Orlen Wisła – Śląsk 47:19 (koniec) | Stal – Azoty 25:28 (koniec) | Gwardia – MMTS 23:19 (koniec)
Pogoń – Górnik 26:30 (koniec)
COROTOP Gwardia Opole
23:19 (12:9)
MMTS Kwidzyn
Środa 09.12.2015, 18:30 • Hala im. Jerzego Klempela, Opole • Orlen Superliga mężczyzn • 15. kolejka
    59
    Na otarcie łez. 19 bramka dla gości, jej autorem jest Adrian Nogowski. (23:19)
    59
    Nie ma cudów, jest Knop. Opole zdobywa 23 bramkę. (23:18)
    59
    Klinger rzuca 18 bramkę. 4 gole straty, cud będzie? (22:18)
    59
    Nogowski rzuca 17 bramkę, ale już nie okazuje radości. Jest po meczu, wie to i czuje to reszta hali. (22:17)
    58
    Klinger efektownie, po koźle, od poprzeczki i dystansu. Malcher puszcza 16 gola. (22:16)
    57
    Łangowski znów odpowiada tym samym. A to odpowiada gospodarzom. (22:15)
    57
    Nogowski rzuca 15 bramkę. (21:15)
    56
    Zadura się nie poddaje. Rzuca z dystansu i 14 gol dla Kwidzyna. Ale czy to tylko łabędzi śpiew? Kibice Gwardii są dziś lepiej nakarmieni meczem niż kaczki bułką. (21:14)
    56
    Łangowski trafia "oczko". 21:13 dla Opola. (21:13)

56
    2 minuty dla Seroki. Goście w osłabieniu. (20:13)
    55
    Knop efektownie lobuje Dudka. Piłka ledwo dotoczyła się do bramki, ale jest, to już 20. (20:13)
    54
    Zadura rzuca z dystansu i Kwidzyn ma 13 gola. Pechowy dla kogo i szczęśliwy dla kogo? Wciąż jest jeszcze dużo czasu. Bardzo dużo "Went" emocji przed nami. (19:13)

53
    Co mówi się o brudnych ludziach? Nie myli się! Podobnie jak nie myli się dziś ani Simić ani Malcher – jednak oni w innym znaczeniu, bo oglądanie dziś ich gry – to czysta przyjemność! (19:12)
    52
    Faulowany Jankowski. Rok Simić znów wykorzystuje rzut karny. 19:12! (19:12)
    51
    Rok Simic sprytnie, po koźle wykorzystuje rzut karny. Po chwili akcja Kwidzyna i co? Żadna niespodzianka dziś. Broni Malcher. (18:12)
    49
    Milas wyskoczył w powietrze i zza linii przerywanej rzuca niespodziewaną bramkę dla Opola. (17:12)
    48
    Czasu coraz mniej dla Kwidzyna. Kryszeń rzuca ze skrzydła, ale broni Malcher. Kolejna akcja Gendy już skuteczna. 16:12. (16:12)

46
    Kwidzyn nie nazywa się Kałasznikow, więc... broni nie składa. Ale podnieść się będzie im ciężko. Malcher z pewnością przyśni się dziś niejednemu z kibiców i graczy gości. (16:11)
    46
    Rok Simic i mamy 16:11! (16:11)
    45
    Kamil Mokrzki podwyższa na 15:11. (15:11)
    42
    Peret pokazuje, że można. Rzuca 11 gola dla gości. To ich podniesie? (14:11)
    41
    Mokrzki rzuca 14 gola. (14:10)

40
    Niesamowite! Nogowski pędzi sam na sam i trafia w poprzeczkę bramki Malchera. Kolejna akcja, to samo, zawodnik Kwidzyna rzuca w słupek, a kolejna... dobitka to obrona Malchera! Nie wiem czego się ten Pan dziś najadł, ale kibice błagają by ich zawodników karmić takimi umiejętnościami! (13:10)
    37
    Łangowski na pędził bramkę Dudka przez pół boiska, był sam, ale popełnia błąd kroków. Po chwili Milas ma podobną sytuację, ale on błędu nie popełnia i rzuca 13 gola dla gospodarzy. Po chwili Malcher dwukrotnie broni strzały Kwidzyna i Opole wciąż atakuje. (13:10)
    36
    Karny pewnie wykorzystuje Janiszewski. (12:10)

36
    Sól jest niezdrowa, więc trzeba tu... odsłonić. Bo niezdrowy jest też mecz bez bramek. 2 minuty dla Simicia za faul i karny dla Kwidzyna. (12:9)

32
    Milas próbuje nieudanym rzutem po koźle. Kwidzyn dorwał się do piłki. Opole jednak przejmuje piłkę, ale kontrę nieprzepisowo przerywa Zadura i za to dostaje 2 minuty kary. (12:9)

27
    Malcher robi nam tu... skandynawski mecz. Czemu? Kibice skandują jego nazwisko. Póki co to jest jego wieczór. Fantastycznie broni kolejne rzuty. (12:9)
    25
    Opole rzuca gola w osłabieniu. Milas! (12:9)
    24
    Zadura rzuca 9 bramkę. Rozstrzelał się nam Pan Przemek. Prze...przemógł się? (11:9)

23
    2 minuty kary dla Mokrzkiego. (11:8)
    23
    Milas rzuca w słupek, a Genda robi to samo, ale w drugą bramkę. Po kontrze Milas już się nie myli i pokazuje jaki Ivan jest groźny. Rzuca 11 gola dla gospodarzy. (11:8)
    22
    Przemek Zadura rzuca 8 bramkę. (10:8)
    21
    To ten, to ten... Łan? Łangowski i gol numer 10 dla Opola! (10:7)
    20
    Zadurę podrażniono sportowo, a najlepszym kremem na takie podrażnienia są bramki. Rzuca 7 gola dla gości! (9:7)

20
    Jest zbrodnia, musi być kara. Milas 2 minuty kary i karny dla Kwidzyna. (9:6)
    19
    Nogowski zdobywa 6 bramkę dla gości. Skrzydłowy Kwidzyna uleciał... jak na skrzydłach i pokonuje Malchera akcją z bocznego sektora boiska. (9:6)
    18
    Ivan Milas rzuca z dystansu. Skutecznie, choć ucierpiał. (9:5)
    17
    Paweł Genda leży na parkiecie. Cierpi, ale po chwili wstaje. Krótka przerwa w grze, ale nie przerwa w emocjach. Twarde zasieki Gwardii przekracza skutecznie oczywiście niedawno obolały Paweł Genda. Rzuca bramkę i szczerze... ciągnie grę swojej ekipy. (8:5)
    15
    Łangowski nie chce być gorszy. Łan...bramka mu nie wystarcza. Chce więcej więc rzuca celnie – 8 gol dla Gwardii. (8:4)
    14
    Jankowski odpowiada bramką po akcji jak na kołowego przystało. Silny jak żubr przedarł się przez puszczę pełną przeciwników i Opole ma 7 bramkę. (7:4)
    14
    Genda sprytnie. Rzuca z niemal zerowego kąta i na tablicy pojawia się 4 bramka dla Kwidzyna. (6:4)
    12
    Cześć, bramek mam sześć – myśli Trojanowski po swoim skutecznym rzucie. (6:3)

12
    ... a po chwili Nogowski dostaje 2 minuty kary za faul. (5:3)
    12
    Nogowski niczym Arjen Robben złamał akcję do środka i mocnym uderzeniem pokonuje Malchera. (5:3)

11
    Łangowski dostaje żółtą kartkę. (5:2)
    10
    Milas – gol po koźle. (5:2)
    9
    Genda rzuca drugą bramkę dla gości. Skutecznie wdarł się środkiem w pole Gwardii. (4:2)
    8
    Ivan Milas, gol z dystansu i na chwilę obecną Kwidzyn w lekkim szoku. To jednak dopiero 8 minuta i jeszcze pokażą na co ich stać. Wysokie miejsce w tabeli zobowiązuje. (4:1)
    7
    Łangowski podwyższa na 3:1. (3:1)
    7
    Rok Simic efektownie z lewego skrzydła. Utrzymał się w powietrzu dłużej niż Jarosław Kaczyński w polityce. (2:1)

5
    Genda otrzymuje żółtą kartkę. (1:1)
    3
    Gwardia zaczęła bardzo skoncentrowana w defensywie. Rzutu próbował Zejlić, ale broni Kiepulski. Paweł Genda kopiuje akcję Jankowskiego i mamy remis. (1:1)
    1
    Malcher z pierwszą interwencją, ale przy piłce wciąż goście. Po chwili jednak gubią piłkę i zaczynają opolanie. Zejlić faulowany. Jankowski rzuca się w pole Kwidzyna i otwiera wynik. 1:0. (1:0)

Rafał Wałęka

COROTOP Gwardia Opole: Malcher, Taletović – Swat, Trojanowski, Knop, Rumniak, Łangowski, Zeljić, Mindaugas, Mokrzki, Jankowski, Ciosek, Prokop, Milas, Simić

Trener: Rafał Kuptel

MMTS Kwidzyn: Dudek, Kiepulski – Janikowski, Genda, Zadura, Kryszeń, Peret, Szpera, Klinger, Szczepański, Nogowski, Pilitowski, Seroka, Ossowski, Potoczny, Janiszewski

Trener: Patryk Rombel

Sędziowie: Christ Grzegorz, Christ Tomasz

Widownia: 1000 - cała sala śpiewa z nami