Włocławek – Kutno 84:58 (koniec) | Zgorzelec – Tarnobrzeg 108:85 (koniec) | Gdynia – Starogard Gdański 79:70 (po dogrywce)
Ostrów Wielkopolski – Zielona Góra 58:70 (koniec) | Radom – Sopot 73:64 (koniec) | Lublin – Toruń 63:96 (koniec)
Szczecin – Koszalin 101:73 (koniec)
TBV Start Lublin
63:96 (16:16, 27:50, 43:68)
Polski Cukier Toruń
Środa 13.04.2016, 19:00 • MOSiR Globus, Lublin • Tauron Basket Liga • 28. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Runda zasadnicza TBL wchodzi w decydującą fazę. Start Lublin w kolejnym swoim meczu podejmie Polski Cukier Toruń.

Gospodarze to czerwona latarnia polskiej ligi. Zespół z Lublina od dłuższego czasu okupuje ostatnie miejsce w tabeli. Lublinianie nie potrafią wygrać od trzech spotkań. Po porażce w Tarnobrzegu przyszły również przegrane z Treflem Sopot oraz zespołem z Kutna.

Serię czterech kolejnych meczów przerwa ostatnio zespół z Torunia. W ostatniej kolejce Polski Cukier przegrał na wyjeździe z Rosą Radom. Nie zmieniło to jednak pozycji w tabeli drużyny z Torunia. Polski Cukier w dalszym ciągu zajmuje drugie miejsce.

Czy gospodarze przełamią się? Faworytem tego meczu są goście, którzy na wyjazdach w tym sezonie radzą sobie naprawdę dobrze.

Zapraszam na relację live z tego spotkania do portalu lajfy.com! Początek przed godziną 19, bądźcie z nami!

Polski Cukier Toruń: 2. M. Cummings, 4. T. Śnieg, 7. K. Sulima, 9. K. Michalski, 11. S. Milošević, 12. Ł. Wiśniewski, 13. M. Kornijenko, 19. B. Bochno, 21. D. Gibson, 23. M. Michalak, 42. S. Denison, 43. A. Perka

Sędziowie: Marek Maliszewski, Robert Zieliński, Marcin Bieńkowski.

00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

00:41
    Zaczął od celnego rzutu z dystansu za dwa Kornijenko. (0:2)

01:43
    Za dwa Danny Gibson. (0:4)

02:55
    Milošević powiększa przewagę gości. (0:6)

02:58
    Czas trenera Startu Lublin – Michała Sikory! (0:6)

03:28
    Pierwsze punkty na koncie Startu zdobyte przez Michała Salamonika. (2:6)

03:58
    Dalekie podanie od Kelloga do Jefticia i spod kosza w szybkim ataku trafiają lublinianie. (4:6)

04:25
    Michał Salamonik dopisuje kolejne dwa oczka na swoje konto. (6:6)

04:49
    Z dystansu Gibson. (6:8)

05:41
    Maksym Kornijenko znów pomaga odskoczyć swojej drużynie rzucając celnie do kosza. (6:10)

05:54
    Za dwa Grzegorz Małecki spod kosza. (8:10)

07:40
    Wbiega pod kosz i trafia Michał Michalak. (8:12)

07:55
    Bardzo szybko w kontrze odpowiada trafieniem Jan Grzeliński. (10:12)

08:31
    Z dystansu za dwa do kosza trafia Nick Kellogg. (12:12)

08:49
    Cummings wykorzystuje dwa rzuty wolne. (12:14)

08:58
    Teraz po stronie gospodarzy jeden rzut wolny na dwa przyznane wykorzystuje Paweł Kowalski. (13:14)

09:12
    Kowalski fauluje Sulimę, a ten trafia dwa przyznane mu rzuty wolne. (13:16)

09:58
    Świetnie trafienie za "3" punkty Alana Czujkowskiego pod koniec pierwszej kwarty! (16:16)

10:00
    Pierwsza kwarta skończona. (16:16)

Teoretycznie kiedy by torunianie nie uciekli gospodarzom to ci ich doganiali i nie dali odskoczyć co w końcowym rozrachunku okazało się remisowym rozstrzygnięciem w kwarcie numer jeden. Za moment druga kwarta.

10:01
    Druga kwarta rozpoczęta. (16:16)

10:19
    Trafienie Gibsona za trzy punkty! (16:19)

11:16
    Za dwa oczka rzucił do kosza Nikola Jeftić. (18:19)

11:16
    Jacek Winnicki trener drużyny z Torunia prosi o przerwę! (18:19)

11:16
    Wykorzystuje pojedynczy rzut indywidualny Jeftić. (19:19)

11:50
    Z wyskoku za dwa Tomasz Śnieg. (19:21)

12:20
    Markeith Cummings zalicza świetny wsad w indywidualnej akcji. (19:23)

12:25
    Czujkowski trafia jeden na dwa rzuty wolne. (20:23)

13:09
    Spod kosza za dwa Krzysztof Sulima. (20:25)

13:54
    Dwa pudła z rzutów wolnych zalicza Nikola Jefitć. (20:25)

14:09
    W końcu konkretnie odskakują goście po trafieniu za trzy Maksyma Kornijenki! (20:28)

14:11
    Czas dla Startu Lublin! (20:28)

14:28
    Kolejna "trójka" gości! Świetna próba Gibsona! (20:31)

14:56
    Spod kosza Śnieg. (20:33)

15:15
    Gibson w szybkim ataku za dwa spod kosza. Ależ świetny okres gry gości. (20:35)

15:40
    Za dwa Cummings. (20:37)

15:53
    Kolejne trafienie gości. Śnieg trafia skutecznie. (20:39)

16:30
    Co tu się dzieje!? Cummings tym razem skarcił błędy gospodarzy. (20:41)

16:58
    Grzeliński podaje do Małeckiego w szybkim ataku i dwa oczka dla gospodarzy. W końcu trafili lublinianie. (22:41)

17:24
    Teraz Wiśniewski w kontrze za "3"! (22:44)

17:38
    Spod kosza Nikola Jefitć. (24:44)

17:38
    Po akcji rzutowej przyznany rzut wolny dla gospodarzy, ale Jeftić oddaje niecelny rzut. (24:44)

18:02
    Skuteczny wsad Kornijenki. (24:46)

18:18
    Kellogg próbuje wziąć sprawy w swoje ręce. Trafia za trzy punkty! (27:46)

19:06
    W szybkim ataku Gibson za dwa punkty. (27:48)

19:58
    Maksym Kornijenko spod kosza na zakończenie tej kwarty. (27:50)

20:00
    Druga kwarta skończona. (27:50)

Ależ efektowna gra torunian w drugiej kwarcie i odskakują oni na 23 punkty gospodarzom! 34:11 wygrywa Polski Cukier drugą kwartę i zapewnia sobie spokój na drugą część spotkania.

20:01
    Trzecia kwarta rozpoczęta. (27:50)

20:52
    Za dwa z wyskoku Marko Popović. (29:50)

21:14
    Michał Salamonik w szybkim ataku spod kosza za "2" oczka i natychmiast reaguje trener gości prosząc o czas! (31:50)

22:14
    Tomasz Śnieg wbiega pod kosz i trafia do kosza. (31:52)

22:31
    W odpowiedzi trafia Popović. (33:52)

23:33
    Michał Michalak teraz w indywidualnej akcji pod koszem. (33:54)

23:48
    W bardzo podobny sposób Grzegorz Małecki zdobywa punkty. (35:54)

23:53
    W szybkim kontrataku Śnieg podaje do Wiśniewskiego i kolejne punkty dla Torunia. (35:56)

24:30
    Maksym Kornijenko przymierzył z dystansu za "3", a jego akcję rozpoczął Michalak! (35:59)

24:43
    Kellogg wykorzystuje dwa indywidualne rzuty. (37:59)

25:50
    Tomasz Śnieg celnie z wyskoku w szybkiej kontrze. (37:61)

25:53
    Przerwa dla Startu Lublin, którym znów odskoczyła drużyna z Torunia! (37:61)

26:39
    Łukasz Wiśniewski z wyskoku za dwa. (37:63)

26:57
    Za dwa Jan Grzeliński do kosza. (39:63)

27:55
    Cummings trafia dwa rzuty wolne. (39:65)

29:01
    Trafia Grzeliński tylko jeden rzut wolny na dwa możliwe. (43:68)

30:00
    Trzecia kwarta skończona. (43:68)

Powiększyli swoją przewagę torunianie nad gospodarzami o kolejne dwa punkty i to oni już są niemalże pewni zwycięstwa w tym spotkaniu. Mało prawdopodobne by nastąpić tu jeszcze jakikolwiek zwrot akcji, ale sport bywa zaskakujący więc kibice Polskiego Cukru muszą jeszcze poczekać do końca tego spotkania by móc cieszyć się dopiero z triumfu.

30:01
    Czwarta kwarta rozpoczęta. (43:68)

30:08
    Perka do Cummingsa i szybko za dwa trafia ten zawodnik. (43:70)

30:23
    Za dwa odpowiada Marko Popović. (45:70)

30:48
    Kolejny raz już w tej kwarcie za dwa trafia Markeith Cummings. (45:72)

30:48
    Dodatkowo Cummings otrzymuje pojedynczy rzut wolny, który skrzętnie wykorzystuje. (45:73)

31:13
    Dwa indywidualne rzuty przyznane Salamonikowi, ale tylko jedno trafienie. (46:73)

31:44
    Jeden na dwa rzuty indywidualne trafia Markeith Cummings. (46:74)

31:50
    Aleksander Perka wykorzystuje dwa rzuty wolne. (46:76)

32:25
    Ależ dominacja gości. Kolejne dwa oczka dopisuje Cummings. (46:78)

32:27
    O czas prosi trener gospodarzy Michał Sikora! (46:78)

32:37
    Paweł Kowalski świetnie rzuca za "3"! (49:78)

33:09
    Nie chce być gorszy Michał Michalak, który odpowiada ładnym rzutem za trzy! (49:81)

33:27
    Jeden na dwa rzuty wolne trafia Marko Popović. (50:81)

34:05
    Wbiega pod kosz i trafia za dwa Popović. (52:81)

34:27
    Odpowiada rzutem za dwa Michał Michalak. (52:83)

35:28
    Pierwsza w tym spotkaniu i od razu udana próba rzutu za "3" w wykonaniu Bartosza Bochno! (52:86)

36:20
    Podanie Sulimy i trafia za dwa Aleksander Perka. (52:88)

36:32
    Dwa rzuty wolne trafia Myśliwiec. (54:88)

37:13
    Ciechociński wykorzystuje tylko jedną na dwie możliwe próby z rzutów indywidualnych. (55:88)

37:53
    Dwa rzuty wolne trafia Michalak. Czy uda się gościom dojść do magicznej granicy stu punktów? Dwie minuty do końca. (55:90)

38:48
    Znów Ciechociński na linii rzutów wolnych i tym razem obydwa celne. (57:90)

39:12
    Podaje Bochno do Perki i "3" oczka dla gości! (57:93)

39:23
    Grzeliński spod kosza za dwa. (59:93)

39:33
    Kolejna "trójka"! Tym razem Michalski! (59:96)

39:55
    Myśliwiec spod kosza za dwa. (61:96)

39:59
    Strata gospodarzy i tuż przed syreną jeszcze dwa oczka zdobył Myśliwiec. (63:96)

Koniec meczu. (63:96)

Tak jak się spodziewaliśmy. Goście pokonują Start Lublin i drużyna Michała Sikory pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, a Polski Cukier Toruń rozegrał kolejne dobre zawody w spotkaniu wyjazdowym. Z mojej strony to wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia innych relacji na Lajfy.com! (20:47:48)

Adam Ka

TBV Start Lublin: 1. J. Grzeliński 3. M. Popović, 4. M. Salamonik, 5. A. Myśliwiec, 7. G. Małecki, 8. W. Hałas, 10. A. Czujkowski, 12. P. Kowalski, 15. B. Ciechociński, 22. J. Trojan, 24. N. Jeftić, 25. N. Kellogg

Sędziowie: Marek Maliszewski, Robert Zieliński, Marcin Bieńkowski
    KWarty: 16:16, 11:34, 16:18, 20:28