25 25 25
IŁCapital Legionovia Legionowo
0
19 22 15
Poniedziałek 23.11.2015, 18:00 • Hala sportowa Muszyna, Muszyna • Tauron Liga • 8. kolejka

0:0
    MVP tego spotkania zostaje odziwo... Anna Grejman!

Naszym jak i zapewne zdaniem widzów zawodniczką tego spotkania powinna zostać Adela Helić lub Natalia Kurnikowska, które rozegrały świetny mecz. Anna Grejman także rozegrała dobre spotkanie, ale według mnie nie zasłużyła tak na tą nagrodę jak Helić lub Kurnikowska. Rozgromione w trzecim secie siatkarki z Legionowa pokonane 25:15, chociaż i tak mogło się to skończyć gorzej, gdyby nie rozluźnienie w grze siatkarek Muszynianki w końcowej fazie seta. Kolejne spotkanie wygrywają "Mineralne" i dzięki zwycięstwie w dzisiejszym meczu mają na swoim koncie 14 punktów i będąc na 8. miejscu w tabeli tracą do drugiego Atomu Trefl Sopot zaledwie 3 punkty! Dziękuję za uwagę! Z mojej strony to wszystko. Zapraszam na kolejne relacje ze spotkań OrlenLigi i nie tylko na stronę Lajfy.com! (19:30:20)

25:15
    Trzeci set skończony.

25:15
    Autowym serwisem podarowały przyjezdne tego seta i jednocześnie mecz "Mineralnym"!

24:15
    Błąd Hatali w ataku.

24:14
    Zablokowana Karolina Ciaszkiewicz – Lach.

24:13
    Dobry atak po prostej Moniki Bociek.

24:12
    Karolina Ciaszkiewicz – Lach zablokowana przy pierwszym ataku, ale już drugie jej uderzenie z tego samego skrzydła w boisku. Piłka setowa dla gospodyń!

23:12
    Kontra Legionovii i Wójcik kończy atak.

23:11
    Skutecznie atakuje z lewego skrzydła Kinga Hatala. Dobra zmiana tej siatkarki.

22:11
    Złapana Natalia Skrzypkowska na bloku.

22:10
    Atak Malwiny Smarzek z drugiej strefy zakończony w boisku.

22:9
    I w aut również serwuje jedna z siatkarek Legionovii.

21:9
    W aut serwuje Maja Savić.

21:8
    Świetny atak Hatali wykorzystując dziurę w bloku.

20:8
    Obity blok Wójcik.

19:8
    Kurnikowska wyrzucona w ataku zostaje zablokowana przez rywalki.

19:7
    Kiwka Karoliny Szczygieł bez problemu wpada w pole.

18:7
    Aleksandra Wójcik obija ręce Savić i zdobywa siódmy punkt dla swojej drużyny

18:6
    Grejman atakuje pod górę, ale nie obija ona bloku rywalek, a piłka spada na aut.

18:5
    Savić znów blokuje siatkarkę Legionovii.

17:5
    A teraz z kolei Monika Bociek zagrywa w aut. Trener Ettore Guidetti dziś na pograniczu wykończenia nerwowego.

16:5
    Sprytny atak Moniki Bociek po prostej.

16:4
    Atak Smarzek z lewej strony i Maja Savić blokuje atakującą Legionovii. Druga przerwa techniczna i prowadzenie 16:4 Muszynianki! Coś niebywałego!

15:4
    Atak świeżo wprowadzonej na parkiet Kingi Hatali w boisku.

14:4
    Kurnikowska zepsuła zagrywkę.

14:3
    Skuteczny blok na lewej stronie Julii Milovits.

13:3
    Świetny as Natalii Kurnikowskiej! Idelanie w prawy narożnik boiska trafia przyjmująca Muszynianki!

12:3
    O drugi czas w secie trzecim poprosił Ettore Guidetti!

12:3
    Punktuje na zagrywce Kurnikowska!

11:3
    Serwis Chojnackiej w aut.

10:3
    Niewykorzystany atak z drugiej linii przez Legionovię, ale w przyjęciu pogubiły się "Mineralne".

10:2
    W aut atakuje z lewej strony Daria Paszek.

9:2
    Autowa zagrywka siatkarki z Legionovii.

8:2
    Świetna akcja i piłkę przechodzącą w boisko przebija Chojnacka.

8:1
    Atak ze środka Igi Chojnackiej w aut i na pierwszej przerwie technicznej bardzo bolesny wynik dla gości!

7:1
    Po skosie uderza w boisko Malwina Smarzek. Pierwszy punkt dla przyjezdnych w tym secie.

7:0
    Punktowy serwis Anny Grejman!

6:0
    Maja Savić blokuje atak rywalek na środku.

5:0
    Pierwszy czas w trzeciej partii wykorzystuje Ettore Guidetii! Fatalnie rozpoczęły tego seta siatkarki SK bank Legionovia Legionowo!

5:0
    Nieczyste odbicie w wykonaniu Natalii Gajewskiej.

4:0
    Atak Malwiny Smarzek w aut.

3:0
    Kolejny punkt dla Muszynianki po ataku ze środka.

2:0
    Świetny blok Adeli Helić i myślę, że gospodynie od początku chcą narzucić tempo i pokusić się o wygraną 3:0.

1:0
    Punktowa zagrywka Anny Grejman na rozpoczęcie trzeciej odsłony!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    Bardzo zacięty był ten drugi set i do stanu 21:21 "Mineralne" jak i siatkarki Legionovii nie były pewne zwycięstwa w tej partii, ale seria trzech punktów z rzędu gospodyń dała im trochę tlenu, dzięki czemu spokojnie mogły one w końcówce drugiej partii wygrać.

25:22
    Drugi set skończony.

25:22
    Kończy Helić swoim atakiem tego seta i już drugą partię w tym meczu zwycięża ekipa Bogdana Serwińskiego!

24:22
    Przełożyła ręce Savić na drugą stronę i arbiter podjął decyzję, że przeszkadzało to w rozegraniu piłki siatkarkom z Legionowa.

24:21
    Adela Helić zmyliła blok jak i linię przyjęcia Legionovii dzięki czemu mamy atak w boisko i piłkę setową dla gospodyń!

23:21
    O drugi czas w krótkim odstępie czasu prosi trener Ettore Guidetti!

23:21
    Czapa w wykonaniu Anny Grejman na Malwinie Smarzek i odskakuje na dwa punkty ekipa Muszynianki.

22:21
    Kurnikowska szczęśliwie uderza po bloku i zdobywa ważny punkt.

21:21
    Smarzek z lewej strony trafia w boisko.

21:20
    O pierwszy czas w tej partii prosi trener gości Ettore Guidetti!

21:20
    Z niczego kiwa Julia Milovits w pole.

20:20
    Rzucona piłka Julii Milovits. Wchodzimy w decydujący okres drugiego seta.

20:19
    Atak z prawego skrzydła Natalii Kurnikowskiej wpada w pomarańczowe pole.

19:19
    Paszek kończy atak po skosie. Blisko przyjęcia była Kurnikowska.

19:18
    Kurnikowska z lewej strony po ostrym skosie w boisko.

18:18
    Smarzek przeciska się przez blok i piłka spada pod nogi blokujących w boisko.

18:17
    Psuje swój serwis Malwina Smarzek.

17:17
    Iga Chojnacka ze środka w pole.

17:16
    Pacak serwuje, a gospodynie po dobrym przyjęciu rozgrywają fajną akcję zakończoną atakiem Adeli Helić.

16:16
    Autowy serwis Justyny Sosnowskiej.

16:15
    Atak Sosnowskiej w boisko i po zaciętej walce to na drugiej przerwie technicznej prowadzą Muszynianki!

15:15
    Lekki plas z prawej strony siatkarki z Legionowa ląduje w boisku.

15:14
    Atak z lewego skrzydła Anny Grejman po bloku w boisku. Prowadzenie "Mineralnych".

14:14
    Skuteczny atak gospodyń i już odrobiły po raz kolejny straty gospodynie.

13:14
    Skuteczna kiwka Helić z drugiej linii.

12:14
    Smarzek obija blok i zdobywa punkt w ataku.

12:13
    Kolejny punktowy serwis mamy w tym secie. Teraz z kolei zagrywała Natalia Gajewska!

12:12
    Psuje zagrywkę Adela Helić.

12:11
    Milovits zatrzymuje w ataku Darię Paszek.

11:11
    Chojnacka na zagrywce minimalnie w aut.

10:11
    Kolejna zagrywka środkowej Muszynianki już na aucie.

10:10
    Punktowy serwis autorstwa Maji Savić!

9:10
    Kolejny raz Savić trafia ze środka w parkiet.

8:10
    Helić zablokowana na podwójnym bloku.

8:9
    Wójcik obija blok rywalek na prawym skrzydle.

8:8
    Punktowa zagrywka na koncie Anny Grejman!

7:8
    Savić uderza ze środka w punkt pod końcową linię boiska.

6:8
    Bardzo sprytna kiwka Malwiny Smarzek i na pierwszej przerwie technicznej prowadzą podopieczne Guidettiego!

6:7
    Pierwszy punkt w tym spotkaniu blokiem zdobywa Adela Helić.

5:7
    Obija ręce Igi Chojnackiej w bloku Anna Grejman.

4:7
    Dobrze ze środka atakuje Chojnacka.

4:6
    Przebija się Grejman przez blok rywalek.

3:6
    Niewiele zabrakło by Kurnikowska zanotowała as serwisowy, ale o centymetry myli się przyjmująca Muszyny.

3:5
    Sosnowska otrzymuje rozegranie do tyłu i trafia w narożnik boiska.

2:5
    Jeszcze raz z prawej strony Malwina Smarzek obija blok rywalek i piłka spada na aut.

2:4
    Po skosie w boisko trafia Smarzek.

2:3
    Połeć przeszkadza w rozegraniu i kolejne oczko na koncie Muszyny.

0:1
    Dobry atak na początku drugiego seta przez przyjezdne.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:0
    Cały set pod kontrolą Muszynianki, oprócz początku pierwszej partii, kiedy mecz był bardzo wyrównany, ale druga część seta pod dyktando gospodyń.

25:19
    Pierwszy set skończony.

25:19
    Malwina Smarzek atakuje w aut i ta pierwsza partia wygrana przez gospodynie!

24:19
    Atak w aut gości i piłka setowa dla Muszynianki!

23:19
    Adela Helić w najlepsze nie przestaje skutecznie atakować. Tym razem kończy po skosie.

22:19
    Atak ze środka Justyny Sosnowskiej skutecznie zablokowany.

22:18
    Znów blok rywalek zmylony, a Helić uderza celnie pod końcową linię.

21:18
    Druga w tym secie już skuteczna kiwka Natalii Gajewskiej.

21:17
    Spokojny plas nad blokiem Kurnikowskiej ląduje w boisku.

20:17
    Atak Helić piłka odbija się od bloku przez co na siatce musiały walczyć zawodniczki i ostatecznie to Muszyna zdobywa punkt.

19:17
    Smarzek mocno atakuje, rywalki bronią się, ale piłka wraca na aut i kolejny punkt dla Legionovii.

19:16
    Smarzek przebija się przez podwójny blok.

19:15
    Druga przerwa na życzenie trenera Guidettiego!

19:15
    Rozegranie piłki przez Gajewską przelatuje nad rękoma atakującej i fatalny błąd daje kolejny punkt gospodyniom.

18:15
    Helić atakuje z prawej strony i zdobywa punkt. Po drodze piłkę dotknęła jeszcze jedna z przyjmujących Legionovii.

17:15
    Smarzek zdobywa kolejny punkt dla przyjezdnych atakiem po skosie.

17:14
    Skuteczny atak z drugiej linii Natalii Kurnikowskiej.

16:14
    As seriwsowy Aleksandry Wójcik!

16:13
    Smarzek blokuje na prawej stronie atak Anny Grejman.

16:12
    Anna Grejman zagrywa w aut.

16:11
    Kolejna dobra akcja Muszynianki i atak Grejman ląduje w narożniku boiska. Druga przerwa techniczna na korzyść gospodyń!

15:11
    Rozgrywa za plecy Milovits i dziurę w bloku znajduje Justyna Sosnowska, która trafia w parkiet.

14:11
    Grejman mocno atakuje i przełamuje blok Legionovii.

13:11
    Sosnowska atakuje ze środka w boisko.

12:11
    Kiwka rozgrywającej Legionovii Natalii Gajewskiej.

12:10
    O pierwszy czas w tym meczu prosi trener gości Ettora Guidetti!

12:10
    Po raz kolejny na prawej stronie Helić. Teraz atakująca Muszynianki ominęła blok po prostej.

11:10
    W końcu jakieś dwa punkty z rzędu zdobywają gospodynie. Adela Helić z łatwością obija blok rywalek.

10:10
    Punkt za punkt grają w tym meczu obydwa zespoły. Kolejny skuteczny atak ze strony Muszyny.

9:10
    Rozegranie na lewą stronę i kończą atakiem swoją akcję przyjezdne.

9:9
    Skuteczny atak Anny Grejman po skosie.

8:9
    Kurnikowska kiwa na lewym skrzydle, a piłka spada na aut.

8:8
    Atak Wójcik z lewego skrzydła i obrona libero z Muszyny w aut.

8:7
    Grejman kończy atak z prawego skrzydła i na pierwszej przerwie technicznej po bardzo wyrównanym początku prowadzą gospodynie!

7:7
    Malwina Smarzek po raz kolejny skutecznie atakuje. Tym razem po skosie.

7:6
    W siatkę serwuje siatkarka z Legionowa.

6:6
    Smarzek z prawego skrzydła trafia po prostej w boisko.

6:5
    Skuteczny atak gospodyń z prawego skrzydła.

5:5
    Próbowały jeszcze raz atakować z drugiej linii gospodynie, ale Kurnikowska przekroczyła linię 3. metra.

5:4
    Dobry atak Adeli Helić z drugiej linii.

4:4
    Atak gości ze środka i Muszynianki dotykają siatki.

4:3
    Długa wymiana piłki, która została zakończona skutecznym blokiem "Mineralnych".

3:3
    Punktowy blok Legionovii przy ataku Adeli Helić.

3:2
    Skuteczny plas po prostej Darii Paszek.

3:1
    Atak Malwiny Smarzek nad blokiem w aut.

2:1
    Natalia Kurnikowska po raz kolejny. Tym razem idealnie trafia w linię końcową boiska.

1:1
    Obija pojedynczy blok rywalki Natalia Kurnikowska.

0:1
    Chojnacka zdobywa pierwszy punkt po kiwce nad blokiem.

0:0

0:0

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Skrzypkowska, Pelc, Savić, Grejman, Szczygieł, Ciaszkiewicz – Lach (C), Helić, Sosnowska, Kurnikowska, Hatala, Milovits. Libero: Krzos, Śliwa.

SK Bank Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek (C), Szymańska, Szubert, Wójcik, Gajewska, Pacak, Chojnacka, Połeć, Bociek, Grzelak, Alagierska, Zaciek, Paszyńska, Grabka, Rasińska, Jędrzejewska, Antosiewicz, Zakościelna. Libero: Wysocka, Adamek, Pietraszkiewicz.

Sędziowie: Rafał Pośpiech – Janusz Cyran..

0:0
    Relację z tego poniedziałkowego starcia przeprowadzimy oczywiście na naszej stronie Lajfy.com! Emocji z pewnością nie zabraknie, a Muszynianka będzie musiała rozegrać kolejny ciężki bój o punkty w ligowej tabeli.

0:0
    Mimo, że ekipa z Muszyny jest zaledwie jedną pozycję wyżej od ich poniedziałkowych rywalek to różnica punktowa między nimi wynosi aż 7 punktów, a więc gdyby to spotkanie "Mineralne" wygrały za 3 punkty to absolutnie miejsca od dziewiątego w dół musiały by wziąć się mocno w garść żeby dogonić drużyny pierwszej ósemki, a Muszynianka miała by już tylko zaledwie 3 punkty straty do drugiego Atomu Trefl Sopot!

0:0
    W ostatniej kolejce zawodniczki Muszyny wygrały na ciężkim terenie w Dąbrowie Górniczej 3:2 wywożąc tym samym stamtąd 2 bardzo ważne punkty. Siatkarki Legionovii natomiast dostały sporą lekcję gry w siatki i przed własną publicznością uległy jeszcze lepszej ekipie Atomu Trefl Sopot 3:0 przegrywając w poszczególnych partiach (25:16, 25:17, 25:15).
    0:0 Zawodniczki Legionovii Legionowo kilka dni temu brały udział w sesji zdjęciowej w której zaprezentowały się świetnie. Oby forma jaka im dopisuje w świetle fleszy aparatów dopisała również na parkiecie w Muszynie!

0:0
    Siatkarki z Legionowa to 9. drużyna ówczesnego sezonu rozgrywek OrlenLigi, która w swoim dorobku po siedmiu kolejkach ma zaledwie 4 punkty. Podopieczne Ettore Guidettiego wygrały w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie z ligowym beniaminkiem KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 3:0, przegrywając przy tym aż sześciokrotnie. Trener siatkarek Legionovii musi znaleźć receptę na to jak w poniedziałkowym spotkaniu pokonać dawniej jedną z lepszych ekip w Polsce Muszyniankę Muszyna.

0:0
    Gospodynie tego spotkania po siedmiu dotychczas rozegranych meczach zajmują 8. pozycję w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Siatkarki z Muszyny wygrały w tym sezonie cztery ligowe spotkania, a w trzech pojedynkach musiały one uznawać wyższość rywalek. Warto przypomnieć, że niedawno podopieczne Bogdana Serwińskiego cieszyły się z awansu do 1/8 Pucharu CEV po ciężkim dwumeczu z niemieckim VC Wiesbaden. W pierwszym spotkaniu w Niemczech siatkarki z Muszyny uległy 2:3, natomiast w rewanżowym spotkaniu w hali w Muszynie w trzech setach "Mineralne" uporały się z niemiecką ekipą i w 1/8 Pucharu CEV Muszynianka zmierzy się ze słoweńskim Nova KBM Branik Maribor.

0:0
    Na zakończenie 8. kolejki rozgrywek OrlenLigi w Muszynie miejscowa drużyna Polski Cukier Muszynianka Muszyna podejmować będzie sąsiada z tabeli SK bank Legionovia Legionowo. Minimalnym faworytem tego meczu są "Mineralne", ale w poniedziałkowe popołudnie parkiet zweryfikuje wszystko.

Adam Ka

Polski Cukier Muszynianka: Skrzypkowska, Pelc, Savić, Grejman, Szczygieł, Ciaszkiewicz – Lach (C), Helić, Sosnowska, Kurnikowska, Hatala, Milovits. Libero: Krzos, Śliwa.
    IŁCapital Legionovia Legionowo: Smarzek, Paszek (C), Szymańska, Szubert, Wójcik, Gajewska, Pacak, Chojnacka, Połeć, Bociek, Grzelak, Alagierska, Zaciek, Paszyńska, Grabka, Rasińska, Jędrzejewska, Antosiewicz, Zakościelna. Libero: Wysocka, Adamek, Pietraszkiewicz.

Sędziowie: Rafał Pośpiech – Janusz Cyran.