AZS AWF Warszawa – GAF Gliwice 4:13 (koniec) | Nowiny – AZS UŚ 4:5 (koniec) | Nasz Dom Ruda Śląska – Polkowice 10:3 (koniec)
GAP AZS UEK‎ Kraków – Rekord 2:9 (koniec) | Hel. Białystok – Lubawa 3:2 (po dogrywce) | Oborniki – Red Dragons 1:1 (4:5 po rz. karnych)
Warszawa – FC Toruń 2:4 (koniec)
UKS Ekom Futsal Nowiny
4:5 (0:0)
AZS UŚ Katowice
Sobota 09.01.2016, 17:30 • Hala ZSP w Nowinach • Halowy Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje. (19:10:45)

To było kapitalne widowisko dzisiaj w Nowinach. O ile pierwsza połowa nas rozczarowała to w drugiej zawodnicy wszystko nadrobili i w przeciągu 20 minut zdobyli aż 9 bramek! AZS objął dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że to już koniec emocji, ale nic bardziej mylnego. Gospodarze kapitalnie wrócili do meczu i zdobyli 4 bramki z rzędu. To koniec? Gdzieżby goście z Katowic odpowiedzieli kolejnymi trzema trafieniami w końcówce i ostatecznie po dramatycznym meczu to oni meldują się dalej w Pucharze Polski.

39:52
    Aut dla gospodarzy.

39:30
    Ostatnie 30 sekund. Gra otwarta.

39:05
    Radomski znakomicie wypatrzył Łabęckiego, ten po dogranej piłce wyszedł sam na sam z Krzyśką, ale ten pojedynek przegrał.

39:00
    Nowiny jeszcze z Dobrodziejem w bramce.

38:30
    Bardzo szybko mamy piąte. Krzywka faulował Musiała.

38:05
    Czwarte przewinienie po stronie gości.

37:40
    AZS w bardzo dobrej sytuacji, ale to nie koniec emocji. Do końca ponad dwie minuty.

36:50
    Znakomita akcja indywidualna Radomskiego z Ponikowskim. Ostatecznie w bardzo dobrej sytuacji strzał oddał Radomski, ale piłka zeszła mu ze stopy.

36:20
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Czy tam nie było faulu na Musiale? Sędziowie nie widzieli przewinienia. TOMASZ DURA ponownie wpisał się na listę strzelców po dokładnym dograniu.

36:00
    Błąd w ustawieniu popełnili gospodarze. Kuś dostał piłkę na lewej stronie i miał przed sobą wolną przestrzeń. Stanął oko w oko z Dobrodziejem, ale uderzył technicznie obok słupka.

35:20
    Wracamy do pozycji wyjściowej. Minkus poszedł prawą stroną, zagrał wzdłuż bramki, a niepilnowany TOMASZ DURA trafił do siatki!

34:50
    Andrzej Musiał znakomicie poszedł indywidualnie z piłką, wyszedł sam na sam z Krzyśką, ale jego uderzenie zostało świetnie obronione przez bramkarza.

34:30
    TOMASZ SZCZUREK znalazł się pod bramką rywala, piłka trafiła pod nogi, a zawodnik z Katowic znakomicie to wykorzystał. Świetne uderzenie! AZS złapał kontrakt.

34:00
    To jest prawdziwy kalejdoskop! Jeszcze przed momentem to goście pewnie prowadzili, a teraz 4:2 dla Nowin.

33:20
    Gol dla Nowin!
    Niewiarygodne. TOMASZ RADOMSKI dostał kawałek miejsca oraz czasu i skrupulatnie to wykorzystał. Zdecydował się na mocne uderzenie, a piłka wpadła do siatki! Goście totalnie rozbici.

32:50
    Coś niesamowitego. Przed momentem goście prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało, że rezultat tego meczu może ulec zmianie. Kilka dobrych akcji i mamy przewrót sytuacji! Tomek Radomski zaliczył kapitalny rajd lewym skrzydłem, dograł wzdłuż bramki, a tam znalazł się MICHAŁ ŁABĘCKI, który umieścił piłkę w siatce.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 29. Szymkiewicz, 31. Musiał, 33. Łabęcki, 34. Radomski – 26. Szczurek, 29. Dura, 35. Szczurek, 36. Dura, 37. Dura

Kartki:   8. Dura (KAT)

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej, Leski – Łabęcki, Ponikowski, Radomski, Szymkiewicz – Korol, Markowicz, D. Król, Lurzyński, B. Król, Musiał
    AZS UŚ Katowice: Krzyśka, Bednarczyk – Pater, Barański, Szczurek, Krzywka – Kuś, Tosik, Dura, Minkus, Jasiński

Sędziowie: Frąk, Sprzęczka – Bąk