Leicester – Tottenham 0:2 (koniec) | Liverpool – Exeter City 3:0 (koniec)
Leicester City
0:2 (0:1)
Tottenham Hotspur
Środa 20.01.2016, 20:45 • King Power Stadium, Leicester • Puchar Anglii • 3. runda

Od 46. minuty na boisku pojawił się Okazaki, co wskazywało, że gospodarze zamierzają odrobić stratę jednej bramki. Pierwszy kwadrans po zmianie stron wyglądał obiecująco dla Leicester, jednak wciąż nie potrafili pokonać Vorma. W 66. minucie wynik spotkania ustalił Chadli, zabijając marzenia Lisów o awansie do kolejnej rundy FA CUP. Gracze Tottenhamu w kolejnej fazie rozgrywek zmierzą się Colchester.
    Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na portalu LAJFY.COM! (22:40:12)

90+3

90+3
    Centra z narożnika boiska, wybijają goście.

90+3
    Dośrodkowanie w pole karne gości, głową uderza Ulloa, ponownie broni Vorm.

90+3
    W pojedynku biegowym Dier i Vardy, z bramki wychodzi Vorm, który zażegnuje niebezpieczeństwo.

90+1
    O trzy minuty przedłuża drugą połowę sędzia spotkania.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Albrighton (Leicester City F.C.).
    90. Okazja Albrightona (LEC)

90
    Chilwell dośrodkowuje na piąty metr do Albrightona, ten uderza bez przyjęcia, dobrze broni Vorm.

88
    Niedokładnie przyjmuje Wasilewski, aut dla Tottenhamu.

88
    Inler rozciąga na prawe skrzydło do Albrightona, lepiej ustawiony Alli przejmuje piłkę.

87
    Vardy decyduje się na strzał sprzed pola karnego Tottenhamu, blokuje to uderzenie Dier.

86
    Pojedynek z Allim wygrywa Wasilewski.
    85. Próba Graya (LEC)

85
    Z lewego skrzydła do środka schodzi Gray. Decyduje się na strzał z trzydziestego metra. Młody pomocnik Leicester uderzył minimalnie ponad bramką.

83
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Son, na boisku pojawia się Alli.

82
    Vardy zgrywa do Ulloi, ten opanowuje piłkę, jednak nie zdołał oddać strzału na bramkę strzeżoną przez Vorma.

82
    Eriksen posyła prostopadłe podanie do Sona, ten niestety nie opanowuje futbolówki.

81
    W pojedynku Kane z Wasilewskim, piłkę traci Anglik.

79
    Prostopadłe podanie Graya do Okazakiego. Napastnik Lisów na pozycji spalonej.

77
    Rzut rożny dla Tottenhamu, centra z narożnika boiska w wykonaniu Eriksena. Wybijają gospodarze.

76
    Son wystawia futbolówkę przed pole karne rywali Carrollowi, blokuje jego strzał jeden z rywali.

76
    Stały fragment gry rozgrywa Eriksen, który wycofuje do własnej strefy obronnej.

75
    Na skrzydle Wasilewski fauluje Kane'a.

74
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Dyer, na boisku pojawia się Vardy.
    73. Strzał Kane'a (TOT)

73
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Chadli, na boisku pojawia się Onomah.

72
    Podanie do Kane'a, ten przebiega z piłką pół boiska i oddaje mocny płaski strzał z szesnastu metrów, broni Schmeichel!

72
    Przy futbolówce ustawiają się Inler i King. Uderza ten drugi, ale prosto w mur.

71
    Faulowany przed polem karnym rywali King.

70
    Płaskie zagranie na piąty metr do Ulloi, ten piętką chciał wpakować piłkę do bramki, niestety nie wyszło mu to zagranie.

67
    Albrighton podaje wzdłuż boiska do Chilwella, młody obrońca Leicester nie zdążył do piłki i aut dla gości.
    66. Nacer Chadli (TOT)

66
    Gol dla Tottenhamu!
    Zaspali w obronie gospodarze! Prostopadłe podanie do NACERA CHADLIEGO, ten ucieka rywalom i uderza płasko na bramkę Lisów! Ponownie pokonany zostaje Schmeichel!

65
    Kontrują Lisy, Albrighton przerzuca do Dyera, ten podaje do Okazakiego, niestety do piłki nie doszedł Japończyk.

63
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Albrighton, na boisku pojawia się Simpson.

62
    Świetnie drybluje Eriksen, podaje do Sona, ten zagrywa do niepilnowanego Kane'a, który uderza z jedenastego metra. Dobrze broni Schmeichel.

60
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Lamela, na boisku pojawia się Kane.

60
    Prawą flanką atakują gospodarze. Dyer podaje do Simpsona, blokują jego dośrodkowanie rywale.

56
    Kontrują gracze Tottenhamu, w pojedynku jeden na jeden Lamela z Wasilewskim, górą Argentyńczyk, który posyła prostopadłe podanie do wychodzącego kolegi, ale robi to za mocno i przejmuje Schmeichel.

56
    Dyer lekko podbija piłkę do Ulloi. Argentyńczyk niestety nie zdołał dojśc do futbolówki.

54
    Wybijają goście piłkę po centrze z narożnika boiska.
    53. Fantastyczna próba Graya (LEC)

53
    Ależ cudowny strzał Graya!! Dostał piłkę w polu karnym Kogutów, zdecydował się na techniczny strzał z jego narożnika. Jak struna wyciągnął się Vorm i sparował futbolówkę na rzut rożny.

51
    Z rzutu rożnego centruje Lamela, głową wybija Inler.

51
    Dobre dośrodkowanie w szesnastkę Leicester w wykonanie Eriksena, wybija Benalouane.

49
    Podanie do Lameli, odbierają mu piłkę gospodarze przed własnym polem karnym.

47
    Z narożnika boiska dośrodkowuje Lamela, zagrywa jednak za nisko i wybija Simpson.

46
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Drinkwater, na boisku pojawia się Okazaki.

46

Od pierwszego gwizdka sędziego w meczu dominują zawodnicy Tottenhamu, którzy jednak nie stworzyli za dużo okazji strzeleckich. Gracze Leicester zupełnie nie mają pomysłu na grę, w dodatku ledwo wychodzą z piłką za linię środkową boiska. Po świetnym strzale Sona w 40. minucie Koguty do przerwy prowadzą jedną bramką i jak na razie to oni awansują do czwartej rundy FA CUP.

45+1

45+1
    Dośrodkowanie z narożnika boiska w wykonaniu Eriksena, nieczysto uderza Wimmer.

45+1
    Z futbolówką w pole karne gospodarzy wpada Son, blokuje jego strzał Chilwell.

45+1
    O minute dłużej grać będą obie ekipy.

45
    Długie prostopadłe podanie Eriksena do Chadliego, z bramki wybiega Schmeichel, który wybija piłkę za linię boczną boiska.

44
    Dośrodkowanie z narożnika boiska, wybija Lamela, z przewrotki uderza jeszcze jeden z zawodników Lisów, jednak ponownie w powietrzu lepsi piłkarze Tottenhamu.

43
    Rozciągnięcie akcji na lewe skrzydło do Graya, ten wywalcza rzut rożny.

42
    Ze skraju pola karnego uderza Ulloa, futbolówka ląduje wysoko na trybunach.
    40. Heung-Min Son (TOT)

40
    Prostopadłe podanie Carrolla do SON HEUNG-MIN, asekuruje Koreańczyka Chilwell, jednak napastnik gości przekłada sobie piłkę na prawą nogę i uderza z odległości szesnastu metrów! Bez szans był Schmeichel!

39
    Zagranie Carrolla na lewe skrzydło do Daviesa, ten płasko zagrywa w szesnastkę Leicester, bez problemów wybijają gospodarze.

36
    Z około czterdziestego metra strzał oddaje Carroll, niestety obok słupka.

35
    Davies dośrodkowuje w szesnastkę Lisów, Lamela głową uderza ponad bramkę.

34
    Z prawej nogi z linii pola karnego strzał oddaje Eriksen, futbolówka trafia w jednego z rywali.

34
    Carroll przerzuca ciężar gry na prawą flankę do Sona. Zagranie Koreańczyka zablokowane przez Chilwella.

34
    Podanie Eriksena przejmuje King.

32
    Chilwell posyła długie podanie w szesnastkę Kogutów, nie dochodzi do piłki Ulloa.

30
    Centrę z narożnika boiska wybija King.

30
    Piłkę dostaje Walker, jego próbę dośrodkowania zablokował Chilwell.
    28. Rzut wolny w wykonaniu Inlera (LEC)

28
    Przy futbolówce ustawia się Inler, uderza ponad murem, ale na piłkę czekał już Vorm.

27
    W solowej akcji Chilwell. Faulowany obrońca gospodarzy przed polem karnym Tottenhamu.

26
    Wrzuta Eriksena z narożnika boiska, wybijają zawodnicy Leicester.

26
    Podanie Walkera w pole karne rywali do Sona, ten wywalcza rzut rożny.

23
    Płaskie rozegranie rzutu rożnego do Walkera, ten wystawia nabiegającemu przed szesnastym metrem Daviesowi, który potężnie uderza ponad bramką.

23
    Dobra akcja Carrolla, który zagrywa po ziemi na dziesiąty metr, wybija Benalouane.

21
    Na uwolnienie wybijają piłkarze Tottenhamu.

20
    Przy piłce ustawia się Inler, dośrodkowanie w szesnastkę Kogutów, wybija Wimmer.
    20. Spóźniony Davies, ciągnie za spodenki swojego rywala. (LEC)

20
    Prawym skrzydłem rozpędza się Dyer, ciągnie go za spodenki Davies za co ogląda żółtą kartkę.

18
    Prostopadłe podanie Sona do Chadliego. Następnie wpada Koreańczyk z piłką między rywalami, wybijają gospodarze.

16
    Przerzucenie ciężaru gry na prawe skrzydło do Walkera, walkę o piłkę wygrywają Lisy.

14
    Zagranie na lewe skrzydło do Sona, ten wycofuje do nabiegającego Eriksena. Duńczyk niestety uderza obok bramki.

13
    Walker zgrywa futbolówkę do Sona, ten niecelnie podaje do Eriksena.

11
    Ucieka rywalom Chadli, na pozycji spalonej Belg.

10
    Na lewej flance zatrzymany Davies, ale od autu rozpoczną goście.

9
    Płaskie podanie w pole karne Leicester, piłka zmierza do niepilnowanego Eriksena, w ostatniej chwili wybija Benalouane.

7
    Lamela próbuje dograć górą do Eriksena, niestety zrobił to za mocno i od bramki Schmeichel.

6
    Wimmer przy piłce, odbiera mu ją Drinkwater, jednak za daleko poleciała futbolówka i wybija ją Vorm.

5
    Niecelne podanie wzdłuż boiska Graya, od autu rozpocznie Tottenham.

4
    Świetne podanie Walkera do Lameli, wybija Wasilewski.

3
    Przejmuje Eriksen, po chwili odbiera piłkę King.

2
    Przy piłce ustawia się Gray, który centruje w szesnastkę Kogutów. Bez problemu futbolówkę wyłapuje Vorm.

1
    Faulowany nieopodal pola karnego Inler.

1
    Niecelne podanie Diera, przejmuje Gray.

1

Leicester City F.C.: Schmeichel – De Laet, Wasilewski, Benalouane, Chilwell – King, Inler, Drinkwater – Dyer, Ulloa, Gray
    Rezerwowi: Schwarzer – Albrighton, Kante, Mahrez, Morgan, Okazaki, Vardy

Tottenham Hotspur F.C.: Vorm – Walker, Dier, Wimmer, Davies – Carroll, Bentaleb – Lamela, Eriksen, Chadli, Son
    Rezerwowi: Lloris – Alli, Kane, Onomah, Trippier, Vertonghen, Winks.

Gorąco zapraszam wszystkich fanów angielskiej piłki już w środę o godzinie 20:45 na portal LAJFY.COM!

Tottenham w swojej historii aż ośmiokrotnie był zdobywcą FA CUP. Po raz pierwszy zwycięstwo odnieśli w 1901 roku. Ostatni raz triumfowali 90 lat później. Leicester w porównaniu do swoich najbliższych rywali nie mogą pochwalić się triumfem w tych rozgrywkach, jednak Lisy czterokrotnie brały udział w finale.

Od dwóch lat w Pucharze Anglii zwycięża Arsenal. W 2014 roku po dogrywce pokonali Hull City stosunkiem bramek 3:2. Rok później było już łatwiej bowiem w regulaminowych 90 minutach wygrali z Aston Villa 4:0

Prawdziwego pecha do Leicester mają zawodnicy Kogutów, bowiem trzy dni po starciu pucharowym ponownie musieli się ze soba zmierzyć oba kluby. Tym razem były to rozgrywki ligowe. Całe spotkanie przeważali piłkarze Tottenhamu jednak w 83. minucie piłkę do siatki skierował Huth.

W pierwszym meczu rozgrywamym dziesiątego stycznia padł remis 2:2. Wynik spotkania już w 8 minucie otworzyl Eriksen. Dziesięć minut później wyrównać zdołał nasz rodak Marcin Wasilewski. Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli goście za sprawą Okazakiego. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z rzutu karnego wynik ustalił Kane.

Gorąco zapraszam na relację z meczu rewanżowego trzeciej rundy FA CUP. Spotkanie pomiedzy Leicester City a Tottenhamem zaplanowano na środę na godzinę 20:45.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Maciej Jędrzejczyk

Gole: 40. Heung-min, 66. Chadli

Kartki:   90. Albrighton (LEC) – 20. Davies (TOT)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 3:8. Spalone: 1:1. Foule: 6:13.
    Leicester City: Schmeichel – Simpson (63' Albrighton), Wasilewski, Benalouane, Chilwell – King, Inler, Drinkwater (46' Okazaki)– Dyer (74' Vardy), Ulloa, Gray
    Zmiany: Schwarzer – Albrighton, Kante, Mahrez, Morgan, Okazaki, Vardy

Tottenham Hotspur: Vorm – Walker, Dier, Wimmer, Davies – Carroll, Bentaleb – Lamela (60' Kane), Eriksen, Chadli (73' Onomah), Son (83' Alli)
    Zmiany: Lloris – Alli, Kane, Onomah, Trippier, Vertonghen, Winks