Włocławek – Kutno 84:58 (koniec) | Zgorzelec – Tarnobrzeg 108:85 (koniec) | Gdynia – Starogard Gdański 79:70 (po dogrywce)
Ostrów Wielkopolski – Zielona Góra 58:70 (koniec) | Radom – Sopot 73:64 (koniec) | Lublin – Toruń 63:96 (koniec)
Szczecin – Koszalin 101:73 (koniec)
TBV Start Lublin
63:96 (16:16, 27:50, 43:68)
Polski Cukier Toruń
Środa 13.04.2016, 19:00 • MOSiR Globus, Lublin • Tauron Basket Liga • 28. kolejka

Tak jak się spodziewaliśmy. Goście pokonują Start Lublin i drużyna Michała Sikory pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, a Polski Cukier Toruń rozegrał kolejne dobre zawody w spotkaniu wyjazdowym. Z mojej strony to wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na Lajfy.com! (20:47:48)

Koniec meczu. (63:96)

39:59
    Strata gospodarzy i tuż przed syreną jeszcze dwa oczka zdobył Myśliwiec. (63:96)

39:55
    Myśliwiec spod kosza za dwa. (61:96)

39:33
    Kolejna "trójka"! Tym razem Michalski! (59:96)

39:23
    Grzeliński spod kosza za dwa. (59:93)

39:12
    Podaje Bochno do Perki i "3" oczka dla gości! (57:93)

38:48
    Znów Ciechociński na linii rzutów wolnych i tym razem obydwa celne. (57:90)

37:53
    Dwa rzuty wolne trafia Michalak. Czy uda się gościom dojść do magicznej granicy stu punktów? Dwie minuty do końca. (55:90)

37:13
    Ciechociński wykorzystuje tylko jedną na dwie możliwe próby z rzutów indywidualnych. (55:88)

36:32
    Dwa rzuty wolne trafia Myśliwiec. (54:88)

36:20
    Podanie Sulimy i trafia za dwa Aleksander Perka. (52:88)

35:28
    Pierwsza w tym spotkaniu i od razu udana próba rzutu za "3" w wykonaniu Bartosza Bochno! (52:86)

34:27
    Odpowiada rzutem za dwa Michał Michalak. (52:83)

34:05
    Wbiega pod kosz i trafia za dwa Popović. (52:81)

33:27
    Jeden na dwa rzuty wolne trafia Marko Popović. (50:81)

33:09
    Nie chce być gorszy Michał Michalak, który odpowiada ładnym rzutem za trzy! (49:81)

32:37
    Paweł Kowalski świetnie rzuca za "3"! (49:78)

32:27
    O czas prosi trener gospodarzy Michał Sikora! (46:78)

32:25
    Ależ dominacja gości. Kolejne dwa oczka dopisuje Cummings. (46:78)

31:50
    Aleksander Perka wykorzystuje dwa rzuty wolne. (46:76)

31:44
    Jeden na dwa rzuty indywidualne trafia Markeith Cummings. (46:74)

31:13
    Dwa indywidualne rzuty przyznane Salamonikowi, ale tylko jedno trafienie. (46:73)

30:48
    Dodatkowo Cummings otrzymuje pojedynczy rzut wolny, który skrzętnie wykorzystuje. (45:73)

30:48
    Kolejny raz już w tej kwarcie za dwa trafia Markeith Cummings. (45:72)

30:23
    Za dwa odpowiada Marko Popović. (45:70)

30:08
    Perka do Cummingsa i szybko za dwa trafia ten zawodnik. (43:70)

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (43:68)

Powiększyli swoją przewagę torunianie nad gospodarzami o kolejne dwa punkty i to oni już są niemalże pewni zwycięstwa w tym spotkaniu. Mało prawdopodobne by nastąpić tu jeszcze jakikolwiek zwrot akcji, ale sport bywa zaskakujący więc kibice Polskiego Cukru muszą jeszcze poczekać do końca tego spotkania by móc cieszyć się dopiero z triumfu.

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (43:68)

29:01
    Trafia Grzeliński tylko jeden rzut wolny na dwa możliwe. (43:68)

27:55
    Cummings trafia dwa rzuty wolne. (39:65)

26:57
    Za dwa Jan Grzeliński do kosza. (39:63)

26:39
    Łukasz Wiśniewski z wyskoku za dwa. (37:63)

25:53
    Przerwa dla Startu Lublin, którym znów odskoczyła drużyna z Torunia! (37:61)

25:50
    Tomasz Śnieg celnie z wyskoku w szybkiej kontrze. (37:61)

24:43
    Kellogg wykorzystuje dwa indywidualne rzuty. (37:59)

24:30
    Maksym Kornijenko przymierzył z dystansu za "3", a jego akcję rozpoczął Michalak! (35:59)

23:53
    W szybkim kontrataku Śnieg podaje do Wiśniewskiego i kolejne punkty dla Torunia. (35:56)

23:48
    W bardzo podobny sposób Grzegorz Małecki zdobywa punkty. (35:54)

23:33
    Michał Michalak teraz w indywidualnej akcji pod koszem. (33:54)

22:31
    W odpowiedzi trafia Popović. (33:52)

22:14
    Tomasz Śnieg wbiega pod kosz i trafia do kosza. (31:52)

21:14
    Michał Salamonik w szybkim ataku spod kosza za "2" oczka i natychmiast reaguje trener gości prosząc o czas! (31:50)

20:52
    Za dwa z wyskoku Marko Popović. (29:50)

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (27:50)

Ależ efektowna gra torunian w drugiej kwarcie i odskakują oni na 23 punkty gospodarzom! 34:11 wygrywa Polski Cukier drugą kwartę i zapewnia sobie spokój na drugą część spotkania.

20:00
    Druga kwarta skończona. (27:50)

19:58
    Maksym Kornijenko spod kosza na zakończenie tej kwarty. (27:50)

19:06
    W szybkim ataku Gibson za dwa punkty. (27:48)

18:18
    Kellogg próbuje wziąć sprawy w swoje ręce. Trafia za trzy punkty! (27:46)

18:02
    Skuteczny wsad Kornijenki. (24:46)

17:38
    Po akcji rzutowej przyznany rzut wolny dla gospodarzy, ale Jeftić oddaje niecelny rzut. (24:44)

17:38
    Spod kosza Nikola Jefitć. (24:44)

17:24
    Teraz Wiśniewski w kontrze za "3"! (22:44)

16:58
    Grzeliński podaje do Małeckiego w szybkim ataku i dwa oczka dla gospodarzy. W końcu trafili lublinianie. (22:41)

16:30
    Co tu się dzieje!? Cummings tym razem skarcił błędy gospodarzy. (20:41)

15:53
    Kolejne trafienie gości. Śnieg trafia skutecznie. (20:39)

15:40
    Za dwa Cummings. (20:37)

15:15
    Gibson w szybkim ataku za dwa spod kosza. Ależ świetny okres gry gości. (20:35)

14:56
    Spod kosza Śnieg. (20:33)

14:28
    Kolejna "trójka" gości! Świetna próba Gibsona! (20:31)

14:11
    Czas dla Startu Lublin! (20:28)

14:09
    W końcu konkretnie odskakują goście po trafieniu za trzy Maksyma Kornijenki! (20:28)

13:54
    Dwa pudła z rzutów wolnych zalicza Nikola Jefitć. (20:25)

13:09
    Spod kosza za dwa Krzysztof Sulima. (20:25)

12:25
    Czujkowski trafia jeden na dwa rzuty wolne. (20:23)

12:20
    Markeith Cummings zalicza świetny wsad w indywidualnej akcji. (19:23)

11:50
    Z wyskoku za dwa Tomasz Śnieg. (19:21)

11:16
    Wykorzystuje pojedynczy rzut indywidualny Jeftić. (19:19)

11:16
    Jacek Winnicki trener drużyny z Torunia prosi o przerwę! (18:19)

11:16
    Za dwa oczka rzucił do kosza Nikola Jeftić. (18:19)

10:19
    Trafienie Gibsona za trzy punkty! (16:19)

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (16:16)

Teoretycznie kiedy by torunianie nie uciekli gospodarzom to ci ich doganiali i nie dali odskoczyć co w końcowym rozrachunku okazało się remisowym rozstrzygnięciem w kwarcie numer jeden. Za moment druga kwarta.

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (16:16)

09:58
    Świetnie trafienie za "3" punkty Alana Czujkowskiego pod koniec pierwszej kwarty! (16:16)

09:12
    Kowalski fauluje Sulimę, a ten trafia dwa przyznane mu rzuty wolne. (13:16)

08:58
    Teraz po stronie gospodarzy jeden rzut wolny na dwa przyznane wykorzystuje Paweł Kowalski. (13:14)

08:49
    Cummings wykorzystuje dwa rzuty wolne. (12:14)

08:31
    Z dystansu za dwa do kosza trafia Nick Kellogg. (12:12)

07:55
    Bardzo szybko w kontrze odpowiada trafieniem Jan Grzeliński. (10:12)

07:40
    Wbiega pod kosz i trafia Michał Michalak. (8:12)

05:54
    Za dwa Grzegorz Małecki spod kosza. (8:10)

05:41
    Maksym Kornijenko znów pomaga odskoczyć swojej drużynie rzucając celnie do kosza. (6:10)

04:49
    Z dystansu Gibson. (6:8)

04:25
    Michał Salamonik dopisuje kolejne dwa oczka na swoje konto. (6:6)

03:58
    Dalekie podanie od Kelloga do Jefticia i spod kosza w szybkim ataku trafiają lublinianie. (4:6)

03:28
    Pierwsze punkty na koncie Startu zdobyte przez Michała Salamonika. (2:6)

02:58
    Czas trenera Startu Lublin – Michała Sikory! (0:6)

02:55
    Milošević powiększa przewagę gości. (0:6)

01:43
    Za dwa Danny Gibson. (0:4)

00:41
    Zaczął od celnego rzutu z dystansu za dwa Kornijenko. (0:2)

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Polski Cukier Toruń: 2. M. Cummings, 4. T. Śnieg, 7. K. Sulima, 9. K. Michalski, 11. S. Milošević, 12. Ł. Wiśniewski, 13. M. Kornijenko, 19. B. Bochno, 21. D. Gibson, 23. M. Michalak, 42. S. Denison, 43. A. Perka

Sędziowie: Marek Maliszewski, Robert Zieliński, Marcin Bieńkowski.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek przed godziną 19, bądźcie z nami!

Czy gospodarze przełamią się? Faworytem tego meczu są goście, którzy na wyjazdach w tym sezonie radzą sobie naprawdę dobrze.

Serię czterech kolejnych meczów przerwa ostatnio zespół z Torunia. W ostatniej kolejce Polski Cukier przegrał na wyjeździe z Rosą Radom. Nie zmieniło to jednak pozycji w tabeli drużyny z Torunia. Polski Cukier w dalszym ciągu zajmuje drugie miejsce.

Gospodarze to czerwona latarnia polskiej ligi. Zespół z Lublina od dłuższego czasu okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Lublinianie nie potrafią wygrać od trzech spotkań. Po porażce w Tarnobrzegu przyszły również przegrane z Treflem Sopot oraz zespołem z Kutna.

Runda zasadnicza TBL wchodzi w decydującą fazę. Start Lublin w kolejnym swoim meczu podejmie Polski Cukier Toruń.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Adam Ka

TBV Start Lublin: 1. J. Grzeliński 3. M. Popović, 4. M. Salamonik, 5. A. Myśliwiec, 7. G. Małecki, 8. W. Hałas, 10. A. Czujkowski, 12. P. Kowalski, 15. B. Ciechociński, 22. J. Trojan, 24. N. Jeftić, 25. N. Kellogg

Sędziowie: Marek Maliszewski, Robert Zieliński, Marcin Bieńkowski
    KWarty: 16:16, 11:34, 16:18, 20:28