Hamburg – FC Koln 1:1 (koniec) | Hoffenheim – Darmstadt 0:2 (koniec)
Hamburger SV
1:1 (0:1)
1. FC Koln
Niedziela 07.02.2016, 15:30 • Imtech Arena, Hamburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 20

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Kontynuujemy zmagania w ramach 20. kolejki niemieckiej Bundesligi. Na Imtech Arena, miejscowy Hamburger SV podejmie FC Köln!

Obie drużyny są bardzo blisko siebie w ligowej tabeli.
    FC Köln aktualnie plasuje się w środku stawki, bowiem na 10. pozycji z liczbą 25 punktów.
    Z kolei HSV jest dwie lokaty niżej i traci do kolończyków 3 punkty. Jest więc realna szansa dla gospodarzy na wyprzedzenie rywali w tabeli!
    Przyjezdni chcieliby zdominować HSV.

W poprzednim tygodniu obie ekipy były nie do końca zadowolone.
    Kolończykom jeszcze udało się zdobyć punkt w meczu z Wolfsburgiem (1:1), ale już Hamburgerowi nie udało się nawet zremisować z VfB Stuttgart (1:2).
    Obie ekipy mają więc coś do udowodnienia swoim kibicom, najlepszy moment już dziś!

W znacznie gorszej sytuacji są gospodarze, którzy w rundzie wiosennej wciąż są bez wygranej. Ich przewaga nad strefą spadkową to już tylko 2 punkty. Za tydzień także może być ciężko, bowiem hamburczyków czeka spotkanie z Borussią Mönchengladbach.
    Wszyscy ostro trenują przed niedzielą:

Czeka nas naprawdę dobre widowisko i wiele wskazuje na to, że bardzo zacięte! Kto będzie się cieszył po ostatnim gwizdku sędziego? My tylko mamy nadzieję, że będzie sporo bramek – bądźcie z lajfy.com!

Hamburger SV: Adler – G. Sakai, Djourou (C), Spahić, Ostrzolek – Kačar, Holtby – Müller, Hunt, Olić – Lasogga

1. FC Köln: Horn – Risse, Maroh, Mavraj, Heintz – Bittencourt, Hector (C), Gerhardt, Mladenović – Modeste, Zoller

Sędziowie: Felix Brych.
    Stadion już gotowy! Będzie komplet?

Jesteśmy już w Hamburgu! Minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka Felixa Brycha!

Przywitanie obu ekip oraz losowanie stron! Przypomnijmy, że Paweł Olkowski rozpoczyna spotkanie na ławce rezerwowych.

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w białych koszulkach. Kolonia gra w ciemnych strojach! Kto wygra dzisiejszy mecz?

2
    Hamburg wymienia podania we własnej strefie, lecz ciężko przejść gospodarzom do ofensywy. Spokojne te pierwsze momenty.

3
    Djourou wybija futbolówkę wślizgiem ze swojego pola karnego, ale to mogło zakończyć się poważną kontuzją! Mamy chwilę przerwy, ale w końcu Djourou wstaje o własnych siłach.
    3. Djourou mógł zakończyć swój dzisiejszy występ.

4
    FC Köln raczej wyczekuje tego, co zaprezentuje HSV. Przyjezdni spokojnie wyczekują w środkowej strefie boiska, na razie nikomu się nie spieszy.

5
    Błędu nie uniknęła teraz defensywa gospodarzy! Modeste wybiega do piłki i zauważył wysuniętego z bramki Adlera! Mocne uderzenie z woleja, ale tuż obok bramki! To mogło zaskoczyć wszystkich!

6
    Tym razem to miejscowi atakują! W pole karne wpada rozpędzony Müller, ale między trzema obrońcami ciężko było już coś zdziałać!

8
    Zaczyna powoli się zazębiać rywalizacja w tym spotkaniu. Widzimy ataki z obu stron, brakuje tylko celnych uderzeń!

9
    Miejscowi rozpoczną grę od stałego fragmentu gry po faulu na jednym z zawodników. To może być bardzo dobra okazja, nawet do uderzenia!

10
    Do piłki podbiega sam Lasogga i decyduje się na bezpośredni strzał z wolnego! Bardzo mocno, ale również sporo od bramki Horna! Można było zakończyć to znacznie lepiej.

12
    Tym razem to kolończycy próbują skonstruować atak pozycyjny od strefy defensywnej. Długie zagranie z pominięciem drugiej linii i Adler bez najmniejszych problemów przejmuje futbolówkę we własnym polu karnym.

13
    Gerhardt! Znalazł on sobie trochę wolnego miejsca, podbiegł kilka metrów z piłką i oddał strzał z dystansu! Piłka leciała po murawie i Adler nie miał problemu z wyłapaniem jej! Samą próbę trzeba jednak pochwalić.

14
    Hunt bardzo ładnie wypatrzył podłączającego się Ostrzolka! Niemiec próbował dośrodkować z lewego skrzydła, ale blokuje go obrońca! Będzie korner dla HSV!

15
    Pierwszy kwadrans gry już za nami. Widzimy bardzo wyrównany poziom i widać, że obie drużyny są bardzo blisko siebie w tabeli!

17
    Zaczyna się trochę większa liczba przewinień, ale na szczęście nie są to groźne zagrania, które byłyby niebezpieczne dla zdrowia zawodników.
    HSV na razie przeważa:

18
    Trochę opada tempo spotkania i rozgrywanych kolejnych akcji. Wierzymy, że niedługo padnie pierwszy gol, który znacznie otworzyłby to spotkanie!

19
    Dobrą akcję przeprowadzili teraz kolończycy po błędzie gospodarzy! Więcej podań, zwolnienie akcji, ale Bittencourt decyduje się na strzał z dystansu – sporo nad poprzeczką bramki Adlera!

21
    Sakai ratuje swoją ekipę przed groźnym dośrodkowaniem i dokłada nogę. Kolonia wywalcza rzut rożny, może to będzie szansa na gola?

22
    Obie drużyny nie grzeszą dziś skutecznością i umiejętnościami czysto piłkarskimi. Brakuje dokładności, zarówno w podaniach, jak i uderzeniach.

23
    Groźnie zrobiło się w polu karnym HSV, bowiem upadał tam Mladenović! Czy nie powinno być rzutu karnego? Powtórki pokazują, że chyba tak!

25
    Ponownie w szesnastce pokazuje się Mladenović, który w ostatnich minutach jest bardzo aktywny! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i Serb uderza z woleja – niecelnie, ale to mogło być bardzo groźne!
    Najwięcej biega Drmić!

27
    Cóż, takie zrywy prezentują piłkarze. Raz potrafią skonstruować całkiem obiecującą akcję, a przez kolejne minuty nie widzimy zupełnie nic.

28
    Hamburger zyskuje kolejny rzut rożny. Całkiem dobre dośrodkowanie wgłąb szesnastki, ale główkę wyłapuje Horn! Bramkarz w dodatku szybko rozpoczyna wyrzutem akcję Kolonii!

30
    Średnie pół godziny gry już za nami! Nie widzieliśmy jeszcze ani jednej groźnej akcji, która miałaby zakończyć się golem! Jest dużo walki, ale mało dzieje się w szesnastkach!

31
    Ponownie do ataku ruszają piłkarze FC Köln, lecz jeden z napastników zbyt szybko wysunął się przed obrońców. Chorągiewka bocznego sędziego w powietrzu – spalony!

33
    Fatalnie potoczyła się kolejna akcja miejscowych. Dośrodkowanie zupełnie nieudane, gdzie nie było żadnego z partnerów. Za to był Horn, który wyłapuje futbolówkę.

34
    Ciężko znaleźć nawet słowa pochwały, dla którejś z drużyn. Widać, że obie zasługują na miejsca w środkowej strefie tabeli, bowiem nic szczególnego dziś nie widzimy.
    Statystyki do tej pory:

36
    Bittencourt znów pokazuje się w ofensywie! Uderzenie spore od ideału, ale widać, że to goście znacznie częściej próbują swoich szans!

38
    Teraz już centymetry dzielą Kolonię od zdobycia bramki! Rzut rożny i kapitalne dośrodkowanie na głowę wbiegającego Modeste! Futbolówka wpada prosto na poprzeczkę, aż cała bramka zadrżała! Najlepsza okazja spotkania!
    38. Strzał Modeste i poprzeczka ratuje HSV!

39
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony, a to przyjezdni prezentują się już znacznie lepiej! Hamburg nie prezentuje dziś praktycznie nic!

40
    Trzeba pochwalić obie ekipy, że widzimy bardzo mało przewinień i gra toczy się w zasadzie bez żadnych przerw. Ostatnie 5 minut tej połowy!

41
    Gol dla Köln!

Tak jak napisałem, to Kolonia prezentuje się znacznie lepiej, co potwierdza golem! Djourou notuje decydującą stratę i rozpędzają się z piłką przyjezdni! SIMON ZOLLER dostaje podanie i pewnie pokonuje Adlera!
    41. Simon ZOLLER - 0:1

43
    Próbują odpowiedzieć miejscowi, ale może być już za mało czasu przed zejściem do szatni! Hamburger wznowi grę od rzutu wolnego.

45
    Bardzo niebezpieczne wejście Djourou wyprostowaną nogą i mamy pierwszą kartkę w dzisiejszym spotkaniu. Kapitan HSV wypada z kolejnego spotkania i to jest zły dzień tego zawodnika!

45+1
    A do ataku przechodzi znów Kolonia! Bittencourt otrzymuje podanie po rzucie wolnym i oddaje strzał, który zostaje zablokowany! Korner dla gości!

45+1
    Pierwsze 45 minut już za nami! Minimalnie prowadzą goście.

Lepiej w to spotkanie weszli miejscowi, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i częściej stwarzali akcje. Nie były to jednak groźne ataki, a z każdą minutą coraz lepiej prezentowali się przyjezdni. Była poprzeczka Modeste, a pod koniec upragniony gol.
    Czy HSV odrobi stratę po przerwie? Zostańcie z nami!

Wracamy już do Hamburga! Obie ekipy powróciły już na murawę, przed nami decydujące 45 minut!
    Czy impreza będzie trwała również po ostatnim gwizdku?

46

46
    Połowę rozpoczyna Kolonia, a w ekipie HSV mamy pierwszą zmianę. Z boiska schodzi Pierre-Michel Lasogga, na boisku pojawia się Artjoms Rudņevs.

46
    Czy były król strzelców polskiej Ekstraklasy odmieni oblicze tego spotkania? HSV rozpoczyna od posiadania piłki, próbując stworzyć akcję.

47
    Gol dla Hamburga!

Ależ początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy! Wspomniany Rundevs notuje kluczowe podanie, a PHILIPP MÜLLER oddaje niesamowity strzał! Futbolówka ląduje prosto w okienku bramki Horna i mamy remis!
    47. Philipp Müller (HAM) - 1:1

49
    Mladenović ostro fauluje Sakaia przy linii bocznej i to musiała być pierwsza kartka dla zawodnika FC Köln.

50
    Kapitalnie rozpoczyna się ta połowa! Tym razem to Kačar oddaje bardzo mocne uderzenie, a Horn popisuje się kapitalną interwencją! Oj chyba dostali ostre słowa w szatni gospodarze!
    50. Kačar i w roli głównej Horn!

52
    Teraz to Kolonia jest w większych opałach, ale goście także próbują swoich sił z przodu. Zdecydowanie jednak podniósł się poziom dzisiejszego meczu – oby tak dalej!

53
    Kolejne minuty uciekają, a widzimy już bardzo dużo wolnego pola po obu stronach. To będzie stwarzało następne okazje w ofensywie!

54
    Czekamy na kolejne akcje, bo druga połowa zdecydowane może się podobać!

56
    Kolejne przewinienie na żółtą kartkę. Kačar naskakuje na plecy rywala i zostaje wpisany do notesu Felixa Brycha.

57
    Holtby także przekracza przepisy i otrzymuje żółtą kartkę. Głupie te kary gospodarzy, bowiem nie ma większego zagrożenia ze strony Kolonii.

58
    Mladenović jest dziś jednym z lepszych zawodników przyjezdnych! Oddaje on strzał pod poprzeczkę, ale czujny był Adler, który sięgnął futbolówkę i sparował ją na rzut rożny!
    58. Bramkarze wyrastają na bohaterów tego meczu!

60
    Godzina gry już za nami! Mecz ponownie zrobił się bardzo wyrównany, chociaż wiatr w żaglach po zdobyciu bramki poczuli gospodarze.

61
    Tym razem nie udała się akcja hamburczyków. Horn przejmuje dośrodkowanie z głębi pola i rozpocznie on dalekim wykopem w środkową strefę boiska.

62
    Kapitalną okazję miał przez sobą Modeste! Miał on sporo miejsca, ale piłka fatalnie zeszła mu z lewej stopy! Spory kiks, a to była akcja nawet bramkowa!

63
    Rozpędza się drużyna z Kolonii! Gerhardt mija bez najmniejszego dwóch obrońców, a następnie oddaje techniczny strzał! Gdyby pocelował w stronę słupka, to zdecydowanie byłaby bramka! Łapie piłkę Adler!

65
    Zaczynają dużo brzydziej grać miejscowi, którzy łapią kartkę za kartką. Tym razem to Spahić trafia do notesu, a w dodatku Kolonia będzie miała rzut wolny w dogodnej odległości.

66
    Risse podchodzi do stałego fragmentu gry i celuje w okolice okienka bramki Adlera! Bramkarz dotyka piłki ręką, a następnie wpada ona na poprzeczkę! Ależ szczęście ma teraz HSV!
    66. Adler broni uderzenie Risse z rzutu wolnego!

67
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Gojko Kačar, na boisku pojawia się Gideon Jung.

68
    Mamy już fantastyczne zawody w Hamburgu! Teraz to miejscowi zaczynają atakować i Rundevs zostaje zbyt daleko posłany ku linii końcowej! Nie można było już więcej zdziałać w tej akcji!

70
    Decydujące 20 minut tego meczu i nikt nie wie, jak potoczy się to do ostatniego gwizdka! Trudno wskazać na ten moment faworyta.

71
    Risse wślizgiem atakuje nogi przeciwnika i także on zgarnia żółtą kartkę. Zupełnie niepotrzebnie.

73
    Hunt dostaje podanie od partnera, a następnie chciał wypatrzyć uciekającego Drmicia. Zbyt mocne dośrodkowanie i futbolówka ucieka poza linię końcową boiska.
    Sporo walki z obu stron!

75
    Cóż zrobił teraz skrzydłowy Kolonii, który posłał dośrodkowanie gdzieś w trybuny. Mamy chwilę wolniejszych momentów, piłkarze muszą złapać drugi oddech.

76
    Tylko kwadrans dzieli nas od ostatniego gwizdka sędziego! Od kilku minut widzimy już znacznie mniej, ale mamy nadzieję, że drużyny ponownie wrzucą drugi bieg!

77
    Dość nieporadne zachowanie Horna, który wykopywał futbolówkę, ale trafił w nacierającego napastnika! To mogło zakończyć się bardzo źle dla przyjezdnych!

78
    Drmić dostaje obiecujące podanie, ale sędzia boczny dopatrzył się spalonego! Słusznie przerwali grę sędziowie w tej sytuacji.

80
    Risse dośrodkowuje z narożnika boiska. Piłka ponownie poszukuje głowy Modeste i nie inaczej było teraz! Uderzenie jednak sporo od bramki Adlera. Zostaje 10 minut!

81
    Ostrzolek ładnie zaasekurował nabiegającego Bittencourta i wybił futbolówkę poza linię końcową. Znów od rożnego rozpocznie Kolonia!

82
    Drmić fauluje Bittencourta i goście staną przed kolejną okazją z rzutu wolnego! Mladenović już czeka przy piłce!

83
    Serb dośrodkowuje w pole karne, a może to był nawet strzał! Piłka leciała w światło bramki, ale bardzo pewnie interweniuje dzisiaj Adler!

84
    Dobrze gra dzisiaj Sakai, który ponownie szukał partnerów w polu karnym! Kto wie, może w tej akcji idealny byłby Lasogga, którego nie ma już na placu gry?

85
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Josip Drmić, na boisku pojawia się Sven Schipplock.

86
    Komplet zmian w Hamburgu wykorzystany, natomiast przyjezdni nie skorzystali jeszcze z ani jednej roszady! Czy zmęczenie weźmie górę w ostatnich minutach? Od rzutu rożnego rozpoczyna FC Köln.

88
    Ostrzolek znalazł sobie trochę miejsca na lewej flance, ale samo dośrodkowanie było już zbyt mocne. Pewnie wyłapuje futbolówkę Horn, który nie był przez nikogo niepokojony.

89
    Niedawno pojawił się na murawie, a Schipplock już zostaje wpisany do notesu sędziego. Czy ten mecz zakończy się podziałem punktów?

90
    Zoller chyba sam nie spodziewał się, że futbolówka spadnie mu pod nogi! Uderzenie z woleja, ale kilka metrów od bramki Adlera!
    Tylko minutę dolicza arbiter!

90+1
    Jednak remisem kończy się mecz w Hamburgu!

W drugiej połowie widzieliśmy kapitalne emocje! Co prawda padła tylko jedna bramka, ale sytuacji do kolejnych było już co nie miara! Wiele poprzeczek, interwencji bramkarzy – to, co lubimy najbardziej!
    Chyba żadna z drużyn nie może być w pełni usatysfakcjonowana dzisiejszym wynikiem. Podział punktów jest jednak sprawiedliwy, po tym, co zobaczyliśmy. (17:26:35)