Liverpool – Stoke 0:1 (6:5 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (6:5)
Liverpool F.C.
0:1 (0:1)
Stoke City F.C.
Wtorek 26.01.2016, 20:45 • Anfield Road, Liverpool • Puchar Ligi Angielskiej • Półfinał

To już wszystko na dziś! Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za uwagę i zapraszam na środową relację spotkania Manchester City – Everton oraz już teraz na finał pomiędzy Liverpoolem, a kimś z tej pary! Dobranoc! (23:45:36)
    Liverpool awansował po raz dwunasty do finału Pucharu Ligi Angielskiej!

W finałowym spotkaniu możemy być świadkami derbów Liverpoolu na neutralnym gruncie, na Wembley! Wszystko pozostaje w nogach piłkarzy The Citizens i The Toffes w drugim meczu półfinałowym na Eihad Stadium!
    Liverpool awansuje do finału Capital One Cup! Po dramatycznych rzutach karnych znakomitą interwencją na sam koniec popisał się Simon Mignolet zatrzymując uderzenie Marca Muniesy, a pełni zniszczenia dokonał Joe Allen wykorzystując swoją jedenastkę.

5:5
    Lucas Leiva pakuje bez problemu piłkę do siatki!

6. serie
    4:5
    Marco van Ginkel daje przewagę zespołowi!

5. serie
    4:4
    Milner idealnie w prawy róg. Teraz tylko nagła śmierć!

5. serie
    3:4
    Xherdan Shaqiri pewnie w lewy dolny róg!

4. serie
    3:3
    Roberto Firmino pewnie w prawą stronę bramki!

1:2
    Glen Whelan podobnie jak Walters. W prawą stronę!

2. serie
    1:1
    Emre Can pudłuje! Słupek!

2. serie
    1:1
    Simon Mignolet zatrzymuje strzał Croucha! Zły strzał Anglika!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Mignolet czy Butland, Butland czy Mignolet!

Pierwsi strzelają gracze Stoke! Jonathan Walters!
    Stoke miało dwie okazje by wykonywać jedenastki w tegorocznym Capital One Cup. Liverpool tylko raz. Stoke wygrało 5 spośród 5 ostatnich pojedynków. Czekamy!

A Liverpool wygrał 10 spośród 12 konkursów jedenastek!

A więc jednak! Rzuty karne. Kto będzie lepszy, kto lepiej strzela, a kto lepiej broni! Marc Hughes i jego Stoke czy Jurgen Klopp i Liverpool!

120

120
    Doliczona jedna minuta do drugiej połowy dogrywki. Szykujmy się na karne!

119
    Jest tylko jeden król gry powietrznej. Crouch wybija za pole karne.

119
    Firmino do Benteke. Strzał. Blok! Będzie rzut rożny. Jedna z ostatnich szans dla Liverpoolu!

118
    Wrzutka w kierunku Croucha! Wychodzi z bramki Mignolet.

116
    Ibe! Próbuje Anglik lewą nogą. Bardzo wysoko nad bramką.

114
    van Ginkel! Crouch zgrywa do Holendra, ten strzela wolejem! Broni jednak Simon Mignolet!

114
    Shaqiri dobrze uruchamia Pietersa na lewej stronie, ten wstrzeliwuje w pole karne! Wybijają obrońcy Liverpoolu!
    112. Musiał zejść z boiska Charlie Adam. Dużo walki fizycznej, a mało gry. Po angielsku!

109
    Liverpool dość ofensywnie ustawiony. Ibe na razie sporo wnosi do gry swojej drużyny. Traci futbolówkę jednak w samotnym rajdzie przeciw defensywie Stoke.
    108. Obaj menedżerowie dość spokojnie reagowali w przerwie po dogrywce. Zaczynają się szachy.

106
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Jon Flanagan, na boisku pojawia się Jordon Ibe.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.
    Stoke z reguły nie przegrywa jeśli strzela bramkę jako pierwsze. Teraz pozostaje 15 minut i będziemy świadkami rzutów karnych. A może nie.

Pięć minut przerwy i rozpoczynamy drugą połowę dogrywki. Miało swoją okazję Stoke, jednak van Ginkel trafił tylko w słupek!

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105
    Jeszcze minuta dodatkowa w pierwszej połowie dogrywki.

104
    Co za okazja dla Stoke! Pieters posyła długie podanie do Croucha, ten przedłuża do van Ginkela! Holender trafia w słupek! Pierwsza piłka meczowa niewykorzystana!

103
    Benteke w pojedynku z Wollscheidem. Sprytniejszy Niemiec.

102
    Crouch faulowany przez Lucasa Leive. Wychodziła z kontrą ekipa Stoke.
    Na boisku trwa zażarta walka. A poza linią boczną Klopp i Hughes wygląda, że się nieźle dogadują.

98
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Charlie Adam, na boisku pojawia się Marco van Ginkel.

98
    Charlie Adam będzie potrzebował zmiany. Szykuje się do zmiany Marco van Ginkel. Kontuzja.

97
    Xherdan Shaqiri zgrywa piłkę głową w kierunku Croucha. Zdążył jednak przechwycić piłkę Mignolet.

95
    Nie spieszą się piłkarze. Stoke naprawdę wygląda na pewne umiejętności Butlanda i nieco przypominają zespół czekający na rzuty karne.
    Szczerze powiedziawszy też postawiłbym na Butlanda niż Mignoleta.
    Liverpool jeśli straci bramkę będzie musiał wygrać spotkanie. W dogrywce działa już zasada bramek na wyjeździe!

91
    Drugi strzał celny Liverpoolu! Dobrze opanował piłkę Benteke i oddał do Firmino. Strzał na słupek, ale broni Jack Butland.
    91. Firmino (LIV)

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.
    Wynik po 180 minutach. Remis.

Zaledwie dwa strzały celne w całym spotkaniu. Po jednym każdej drużyny. Mało.

Oczekujemy na pierwszą część dogrywki. Druga połowa była dobra tylko na początku. Później tempo spadło i musieliśmy oglądać sporo dość brzydkiej piłki.

Za chwileczkę wracamy na Anfield Road!

90+4

90+4
    Crouch oddaje strzał! Nad bramką. Zacznie od bramki Simon Mignolet.

90+3
    Niezła, płaska centra. Walters nie oddał strzału, ale wygarnął piłkę i wywalczył rzut rożny.

90+2
    Joe Allen zatrzymuje brzydko kontrę Stoke prowadzoną przez Afellaya. Żółta kartka.

90
    Spędzimy prawdopodobnie dodatkowe pół godziny na Anfield Road. Nie zanosi się by którakolwiek z drużyn mogła zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa. Do drugiej połowy doliczone są 4 minuty!

87
    Jon Flanagan ukarany żółtą kartką. Spóźnione wejście w Ibrahima Afellaya.

85
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Kolo Toure, na boisku pojawia się Joe Allen.
    Wszystko albo nic?
    Peter Crouch w walce z Mamadou Sakho. Często oglądamy pojedynki tej dwójki, w górnych piłkach górą jest Anglik.

83
    Uderza Roberto Firmino. Ponad bramką. Wciąż nie widzieliśmy celnego strzału The Reds.

83
    Zanikła nam niestety gra na Anfield Road. Piłkarze jakby już pogodzili się z wynikiem i czekali na dogrywkę.

80
    Marc Muniesa wybija na rzut rożny. Razem z Philippem Wollscheidem gra o wiele spokojniej niż para stoperów z drugiej strony boiska.

77
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Arnautović, na boisku pojawia się Shaqiri.

76
    Olbrzymie zamieszanie w polu karnym. Flanagan przyjął piłkę po centrze z lewej strony. Niepilnowany, mógł spróbować uderzenia. Wybijają po dłuższej chwili defensorzy Stoke!

74
    Faulowany w polu karnym Emre Can. Rozpocznie Mignolet.

74
    Jon Flanagan fauluje Marko Arnautovića. Znów będzie okazja na centrę dla Pietersa.

71
    Zmiana w drużynie Stoke City F.C.: z boiska schodzi Bojan, na boisku pojawia się Adam.

71
    Bardzo dobre prostopadłe podanie Christiana Benteke. Flanagan na czystej pozycji. Mógł jednak lepiej dograć w pole karne. Butland łapie.
    Bardzo dobra atmosfera na trybunach. Kibice prezentują się lepiej niż piłkarze.

68
    Raz jeszcze centra Milnera. Mamadou Sakho oddaje strzał kozłem. Obok bramki.

66
    Trzeba przyznać, że zarówno Milner jak i Pieters bardzo dobrze centrują. Jednak wciąż ustawiają się na tyle dobrze obrońcy, że wybijają te piłki.

65
    Affelay w akcji defensywnej. Hiszpan blokuje centrę Milnera. Korner.

64
    Próba strzału z dystansu. Adam Lallana jednak czyni to bardzo niecelnie.
    Arnautović tuż po trafieniu do siatki w 46 minucie!

62
    Pierwsza centra wybita. Ale piłka po chwili wraca w pole karne. Dobra szansa Jonathana Waltersa! Znowu w ostatniej chwili blokuje Mamadou Sakho!

60
    Od kilku minut Liverpool gubi się, a coraz lepiej grają Garncarze. Ręką zagrywa teraz Can i będzie szansa dla Stoke. Pieters centruje...

58
    Jurgen Klopp najwyraźniej wprowadza napastnika, który przytrzyma piłkę. Firmino pewnie zostanie nieco cofnięty, a Belg zajmie jego miejsce na szpicy. Schodzi z boiska Jordan Henderson.

57
    Ależ zdezorientowani są w obronie gracze Liverpoolu! Walters mógł znowu uderzać po błędzie Sakho. A Erik Pieters wciąż dobrze centruje

55
    Bardzo dobre podanie do Waltersa! Pierwszy jest Mignolet, ale piłka spada pod nogi Krkića. Podanie raz jeszcze do Waltersa! Z olbrzymim poświęceniem blokuje uderzenie Mamadou Sakho!

54
    Philipp Wollscheid stracił piłkę na rzecz Roberto Firmino. Uderzenie. Blok.

52
    Od początku drugiej połowy bardzo agresywnie gra Liverpool. Jurgen Klopp musiał bardzo dać w kość swoim piłkarzom bo walczą na każdym centymetrze boiska.
    Kolo Toure pokazywał, że bramka Arnautovića padła po spalonym. Cóż... Stoke prowadzi.

48. Uderzenie Roberto Firmino. Słupek ratuje Butlanda!

48
    Dobra wrzutka Milnera! Walczy Kolo Toure, a piłka spada pod nogi Firmino! Uderzenie wolejem! SŁUPEK! Blisko gospodarze!

47
    Alberto Moreno centruje... Wybija Marc Muniesa.

46
    Mocno zaczyna Liverpool. Moreno zostaje sfaulowany przez Jonathana Waltersa pod polem karnym. Niezła okazja dla The Reds!

46
    Liverpool od 2005 roku nie zachował czystego konta na Anfield w ramach Capital One Cup!

Do przerwy prowadzenie Stoke po bramce Marko Arnautovića!

Za niecałe 15 minut wracamy na drugą połowę do relacji! Zapraszam, szykuje się znakomita druga połowa!
    Jeden, jedyny strzał celny Marko Arnautovica daje prowadzenie Stoke! Piłkarze Liverpoolu odpuścili sobie ostatnią minutę w oczekiwaniu na zejście do szatni i zostali ukarani!

Jurgen Klopp i Marc Hughes muszą teraz zmienić swoje plany taktyczne na drugą połowę. Stoke może przejść do obrony i czekać na dogrywkę. A to Liverpool winien grać ofensywniej jak przystało na gospodarza!

45+2
    45+1. Allen (LIV)
    45+1. Arnautović (STK)

45+1
    Gol dla Stoke!
    Strzelcem bramki MARKO ARNAUTOVIĆ.

Stoke zdobywa swoją bramkę! Piłka na prawe skrzydło do Bojana Krkića, a ten szybko dogrywa do środka. Tam będąc na niewielkim spalonym MARKO ARNAUTOVIĆ pokonuje z bliskiej odległości Mignoleta! Liverpool już myślał o zejściu do szatni i dograniu spotkania, a teraz muszą grać o bramki!

45
    Jedna dodatkowa minuta doliczona do pierwszej części spotkania.

44
    Błąd ekipy Stoke w wyprowadzaniu piłki. Przechwycił Firmino i szybko uruchomił Milnera. Anglik mógł próbować uderzenia, zdecydował się jednak na podanie w kierunku Lallany. Stoke skutecznie się broni.
    Mamadou Sakho w starciu z Jonathanem Waltersem.

42
    Wrzutka w pole karne. Wybija Marc Muniesa. Jeszcze uderza z dystansu Jordan Henderson. Raczej polegała na tym by nie stracić piłki.
    Walka trwa, James Milner aktywny jest na lewej flance Liverpoolu.

37
    Sakho podłączył się do akcji ofensywnej. Zwiększył liczebność ofensywy Liverpoolu i sprowokował błąd obrony Stoke. Lallana mógł uderzać z szesnastego metra, próbował jeszcze dogrywać do boku. Niedokładnie. Szkoda tej sytuacji.
    36. Próba Emre Cana. Na razie największe zagrożenie ze strony Liverpoolu.

36
    Dośrodkowanie spod linii bocznej boiska. Bojan przedłuża centrę i bliski byłby szczęścia Peter Crouch. Brakło jednak odrobinę nogi.

33
    Emre Can! Potężna bomba Niemca! Piłka wykręciła się jednak ze światła bramki!

31
    Prostopadłe zagranie w kierunku Adama Lallany. Ponownie pierwszy do piłki dobiega Jack Butland.
    Kolejne ciekawe ujęcie. Jonathan Walters w próbie opanowania górnej piłki.

29
    Niemal dwa kwadranse upłynęły od rozpoczęcia spotkania. Chyba najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Jonathan Walters. Walka trwa.

25
    Żółta kartka dla Marca Muniesy. Faulowany pod linią poczną ponownie James Milner.

24
    Dobry drybling Emre Cana. Mija rywala i próbuje uderzyć technicznie. Siłowe rozwiązanie mogło być lepsze. Piłkę od bramki zagra Butland.
    Do składu Liverpoolu po raz pierwszy od maja 2014 roku wrócił także Jon Flanagan. Na zdjęciu w walce z Marko Arnautovicem.

23
    Walters! Prostopadłe podanie z własnej połowy do napastnika Stoke. Ten z ostrego kąta strzela, ale piłka mija bramkę Mignoleta!

21
    Przewinił Glen Johnson. Pod linią boczną faulowany James Milner. Ciężko powiedzieć by któraś z drużyn osiągnęła pułap wskazujący na przewagę.

18
    Niezłe wprowadzenie Alberto Moreno przez Mamadou Sakho. Zabrakło jednak nieco kleju w bucie. Zdążył Jack Butland ze swoją interwencją.
    Jurgen Klopp. Niemiec nie przegrał żadnego półfinału, w którym prowadził swoje drużyny. Ciężka przeprawa dla Stoke.

15
    Niedokładne dośrodkowanie z narożnika. Stoke buduje jednak akcję od podstaw.

14
    Pierwsza konstruktywna akcja Stoke! Arnautović podaje prostopadle do Jonathana Waltersa. Uderzenie Irlandczyka zblokowane i będzie korner!

13
    Rajd Emre Cana. Pomocnik Liverpoolu przebiegł wszerz całe boisko i wyprowadził futbolówkę poza linię końcową...

10
    Pierwszy stały fragment gry w spotkaniu. James Milner wrzuca z rzutu rożnego ale wprost na głowę Glena Whelana.
    Ciekawa statystyka. Od 1959 roku Stoke nie potrafi wygrać na Anfield Road. Co to może oznaczać? Przewidywania?

7
    Gra jednak toczy się w środku pola. Szybkie rozgrywanie po ziemi nie przekłada się jeszcze na ilość stwarzanych okazji. Obie jedenastki raczej dbają o to by nie popełnić defensywnego błędu.
    Jubileuszy ciąg dalszy. Lucas Leiva rozgrywa swoje 300 oficjalne spotkanie w barwach Liverpoolu. Jest najdłużej grającym piłkarzem w The Reds spośród aktualnego składu.

3
    Od samego początku spotkania mamy wysokie tempo gry. Piłka wędruje od nogi do nogi, głównie po ziemi. Zwiastuje to znakomite widowisko.

1
    Rozpoczęliśmy! Liverpool jako pierwszy dotknął futbolówki.

1

Piłkarze są w tunelu, czekają na wyjście na murawę. Dla formalności podam jeszcze składy obu zespołów

Liverpool F.C.: Mignolet – Flanagan, Toure, Sakho, Moreno, Lucas, Can, Henderson, Lallana, Milner, Firmino
    Rezerwowi: Ward, Lovren, Allen, Benteke, Ibe, Smith, Teixeira

Stoke City F.C.: Butland – Johnson, Wollscheid, Muniesa, Pieters, Whelan, Afellay, Walters, Bojan, Arnautovic, Crouch
    Rezerwowi: Haugaard, Bardsley, Joselu, Wilson, van Ginkel, Adam, Shaqiri.
    Będzie to 550 oficjalne spotkanie Jamesa Milnera. Anglik goni w tej klasyfikacji Franka Lamparda i Ryana Giggsa.

Stawka olbrzymia, mecz na Wembley czeka!

O tym jak ważne jest to spotkanie niech pokaże strój Jurgena Kloppa! Niemiec w garniturze?!

Dla przypomnienia. Reguła bramek wyjazdowych w rozgrywkach Capital One Cup jest nieco zreformowana względem tradycyjnej. Bramki liczone na wyjeździe nie będą się liczyć po 90 minutach.

Z pewnością wynik pierwszego spotkania będzie kluczowy. Liverpool ma dość komfortową sytuację mając to jednobramkowe prowadzenie w pamięci.

Prawdziwego zwycięzcę poznamy jednak po ostatnim gwizdku na Anfield Road. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 20:45. Bądźcie z nami na Lajfy.com!
    W drużynie Stoke zabraknie jej kapitana. Ryan Shawcross nabawił się kontuzji w ostatnim spotkaniu przeciwko Leicester i nie będzie mógł wspomóc drużyny w walce o finał.

Przypomnę także raz jeszcze, że rywalem będzie zwycięzca z pary Everton – Manchester City. Możemy być więc świadkami derbów Liverpoolu w finale, gdyż po pierwszym spotkaniu górą są The Toffes. 2:1 na własnym stadionie nie może być jednak znakiem odpoczynku, bo na Etihad Stadium gracze City będą robili wszystko by zwyciężyć.
    Niezwykle charyzmatyczny menedżer Liverpoolu w wywiadzie dla klubowej telewizji nawołuje swoich graczy oraz kibiców by wznieśli się ponad przeciętny poziom.

Klopp wie jak wygrywać trofea. Czynił to z Borussią w Dortmundzie i będzie chciał uczynić to w Liverpoolu

W pierwszym półfinałowym spotkaniu górą byli The Reds pokonując na Brittania Stadium gospodarzy 1:0. Zdobywcą jedynego gola był młodziutki Jordon Ibe.

A jak wiedzie się w Premier League?
    Obydwie drużyny rozgrywały swoje mecze w ubiegłą sobotę. Nieco więcej czasu na odpoczynek mieli podopieczni Jurgena Kloppa, którzy po dramatycznym meczu wyszarpali w samej końcówce trzy punkty na Carrow Road. Norwich zostało pokonane w stosunku 4:5! Niebywały wynik, było to czwarte spotkanie w historii Premier League zakończone takim wynikiem.

Stoke City grało na trudnym terenie w Leicester. Na King Power Stadium podopieczni Marka Hughesa dość łatwo dali się pokonać miejscowym w stosunku 3:0. Być może to będzie kluczowe, gdyż nie wydaje mi się by Garncarze mieli odczuwać jakieś trudności związane z tym spotkaniem.
    Marc Hughes nie zamierza odpuścić. Stoke zdobyło Puchar Ligi Angielskiej tylko raz, w 1972 roku.

Obie drużyny przebyły dość długą drogę by dostać się do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej.

Przypomnę, że Stoke zaczynało od drugiej rundy, gdzie pokonało Luton Town po rzutach karnych 8:7 (1:1 w regulaminowym czasie gry). Następnie przyszła kolej na Fulham i skromne 1:0 w trzeciej rundzie, Chelsea 1:1, 5:4 w rzutach karnych w 1/8 i Sheffield Wednesday 2:0 w 1/4 finału.

Liverpool zaczynał od trzeciej rundy spotkaniem z Carlisle United 1:1, 3:2 w rzutach karnych, dalej Bournemouth w 1/8 z wynikiem 1:0 i w ćwierćfinale po znakomitym spotkaniu 1:6 z Southampton.
    Po takie trofeum zmierza jednak z ekip. Bądźcie z nami!

Jesteśmy już o krok od finału Pucharu Ligi Angielskiej. W pierwszym z rewanżowych półfinałów zmierzą się ekipy Liverpoolu i Stoke City. Dwie silne drużyny prowadzone przez dwóch znakomitych managerów. Jurgen Klopp będzie chciał by Puchar Ligi Angielskiej był pierwszym z jego trofeów na wyspach. Mark Hughes pewnie także nie pogardzi trofeum. Do tego jednak wypada poczynić jeszcze kilka kroczków! Pierwszym z nich – półfinał we wtorkowy wieczór!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.