Lechia – Lech P. 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Legia 2:2 (koniec) | Wisła K. – Cracovia 1:2 (koniec)
Lechia Gdańsk
0:1 (0:0)
Lech Poznań
Niedziela 29.11.2015, 15:30 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • Runda 17

Na ten moment to już wszystko. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Korzystając z okazji zachęcamy do częstszego odwiedzania naszego portalu. Tymczasem życzymy spokojnej niedzieli, a także udanego tygodnia. Do usłyszenia! (17:34:39)

Dzisiejsza potyczka rozgrywana na gdańskim Stadionie Energa dobiegła końca. Trzeba przyznać, że pojedynek ten nie dostarczył nam zbyt wielu emocji. Odnotowaliśmy zaledwie kilka składnych akcji. Jedna z nich zakończyła się trafieniem mistrzów Polski. Przypomnijmy, że gola dla poznańskiego Lecha wywalczył Kasper Hamalainen, który wykorzystał kapitalne podanie od Szymona Pawłowskiego. Gdańszczanie próbowali kontratakować, ale ich starania zdały się na nic.

90+10

90+9
    Rozpoczęła się ostatnia z doliczonych minut. Już nic nie powinno się zmienić. Makuszewski nastawia się na indywidualne zrywy, aczkolwiek nie przynoszą one żadnego rezultatu. Tymczasem przepisy przekroczył Wiśniewski, faulując Trałkę.

90+8
    Mieliśmy spore zamieszanie nieopodal pola karnego Lecha, ale ostatecznie niebezpieczeństwo oddalił Pawłowski. Kolejorz nie spieszy się z wyprowadzeniem kontry, co jest jak najbardziej uzasadnione.

90+6
    Formella ładnie wbiegł w pole karne rywala, a następnie oddał dość słaby strzał. Piłka poszybowała prosto w objęcia Maricia. Goalkeeper gdańskiej Lechii odnotował bardzo pewną interwencję.

90+5
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Do ostatniego gwizdka sędziego Krzysztofa Jakubika pozostały zaledwie cztery minuty. Na murawie nie dzieje się nic szczególnego. Żadna z drużyn nie przeważa.

90+3
    Miejscowi szybko stracili piłkę, ale równie błyskawicznie ją odzyskali. Po chwili akcja lechistów została przerwana, bowiem na pozycji spalonej przyłapany został dobrze dysponowany w dniu dzisiejszym Sławomir Peszko.

90+2
    Formella nieźle centrował w pole karne Lechii, ale żaden z jego kolegów nie zdołał dobrze wykończyć tej akcji. Wpierw nieczysto uderzał Kownacki, później kiepski strzał odnotował Gajos. Po chwili gospodarze wywalczyli korner.

90+1
    Tego się spodziewaliśmy – sędzia Krzysztof Jakubik dorzucił do regulaminowego okresu rywalizacji dziewięć minut. Czy ten okres przyniesie nam jakieś zmiany? Na razie nic na to nie wskazuje.

90
    Ceesay został zniesiony z murawy na noszach. Później Gambijczyk szedł w asyście medyków. Nie wygląda to najlepiej, to chyba jakaś groźniejsza kontuzja. Graczowi życzymy szybkiego powrotu do pełni sił.

89
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kebba Ceesay, na boisku pojawia się Tomasz Kędziora.

89
    Kontrowersyjne zachowanie Ceesaya! Gambijczyk popukał się w głowę, kierując ten gest w stronę arbitra, który zaczął go pospieszać. Krzysztof Jakubik nie pozostał dłużny, upominając zawodnika żółtą kartką.

88
    Kebba Ceesay ma jakieś problemy zdrowotne. Gambijczyk nie będzie w stanie kontynuować gry w tym spotkaniu. Na murawie znalazła się pomoc medyczna, w asyście której zawodnik opuści boisko.

86
    Gdańszczanie próbują jeszcze zaatakować, aczkolwiek ich starania nie przynoszą wyczekiwanego efektu. Poznaniacy dobrze się bronią, piłkarze szkoleni przez Jana Urbana nie popełniają większych błędów.

85
    Do końca regulaminowego okresu rywalizacji pozostało pięć minut. Zapewne będziemy mieli sporo doliczonego czasu gry. Teraz mogło być ciekawie, jednak Formella kompletnie skiksował. Po chwili dobrze zachował się Trałka.

83
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Neven Marković, na boisku pojawia się Piotr Wiśniewski.

82
    Wracamy do rywalizacji! Gospodarze egzekwowali rzut wolny, jednak nie przyniosło to żadnego efektu. Poznaniacy błyskawicznie oddalili potencjalne niebezpieczeństwo, ruszając z kontrą.
    78. Poprzeczka Makuszewskiego.

78
    W tym gąszczu mgły pirotechnicznej Makuszewski posłał futbolówkę w poprzeczkę. Niewiele widać, zawodnicy mają kłopot z widocznością. Krzysztof Jakubik postanowił przerwać mecz!

77
    Dariusz Formella przez chwilę leżał na murawie, ale już się z niej podniósł. Troszeczkę zadymiło się teraz w Gdańsku, jest to efektem zachowania kibiców, którzy postanowili odpalić sporo pirotechniki.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 14 260 widzów.

75
    Do zakończenia dzisiejszego pojedynku pomiędzy Lechią Gdańsk a Lechem Poznań pozostał już tylko kwadrans. Przed chwilą doszło do niebezpiecznego starcia. Arajuuri zderzył się z rywalem głowami.

74
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Sebastian Mila, na boisku pojawia się Michał Żebrakowski.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Trałka (Lech Poznań).

73
    Lech troszeczkę szarpie. Ta gra mistrzów Polski nie jest zbyt ładna. Ale jak mawiają znawcy – nieważne jak, ważne z jakim efektem. Przed momentem faulował Łukasz Trałka. To chyba będzie żółty kartonik.

71
    Mocne uderzenie Pawłowskiego! Piłka poszybowała dość daleko obok bramki, choć lechita miał naprawdę dobrą okazję. Świetne podanie odnotował Dawid Kownacki. Tymczasem do wejścia na murawę gotowy jest Żebrakowski.

70
    Częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się gospodarze. Procentowo przedstawia się to następująco: 56-44. Należy jednak zauważyć, że z przewagi tej kompletnie nic nie wynika. Miejscowi są nieskuteczni.

67
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kasper Hämäläinen, na boisku pojawia się Dawid Kownacki.

66
    Goście nabrali wiatru w żagle, obecnie poznaniacy śmielej przedostają się w okolice pola karnego gdańskiej Lechii. Miejscowi będą musieli odrabiać straty. Warto jednak zaznaczyć, że podopieczni Urbana raczej nie wypuszczali z rąk triumfów.

65
    Mała ciekawostka: sztab szkoleniowy poznańskiego Lecha szykował zmianę. Jan Urban planował zmienić... Hamalainena. Po tym jak Fin zdobył trafienie, modyfikacja ta została anulowana.
    63. Kasper HÄMÄLÄINEN - 0:1

63
    Gol dla Lecha!
    Strzelcem bramki KASPER HÄMÄLÄINEN. Fin otrzymał świetne podanie od Pawłowskiego, a następnie z wielkim spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Doskonała akcja lechitów. Marić nie miał większych szans na obronę.

61
    Na murawie nie dzieje się kompletnie nic. Brakuje walki, brakuje jakichkolwiek emocji. Katastrofalne widowisko. Liczyliśmy na zdecydowanie większą dawkę interesujących wydarzeń. Musimy obejść się smakiem.

60
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Gergő Lovrencsics, na boisku pojawia się Dariusz Formella.

59
    Otrzymaliśmy informację, że do wejścia na murawę przygotowany jest już Dariusz Formella. Za kilka chwil Jan Urban przeprowadzi pierwszą zmianę. Być może będzie to moment zwrotny w tym spotkaniu.

58
    Tymczasem faulowany był Sławomir Peszko. Sędzia dopatrzył się nieprzepisowego zagrania w wykonaniu Kebby Ceesaya. Po chwili gospodarze egzekwowali rzut wolny, który nie przyniósł im korzyści.

57
    Kuświk odegrał do Stolarskiego, który bez chwili zawahania dośrodkował w pole karne, szukając Sławomira Peszkę. Ta sztuka się jednak nie powiodła. Reprezentant Polski nie zdołał przechwycić piłki.

56
    Gerson dobrze blokował Hamalainena, który próbował zagrozić bramce Maricia. Na tablicy wyników w dalszym ciągu bezbramkowy remis. Nic się nie zmienia. Zarówno gospodarze, jak i goście nie potrafią wyprowadzić groźnego ataku.

55
    Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Cóż tu wiele opisywać. Słabo, słabo wyglądają poczynania obu ekip. Bardzo przeciętne starcie. Do tej pory odnotowaliśmy zaledwie jedno celne uderzenie. Zatrważające.

53
    Niezbyt ciekawe jest to dzisiejsze spotkanie w Gdańsku. Lechia szuka wolnej strony, ale cały czas poznaniacy dobrze zamykają boki. Przed momentem ładną akcję zainicjował Mila, jednak zabrakło dokładności.

52

51
    Gergő Lovrencsics centrował w pole karne gdańskiej Lechii. Piłkę wyłuskał Trałka, aczkolwiek nie przyniosło to żadnego rezultatu. Gracz poznańskiej Lokomotywy uderzał wysoko ponad bramką strzeżoną przez Marko Maricia.

50
    Gajos sprytnie szukał Pawłowskiego, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu. Mamy informację dotyczącą Rafała Janickiego – gracz miejscowej ekipy nie nabawił się stricte sportowej kontuzji, ale źle się czuł po niedawnym przeziębieniu.

49
    Kompletnie nieudane uderzenie Grzegorza Kuświka. Słaby strzał poszybował prosto w Łukasza Trałkę. Trudno to skomentować. Napastnik gdańskiej Lechii popisał się ogromną niefrasobliwością.

48
    Pawłowski ładnie rozgrywał z Kadarem, ostatecznie goście zdołali wywalczyć wznowienie z linii bocznej. Miejscowi błyskawicznie przejęli inicjatywę. Kolejorz próbuje grać troszeczkę wyżej.

47
    Lechiści próbowali zaatakować, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Obraz gry w ogóle się nie zmienia. Początek drugiej połowy wygląda identycznie jak ta pierwsza. Czekamy na jakieś emocje!

46
    Trochę dziwi decyzja szkoleniowca gdańszczan. Rafał Janicki prezentował się dziś całkiem dobrze, więc jego opuszczenie murawy jest dość interesujące. Być może grajek ten nabawił się jakiegoś urazu.

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Rafał Janicki, na boisku pojawia się Grzegorz Wojtkowiak.

46

Inauguracyjna odsłona dzisiejszej potyczki w Gdańsku za nami. Na razie byliśmy świadkami dość przeciętnego pojedynku. Na murawie nie działo się zbyt wiele. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni prezentowali się dość opieszale. Gospodarze mieli okazję na zdobycie trafienia z rzutu karnego, jednak tak się nie stało. Przypomnijmy, że w dwunastej minucie rywalizacji z wapna w poprzeczkę uderzył Grzegorz Kuświk.

45

45
    Regulaminowy okres rywalizacji dobiegł końca. Wiele wskazuje na to, że sędzia Krzysztof Jakubik nie dorzuci do przewidzianego czasu gry w ramach pierwszej połowy chociażby jednej minuty.

43
    Tymczasem przyspieszyć próbowali gospodarze, ale to także nie przyniosło efektu. Następnie Hamalainen ścigał się z Janickim. Górą z tego pojedynku wyszedł Polak. Fin był wyraźnie wolniejszy od lechisty.

42
    Lech boi się zaatakować środkiem. Poznańska Lokomotywa decyduje się na natarcia flankami boiska. Póki co wysiłki te zdają się na nic. Podopieczni Jana Urbana nie potrafią podjąć ryzyka, które mogłoby poprowadzić do trafienia.

41
    Rozpędzony Kasper Hamalainen próbował podawać do Gajosa, ale sztuka ta się nie powiodła. Zagranie Fina przeszył jeden z graczy gdańskiej Lechii. Po chwili nieudolnie piłkę podcinał Szymon Pawłowski.

40
    Niebawem piłkarze obu ekip zostaną zaproszeni do szatni. Ta pierwsza połowa jest dość nużąca, na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Brakuje emocji, brakuje składnych akcji, a co za tym idzie – brakuje też uderzeń.

38
    Ceesay próbował dośrodkowywać do Hamalainena, ale doskonałym wyjściem popisał się Marko Marić. Pewna interwencja goalkeepera gdańskiej Lechii. Gospodarze próbują uspokoić swe poczynania.

37
    Piłkarze Lecha domagali się jedenastki, aczkolwiek Krzysztof Jakubik pozostał nieugięty. Chwilę później zagotowało się w obrębie sędziego. Wielkopolanie byli przekonani, że Kasper Hamalainen był zahaczony przez rywala.

35
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dziesięć minut. Dotychczas odnotowaliśmy zaledwie jedno celne uderzenie – mowa o strzale sprzed kilku chwil, którego autorem był Sławomir Peszko.

34
    Trzeba przyznać, że bohaterowie poprzedniej akcji w dzisiejszym spotkaniu prezentują się całkiem zacnie. Zarówno Mila, jak i Peszko są bardzo widoczni, często włączają się w ataki swojego zespołu.
    33. Niezłe uderzenie Peszki.

33
    Mila ładnie odegrał do Peszki, który obrócił się i bez zawahania oddał silny strzał. Piłka poszybowała w światło bramki, gdzie dobrze interweniował Jasmin Burić. Bardzo dobra postawa bośniackiego goalkeepera.

32
    Arajuuri zaciekle walczył z Kuświkiem. Ostatecznie gracz Lecha zdołał wyłuskać piłkę, a następnie zdecydował się ją wybić. Poznaniacy ponownie znaleźli się w natarciu, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu.

31
    Przeciętne jest to dzisiejsze starcie w Gdańsku, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że bardzo przeciętne. Na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Obie ekipy prezentują się dość opieszale.

30
    Pół godziny gry za nami. Póki co na tablicy wyników widnieje bezbramkowy remis. Bliżej odnotowania premierowego trafienia byli gospodarze, którzy w pierwszym kwadransie spotkania egzekwowali rzut karny.

28
    Trzeba też zwrócić uwagę, że we większość ataków Lecha angażuje się Szymon Pawłowski, który próbuje zaskakiwać rywali szarżami lewą flanką. Póki co jego wysiłki nie przynoszą żadnego efektu.

27
    Poznaniacy troszeczkę zwolnili, podopieczni Jana Urbana ponownie grają dość pasywnie. W dalszym ciągu niezbyt widoczny jest Maciej Gajos. Sporadycznie w posiadaniu inicjatywy znajduje się również Gergő Lovrencsics.

26
    Gospodarze egzekwowali rzut wolny, dzięki czemu zdołali wywalczyć korner. Mila centrował w szesnastkę Lecha, jednak nic z tego nie wynikło. Borysiuk próbował uderzać, ale nie przyniosło to efektu.

25
    Żółtą kartką ukarany został Marcin Kamiński, który faulował Makuszewskiego. Lechita miał wielkie pretensje do sędziego, twierdząc, że trafił w piłkę. Owszem, minimalnie musnął, ale bardziej ucierpiały nogi rywala.

24
    Na razie praktycznie niewidoczny był Maciej Gajos. Tymczasem Arajuuri dobrze przerzucił do Pawłowskiego, przy którym momentalnie znalazł się Stolarski. Dobra postawa gracza gdańskiej Lechii.

22
    Przed momentem jakieś problemy miał Kebba Ceesay. Gambijczyk został trafiony piłką w czułe miejsce, ale szybko pozbierał się z murawy i będzie kontynuował swój udział w tym spotkaniu.

21
    Zdecydowanie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się gospodarze. Gdańszczanie sporadycznie tracą piłkę, wymieniają dość długie podania. Tymczasem w natarciu znaleźli się goście ze stolicy Wielkopolski.

20
    Dwadzieścia minut rywalizacji za nami. Na razie jesteśmy świadkami całkiem przyzwoitego pojedynku. W pierwszych chwilach tegoż spotkania przeważali gospodarze, jednak teraz siły się zrównoważyły.

19
    Tetteh odnotował kompletnie spóźniony wślizg. Zawodnik Lecha faulował Peszkę. Jak najbardziej zasłużona żółta kartka. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości.

17
    Tymczasem mieliśmy krótką przerwę, jakieś problemy miał Kadar, ale szybko się z nimi uporał. Wydaje się, iż Węgrowi po prostu rozwiązał się but. Wracamy do rywalizacji. Lechici w natarciu.

15
    Makuszewski nieźle zgrywał do Mili, ale dośrodkowanie to odpowiednio przeszył Tamas Kadar. Gospodarze egzekwowali kolejny rzut rożny. Piłka po uderzeniu głową przez Gersona poszybowała obok bramki.

14
    Lechici zaczynają grać troszeczkę szybciej. Chyba ten rzut karny pobudził podopiecznych Jana Urbana. Wielkopolanie coraz śmielej przedzierają się w okolice pola karnego miejscowej ekipy.

13
    Kasper Hamalainen otrzymał niezłe podanie w pole karne, próbował główkować, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką bramki Maricia. Goalkeeper Lechii nawet nie drgnął. Słaba próba Fina.
    12. Niewykorzystana jedenastka!

12
    Niesamowite! Grzegorz Kuświk nie wykorzystał fenomenalnej okazji na odnotowanie trafienia! Zawodnik gdańskiej Lechii trafił w poprzeczkę. Sporo szczęścia mieli teraz lechici!
    11. Przewinienie w polu karnym.

11
    Będziemy mieli rzut karny dla Lechii Gdańsk! Arajuuri faulował Milę we własnej szesnastce. Sędzia bez chwili zawahania wskazał na wapno. Gospodarze przed ogromną szansą, by wyjść na prowadzenie!

10
    Mogło być groźnie! Maciej Gajos znalazł się przy piłce, będąc w polu karnym. Pomocnik Lecha próbował uderzać, aczkolwiek został zablokowany przez jednego z przeciwników. Niezła akcja Lecha.

9
    Ponownie niebezpieczeństwo zażegnał Kebba Ceesay, który całkiem dobrze wszedł w ten mecz. Aktualnie jest on ostoją defensywy poznańskiego Lecha. W posiadaniu piłki znajdują się gospodarze.

8
    Ceesay nieprzepisowo zatrzymywał Peszkę. Gdańszczanie egzekwowali rzut wolny. Ariel Borysiuk popisał się płaską centrą, którą ze stoickim spokojem oddalił Ceesay. Po chwili lechiści wywalczyli drugi rzut rożny.

7
    Makuszewski podawał do Peszki, któremu piłkę spod nóg wybił Arajuuri. Przytomna interwencja fińskiego defensora. Inicjatywa błyskawicznie powróciła w posiadanie gdańszczan. Póki co to miejscowi grają lepiej.

6
    Na razie jesteśmy świadkami dość wolnego pojedynku, obie ekipy nie kwapią się do konstruowania szybkich ataków. Częściej w ofensywie znajdują się gospodarze. Przyjezdni mają kłopot z przedarciem się na połowę przeciwnika.

5
    Stolarski ładnie poszukał Milę. Ten usiłował dośrodkowywać do Peszki, ale zrobił to kompletnie niedokładnie. Bezpańska piłka opuściła plac gry. Za kilka chwil od bramki wznowi Jasmin Burić.

4
    Gdańszczanie zbytnio się nie spieszą z przedzieraniem się w okolice pola karnego Kolejorza. Przed momentem w szesnastkę Lecha centrował Sławomir Peszko, aczkolwiek nie przyniosło to żadnego efektu.

3
    Na gdańskim stadionie nie zasiadło dziś zbyt wielu kibiców. Widać, że fani Lechii mają już dosyć oglądania nie najlepszej postawy swoich ulubieńców. Tymczasem gospodarze egzekwowali korner. Dobra postawa Buricia.

2
    Mila ładnie odegrał do Stolarskiego, jednak ten szybko stracił piłkę. Dobrze zachowała się defensywa poznańskiego Lecha, która błyskawicznie oddaliła potencjalne niebezpieczeństwo. Lechiści szybko powrócili w posiadanie inicjatywy.

1
    Spotkanie rozpoczęli podopieczni Macieja Skorży, którzy zagrają dziś w niebieskich strojach. Gospodarze natomiast prezentować się będą w biało-zielonych kompletach. Pierwsza minuta rywalizacji dość spokojna.

1

Wyjściowe jedenastki obu ekip:

Lechia Gdańsk: Marić – Stolarski, Gérson, Janicki, Marković – Borysiuk, Kovačević – Peszko, Mila, Makuszewski – Kuświk.

Lech Poznań: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kádár – Trałka, Tetteh – Lovrencsics, Gajos, Pawłowski – Hämäläinen.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Tomasz Niemirowski, Tomasz Lisowski.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Lechia Gdańsk – Lech Poznańe. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 15:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Przewidywane składy:

Lechia Gdańsk: Marić – Wojtkowiak, Janicki, Gerson, Wawrzyniak – Borysiuk, Kovacević – Peszko, Mila, Makuszewski – Kuświk.

Lech Poznań: Burić – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Lovrencsics, Linetty, Pawłowski – Hamalainen.

Do ostatniego starcia tych dwóch ekip doszło 25 lipca bieżącego roku w stolicy Wielkopolski. Wtenczas triumfowała ekipa poznańskiego Lecha. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Gole dla triumfatorów zdobywali Kasper Hamalainen oraz Marcin Robak. Trafienie honorowe po stronie gdańszczan zainkasować zdołał Rafał Janicki.

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Krzysztof Jakubik
    Sędzia liniowy #1: Tomasz Niemirowski
    Sędzia liniowy #2: Tomasz Lisowski

Lechia Gdańsk – podobnie jak Lech – bardzo kiepsko zainaugurowała trwające rozgrywki. Po zmianie szkoleniowca gdańszczanie zaczęli spisywać się nieco lepiej, ale do osiągnięcia zadowalającej dyspozycji jeszcze wiele im brakuje. Obecnie biało-zieloni plasują się na dwunastej lokacie w tabeli ligowej. Do tej pory zespół ten zapisał na swym koncie osiemnaście punktów, notując cztery zwycięstwa oraz po sześć porażek i remisów. W zeszłej kolejce podopieczni Thomasa von Heesena zostali pokonani przez Cracovię 0:3. Trwa niemoc gdańszczan. Lechia nie wygrała spotkania ligowego od 25 października.

Wydaje się, że Lech Poznań nabiera wiatru w żagle. Po totalnie nieudanym początku sezonu, podopieczni Jana Urbana zaczynają prezentować się coraz lepiej. Co prawda w swym ostatnim meczu Ligi Europy zespół ten zaledwie zremisował na wyjeździe z portugalskim Os Belenenses, ale na krajowym podwórku spisuje się całkiem zadowalająco. W zeszłej kolejce Wielkopolanie pokonali szczecińską Pogoń 2:0. Śmiało można rzec, że poznańska Lokomotywa znajduje się na fali wznoszącej. Czy dziś zdołają to potwierdzić? Zobaczymy!

Trwa siedemnasta kolejka naszej rodzimej Ekstraklasy! Podczas tej relacji gościć będziemy nad morzem, a konkretniej rzecz ujmując w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z poznańskim Lechem. Zapowiada się ciekawe widowisko. Początek tegoż starcia zaplanowano na godzinę 15:30.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.