Nasz Dom Ruda Śląska – Głogów 2:7 (koniec) | FC Toruń – Zduńska Wola 4:4 (2:3 po rz. karnych) | Tychy – Clearex 1:3 (koniec)
Red Devils – Red Dragons 5:3 (koniec) | Bydgoszcz – Szczecin 7:3 (koniec)
koniec po rz. karnych (2:3)
FC Toruń
4:4 (1:0)
Gatta Active Zduńska Wola
Środa 03.02.2016, 19:00 • Hala UCS, Toruń • Halowy Puchar Polski • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z 1/8 finału Halowego Pucharu Polski! Na Hali Uniwersyteckiego Centrum Sportu miejscowy FC Toruń podejmie FT Gattę Active Zduńska Wola.

Gospodarze tego pojedynku w poprzedniej rundzie krajowego pucharu w stolicy mierzyli się z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego. Po ciekawym spotkanie torunianie zwyciężyli 4:2.

Przyjezdni w 1/16 finału rywalizowali z Łęczycanami Łęczyca. Do przerwy było 2:2, ale w drugiej połowie futsaliści ze Zduńskiej Woli przebudzili się i ostatecznie rozgromili rywali aż 8:3.

Po raz ostatni obie drużyny mierzyły się ze sobą 7 listopada ubiegłego roku. W Zduńskiej Woli, w ligowym starciu ósmej kolejki, obie drużyny strzeliły po dwie bramki i podzieliły się punktami.
    W Toruniu liczą przede wszystkim na dalszą dobrą dyspozycję gwiazdy zespołu, Marcina Mikołajewicza:

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 19:00. Składy obu drużyn zaprezentujemy Wam około kwadransa wcześniej. Bądźcie z nami!

Witam Państwa serdecznie! Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało niespełna dziesięć minut. Za moment przedstawimy Wam wyjściowe piątki obydwu zespołów. Zapraszam na relację!

Składy wyjściowe:

FC Toruń: Negau – Wojciechowski, Mikołajewicz, Kieper, Suchocki

FT Gatta Active Zduńska Wola: Miłosiński – Stanisławski, Sobalczyk, Marciniak, Klaus.

00:01

00:47
    Marcin Mikołajewicz uderzał z siódmego metra, a po jego strzale piłka trafiła w słupek!

01:05
    Z drugiej strony boiska na uderzenie zdecydował się Marciniak, ale zabrakło precyzji.

02:12
    Niedokładne odegranie Mikołajewicza i piłka opuściła boisko. Od bramki grę wznowi Miłosiński.

02:34
    Sobalczyk głową przerwał akcję rywali. Gatta wyprowadziła kontrę, którą niecelnym uderzeniem zakończył właśnie Sobalczyk.

03:04
    Zablokowana wrzutka Sobalczyka i przyjezdni wznowią grę od rzutu rożnego.

03:46
    Wojciechowski przytomnie przerywa akcję rywali. Od wrzutu z autu rozpoczną goście.

04:02
    Zbyt mocne podanie przez całe boisko Negau do Czyszka, który nie zdołał opanować futbolówki.

04:33
    Wołoszyn wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu. Torunianie zbyt szybko wznowili jednak grę i arbiter przyznaje piłkę przyjezdnym.

05:44
    Nieporozumienie w szeregach toruńskiego klubu i rywale przejmują piłkę. Trzeba jednak przyznać, ze pierwsze minuty to bardzo wyraźna przewaga gospodarzy.

06:55
    Torunianie bardzo długo wymieniają się podaniami w środkowej strefie boiska. Czekamy na ożywienie.

07:07
    Czyszek przewracany tuż przed polem karnym Gatty, od rzutu wolnego blisko bramki rywali rozpocznie FC Toruń.

07:08
    Gol dla FC Toruń!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry zdecydował się PELC-FERNANDES, który precyzyjnym strzałem pokonał Miłosińskiego!

07:26
    W znakomitej sytuacji znalazł się Marciniak, ale jego potężne uderzenie kapitalnie wybronił Negau!

08:32
    Blokowany na lewym skrzydle Mikołajewicz zdołał wywalczyć jedynie aut.

08:36
    Ciekawa akcja torunian i strzał Mikołajewicza z prawej strony boiska. Piłka wylądowała na bocznej siatce.

09:14
    Długo budują swoją akcję teraz piłkarze ze Zduńskiej Woli, ale ciężko jest i przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali.

09:59
    Indywidualnie z kontratakiem ruszył Mikołajewicz, zwiódł rywala, ale piłkę spod nóg wybił mu bramkarz Gatty.

10:28
    Zablokowane uderzenie Wojciechowskiego z dystansu, ale miejscowi cały czas utrzymują się przy piłce.

10:44
    Z większej odległości uderzał teraz Mariusz Milewski, ale strzał okazał się zupełnie nieudany.

11:35
    Szypczyński po stracie rywali uderzał z lewego skrzydła, a piłka uderzyła w słupek! Znakomita okazja gości.

12:30
    Bardzo długa wymiana podań pomiędzy zawodnikami z Torunia kończy się utratą Wojciechowskiego.

12:51
    Mocne uderzenie ze środkowej linii oddał Milewski, ale piłka poszybowała o dobry metr obok bramki gospodarzy.

13:10
    Po raz kolejny miejscowych przed utratą bramki uratował słupek! Muszą uważać na zabójcze kontry rywali gospodarze.

13:10
    O czas poprosił opiekun gości, Wojciech Sopur.

13:36
    Strzał Marciniaka z dziesięciu metrów zablokowany przez Morozova.

14:12
    Szybka kontra torunian. Czyszek otrzymał piłkę na prawej stronie boiska, ale po jego mocnym strzale futbolówka minęła bramkę rywali.

14:36
    Z dystansu uderzał teraz Marciniak, ale pewnie między słupkami spisał się Negau.

15:02
    Zrobiło się gorąco pod bramką gospodarzy. Klaus wyłożył futbolówkę Marciniakowi, ale ten zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

15:26
    Wojciechowski otrzymał podanie w tempo od Mikołajewicza, ale nie trafił czysto w futbolówkę.

16:08
    Milewski przewracany przy linii bocznej, to był czwarty faul miejscowych. Przypomnijmy, że przyjezdni dotychczas faulowali dwukrotnie.

16:40
    Olczak uderzał z prawego skrzydła, ale z wyłapaniem piłki większych kłopotów nie miał golkiper drużyny z Torunia.

17:41
    Długo budowali akcję torunianie z wysuniętym golkiperem. Ostatecznie uderzał Mikołajewicz, ale dobrą interwencją nogami popisał się Miłosiński.

18:45
    Teraz z wysuniętym golkiperem grają przyjezdni. Do końca nieco ponad minuta.

19:12
    Niedokładna centra Marciniaka i żaden z jego klubowych kolegów nie był w stanie skierować piłki do bramki.

19:31
    O czas poprosił teraz szkoleniowiec gospodarzy, Klaudiusz Hirsch.

19:42
    Znakomita okazja miejscowych, ale nie ma gola! Pogubili się w ataku zawodnicy Gatty, FC Toruń wyprowadził kontrę, ale Wołoszyn z najbliższej odległości przeniósł piłkę ponad poprzeczką!

20:00

Do przerwy futsaliści z Torunia prowadzą jedną bramką z zawodnikami ze Zduńskiej Woli. Póki co jedynego gola bramkę zdobył Pelc-Fernandes. Na druga odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

20:01

20:16
    W szybkim tempie rozpoczęta druga część meczu. Najpierw uderzał Mikołajewicz, a chwilę później z drugiej strony boiska strzał oddał Olczak.

21:01
    Uderzał z prawego skrzydła Milewski, ale piłka poszybowała obok bramki rywali.

21:32
    Ładnym dryblingiem w środku pola popisał się Wojciechowski. Od autu rozpoczną torunianie.

21:47
    Wysunięty Negau odegrał na skrzydło do Suchockiego, który jednak uderzył wysoko ponad poprzeczką.

22:08
    Tym razem strzelał Mikołajewicz, ale jemu również zabrakło precyzji.

22:44
    W środku pola utracił piłkę Mikołajewicz. Przejął ją Olczak, który po przebiegnięciu kilku metrów oddał strzał. Uderzenie zostało zablokowane, korner dla gospodarzy.

23:01

W trakcie gry z wysuniętym bramkarzem stracili piłkę goście. MARCIN MIKOŁAJEWICZ z linii środkowej skierował piłkę do pustej bramki!

23:16
    Gol dla Gatty Active!

Błyskawicznie odpowiadają przyjezdni! IGOR SOBALCZYK strzałem z ostrego kąta pokonuje golkipera miejscowych!

24:11
    Olczak nieprzepisowo blokował jednego z rywali, od rzutu wolnego na połowie Gatty grę wznowią piłkarze z Torunia.

24:12
    Bezpośredni strzał Karola Czyszka z rzutu wolnego, ale skuteczną interwencją popisał się Miłosiński.

24:31

Tym razem torunianie tracą bramkę w trakcie gry z wysuniętym bramkarzem! Z połowy boiska piłkę pomiędzy słupki skierował ARKADIUSZ SZYPCZYŃSKI.

25:55
    Bardzo długo na połowie rywali budują teraz swój atak goście. Torunianie liczą na przejęcie futbolówki i atak na pustą bramkę.

26:53
    Zablokowane uderzenie Marciniaka z prawego skrzydła, od rzutu rożnego grę wznowią przyjezdni.

27:24
    Tym razem zablokowane zostało uderzenie Krawczyka, kolejny korner dla graczy ze Zduńskiej Woli.

28:13
    Morozov przeciął jedno z podań rywali, ale nie zdołał przechwycić futbolówki. Od autu zaczną goście.

28:35

Gospodarze ponownie na prowadzeniu! Na pustą bramkę strzał z własnej połowy oddał MYKOLA MOROZOV, a piłka zatrzepotała w siatce!

29:05
    Za utrudnianie wznowienia gry żółtym kartonikiem przez arbitra został ukarany gracz gości, Daniel Krawczyk.

29:47
    Niewykorzystana znakomita akcja przez miejscowych! Negau wybiegł z bramki i zagrał do niepilnowanego Mikołajewicza. Popularny "Miki" najpierw zwiódł jednego z obrońców, ale chwilę później jego strzał został zablokowany.

30:23
    Nie opanował futbolówki na prawym skrzydle Mikołajewicz i rywale starają się wyprowadzić kontratak.

31:39

Wymiana ciosów tra, przyjezdni ponownie odrabiają straty! MARCIN STANISŁAWSKI po szarży na połowie rywali z najbliższej odległości mocnym strzałem pokonał golkipera Torunia!

32:08
    Blisko zdobycia bramki był Klaus, który jednak oddał nieprecyzyjne uderzenie z lewego skrzydła.

33:05
    Stracili piłkę w grze bez bramkarza goście, ale strzał Elsnera skutecznie zablokował Sobalczyk.

33:58
    Wymarzoną okazję miał przed momentem Marciniak, ale będąc tuż przed bramką rywali przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką!

34:33
    Negau powalony na parkiet w środkowej strefie boiska, rzut wolny dla torunian.

35:00
    W drugiej połowie gospodarze jak na razie nie faulowali. Przyjezdni mają na swoim koncie trzy przewinienia.

35:14
    Pelc-Fernandes nie dokładnie odegrał piłkę na skrzydle i rywale wyruszają z kontratakiem.

35:31
    Po strzale Pelc-Fernandesa piłka odbija się od jednego z defensorów i wychodzi na rzut rożny.

36:09
    Dużo niedokładności wkradło się w poczynania miejscowych w ostatnich minutach. Przed momentem na połowie rywali futbolówkę utracił Czyszek.

36:29
    Groźny strzał Olczaka z okolic ósmego metra, ale piłka poszybowała ponad spojeniem bramki Torunia.

37:03
    Szybki kontratak gości, ale znakomitą interwencją Negau wybronił uderzenie Klausa!

37:30
    Dwie i pół minuty do końca spotkania! Przypomnijmy, że jeśli utrzyma się bieżący wynik, konieczna będzie dogrywka, a później ewentualnie rzuty karne.

38:11
    Ładna próba Mikołajewicza, jednak piłka po jego uderzeniu poszybowała ponad bramka. Niewiele brakowało!

38:59
    Przyjezdni utrzymują piłkę na własnej połowie boiska i wyczekują na ruch rywali. Wygląda na to, że będzie nas czekała dogrywka, nie kwapią się z przyspieszeniem gry piłkarze ze Zduńskiej Woli.

39:40
    Nadal żadnego ruchu nie wykonują przyjezdni, komiczna sytuacja.

40:00
    Druga połowa skończona.

Regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i o tym, kto awansuje zadecyduje dogrywka! Za moment rozpocznie się jej pierwsza połowa.

Za dyskusje z arbitrem na trybuny odesłany został szkoleniowiec Gatty, Wojciech Sopur.

40:01
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

40:07

Znakomicie dogrywkę rozpoczęli miejscowi! Szybką akcję gospodarzy skutecznym uderzeniem zakończył MARCIN MIKOŁAJEWICZ!

40:52
    Ależ gorąco było w polu karnym drużyny z Torunia! Po uderzeniu jednego z zawodników Gatty piłka odbiła się od słupka i na linii bramowej zatrzymał ją Negau!

41:09
    Elsner nie opanował futbolówki na prawym skrzydle i rywale wznowią grę od autu.

41:54
    Morozov przewraca jednego z obrońców Gatty na połowie gości. Przypomnijmy, że do dogrywki zaliczane są faule z drugiej połowy.

42:34
    Próbowali wyprowadzić kontratak miejscowi, ale Elsner łatwo utracił futbolówkę na połowie rywali.

42:57
    Niecelne uderzenie Morozova z własnej połowy boiska, piłka w dalekiej odległości minęła słupek bramki rywali.

42:59
    Trzeci faul gospodarzy. Obecnie w przewinieniach mamy remis.

43:08
    Odetchnęli z ulga kibice w Toruniu! Dryblował Marciniak na lewym skrzydle, po czym oddał atomowe uderzenie. Przed utratą gola gospodarzy uratował słupek!

43:28
    Tym razem na uderzenie zdecydował się Milewski, ale był to zupełnie nieudany strzał.

44:10
    Ponownie uderzał Milewski, ale po rykoszecie piłkę wyłapał Negau.

44:24

Kolejny raz do wyrównania doprowadzają przyjezdni! Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się IGOR SOBALCZYK!

44:54
    Uderzał Suchocki z lewego skrzydła, ale niecelnie.

45:00
    Pierwsza dogrywka skończona.

Obie drużyny zdobyły jak na razie po golu w dogrywce, przed nami jej druga część!

45:01
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

45:40
    Przy piłce przyjezdni. Zawodnicy Gatty nie spiesza się z wyprowadzaniem zabójczych akcji.

46:24
    Sobalczyk kończył akcję strzałem z lewego skrzydła, ale piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

46:27
    Jakiegoś urazu doznał najskuteczniejszy zawodnik toruńskiego zespołu, Mikołajewicz. Potrzebna pomoc fizjoterapeutki, gracz z Torunia aktualnie poza boiskiem.

47:10
    Groźnie było pod bramką Torunia, ale ostatecznie defensorzy gospodarzy zdołali wybić piłkę na róg.

47:25
    Potężny strzał Sobalczyka z lewej strony boiska, ale i tym razem graczowi Gatty zabrakło precyzji.

48:29
    Strzał Marciniaka z dziesiątego metra zablokowany przez dwóch graczy z Torunia. Od autu rozpoczną przyjezdni.

48:35
    Teraz z daleka próbował strzelać Milewski, ale i on nie popisał się dokładnością.

49:07
    Ależ pech przyjezdnych! Z indywidualnym atakiem wyruszył Krawczyk, a po jego strzale piłka odbiła się od słupka! Próbował dobijać Milewski, ale zdołał wywalczyć jedynie korner.

49:40
    Zablokowane uderzenie Sobalczyka, jeszcze rzut rożny będą mieli przyjezdni.

49:51
    Strzał jednego z zawodników Gatty z dystansu, ale znakomitym refleksem popisał się Negau!

50:00
    Druga połowa dogrywki skończona.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. O tym, kto awansuje do ćwierćfinału zadecyduje więc konkurs rzutów karnych!

Po trzy rzuty karne wykonywać będą obydwie drużyny. Gdy i to nie wyłoni zwycięzcy, rzuty karne będą wykonywane aż do skutku.

Rozpoczynają się rzuty karne.

1. serie
    0:1
    Atomowe uderzenie Milewskiego pod poprzeczkę, Negau bez szans na interwencję. Goście prowadzą!

1. serie
    1:1
    Długi rozbieg Wojciechowskiego i precyzyjne uderzenie tuż przy słupku!

2. serie
    1:2
    Mocne uderzenie w okienko w wykonaniu Klausa!

2. serie
    2:2
    Pelc-Fernandes wyrównuje! Piłka przeszła po nodze Miłosińskiego, ale ten nie zdołał jej zatrzymać!

3. serie
    2:3
    Sobalczyk również nie pudłuje, Gatta prowadzi!

3. serie
    2:3
    Nie ma bramki! Miłosiński broni uderzenie Kiepera!

Spotkanie w Toruniu właśnie dobiegło końca! Po niesamowitym, pełnym emocji pojedynku i konkursie rzutów karnych w ćwierćfinale Halowego Pucharu Polski meldują się piłkarze ze Zduńskiej Woli! Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (20:53:09)

Gole: 8. Pelc-Fernandes, 24. Mikołajewicz, 29. Morozov, 41. Mikołajewicz – 24. Sobalczyk, 25. Szypczyński, 32. Stanisławski, 45. Sobalczyk

Kartki:   30. Krawczyk (ZDW)