Borussia M. – Bayern 3:1 (koniec) | Hamburg – Mainz 1:3 (koniec) | FC Koln – Augsburg 0:1 (koniec)
Hertha – Bayer 2:1 (koniec) | Ingolstadt – Hoffenheim 1:1 (koniec) | Wolfsburg – Borussia D. 1:2 (koniec)
1. FC Koln
0:1 (0:0)
FC Augsburg
Sobota 05.12.2015, 15:30 • RheinEnergieStadion, Kolonia • Niemiecka Bundesliga • Runda 15

Augsburg niespodziewanie wygrał z 1. FC Köln. Bohaterami meczu Hitz, który obronił rzut karny i Bobadilla – strzelec jedynego gola. Dzięki temu zwycięstwu goście prawdopodobnie opuszczą strefę spadkową. (17:24:26)

90+4

90+2
    Indywidualnym rajdem popisał się Caiuby, który zyskał kolejne sekundy dla gości.
    Niezła okazja dla miejscowych:

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Janker wszedł za Essweina.

88
    Augsburg coraz bliżej niespodziewanego zwycięstwa! Na RheinEnergieStadion rozlegają się gwizdy.

86
    Zmęczony Bobadilla opuścił boisko. Jego miejsce zajął Matavž.

85
    Maroh ukarany żółtą kartką.

83
    Bobadilla ukarany żółtą kartką za faul w ataku.

82
    Gra kolejny raz jest bardzo rwana. Zawodnicy często uciekają się do fauli.

80
    Niecelnie z dystansu uderzył Esswein. Goście zyskali kolejne sekundy.

78
    Jojic łatwo stracił piłkę przed polem karnym rywali. Augsburg bardzo mądrze się broni.

77
    Dong-won wszedł za Baiera.

76
    Hector ukarany za faul w środku pola. Piłka dla gości. Na trybunach rozlegają się gwizdy.

75
    Osako wszedł za zmęczonego Modeste.
    Okazja Modeste:

72
    Zawodnicy gospodarzy starają się uderzać z dystansu, ale ich próby są bardzo niecelne.

70
    Jojic wszedł za Vogta. Trener gospodarzy stawia na atak.

68
    Hitz szybkim wyjście powstrzymał Hosinera. Bramkarz gości wyrasta na bohatera tego spotkania.

66
    Zawodnicy 1. FC Köln od razu rzucili się do ataku i starają się wyrównać.
    64. Raúl BOBADILLA - 0:1

64
    Gol dla Augsburga!

RAUL BOBADILLA idealnie przymierzył z rzutu wolnego. Augsburg na prowadzeniu!

63
    Zaostrzyło się to spotkanie. Sędzia jest zmuszony często sięgać po gwizdek.

61
    Modeste uprzedzony przez Hitza. Świetny mecz w wykonaniu bramkarza gości.

59
    Kolejny żółta kartka. Tym razem obejrzał ją Baier.
    Rzut karny:

58
    Modest uderzył mocno po ziemi, ale Hitz wyczuł jego intencje i obronił rzut karny!

56
    Hosiner wywalczył rzut karny! Zawodnicy gości nie potrafią pogodzić się z decyzją sędziego. Żółtą kartką ukarany Faulner.

54
    Pierwsza kara indywidualna w tym meczu. Żółtą kartkę obejrzał Verhaegh.

52
    Spore zamieszanie w polu karnym przyjezdnych po wrzutce Hectora z rzutu rożnego.

50
    1. FC Köln mocno atakuje od początku drugiej połowy. Goście zepchnięci do defensywy.

48
    Zbyt mocne dośrodkowanie Rissego w stronę Hosinera. Grę od bramko wznowi Hitz.

46
    Pierwsza zmiana w tym meczu. Olkowski wszedł za Zollera.

46

Do przerwy bez bramek na RheinEnergieStadion. Obie drużyny miały swoje szanse, ale dobrze prezentowali się bramkarze. Druga połowa zapowiada się bardzo emocjonująco.

45+1

45
    Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu gry. Czy ktoś będzie w stanie to wykorzystać?

44
    Chaotyczne ataki w wykonaniu gospodarzy.

42
    Niezbyt dobrze wykonany rzut rożny przez gości. Grę wznowi Horn.

40
    Hitz pewnym wyjściem zakończył atak rywali.

38
    W niezłej sytuacji znalazł się Kohr, ale nie był w stanie pokonać Horna.

36
    Tempo spotkania zdecydowanie spadło. Żadna z drużyn nie potrafi wykreować sobie sytuacji pod bramką rywali.

34
    FC Augsburg szuka swojej szansy w szybkich kontratakach.

32
    Sporo fauli po obu stronach. Sędzia jest zmuszony często przerywać grę.

30
    Bez bramek w pierwszych trzydziestu minutach meczu na RheinEnergieStadion.

27
    Gospodarze coraz mocniej atakują. Zawodnicy gości zepchnięci do rozpaczliwej defensywy.

25
    Olbrzymie zamieszanie w polu karnym gości po rzucie wolnym dla 1. FC Köln.

23
    To była najlepsza sytuacja w tym meczu. Bobadilla wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie był w stanie pokonać Horna.

21
    Bobadilla faulowany przed polem karnym rywali. Rzut wolny dla Augsburga.

20
    Modeste faulował w ofensywie. Poszkodowany był Callsen-Bracker.

18
    Goście starają się uspokoić grę i długo rozgrywają piłkę w ataku pozycyjnym.
    Interwencja Hitza:

16
    Mocny strzał głową Zollera i Hitz zmuszony był wybić piłkę na rzut rożny.

14
    Esswein indywidualny rajd zakończył niecelnym strzałem. Grę od bramki wznowi Horn.
    Interwencja Horna:

12
    Horn z wielkim trudem wybił strzał Caiuby'ego na rzut rożny. To była świetna sytuacja dla przyjezdnych.

11
    Risse przerwał szybki atak Augsburga wybiciem piłki na rzut rożny.

10
    Bittencourt prostopadłym podaniem starał się znaleźć Zollera, ale jego podanie przeciął jeden z rywali.

8
    Niespodziewanie inicjatywa należy do gości, którzy starają się zaatakować większą ilością zawodników. Aktywny jest Bobadilla.

6
    Tym razem pomocy medycznej potrzebuje bramkarz gości. Kolejna przerwa w grze.
    Okazja dla miejscowych:

5
    Hitz z trudem odbił uderzenie Rissego z rzutu wolnego.

3
    Modest trafił w głowę jednego z obrońców rywali. Przerwa w grze.

2
    Nieźle rozegrany rzut wolny przez przyjezdnych, ale bez satysfakcjonującego zakończenia. Grę wznowi Horn.

1
    Mecz rozpoczęli gości.

1

Składy wyjściowe i rezerwowi:

1. FC Köln: Horn – Risse, Maroh, Heintz, Hector – Lehmann (C), Vogt – Zoller, Bittencourt – Hosiner, Modeste

Rezerwowi: Kessler – F. Sørensen, Olkowski, Jojic, Gerhardt, Švento, Ōsako

Trener: Peter Stöger

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Callsen-Bracker, Klavan, Max – Baier – Esswein, Kohr, K. Ja-cheol, Caiuby – Bobadilla

Rezerwowi: Manninger – Altintop, Feulner, Trochowski, Janker, J. Dong-won, Matavž

Trener: Markus Weinzierl

Sędziowie: Daniel Siebert – Florian Heft, Jan Seidel

Nie tylko ze względu na występ Polaka ten mecz zapowiada się interesująco. Pełna relacja oczywiście na lajfy.com!

Zawodnikiem gospodarzy jest Paweł Olkowski. Reprezentant Polski zagrał w tym sezonie w ośmiu meczach ligowych.

Augsburg zajmuje szesnaste miejsce w lidze. Goście wygrali dwa spotkania, cztery zremisowali i osiem przegrali. Ich bilans bramkowy to 17:25. Pięć goli zdobył Paul Verhaegh.

1. FC Köln zajmuje dziesiąte miejsce w lidze. Miejscowi wygrali pięć spotkań, pięć zremisowali i cztery przegrali. Ich bilans bramkowy to 15:18. Sześć goli zdobył Anthony Modeste.

W meczu 15. kolejki niemieckiej Bundesligi 1. FC Köln podejmie FC Augsburg. Zdecydowanym faworytami tego pojedynku są gospodarze.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.