Bayern – Eintracht 1:0 (koniec) | Hannover – Hamburg 0:3 (koniec) | Mainz – Augsburg 4:2 (koniec)
Ingolstadt – Schalke 04 3:0 (koniec) | Darmstadt – Stuttgart 2:2 (koniec) | Borussia D. – Werder 3:2 (koniec)
Borussia Dortmund
3:2 (0:0)
Werder Brema
Sobota 02.04.2016, 18:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Niemiecka Bundesliga • Runda 28

A teraz czas na El Clasico, które właśnie się rozpoczęło. Na transmisję z tego spotkania zapraszam w imieniu zapraszam w imieniu Dawida Czempisza, a ja żegnam się z Państwem! Dobranoc! (20:35:09)

Faule: 13:6.

Świetna druga połowa wykonaniu obu ekip, w której ujrzeliśmy pięć bramek! Wpierw na prowadzenie wyprowadził swój zespół Aubameyang, który zachował zimną krew w sytuacji sam na sam. Kolejne minuty nie zwiastowały, że może się coś wydarzyć. W 69 minucie nieszczęśliwe samobójcze trafienie zaliczył Gonzalo Castro, a chwile później na prowadzenie swój zespół wyprowadził Zlatko Junuzović. Wtedy Thomas Tuchel zareagował najlepiej jak mógł, gdyż wpuścił na plac gry Shinjego Kagawę i Adriana Ramosa, a Ci z wyniku 1-2 doprowadzili do stanu 3-2. Na uwagę zasługują bardzo dobre zmiany obydwu trenerów, gdyż ich "jokerzy" sprawili, że mecz z przeciętnego widowiska stał się futbolową gradką dla wszystkich koneserów tej dyscypliny.

90+3

90+3
    Na sam koniec meczu kolejna próba Aubameyanga ląduje nad poprzeczką Werderu.

90+1
    Gonzalo Castro otrzymuje w doliczonym czasie gry żółtą kartkę.

90
    Prostopadłe podanie do Junuzovićą, który znalazł się w doskonałej okazji, lecz jego strzał w kierunku dalszego słupka przelatuje minimalnie obok słupka!

89
    Próba strzału Aubameyanga nożycami, ale Gabończyk zalicza kiks i futbolówka ostatecznie ląduje w dłoniach Wiedwalda.

88
    Aubameyang wpadł w pole karne Werderu wdając się w niepotrzebny drybling i opuścił z piłką boisko.

87
    Pojedynek jeden na jeden i kolejny wywalczony korner przez Pulisica.

86
    Prostopadłe podanie Lorenzena do Ujaha, który lekko odepchnięty przez Piszczka nie jest w stanie dojść do podania.

85
    W miejsce zmęczonego Yatabare na ostatnie minuty pojawia się na boisku Lorenzen.

84
    Nabierała rozpędu kontra Borussii, jednak Pulisic nie do końca zrozumiał się z kolegą i zmarnował Amerykanin szansę na bramkę.
    82. Adrián Ramos (DOR) - 3:2

82
    Gol dla Borussii!
    Cóż za wejście ADRIANA RAMOSA, który zdobywa bramkę głową i z nieba do piekła w ciągu ostatnich dziesięciu minut wykonaniu przeszli właśnie drogę gracze Werderu Brema.

81
    Podanie do Christiana Pulisica, który sprytnie nabija Sternberga i mamy rzut rożny dla Dortmundu.

79
    Podwójna zmiana wykonaniu Thomasa Tuchela. W miejsce Marco Reusa i Marcela Schmelzera na boisku pojawia się Adrian Ramos i Christian Pulisic.
    77. Shinji Kagawa (DOR) - 2:2

77
    Prostopadłe podanie na lewą flankę do Gonzalo Castro, który podaje po ziemi na piąty metr i SHINJI KAGAWA zalicza "wejście smoka" zdobywając bramkę z najbliższej odległości!

Jarek Jurkiewicz

Gole: 53. Aubameyang, 77. Kagawa, 82. Ramos – 69. G. Castro (sam.), 75. Junuzović

Kartki:   90+1. G. Castro (DOR) – 14. Santiago García (BRM), 50. Yatabaré (BRM), 53. Gálvez (BRM)

Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 12:4. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 1:4. Foule: 13:6.
    Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Ginter, Bender, Schmelzer (79. Ramos) – Mchitarjan, Weigl, G. Castro – Durm (73. Kagawa), Aubameyang, Reus (79. Pulisic).
    Zmiany: Weidenfeller – P. Joo-ho, Leitner, Şahin, Pulisic, Ramos, Kagawa.

Werder Brema: Wiedwald – Gebre Selassie, Gálvez, Vestergaard, Santiago García (65. Öztunali), Sternberg – Yatabaré (85. Lorenzen), Fritz, Grillitsch, Junuzović – Ujah.
    Zmiany: Tremmel – Öztunali, Kleinheisler, Bartels, Lorenzen, Eggestein, Fröde.