo na parkiecie. Ale nic sobie nie zrobił. (23:24)
    48
    Taletovic efektownie broni, ale co z tego... rzut karny w wykonaniu Bushkou i 25 gol zabrzan. (23:25)
    49
    Łangowski bezceremonialnie, z mocą i gol z dystansu. Po chwili obrona Taletovica i opolanie mogą zremisować! (24:25)

51
    Trener Kuptel bierze czas. Ale co bierze Taletovic, że tak dobrze broni?! Ja wiem.... bierze... się do roboty na treningach i to procentuje. (24:25)
    52
    Remis! Łangowski i jego dziś 6 bramka (25:25)

52
    2 minuty dla Tarcijonasa. (25:25)
    53
    Mariusz Jurasik... Jurasik Park, ale ten dinozaur polskiej piłki ręcznej wciąż pokazuje klasę. (25:26)
    53
    Szczęśliwie po rykoszecie i koźle – Gol Nenada Zejlicia. (26:26)
    54
    Bushkou po kontrze. (26:27)
    54
    Rok Simić ze skrzydła! Jest dziś w formie jak dobre ciasto na święto. (27:27)
    55
    Ale goście szybko odpowiadają. (27:28)
    55
    Łangowski i znów remis. (28:28)
    56
    Jurasik z biodra, chwilę po tym jak akcji sam na sam na wykorzystuje Simic. (28:29)

57
    3 minuty do końca. Słupek po rzucie Glińskiego. Karny! (28:29)

57
    Bushkou miał szansę z karnego, ale broni Taletovic! Emir!!! Emir!! Skandują kibice! (28:29)
    58
    Knop, gol i remis. Emocje sięgają zenitu. (29:29)

58
    Jurasik zablokowany. Gwardia ma piłkę, a kibice radochę. (29:29)

59
    Last minute – taka okazja nie tylko w biurach podróży! Kto wygra mecz? (29:29)
    59
    Zejlić i gol! (30:29)

59
    2 minuty dla Łangowskiego. Faul, piłka dla gości, sędziego to kibice gospodarze nie polubią z pewnością. (30:29)

59
    Ostatnie sekundy meczu. Karny. Jurasik vs Taletovic. Niesłychane – Jurasik przegrywa pojedynek z bramkarzem gospodarzy! Emir Taletovic bohaterem Gwardii Opole! (30:29)