Clearex – Red Dragons 2:3 (koniec) | GAF Gliwice – Ruda Śląska 2:2 (koniec) | Szczecin – Red Devils 3:3 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:3 (1:2)
Red Devils Futsal Club
Niedziela 28.02.2016, 18:00 • Azoty Arena, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 17

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:31:32)

Następne spotkanie z cyklu dreszczowce w Szczecinie. Cała kolejka obfitowała w podobne. Red Devils grali do czasu konsekwentnie oraz skutecznie i długo mieli nad Pogonią 04 Szczecin dwubramkową zaliczkę. Dopiero w ostatnich minutach roztrwonili ją. Podobnie jak w spotkaniu z GAF Omega Gliwice Portowcy uratowali mury swojej twierdzy rzutem na taśmę. W konsekwencji remisu gospodarze zachowali swoją przewagę w tabeli nad Red Devils, ale stracili kontakt z wiceliderem Rekordem Bielsko-Biała. Biorąc pod uwagę scenariusz meczu powinni być zadowoleni nawet z tego.

40

39:50
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki ADAM JONCZYK.

Pogoń 04 Szczecin! Specjaliści od horrorów. Remis 3:3 po wielkim zamieszaniu i bombie tego, który nie mógł wstrzelić się od samego początku!

39:15
    Ostatnie ataki. Publiczność oczekuje na ich efekt. Red Devils będą bronić w osłabieniu. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Kriezela.

38:35
    Nieco ponad minuta i ostatnie konsultacje z trenerami. Szkoleniowiec Red Devils Chojnice poprosił o ten czas.

37:57

MATEUSZ JAKUBIAK uderzył podobnie jak w poprzednim meczu niby rozpaczliwie, a jednak w samo okienko bramki przeciwnika. 2:3 i jeszcze tli się nadzieja w Szczecinie!

36:45
    Bondar wziął na siebie odpowiedzialność i huknął z rzutu karnego. Nie ma gola! Intencję strzelca wyczuł bezbłędnie Lasik!

36:42
    Marek Bugański upomniany żółtą kartką. Ponadto Red Devils Chojnice będą egzekwować przedłużony rzut karny.

36:10
    Piłka ponownie w grze. Rozsądna defensywa Red Devils Chojnice. Nie wydaje się, że stracą dwa gole, ale to jest futsal. Tu niczego nie można być pewnym zawczasu.

35:00
    Przerwa na żądanie trenera Łukasza Żebrowskiego. Chwilę przed tym Wojciechowski popisał się nożycami i tak z korzyścią dla widowiska byłoby, gdyby zdobył gola.

34:47
    5 faul po stronie Pogoni 04 Szczecin. Tymczasem Kubik wygląda jak wulkan. Nikt nie chciałby znaleźć się teraz na jego drodze.

33:30
    Red Devils mają ponownie dwa gole zaliczki nad Portowcami. Kubik szykuje się do wejścia na boisko zamiast niebawem wycofanego Lasika.

33:04
    Gol dla Red Devils!

MICHAL HOLY błyskawicznie zamienił grę z przewagą zawodnika w gola na 1:3 dla chojniczan! Miał mnóstwo miejsca i czasu, ponieważ Pogoń 04 Szczecin nie ustawiła się właściwie.

32:48
    Jurczak sfaulował taktycznie Wojciechowskiego, który wybiegał na czystą pozycję. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka i Pogoń gra w osłabieniu.

32:05
    Po rozegraniu kombinacyjnym rzutu rożnego Bugański strzelił z półobrotu niedaleko od bramki Modrusana. Detale decydują o tym, że Red Devils są coraz bliżej zwycięstwa.

31:10
    Kubik zablokował ręką. Pokazuje sędziemu ślad na klatce piersiowej, że to tam trafiła piłka, ale tłumaczenie choć ekspresywne, to mało przekonujące.

30:45
    Kubik huknął na siłę z rzutu wolnego! Ofiarnie Czerwone Diabły. Droga piłki do bramki została w pełni przysłoniona i nadal goście na prowadzeniu.

29:30
    Ivanov przejawia ochotę, by odkupić winy za gola samobójczego z pierwszej części spotkania. Ma jeszcze 10 minut, bo tyle zostało do ostatniej syreny.

29:09
    Riposta Ivanova. Miał przed sobą tylko bramkarza, ale złożył się do strzału zbyt popisowo i nie trafił między słupki.

28:08
    Piłka w środku pola. Krąży od nogi do nogi futsalisty w żółtej koszulce i białych spodenkach. Zwiększa się poziom zmęczenia po obu stronach.

27:05
    Jonczyk i jeszcze raz Jonczyk. Nie może się kompletnie wstrzelić zawodnik z numerem "11" na koszulce. Ma jeszcze 13 minut, by przełamać fatum.

26:15
    Złe rozegranie stałego fragmentu przez Pogoń 04 i Modrusan rozpoczął spokojnie od bramki. Nie było jakiegokolwiek zagrożenia.

25:50
    Minęło ponad 5 minut po przerwie. Łukasz Żebrowski dziś wyjątkowo zdenerwowany. Chodzi, pokrzykuje. Czyżby czuł, że twierdza Szczecin zostanie zdobyta po kilku miesiącach sezonu?

24:45
    Ale fart Red Devils Chojnice. Futsalista stanął przy słupku i przypadkiem zagrodził piłce drogę do siatki. Modrusan poklepał bohatera po głowie z ojcowską troską.

24:35
    Jałowe rozegranie zero-czwórki. Kubik sprokurował kontratak. Tym razem daleko wybiegł na przedpole Lasik i uniemożliwił Diabłom oddanie strzału.

23:38
    Mocne wstrzelenie Jurczaka i Jonczyk spóźnił się o ułamek sekundy, by skierować piłkę z bliska do bramki Modrusana! Nie może w to uwierzyć reprezentant Polski.

23:15
    Red Devils Chojnice nie pozwolili na jakiegokolwiek zagrożenie pod własną bramką w drugiej połowie. Bardzo dobre otwarcie chojniczan.

22:15
    Prosta strata Jakubiaka w środku pola. Ma szczęście, że zaasekurował sytuację Solecki. Nie zmienia to faktu, że Pogoniarze gubią piłkę za często.

21:35
    Oleksandr Bondar strzelił z półwoleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie przepuścił piłki do siatki Lasik.

21:20
    Druga połowa ma za zadanie rozgrzać kibiców. W Azoty Arenie jest tradycyjnie zimno. Muszą ratować futsaliści obu drużyn.

21
    Wielkie oczekiwanie.

Po 20 minutach walki w Szczecinie prowadzą Red Devils Chojnice. Przyjezdni grają skutecznie i rozsądnie. Korzystają bez pardonu z prostych strat Pogoni 04 i szybko kontrują. Gospodarze przebudzili się, a bramka kontaktowa dodaje smaku w oczekiwaniu na drugą połowę.

20

19:15
    Ribeiro mógł odzyskać dwubramkową zaliczkę dla Red Devils Chojnice. Po szybkim wypadzie musiał tylko skierować piłkę z ostrego kąta do bramki. Przerosło go to zadanie.

18:15
    Ostatnie akcje przed przerwą. Nacierają szczecinianie, ale Modrusan nie wygląda na specjalnie przerażonego.

17:42
    Żółta kartka dla Sebastiana Wojciechowskiego, który próbował wymusić faul pod bramką Pogoni 04 Szczecin.

17:35
    Przerwa na żądanie trenera Red Devils Chojnice. Coś zaproponuje podopiecznym, by zdobyli jeszcze gola przed zejściem do szatni.

16:51
    I teraz znów pięknie zabawił się Bondar! Mogą się podobać akcje indywidualne tego futsalisty. Do szczęścia brakuje precyzji strzału. Teraz piłka przeleciała pół metra obok spojenia słupka z poprzeczką.

16:05
    5 minut do końca pierwszej części meczu. Zagubiony dziś na parkiecie Jonczyk, ale akurat jego stać na zdobycie gola w każdym momencie.

15:38
    Bondar zbiegł z prawego skrzydła do środka i bez chwili zawahania uderzył płasko. Lasik odprowadził futbolówkę wzrokiem poza plac.

14:55
    Chyba najładniejsza kombinacja granatowo-bordowych. Trochę zabrakło miejsca by była idealna, bowiem Jurczak strzelał praktycznie z narożnika boiska i niecelnie.

14:24
    Taka bramka może dużo zmienić w obrazie spotkania. Szczecinianie mają już przeciwnika na wyciągnięcie ręki. Mogą go dogonić przed przerwą.

13:19

I komu zaliczyć tego gola? Oficjalna wersja brzmi VADYM IVANOV, który trącił piłkę do własnej bramki po wstrzeleniu Michała Kubika z okolic narożnika boiska. Tak zero-czwórka wraca do gry!

13:05
    To mogło być piękne. Ivanov nieomal przelobował Lasika zza połowy boiska. Nie wydaje się, że bramkarz Pogoni 04 Szczecin kontrolował sytuację.

12:23
    3:3 w faulach. Kubik opowiada sędziemu, że to nieprawda i zagrał zgodnie z przepisami, ale arbiter podziela inne stanowisko.

11:48
    Beznadziejne uderzenie obok bramki Lasika i bramkarza zero-czwórki czekała długa wyprawa po piłkę prawie na szczyt Azoty Areny. Jak wrócił, to znalazła się druga.

11:17
    Ale akcja indywidualna kapitana Pogoni 04 Szczecin Kubika. Dwóch rywali wymanewrowanych, po czym strzał z dużego palca. Doskonale broni na linii Mordusan!

10:39
    Michał Kubik próbował znaleźć odrobinę miejsca w gąszczu nóg Red Devils. Nie udało się i goście obronili się przed tym rzutem wolnym.

10:38
    Jeszcze żółta kartka dla Kriezela za przewinienie na obrzeżach pola karnego.

10:35
    Gra w Szczecinie wznowiona. Ciekawe, jak ustosunkują się do reprymendy trenera gospodarze. Będą mieć szansę z rzutu wolnego.

10:04
    Lasik broni nawet głową strzały przyjezdnych z bliska. Trener Łukasz Żebrowski nie może na to patrzeć i prosi o pierwszą przerwą na żądanie.

09:44
    Skuteczna i mądra taktycznie gra Red Devils pozwala prowadzić już 0:2. Pogoń 04 znowu pod ścianą podobnie jak w poprzednim meczu z GAF Omega Gliwice.

09:11

Zablokowane uderzenie Jonczyka z dystansu i błyskawiczna kontra MICHALA HOLEGO zakończona golem na 0:2! Bez pardonu wymanewrował obrońcę i strzelił w okienko bramki Lasika!

08:40
    Piłka z rzutu rożnego od Kubika do Jurczaka. Gospodarze nie znaleźli miejsca do strzału i skończyło się stratą w bocznym sektorze boiska.

07:29
    Pogoń próbuje odrobić stratę. Po zmianie wyniku nie zagroziła Modrusanowi. Prowadzący Red Devils są lepsi od remisujących.

06:30
    Trener Red Devils objął czule jednego ze swoich podopiecznych i pewnie podpowiedział wariant rozegrania, gdy wyśle go na boisko.

05:23
    Teraz Pogoń 04 Szczecin musi gonić wynik. Rozpoczęła aktywnie, ale z każdą minutą Diabły coraz mocniej zaznaczały swoją obecność na parkiecie, czego efektem bramka.

04:43

VITALIJ KOLESNIK wziął na swoje barki odpowiedzialność i huknął bezpośrednio z rzutu wolnego w narożnik bramki Lasika! Red Devils w szale radości po objęciu prowadzenia!

04:41
    Jurczak sfaulował ostro Wojciechowskiego. Żółta kartka i za moment będzie świetna szansa na gola dla Red Devils Chojnice.

04:14
    Pogoń zbierała się do odpowiedzi, ale już nie idzie tak gładko na połowie zespołu w żółto-białych strojach. Kubik zaplątał się na skrzydle i stracił piłkę.

03:23
    I teraz pierwszy, brawurowy wypad i Sebastian Wojciechowski przegrał dwa pojedynki sam na sam z Lasikiem. Premierowy sygnał ostrzegawczy dla Pogoni 04!

02:45
    Mija powoli czas w Azoty Arenie. Red Devils Chojnice dotychczas statystują. Było jedno uderzenie daleko od bramki Lasika. Pudło tak wyraźne, że autor szybko uciekł z miejsca zdarzenia.

01:45
    Dziś wydarzeniem dnia w Szczecinie był mecz trawiastej Pogoni z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Zakończył się remisem, a kibice dopiero zapełniają halę.

01:15
    Pogoń 04 Szczecin nadal na połowie chojniczan. Bugański nie wiedział, co zrobić z piłką, więc zdecydował się na strzał z dystansu. Pudło!

00:45
    Pierwsze uderzenie na bramkę Modrusana. Jego autorem Jakubiak z ostrego kąta. Futsalista Pogoni 04 Szczecin był ostatnio na zgrupowaniu reprezentacji kraju.

1

Pogoń 04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Jurczak, Kubik, Kawczak, Krzyżanowicz, Shamotii.

Red Devils Chojnice: Modrusan, Kartuszyński – Przemysław Laskowski, Ivanov, Holy, Patryk Laskowski, Kolesnik, Wardowski, Bondar, Kriezel, Wojciechowski, Kubiszewski, Ribeiro.

Sędziowie: Steczko, Baryczkowski – Struk.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku dwóch drużyn, które marzą o medalach mistrzostw Polski. W stolicy Pomorza Zachodniego Pogoń 04 Szczecin podejmie Red Devils Chojnice. Początek spotkania o godzinie 18.

W sobotę w Szczecinie rządziły emocje siatkarskie. Niedziela należy do piłkarzy nożnych. Bezpośrednio po meczu trawiastej Pogoni z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza dojdzie do starcia futsalistów z Red Devils Chojnice.

Pogoń 04 Szczecin jest na 3. miejscu w tabeli z symboliczną stratą do wicelidera Rekordu Bielsko-Biała. Ma jednak coraz mniej czasu, by wyprzedzić przeciwnika spod Klimczoka i wystąpić w wielkim finale mistrzostw Polski. Warunek numer jeden dla szczecinian – unikać wpadek.

Red Devils Chojnice nie wygrywają ostatnio regularnie. Drużyna z miasta Chojniczanki osunęła się w tabeli Futsal Ekstraklasy z 4. na 6. lokatę. Uzbierała dotychczas 24 punkty za sześć zwycięstw oraz sześć remisów. Do Portowców traci pięć oczek.

Poprzedni pojedynek szczecińsko-chojnicki zakończył się remisem i był doskonałą wizytówką futsalu. Red Devils wracają do Szczecina po wizycie w styczniu. Gdy miasto nad Odrą było jeszcze skute lodem, Diabły wyeliminowały z Pucharu Polski Sztorm Szczecin. Emocji również nie brakowało.

Gole: 14. Ivanov (sam.), 38. Jakubiak, 40. Jonczyk – 5. Kolesnik, 10. Holy, 34. Holy

Kartki:   5. Jurczak (SZC), 37. Bugański (SZC) – 11. Kriezel (CHO), 18. Wojciechowski (CHO)   33. Jurczak (SZC) – 40. Kriezel (CHO)

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider – Bugański, Tubacki, Jakubiak, Jonczyk, Solecki, Jurczak, Kubik, Kawczak, Krzyżanowicz, Shamotii.

Red Devils Futsal Club: Modrusan, Kartuszyński – Przemysław Laskowski, Ivanov, Holy, Patryk Laskowski, Kolesnik, Wardowski, Bondar, Kriezel, Wojciechowski, Kubiszewski, Ribeiro.

Sędziowie: Steczko, Baryczkowski – Struk