Lublin – Szczecin 72:82 (koniec) | Sopot – Zielona Góra 45:62 (koniec) | Zgorzelec – Dąbrowa Górnicza 96:85 (koniec)
TBV Start Lublin
72:82 (18:14, 37:32, 53:54)
King Wilki Morskie Szczecin
Sobota 21.11.2015, 18:00 • Hala "Globus" w Lublinie • Tauron Basket Liga • 7. kolejka

W sobotę do Lublina przyjedzie ekipa King Wilków Morskich Szczecin uskrzydlone jednopunktową wygraną w ostatniej kolejce Tauron Basket Ligi nad drużyną Polskiego Cukru Toruń.
    Wilki już w piątek wyruszyły w drogę do Lublina oddalonego od Szczecina o 730 km! Przed ekipą z północno-zachodniej części Polski dłuższa wyprawa.

Wilki Morskie Szczecin po rozegraniu sześciu spotkań Tauron Basket Ligi mają na swoim koncie 8 punktów i zajmują 11. pozycję w tabeli. Ekipa Marka Łukomskiego przegrała 4 spotkania m.in z Polfarmexem Kutno, Stelmetem Zielona Góra, Czarnymi Słupsk oraz z Siarką Tarnobrzeg, natomiast dwa zwycięstwa drużyna Wilków odniosła w pojedynku z Treflem Sopot, a także Polskim Cukrem Toruń.

13. w tabeli drużyna Pawła Turkiewicza po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie 9 punktów i w tym sezonie odniosła tylko dwie wygrane z Treflem Sopot, oraz Śląskiem Wrocław, natomiast aż pięciokrotnie drużyna Startu Lublin musiała uznać wyższość rywali.
    Do przyjścia na halę Globus w Lublinie nie zachęcają tylko koszykarze Startu, ale również grupa cheerleaderek, która rozgrzewa kibiców podczas spotkań w Lublinie.

Faworyci tego spotkania to z małą przewagą ekipa ze Szczecina, ale jak wiemy drużyna Startu Lublin tanio skóry nie sprzeda co zapowiada nam ciekawą walkę. Na to emocjonujące spotkanie zapraszamy na relację ze strony Lajfy.com!
    Ostro rozgrzewali się koszykarze Startu Lublin przed tym spotkaniem. Kilka minut i zaczynamy!

King Wilki Morskie Szczecin: 1. C. Aiken, 5. Mi. Nowakowski, 9. P. Leończyk, 11. P. Kikowski, 12. M. Majcherek, 13. K. Lucious, 15. Ł. Majewski, 19. U. Nikolić, 20. Ma. Nowakowski, 22. B. Wróbel, 30. J. Garbacz, F. Gaines.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:20
    Kellogg rozpocyna rzutem za dwa. (2:0)

00:55
    Gaines trafia z wyskoku za dwa. Pierwsze trafienie gości w tym spotkaniu. (2:2)

01:23
    Znów Kellogg, znów trafia, ale tym razem piękny rzut za "3". (5:2)

01:35
    Dwa celne rzuty wolne wykonał teraz Uros Nikolić. (5:4)

01:52
    Majewski zdobywa trzy punkty i wyprowadza swój zespół na prowadzenie. (5:7)

02:35
    Małecki wyrównuje wynik spotkania rzutem za dwa punkty. (7:7)

02:58
    Nikolić pierwsza próba z rzutu wolnego niecelna, ale druga już w poręczy. (7:8)

03:19
    Jeszcze jedno trafienie za "3", a mamy dopiero pierwszą kwartę. Trafił Małecki. (10:8)

03:49
    Odpowiada Leończyk (10:10)

04:05
    Salamonik dołącza do grona celnie rzucających za "3". Świetne trafienie! (13:10)

05:17
    Jeszcze raz za "3"! Coś nieprawdopodobnego tym razem trafił Małecki. To czwarte trafienie za 3 punkty w przeciągu około 5 minut pierwszej kwarty. (16:10)

06:21
    Kikowski decyduje się na rzut i trafia za dwa punkty. (16:12)

07:03
    Dwa wolne dla Startu Lublin i bez problemu trafia obydwa rzuty Poole. (18:12)

07:55
    Zbiórka Kikowskiego w obronie po rzucie Małeckiego i szansa dla gości na kolejne punkty. (18:12)

08:47
    Po raz drugi w tej pierwszej kwarcie Leończyk rzuca celnie za "2". (18:14)

09:59
    Zbiórka w obronie Marcina Nowakowskiego na zakończenie tej pierwszej kwarty. (18:14)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (18:14)

Ta pierwsza kwarta oprócz kilku trafień za trzy punkty nie porwała swoim tempem i emocjami. Miejmy nadzieję na lepsze kolejne kwarty w wykonaniu koszykarzy Startu Lublin i Wilków Morskich Szczecin.

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (18:14)

10:19
    Nowakowski za dwa. (18:16)

10:49
    Majewski doprowadza do wyrównania. (18:18)

11:26
    Grzeliński świetnie z wyskoku za trzy. (21:18)

11:58
    Majewski za dwa. (21:20)

12:11
    Kellogg na dwa wolne trafia tylko raz. (22:20)

13:34
    Poole za trzy. (26:20)

13:45
    Nowakowski świetnie trafiaz kontry za dwa punkty. (26:22)

14:09
    Kellogg trafia za "3". Po raz kolejny gospodarze rzucają celnie za trzy punkty. (29:22)

14:30
    Czumakow jeszcze raz powtarza próbę za "3" i podobnie jak Kellogg trafia! O czas prosi trener gości! (32:22)

15:34
    Leończyk trafił za dwa po rzucie z wyskoku. (32:24)

16:11
    Kellogg kolejny raz trafia za "3". Póki co to chyba zawodnik tego spotkania! (35:24)

17:00
    Uros Nikolić próbuje rzutu za dwa i podejmuje on słuszną decyzję. (35:26)

17:43
    Czas dla trenera Startu Lublin! (35:26)

17:47
    Dwa rzuty wolne trafione przez Nikolicia. (35:28)

18:31
    Lucious zmniejsza straty gości do Startu. (35:30)

19:04
    Lucious po raz kolejny i już tylko trzy punkty straty do gospodarzy mają "Wilki". (35:32)

19:18
    Kellogg dwa rzuty wolne trafione do kosza. (37:32)

19:40
    Spod kosza rzuca Kikowski, ale niecelnie. (37:32)

20:00
    Druga kwarta skończona. (37:32)

Wygrywają drugą kwartę gospodarze, i po pierwszej połowie prowadzą 37:32. Pod koniec drugiej kwarty drużyna ze Szczecina odrobiła kilka dobrych punktów, ale lublinianie mądrze rozegrali końcówkę tej kwarty i dowieźli to prowadzenie do końca. Wracamy za kilka minut.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (37:32)

20:01
    Po jednej zmianie w obdywu drużynach i wracamy po przerwie na parkiet. (37:32)

20:19
    Gaines zaczyna mocnym akcentem, bowiem celnie trafia za "3". (37:35)

20:40
    A Poole odpowiada rzutem również za "3". Dawno nie widziałem takiego meczu w którym tyle razy w przeciągu niecałych trzech kwart taką dużą ilość celnych rzutów za 3 punkty oddawali koszykarze! (40:35)

21:12
    Nikolić spod kosza za dwa. (40:37)

22:33
    Trojan w kontrataku rzuca celnie spod kosza. (42:37)

23:10
    Po raz kolejny Trojan, po raz kolejny za dwa i po raz kolejny również spod kosza. (44:37)

24:13
    Kolejne trafienie Startu. Teraz Małecki celnie za "2" punkty. (46:37)

24:38
    Majewski świetnie wyskakuje i trafia za trzy. (46:40)

24:58
    Atak gospodarzy i Salamonik celnie rzuca z wyskoku. (48:40)

25:41
    Michał Nowakowski podchodzi do rzutów indywidualnych i trafia on jeden za drugim. (48:42)

26:19
    Gaines spod kosza celnie. (48:44)

26:55
    Wyskok i celny rzut Kikowskiego. Są blisko wyrównania goście i spokojnie do końca tej kwarty mogą oni jeszcze wyjść na prowadzenie jeśli tylko mądrze rozegrają to taktycznie. (48:46)

27:14
    Salamonik celnie za dwa spod kosza. (50:46)

27:56
    Nie odpuszczają podopieczni Marka Łukomskiego. Nie pozwalają odskoczyć drużynie z Lublina. (50:48)

28:22
    Szkoleniowiec Startu Paweł Turkiewicz prosi o czas w tej kwarcie! (50:48)

28:42
    Grzeliński rzuca do kosza pierwszy rzut wolny, ale drugi już odbija się od poręczy. (51:48)

29:23
    Kikowski trafia za "3" i pogoń za wynikiem w wykonaniu gości udana. (51:51)

29:42
    Poole daje chwilę odetchnąć koszykarzom Startu i wychodzą na minimalne prowadzenie gospodarze. (53:51)

29:55
    Marcin Nowakowski podejmuje próbę rzutu za "3" i to mu się udaje! Goście wychodzą na prowadzenie na kilka sekund przed końcem tej trzeciej kwarty! (53:54)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (53:54)

Świetna kwarta w wykonaniu gości, którzy w ostatnich 3-4 minutach tej trzeciej odsłony zdecydowanie się postawili gospodarzom, dzięki czemu prowadzą minimalnie jednym punktem, co zapowiada ciekawą, ostatnią czwartą kwartę.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (53:54)

30:49
    Kikowski spod kosza za "2". (53:56)

31:04
    Walczą gospodarze o odzyskanie prowadzenia za trzy trafił Grzeliński. (56:56)

31:20
    Trafieniem za trzy odpowiada Kikowski. (56:59)

31:59
    Kikowski próbuje za trzy, ale niecelnie i Poole zalicza zbiórkę. (56:59)

32:39
    Pudłuje Kikowski z pierwszego rzutu wolnego. (56:59)

32:39
    Ale drugi rzut Kikowskiego już w koszu. (56:60)

33:22
    Za dwa spod kosza trafia Kikowski. (56:62)

34:17
    Małecki za "3"! (59:62)

Leończyk trafia do kosza za dwa oczka. (59:64)

35:24
    Kellogg świetny rzut za trzy. (62:64)

35:48
    Ale Majewski odpowiada także trafieniem za trzy punkty. (62:67)

36:17
    Poole ma na swoim koncie kolejne dwa punkty, a zdobył on je w szybkiej kontrze. (64:67)

36:51
    Czas dla trenera Łukomskiego! Musi dobrze taktycznie te ostatnie 3 minuty zaplanować trener gości, bo szkoda byłoby w końcówce stracić prowadzenie zdobyte po dużej walce! (64:67)

36:51
    Dwa rzuty wolne trafia Poole. (66:67)

37:20
    Salamonik spod kosza za dwa i prowadzenie gospodarzy. (68:67)

37:29
    Gaines kapitalnie trafia za "3". (68:70)

37:53
    Znów odzyskują to kilku punktowe prowadzenie goście. O timeout prosi trener gospodarzy! (68:72)

38:40
    Spod kosza celnie trafił Marcin Nowakowski i nieco ponad minuta do końca, i ciężko już myśleć o odzyskaniu tej straty przez gospodarzy, którzy musieli by dać z siebie wszystko by jeszcze spróbować wyjść na prowadzenie. (68:74)

38:57
    Małecki celnie dwa wolne i kosz. (70:74)

39:05
    Kikowski za "3"! (70:77)

39:33
    Marcin Nowakowski za dwa i to jest już pewna wygrana w tym spotkaniu King Wilków Morskich Szczecin! (70:79)

39:38
    Kellogg jeszcze ofiarnie za dwa. (72:79)

39:45
    Pojedyczny wolny trafiony przez Marcina Nowakowskiego. (72:80)

39:56
    Celnie spod kosza trafia świetny w końcówce czwartej kwarty Nowakowski i to "Wilki" wygrywają w Lublinie! (72:82)

Koniec meczu. (72:82)

Świetny mecz, dużo celnych trafień za "3" punkty i prowadzenie, które mieli w dwóch pierwszych kwartach gospodarze stracone w trzeciej kwarcie, a w czwartej to już mądra gra gości i odskoczenie na dziesięć punktów w końcówce dzięki świetnej grze m.in: Marcina Nowakowskiego. "Wilki" wygrywają drugi mecz z rzędu i to na wyjeździe. Z mojej strony to wszystko dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na stronie Lajfy.com! (19:44:05)

Adam Ka

TBV Start Lublin: 1. J. Grzeliński, 3. T. Jackson, 4. M. Salamonik, 5. A. Myśliwiec, 7. G. Małecki, 10. A. Czujkowski, 12. P. Kowalski, 15. B. Ciechociński, 21. I. Czumakow, 22. J. Trojan, 25. N. Kellogg, 33. R. Poole.
    KWarty: 18:14, 19:18, 16:22, 19:28