Monaco – Bordeaux 1:2 (koniec)
AS Monaco
1:2 (0:1)
Girondins Bordeaux
Piątek 01.04.2016, 20:30 • Stade Louis II, Monako • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 32

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Żyrondyści wygrali w tym sezonie tylko dwa mecze wyjazdowe. Generalnie ekipa z Bordeaux nie imponuje formą w ostatnich tygodniach. Po raz ostatni zatriumfowała 13 lutego w Guingamp, po czym trzy razy zremisowała i przegrała dwie konfrontacje. Wcale nie może być pewna utrzymania w Ligue 1.
    Przygotowania Żyrondystów.

AS Monaco było bohaterem kolejki przed dwoma tygodniami. Drużyna z Księstwa pokazała, że stać ją na duże zwycięstwa i była pierwszą, która wywiozła punkty z twierdzy Paris Saint-Germain. Mistrz Francji był zdecydowanie mniej skuteczny od AS Monaco, które zwyciężyło w stolicy 2:0.

Monaco to wicelider Ligue 1 z 55 punkami w dorobku. Jego pozycja po zwycięstwie w Paryżu jest coraz pewniejsza. Na swoim stadionie drużyna z Księstwa jest tylko i aż 6. siłą Ligue 1. Wygrała tam 7 z 15 spotkań, a aż sześciokrotnie zremisowała.
    Bernardo Silva gotowy!

Przez ostatnie dni kibice we Francji emocjonowali się meczami towarzyskimi swojej reprezentacji. Gospodarz Euro 2016 pokonał Holandię i Rosję, będąc przebojowym w ofensywie i zawodnym w obronie. Teraz czas, by ligowcy wrócili do walki o punkty. Wszystko zaczyna się w Monako.

Zapraszamy na starcie, które otworzy kolejkę Ligue 1 po przerwie reprezentacyjnej. Wicelider AS Monaco czeka na Girondins Bordeaux. Pierwszy gwizdek Benoita Bastiena o godzinie 20:30.

AS Monaco: Subašić – Fabinho, Raggi, R. Carvalho, Elderson Echiéjilé – Bahlouli, Toulalan (C), Bakayoko, Lemar – B. Silva, Love.

Rezerwowi: Nardi – Coentrão, Jemerson, Carrillo, Costa, L. Traoré, Lottin.

Girondins Bordeaux: Prior – Poundjé, Guilbert, Pablo, Contento – Biyogo Poko, Yambéré, Plašil (C) – Ounas, Crivelli, T. Touré.

Rezerwowi: Bernardoni – Arambarri Rosa, Kiese Thelin, Rolán, Jussiê, Vada, Malcolm.

Sędzia: Benoit Bastien.
    Rozgrzewka dobiega końca!

W oczekiwaniu na widowisko.

1

2
    Rozpoczęło się widowisko. Pierwsze rozegranie, trzeba przyznać mierne AS Monaco, które gra w tradycyjnych biało-czerwonych strojach. Bordeaux na czarno z różowymi akcentami.

3
    Błyskawiczna riposta przyjezdnych i Carvalho zablokował strzał. Tylko korner, ale gdyby nie doświadczenie defensora AS Monaco, który wyczekał strzelca do końca, byłoby groźniej.

5
    Prior wyszedł w powietrze i wypiąstkował dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na dodatek bramkarz Girondins Bordeaux był faulowany na przedpolu.

7
    Ponownie Benoit Bastien użył gwizdka i przyznał rzut wolny Żyrondystom. W środku pola był faulowany kapitan Plasil.
    Pełna koncentracja w Monako.

8
    Bahlouli huknął z dystansu. Piłka nabrała oryginalnej rotacji i Prior musiał być skoncentrowany w stu procentach, by piłka gdzieś nie uciekła w siną dal.

10
    Nerwowo zachował się Contento przy linii bocznej boiska. Chyba chciał asekurować piłkę aż wyjdzie poza plac, tymczasem cudem nie oddał jej przeciwnikowi.

11
    Dla odmiany zabawa lewego obrońcy AS Monaco zakończona ryzykownym podaniem do Subasicia. Trenerzy patrzą i są zaskoczeni, na jaki chaos pozwalają sobie piłkarze defensywni.
    Grę prowadzi AS Monaco.

13
    Faul. Tym razem Bahlouli ratował się przewinieniem po stracie. Benoit Bastien gwiżdże konsekwentnie nieczyste zagrania Monaco.

15
    Kwadrans meczu za kibicami. Jak pokazują statystyki grę prowadzi AS Monaco, ale z tego ataku pozycyjnego jest tyle samo pożytku, co z szybkich wypadów Girondins Bordeaux.

16
    Bednardo Silva był przekonany, że wywalczył rzut rożny, tymczasem sędzia asystent już wcześniej zasygnalizował spalonego.

18
    Bernardo Silva chyba jest nadal myślami przy poprzedniej akcji. Przeciwnik mu uciekał, więc ratował się faulem. Już osiem fauli w 18 minut. Nieładnie.

20
    Subasić chwycił bezpańskie dośrodkowanie i natychmiast zainicjował kontratak AS Monaco. Zapowiadało się groźnie, ale ostatnie podanie trafiło prosto w obrońcę.

23
    Piękne dośrodkowanie Bernardo Silvy zewnętrzną częścią buta. Lemar zastawił obrońcę i dał partnerowi możliwość oddania strzału z półwoleja. Elderson nie trafił jednak w piłkę, a tylko rozwiał zapach gola w powietrzu.

25
    AS Monaco przyspiesza, a może to tylko wrażenie. Fakty są takie, że jedyne celne uderzenie gospodarzy to nadal próba Bahlouliego z 30. metra.
    Daleko do kompletu na trybunach.

27
    Była również próba uderzenia sprzed pola karnego. Tak zła, że o strzelcu można spokojnie nie wspominać.

28
    Już lepiej! Lemar składał się o sekundę za długo do strzału z ostrego kąta i huknął w rozpaczliwie interweniującego defensora. Szybka odpowiedź Girondins Bordeaux i Ounas uderzył metr obok słupka bramki AS Monaco.

30
    Całkiem żwawe spotkanie, ale zdecydowanie brakuje jakości obu drużynom. Nie trafianie w piłkę, strzały w przeciwnika i dużo fauli. Są rezerwy do uwolnienia.

32
    Vagner Love zatańczył w polu karnym zespołu z Bordeaux. Nie będzie najwyższych not za styl. Tym bardziej, że po stracie nie udawał nawet, że wróci za przeciwnikiem.

33
    Bahlouli i jego następne uderzenie z dystansu. Płasko bita piłka przeleciała metr obok słupka bramki Priora. Skończyło się na strachu dla Girondins Bordeaux.

35
    Bordeaux stawia na szybkie wypady po przechwycie. Nie chce zaryzykować na terenie wicelidera.

38
    O, teraz odważniej Contento, jednak nie zakończył swojej szarży indywidualnej dobrym dośrodkowaniem. Subasić szykuje się już do wznowienia gry dalekim wykopem.
    Emocje umiarkowane.

40
    Vagner Love nie miał partnera do wymiany podań, więc zdecydował się na strzał z dystansu. Bardzo daleko od celu.

42
    Kapitalna sztuczka techniczna Lemara na lewym skrzydle. Przyjął futbolówkę na klatkę piersiową i od razu ominął przeciwnika. Podnieśli się kibice z miejsc aż zobaczyli dośrodkowanie Lemara.

43
    Lemar do Bahlouliego, a w zasadzie obok Bahlouliego za linię boczną boiska. Za moment piłkarze udadzą się na konsultacje z trenerami w przerwie. Chyba przydadzą się obu drużynom.

45
    Sędzia postanowił przedłużyć pierwszą połowę spotkania o 2 minuty.

45+1
    Piłka w posiadaniu AS Monaco, ale rozgrywa ryzykownie i prokuruje kontratak Girondins Bordeaux. Będzie jeszcze korner.

45+2
    Gol dla Bordeaux!
    Strzelcem bramki THOMAS TOURÉ.

Zupełnie nieoczekiwanie pada bramka, która powinna otworzyć widowisko. Dośrodkowanie Ounasa z rzutu rożnego ominęło całe towarzystwo zebrane pod bramką AS Monaco poza jednym piłkarzem. Toure przyczaił się za plecami obrońców i strzałem z bliska wkopał piłkę do siatki!
    45+2. Thomas Touré (BOR) - 0:1

45+3
    Radość gości.

Girondins Bordeaux prowadzi 1:0 po nieco ponad 45 minutach meczu w Monako. O wyniku decyduje stały fragment. Nie mogło być inaczej, skoro obu drużynom nie kleiły się ataki. Właśnie błąd w wyprowadzeniu piłki AS Monaco doprowadził do rzutu rożnego, po którym padła bramka dla Żyrondystów. Teraz wicelider Ligue 1 musi ruszyć do ataku, a goście mają tę przewagę, że nie muszą zmieniać taktyki i będą oczekiwać na szybkie wypady. Obu drużynom nie brakowało chęci, ale jakości. Oby ta jakość pojawiła się w drugiej połowie. Zostańcie z nami!

46

47
    Ciekawe, co przygotowali trener i piłkarze AS Monaco na drugą część. Jeżeli nie odrobią strat do przyjezdnych, to niedawne zwycięstwo w Paryżu pójdzie na marne.

48
    Bohlouli oberwał w czułe miejsce. Przerwa po takim ciosie była niezbędna.

49
    Piłka do Lemara na lewe skrzydło. Najpierw miał problem z przyjęciem, a następnie wymanewrował jak profesor Biyogo Poko. Ze skrajności w skrajność.

51
    AS Monaco zmieniło stronę boiska. Dośrodkowanie Fabinho nie doczekało się strzału. Zagubili się gracze odpowiedzialni za zdobywanie goli dla klubu z Księstwa.

53
    Girondins Bordeaux będzie kontrować. O tym wspominaliśmy! Crivelli przejął futbolówkę w środku boiska i zdecydował się na indywidualne rozwiązanie. Uderzenie było zdecydowanie za mocne.

55
    Toure tym razem jako wykonawca, a nie egzekutor stałego fragmentu. Duży rozbieg i duże pudło być może bohatera meczu.

56
    Strzelcem bramki ADAM OUNAS.

Teraz to już niespodzianka! 0:2 w Monako. Ponownie rzut rożny i ponownie dośrodkowanie na drugi słupek. Ounas zamknął wszystko płaskim strzałem. Subasić nie podjął interwencji, ponieważ sekundę wcześniej dostał cios od partnera z zespołu. Bordeaux blisko zwycięstwa!
    56. Adam Ounas (BOR) - 0:2

57
    Coentrao zameldował się na boisku zamiast Eldersona. To część podwójnej zmiany trenera AS Monaco.

57
    Druga zmiana, która ma ożywić ofensywę zespołu z Księstwa to Carrillo za Bakayoko.

59
    Ounas ma na koncie gola i asystę. Na twarzach piłkarzy Bordeaux maluje się coraz większy spokój. Jeszcze dwa kwadranse do końca.

60
    Pablo interweniował szczupakiem we własnej szesnastce. Bardzo ważna interwencja stopera Girondins Bordeaux.

63
    Nie klei się gra gospodarzom. Są zmuszeni do ataku pozycyjnego, ale do tego potrzeba tempa, dokładności, pomysłu.

64
    Młodziutki Mbappe za Bahlouliego, czyli ostatnia nadzieja szkoleniowca AS Monaco.

66
    Girondins Bordeaux nie dokonuje nerwowych roszad. Wszystko na murawie układa się po myśli przyjezdnych.

68
    Ta sytuacja mogła zamknąć mecz! Toure zatańczył z obrońcami AS Monaco, po czym piłka trafiła pod nogi Crivelliego. Ten ostatni razi jednak nieskutecznością i piłka po strzale poturlała się obok słupka!

69
    Szkoleniowiec Bordeaux ma już dość pudeł swojego napastnika. Kiese Thelin za Crivelliego – tak wygląda premierowa roszada w Girondins.

71
    Przerwa reprezentacyjna nie wyszła na zdrowie AS Monaco. Dwa tygodnie temu wicelider pokonał Paris Saint-Germain 0:2, a teraz przegrywa w identycznym wymiarze z kandydatem do spadku.

73
    Dojrzała gra przyjezdnych. Utrzymują się w posiadaniu piłki na połowie AS Monaco. Prior nie musiał interweniować od kilku dobrych minut.

74
    Ounas był bez wątpienia wyróżniającym się zawodnikiem na boisku. Za autora gola oraz asysty wbiegł Rolan.

75
    Była krótka przerwa w grze. Tym razem ucierpiał Toure. Sędzia obiecał gospodarzom, że doliczy czas po upływie regulaminowego.

77
    Piłkarze AS Monaco spoglądają błagalnym wzrokiem w kierunku ławki rezerwowych, ale stamtąd nie nadejdzie już żadna pomoc.

79
    Contento wyrzucił piłkę z autu. Gospodarze podchodzą wysokim pressingiem. Nie mają już nic do stracenia. Jakoś radzą sobie jednak Żyrondyści.

80
    Rolan był na czystej pozycji po kombinacyjnej wymianie podań. Strzelił zdecydowanie za lekko, by zaskoczyć Subasicia, a na dodatek wpadł w pułapkę offsidową.

81
    To była prawdopodobnie ostatnia szansa na ratunek dla AS Monaco! Contento krył na radar Carrillo, więc Argentyńczyk miał czas oraz miejsce, by złożyć się do strzału szczupakiem. Pudło!
    85. Carrillo co za szansa!

83
    Bezpańskie dośrodkowanie prosto w rękawice Priora. Bramkarz Girondins Bordeaux nie mógł się pomylić. Nikt go nie atakował.

85
    Ostatnia zmiana w dobiegającym końca spotkaniu. Nie ma na boisku autora pierwszego gola Toure, a jest Jussie.

87
    Niespodzianka wisi w powietrzu. Po kilku kolejkach bez zwycięstwa Girondins Bordeaux zatriumfują na terenie wicelidera Ligue 1.

88
    Carrillo króluje w powietrzu, ale nie potrafi tego spożytkować i zdobyć gola! Argentyńczyk główkował celnie, ale w zasięgu Priora, którego intuicyjna interwencja uratowała Bordeaux!

90
    Żółta kartka dla Yambere i rzut karny dla AS Monaco. Odżywa nadzieja w sercach miejscowych kibiców!
    90. Będzie jedenastka!

90+1
    Fenomenalna interwencja Priora po strzale Vagner Love z rzutu karnego. Coś niesamowitego, jak bardzo pudłują gospodarze. Co prawda weteran z Brazylii dobił własny strzał do bramki, ale wówczas sędzia przerwał już grę. Nie ma gola kontaktowego!
    90+1. Vágner Love (ASM)

90+1
    Vagner Love protestował tak żywiołowo, że doigrał się żółtego kartonika.

90+2
    Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu. Trwa druga z nich.

90+3
    Gol dla Monaco!
    Samobójcze trafienie zalicza FRÉDÉRIC GUILBERT.

Prior obronił uderzenie Carrillo, ale piłka odbiła się rykoszetem od nogi Guilberta i niefortunnie wpadła do bramki. AS Monaco nie potrafiło zdobyć gola, więc pomogli przyjezdni.

Faule: 18:17.

To, co najciekawsze w Monako wydarzyło się w doliczonym czasie obu połów. Tuż przed przerwą Girondins Bordeaux wyszli na prowadzenie i ten gol ustawił widowisko. Pierwsza połowa nie zapowiadała trafienia ani trochę, a jednak zabójcze dla wicelidera Ligue 1 okazały się stałe fragmenty. W 56. minucie stracił drugiego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zrobiło się 0:2. AS Monaco straciło to, co zdobyło dwa tygodnie temu w Paryżu. Wyglądało na drużynę, która nie zdobyłaby gola przez 180 minut. Zmarnowała przecież nawet jedenastkę. Na sam koniec spotkania Żyrondyści wbili sobie gola samobójczego dla kolorytu, co nie odebrało im przełomowego zwycięstwa.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:33:36)

Gole: 90+3. Guilbert (sam.) – 45+2. T. Touré, 56. Ounas

Kartki:   90+1. Love (ASM) – 90. Yambéré (BOR)

Spudłowany karny!: 90+1. Love (ASM), bramkarz Prior obronił

Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 10:6. Rzuty rożne: 8:3. Spalone: 3:3. Foule: 18:17.
    AS Monaco: Subašić – Fabinho, Raggi, R. Carvalho, Elderson Echiéjilé (57. Coentrão) – Bahlouli (64. Lottin), Toulalan (C), Bakayoko (57. Carrillo), Lemar – B. Silva, Love.
    Zmiany: Nardi – Coentrão, Jemerson, Carrillo, Costa, L. Traoré, Lottin.

Girondins Bordeaux: Prior – Poundjé, Guilbert, Pablo, Contento – Biyogo Poko, Yambéré, Plašil (C) – Ounas (74. Rolán), Crivelli (69. Kiese Thelin), T. Touré (85. Jussiê).
    Zmiany: Bernardoni – Arambarri Rosa, Kiese Thelin, Rolán, Jussiê, Vada, Malcolm.

Sędziowie: Benoit Bastien