West Ham – Aston Villa 2:0 (koniec) | Leicester – Liverpool 2:0 (koniec) | Sunderland – Man City 0:1 (koniec)
Arsenal – Southampton 0:0 (koniec) | Norwich – Tottenham 0:3 (koniec) | Crystal Palace – Bournemouth 1:2 (koniec)
Man Utd – Stoke 3:0 (koniec) | West Bromwich – Swansea 1:1 (koniec)
Crystal Palace F.C.
1:2 (1:1)
A.F.C. Bournemouth
Wtorek 02.02.2016, 21:00 • Selhurst Park, Londyn • Angielska Premier League • Runda 24

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (23:04:26)

Faule: 11:15.

Bournemouth cieszy się z wyjazdowego zwycięstwa nad Crystal Palace i potwierdza, że ma patent na pokonywanie tego przeciwnika. To duże zwycięstwo Artura Boruca i jego zespołu. Polak popisał się kapitalną interwencją w ostatnich minutach, gdy na jego bramkę mierzył Chamakh. Beniaminek Premier League zatriumfował, choć to gospodarze zdobyli pierwszego gola. Stratę odrobili z nawiązką Pugh i Afobe, a następnie Bournemouth grało bardzo ostro i bezkompromisowo. Szarpane tempo, dużo nieczystości i jednak udało się dowieźć korzystny wynik. W doliczonym czasie Adebayor mógł doprowadzić do remisu. Nabytek Crystal Palace nie podtrzymał prywatnej serii goli w debiutach w nowych klubach. Tym razem spudłował.

90+5

90+4
    Oj, dłużą się doliczone minuty kibicom Bournemouth. Za moment będą się jednak mocno cieszyć, ponieważ piłka jest w ich posiadaniu, a doliczony czas dobiega końca.

90+3
    Zmiana na zyskanie cennych sekund. Distin wbiega na boisko za powoli je opuszczającego Artera.

90+2
    Rozłożył ręce Artur Boruc, ponieważ jego obrońcy pozwolili Adebayorowi na odpalenie piłki meczowej. Szczęśliwie nabytek Crystal Palace nie trafił między słupki. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła uderzył płasko obok bramki!

90
    Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu. Nerwowy czas przed Bournemouth. Przyjezdni bronią już ostatkami sił.

90
    Ledwo wszedł na boisko, a już ma żółtą kartkę na koncie. O kim mowa? Grabban wylądował w notesie sędziego.

88
    Ile minut może doliczyć sędzia? Na pewno zastanawiają się kibice. Nie mogą już pomóc swojemu zespołowi w żaden inny sposób niż głośnym dopingiem. Nie idzie Crystal Palace.

85
    Grabban za Richiego. To już ostatnie minuty spotkania, więc menedżer Bournemouth kradnie tyle cennych chwil, ile może.

84
    Fenomenalna interwencja Artura Boruca! Być może na wagę zwycięstwa Bournemouth. Świetne podanie Jedinaka w pole karne, następnie odegranie do Chamakha, a ten strzelił z bliska. Polak zostawił nogę na linii i uratował swoją drużynę.

82
    Adebayor jest rozczarowany po złym podaniu od partnera. Crystal Palace musi budować swój atak od nowa i stara się przede wszystkim przedostawać skrzydłami w pole karne.

81
    Smith fauluje na obrzeżach pola karnego Bournemouth. Była szansa na gola z rzutu wolnego, jednak Boruc umiejętnie poinstruował partnerów, jak mają ustawić się w obronie.

79
    Coraz mniej czasu ma Crystal Palace, by uratować wynik w konfrontacji z beniaminkiem. W ostatnich minutach przyjezdni przesuwają się umiejętnie i hamują każdą próbę przeciwnika.

76
    Traci cierpliwość sędzia i nagradza kartką zawodnika po zawodniku. Do końca widowisko może wyglądać podobnie. Z całą pewnością agresji nie brakuje.

75
    King za Afobe. Pierwsza zmiana u gości i od razu boisko opuścił autor gola na wagę prowadzenia.

74
    Jeszcze jedna szansa dla Crystal Palace z rzutu wolnego. Faulowany na obrzeżach pola karnego był Zaha. Po wrzutce zbyt anemicznie główkował Adebayor i obrona Bournemouth zdała egzamin.

Gole: 27. Dann – 34. Pugh, 57. Afobe

Kartki:   43. Zaha (CRP), 51. Dann (CRP), 68. Jedinak (CRP) – 65. Francis (BTH), 76. S. Cook (BTH), 81. Smith (BTH), 90. Grabban (BTH)

Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:3. Spalone: 3:0. Foule: 11:15.
    Crystal Palace F.C.: Hennessey – J. Ward, Dann, Delaney, Souaré – Jedinak (C), McArthur (46. Mutch) – Čung-Jong (68. Chamakh), Puncheon, Zaha – Campbell (58. Adebayor).
    Zmiany: Speroni – Kelly, Hangeland, H. Boateng, Chamakh, Adebayor, Mutch.

A.F.C. Bournemouth: Boruc – Smith, Francis (C), S. Cook, Daniels – Surman – Pugh, Arter (90+3. Distin), Gosling, Ritchie (85. Grabban) – Afobe (75. J. King).
    Zmiany: Federici – G. Murray, J. King, Grabban, Iturbe, O'Kane, Distin.

Sędziowie: Mike Jones