West Ham – Liverpool 2:0 (koniec) | Sunderland – Aston Villa 3:1 (koniec) | Leicester – Bournemouth 0:0 (koniec)
Arsenal – Newcastle 1:0 (koniec) | Norwich – Southampton 1:0 (koniec) | West Bromwich – Stoke 2:1 (koniec)
Man Utd – Swansea 2:1 (koniec) | Watford – Man City 1:2 (koniec)
Manchester United
2:1 (0:0)
Swansea City A.F.C.
Sobota 02.01.2016, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Angielska Premier League • Runda 20
    Świetne spotkanie Martiala!

Van Gaal wreszcie potrafił odczarować Swansea i po trzech porażkach z zespołem z Walii nareszcie zdobywa trzy oczka. To tyle z mojej strony, do zobaczenia na lajfy.com! (17:55:32)

Koniec spotkania! Manchester United przerywa serię 8 spotkań bez zwycięstwa i pokonuje Swansea City 2:1. Bramki zdobywali Martial oraz Rooney, a dla gości trafił Sigurdsson. Niewiele zabrakło, a Łukasz Fabiański strzałem głową pokonałby de Geę i byłby remis!

90+5

90+5
    Wybijają piłkę gospodarze. Kolejny stały fragment gry dla gości. Dośrodkowanie w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskakuje... Łukasz Fabiański! Świetne uderzenie Polaka, któremu zabrakło bardzo niewiele, by pokonać de Geę!

90+4
    Długo zwlekał z podjęciem decyzji arbiter, lecz ostatecznie przyznał rzut wolny gościom po wślizgu Darmiana. Wydaje się, że nie faulował Montero. Mamy jednak stały fragment gry dla Łabędzi.

90+2
    Źle zagrał to jeden z defensorów United, co umożliwiło Williamsowi na oddanie strzału. Groźne uderzenie sparowane na rzut rożny przez de Geę!

90+1
    Pan Jonathan Moss dorzucił cztery minuty. Pierwsza z nich już zleciała, Swansea stara się zbliżyć do bramki Davida de Gei.

90
    Na ostatnie minuty wpuszczony został Michael Carrick. Zastąpi Andera Herrerę. United ma na boisku trzech defensywnych pomocników, czas bronić wyniku!

89
    Widać, że ćwiczyli ostatnie szybkie podanie bez przyjęcia zawodnicy Louisa van Gaala. Mata, Rooney i Martial często "bawią się" dzisiaj w taki sposób!

88
    Juan Mata wsparł teraz Darmiana w defensywnych działaniach. Jefferson Montero dopuścił się faulu na połowie rywali.

86
    Niepotrzebny wślizg Blinda. Holender zasłużył, by otrzymać żółty kartonik.

85
    Bafetimbi Gomis, koszmar United z ostatniego spotkania przeciwko Łabędziom, powalczył teraz fizycznie ze Smalingiem. Górą obrońca gospodarzy.

83
    Podwójna zmiana w zespole Swansea. Gomis i Montero są już na murawie, a zeszli Routledge i Ayew!
    Ileż ta bramka znaczy dla Rooneya! Kapitan United wskakuje na drugą pozycję najlepszych strzelców w historii Premier League. Andy Cole spada na trzecią lokatę.

81
    Niezłe uderzenie Barrowa, lecz było to zbyt przewidywalne dla Davida de Gei. Pewna interwencja hiszpańskiego golkipera.

80
    Już 80 minut gry za nami. Manchester United prowadzi 2:1, lecz musi ostro pracować, by utrzymać taki wynik do końca. A może jeszcze go podwyższy?

79
    Schodzi z boiska dobrze spisujący się Ashley Young. Na ostatnie minuty posłany został młokos Paddy McNair!

Miłosz Knapczyk

Gole: 47. Martial, 77. Rooney – 70. Sigurdsson

Kartki:   42. Smalling (MAN), 86. Blind (MAN) – 64. Rangel (SWN)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 1:1. Foule: 14:10.
    Manchester United: de Gea – Young (79. McNair), Jones (46. Darmian), Smalling, Blind – Schneiderlin, Schweinsteiger – Mata, A. Herrera (90. Carrick), Martial – Rooney (C).
    Zmiany: Romero – Carrick, Darmian, Depay, Fellaini, McNair, Pereira.

Swansea City A.F.C.: Fabiański – Rangel, F. Fernández, A. Williams (C), Taylor – K. Sung-yong, Britton (61. Barrow), Cork – Routledge (83. Montero), A. Ayew (83. B. Gomis), Sigurdsson.
    Zmiany: Nordfeldt – Amat, Barrow, B. Gomis, Grimes, Montero, Naughton.

Sędziowie: Jonathan Moss – Jake Collin, Andy Halliday – Michael Oliver