AZS AWF Warszawa – GAF Gliwice 4:13 (koniec) | Nowiny – AZS UŚ 4:5 (koniec) | Nasz Dom Ruda Śląska – Polkowice 10:3 (koniec)
GAP AZS UEK‎ Kraków – Rekord 2:9 (koniec) | Hel. Białystok – Lubawa 3:2 (po dogrywce) | Oborniki – Red Dragons 1:1 (4:5 po rz. karnych)
Warszawa – FC Toruń 2:4 (koniec)
UKS Ekom Futsal Nowiny
4:5 (0:0)
AZS UŚ Katowice
Sobota 09.01.2016, 17:30 • Hala ZSP w Nowinach • Halowy Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje. (19:10:45)

To było kapitalne widowisko dzisiaj w Nowinach. O ile pierwsza połowa nas rozczarowała to w drugiej zawodnicy wszystko nadrobili i w przeciągu 20 minut zdobyli aż 9 bramek! AZS objął dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że to już koniec emocji, ale nic bardziej mylnego. Gospodarze kapitalnie wrócili do meczu i zdobyli 4 bramki z rzędu. To koniec? Gdzieżby goście z Katowic odpowiedzieli kolejnymi trzema trafieniami w końcówce i ostatecznie po dramatycznym meczu to oni meldują się dalej w Pucharze Polski.

39:52
    Aut dla gospodarzy.

39:30
    Ostatnie 30 sekund. Gra otwarta.

39:05
    Radomski znakomicie wypatrzył Łabęckiego, ten po dogranej piłce wyszedł sam na sam z Krzyśką, ale ten pojedynek przegrał.

39:00
    Nowiny jeszcze z Dobrodziejem w bramce.

38:30
    Bardzo szybko mamy piąte. Krzywka faulował Musiała.

38:05
    Czwarte przewinienie po stronie gości.

37:40
    AZS w bardzo dobrej sytuacji, ale to nie koniec emocji. Do końca ponad dwie minuty.

36:50
    Znakomita akcja indywidualna Radomskiego z Ponikowskim. Ostatecznie w bardzo dobrej sytuacji strzał oddał Radomski, ale piłka zeszła mu ze stopy.

36:20
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Czy tam nie było faulu na Musiale? Sędziowie nie widzieli przewinienia. TOMASZ DURA ponownie wpisał się na listę strzelców po dokładnym dograniu.

36:00
    Błąd w ustawieniu popełnili gospodarze. Kuś dostał piłkę na lewej stronie i miał przed sobą wolną przestrzeń. Stanął oko w oko z Dobrodziejem, ale uderzył technicznie obok słupka.

35:20
    Wracamy do pozycji wyjściowej. Minkus poszedł prawą stroną, zagrał wzdłuż bramki, a niepilnowany TOMASZ DURA trafił do siatki!

34:50
    Andrzej Musiał znakomicie poszedł indywidualnie z piłką, wyszedł sam na sam z Krzyśką, ale jego uderzenie zostało świetnie obronione przez bramkarza.

34:30
    TOMASZ SZCZUREK znalazł się pod bramką rywala, piłka trafiła pod nogi, a zawodnik z Katowic znakomicie to wykorzystał. Świetne uderzenie! AZS złapał kontrakt.

34:00
    To jest prawdziwy kalejdoskop! Jeszcze przed momentem to goście pewnie prowadzili, a teraz 4:2 dla Nowin.

33:20
    Gol dla Nowin!
    Niewiarygodne. TOMASZ RADOMSKI dostał kawałek miejsca oraz czasu i skrupulatnie to wykorzystał. Zdecydował się na mocne uderzenie, a piłka wpadła do siatki! Goście totalnie rozbici.

32:50
    Coś niesamowitego. Przed momentem goście prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało, że rezultat tego meczu może ulec zmianie. Kilka dobrych akcji i mamy przewrót sytuacji! Tomek Radomski zaliczył kapitalny rajd lewym skrzydłem, dograł wzdłuż bramki, a tam znalazł się MICHAŁ ŁABĘCKI, który umieścił piłkę w siatce.

32:45
    Goście nie za bardzo radzą sobie z rozgrywaniem piłki. Pressing Nowin imponuje.

32:10
    Dura huknął z dystansu, Tomek Radomski zmienił tor lotu piłki i bardzo szczęśliwie dla gospodarzy przeleciała ona obok słupka.

31:30
    Co za popisówka Korola! Wyszedł z kontratakiem, po drodze minął rywala z "dziurką" ale zabrakło już siły, żeby kontynuować akcję.

31:05
    Goście wyszli z kontrą trzech na jednego, trzech na jednego Dominika Szymkiewicza, ale ten popisał się interwencją dosłownie znakomitą! Brawo!

30:30
    Wrócili do tego meczu! ANDRZEJ MUSIAŁ uderzył z dystansu, piłka odbiła się od któregoś z zawodników i wpadła obok bezradnego Krzyśki! Gospodarze odżyli!

30:05
    Wydaje się, że gospodarze odzyskują chęci do walki. Korol ponownie błysnął w dryblingu, ale był za daleko bramki, żeby coś zrobić. Tylko rzut rożny.

29:20
    Jeszcze tutaj będzie ciekawie.

28:45
    Kapitalna akcja indywidualna Korola, który minął w dryblingu rywala i wyłożył idealną piłkę dla DOMINIKA SZYMKIEWICZA! To musiała być bramka i tak też się stało!

28:10
    Błędy w rozegraniu gospodarzy dały o sobie znać. TOMASZ DURA trafił do siatki po dobrym przechwycie w środku pola.

27:45
    Proste błędy w rozegraniu gospodarzy.

27:10
    Kapitalna akcja Krzywki i Dury zakończona mocnym uderzeniem po zgraniu. Siła była, ale zabrakło dokładności. Nad poprzeczkę przeleciała piłka.

26:40
    Minkus niedokładnie grał do Dury.

26:00
    Kombinacyjnego rozegrania próbowali gospodarze, jednak zawiodło przyjęcie głową Ponikowskiego.

25:35
    Rozwiązanie rzutu wolnego przeczytane przez AZS.

25:31
    Przerwa dla Piotra Lichoty przy rzucie wolnym dla gospodarzy. Pojedynek trenerów na lepsze, ćwiczone rozegranie?

25:10
    Co za kontratak. Radomski wyszedł na pełnej szybkości z indywidualnym kontratakiem. Mocno huknął prawą nogą, ale bramki nie ma. Rafał Krzyśka zaliczył kapitalną interwencję.

25:01
    Błażej Korczyński wziął specjalnie czas pod ten rzut wolny i to był ćwiczone rozegranie. Pater zagrał do szukającego sobie idealnie miejsca TOMASZA SZCZURKA, który zmieścił piłkę w siatce.

25:00
    Przerwa dla trenera Korczyńskiego.

25:00
    Barański faulowany tuż przed polem bramkowym rywala. Będzie groźnie.

24:50
    Chyba zbyt odważnie Markowicz. Ze środka boiska uderzył i to bez większej siły. Krzyśka nie miał problemów z interwencją.

24:20
    Błędy własne – to może rozstrzygnąć o wyniku meczu.

23:50
    Fatalny błąd techniczny popełnił jako ostatni obrońca Andrzej Musiał. Dura dzięki temu stanął oko w oko z Dobrodziejem, ale uderzył chyba najgorzej jak tylko mógł.

23:20
    Błyskawiczna kontra gospodarzy. Radomski zaatakował lewą stroną, zagrał wzdłuż bramki w kierunku Musiała, ale jego w ostatniej chwili uprzedził obrońca.

23:00
    Wymiana ciosów. Szymkiewicz wyprzedził rywala w środku pola, poszedł środkiem i uderzył, ale ta próba została zablokowana. Szybki kontratak wyprowadzili goście. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Kuś i szukał technicznego, ładnego uderzenia. Pomylił się minimalnie.

22:20
    Marcin Krzywka odebrał piłkę i poszedł odważnie w stronę bramki rywala, oddał strzał, jednak niecelny.

21:55
    Szczurek wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, jednak zabrakło partnera, który mógłby zakończyć akcję strzałem.

21:20
    Dużo walki na starcie.

21

Pierwsza połowa tego meczu już za nami. Jak na razie pojedynek nas nie porywa, dużo taktyki, walki i defensywy. Mało ciekawej gry ofensywnej i sytuacji strzeleckich. Początek dla gości, ale z minuty na minutę coraz lepiej radzili sobie gospodarze i końcówka pierwszej połowy raczej zapisana na korzyść ekipy Piotra Lichoty. Jedno jest pewne, druga odsłona meczu będzie bardzo ciekawa. Jeśli nie pod względem jakości gry ofensywnej to na pewno w punkcie wyniku końcowego. Kto wygra to spotkanie? W tym momencie szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia. Zostańcie z nami.

20

19:50
    Radomski mocno uderzył, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

19:48
    Końcówka. Rzut wolny dla gospodarzy w okolicach linii bocznej.

19:20
    No i jesteśmy po drugiej stronie. Barański wyszedł sam na sam z Dobrodziejem, uderzył po ziemi, dokładnie w miejsce, gdzie był bramkarz.

18:45
    Robi się ciekawie! Kapitalnie na metrze Ponikowski zgubił rywala, stanął oko w oko z Krzyśką, ale ten raz jeszcze pokazał swoją wartość!

18:30
    Jasiński mocno uderzył spod linii bocznej, ale nad poprzeczką.

17:50
    Co za akcja gospodarzy! Kapitalnie zagrali w środku pola, nawet wkradła się piętka. Sam na sam z Krzyśką wyszedł Łabęcki, ale reprezentant Polski zaliczył kapitalną interwencję! Sebastian Dobrodziej krótko to skwitował: "No wszystko zrobili, wszystko" – oprócz oczywiście wykończenia.

17:30
    Przerwa dla Piotra Lichoty.

17:15
    Oj, Krzyśka teraz zdecydowanie przesadził. Reprezentant Polski wyszedł z piłką aż pod linię środkową, a następnie źle dograł. Krzyśka wrócił na pełnej szybkości do bramki, a Lurzyński wyszedł z nim sam na sam, ale doświadczony bramkarz naprawił swój błąd dobrą interwencją.

16:50
    Tomasz Szczurek po krótkim dryblingu zszedł do środka i uderzył, ale niecelnie. Takimi uderzeniami raczej Dobrodziej nie zostanie zaskoczony.

16:10
    Gospodarze próbują dłużej utrzymać się przy piłce.

15:30
    Walki odmówić zawodnikom dzisiaj nie można.

15:00
    AZS w posiadaniu.

14:20
    Brakuje dalej klarownych sytuacji strzeleckich.

13:50
    Przerwa dla trenera gości.

13:45
    Bardzo ładnie rozegrana akcja przez gospodarzy. Kilka podań na własnej połowie i nagłe przyśpieszenie dłuższą piłką przez Dobrodzieja do Radomskiego. Tomek wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie wiedział co zrobić z piłką.

13:10
    Szczurek szukał wzdłuż bramki Barańskiego i piłka rzeczywiście do niego dotarła, ale nie był w stanie wiele z nią zrobić.

12:30
    Radomski uderzył sytuacyjnie lewą nogą, ale prosto w bramkarza! Było groźnie!

12:05
    Początek przez gospodarzy nieco przespany, ale teraz brakuje nam sytuacji strzeleckich.

11:30
    Pater uderzał z dystansu, ale bardzo niecelnie.

11:00
    Jasiński starł się fizycznie przy linii bocznej z Korolem, ale według sędziów bez faulu.

10:20
    Szczurek uderzył spod linii bocznej, ale obyło się bez żadnego zagrożenia pod bramką Dobrodzieja.

8:00
    Zdecydowanie przesadził Tomasz Dura, który bardzo ostro zaatakował przy linii bocznej Musiała. Żółta kartka to najmniejszy wymiar kary.

8:00
    Dzisiaj w zespole z Nowin debiutuje przed własną publicznością Andrzej Musiał.

7:45
    Dwójkowa akcja Kusia z Barankiem zakończona niecelnym uderzeniem.

7:20
    Wreszcie dobry pressing zastosowali gospodarze. AZS zmuszony był wybić piłkę na oślep.

7:00
    Powtórka sytuacji. Tym razem Markowicz dobrze dograł na skrzydło. Lurzyński zagrał piłkę zwrotną, jednak strzał niecelny.

6:35
    Markowicz zaliczył dobry przechwyt na własnej połowie. Wyszedł odważnie w kontrataku, jednak zagrał niedokładnie do partnera.

6:10
    Świetna akcja podopiecznych Lichoty. Krótka klepka w środku pola i odważne wyjście Radomskiego, który akcję zakończył strzałem minimalnie niecelnym.

5:40
    Dura huknął z dystansu... w sufit.

5:20
    Minkus dostał piłkę na ścianę, swobodnie się obrócił w polu bramkowym rywala i oddał strzał, ale minimalnie niecelny! Defensywa gospodarzy nie prezentuje się zbyt dobrze.

5:00
    Tosik uderzał z dystansu, ale na posterunku w tej sytuacji był Dobrodziej.

4:45
    Kuś grał na prawą stroną do Dury, jednak ten nie był w stanie opanować piłki.

4:15
    Sporą niedokładność prezentują gospodarze w rozegraniu piłki, szczególnie na własnej połowie.

3:40
    Pater uderzał z dystansu, jednak bardzo słabiutko.

3:25
    Ciekawy kontratak gospodarzy. Ponikowski grał na prawą stronę do Łabęckiego, ale ten minimalnie się spóźnił i przez to uderzał niecelnie.

2:45
    Już widać, że to będzie mecz z cyklu tych, które Nowiny lubią najbardziej. Defensywa i szybkie kontrataki.

2:20
    Oj, fatalny błąd w rozegraniu popełnili gospodarze. Barański wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale trafił tylko w poprzeczkę!

1:45
    Pater uderzył bezpośrednie z powietrza i było naprawdę blisko bramki. Piłka gdzieś zatrzepotała między słupkiem, a Dobrodziejem, ale ostatecznie tylko rzut rożny.

1:15
    Tomasz Szczurek próbował mocno grać wzdłuż bramki, ale niedokładnie.

1

Mamy dla Państwa składy obu zespołów!

UKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej, Leski – Łabęcki, Ponikowski, Radomski, Szymkiewicz – Korol, Markowicz, D. Król, Lurzyński, B. Król, Musiał

AZS UŚ Katowice: Krzyśka, Bednarczyk – Pater, Barański, Szczurek, Krzywka – Kuś, Tosik, Dura, Minkus, Jasiński

Sędziowie: Frąk, Sprzęczka – Bąk.

Na relację z tego spotkania zapraszam już w sobotę o 17:30! Jedno jest pewne, to będzie wyjątkowy pojedynek! Bądźcie z nami, bo emocji nie powinno zabraknąć.

AZS UŚ Katowice nie radzi sobie zbyt dobrze w lidze, bowiem jest dopiero na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Na dodatek klub opuścił dotychczasowy kapitan drużyny.

Nowiny znakomicie w lidze radzą sobie na własnym parkiecie, są wymieniani w gronie faworytów do awansu. Co więcej, Piotr Lichota nie raz mówił, że jego drużyna lepiej gra z rywalami lepszymi niż słabszymi i wyniki rzeczywiście to potwierdzają.

Na papierze oczywiście to sobotni goście są zdecydowanym faworytem, ale gdyby się zagłębić to naprawdę zapowiada nam się wyjątkowe widowisko.

Będzie to pojedynek wyjątkowy, bowiem zmierzą się ze sobą zespoły z dwóch poziomów rozgrywek. Nowiny na co dzień grają w 1. lidze, a AZS Katowice to zespół z Ekstraklasy.

Przed nami bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie 1/16 Halowego Pucharu Polski. GKS Ekom Futsal Nowiny zmierzy się z AZ UŚ Katowice.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Norbert Sinkiewicz

Gole: 29. Szymkiewicz, 31. Musiał, 33. Łabęcki, 34. Radomski – 26. Szczurek, 29. Dura, 35. Szczurek, 36. Dura, 37. Dura

Kartki:   8. Dura (KAT)

Sędziowie: Frąk, Sprzęczka – Bąk