Ursus – Energia 0:0 (koniec) | Legia II – Oskar 4:0 (koniec) | Warta S. – Tomaszów Maz. 2:4 (koniec)
Pogoń Grodzisk Maz. – Białobrzegi 1:2 (koniec) | Start O. – ŁKS 0:3 (poz.)
Ursus Warszawa
0:0 (0:0)
Energia Kozienice
Sobota 16.04.2016, 11:00 • Stadion miejski przy ul. Sosnkowskiego 3, Warszawa • 3 Liga łódzko - mazowiecka • Runda 24

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Już jutro, o wyjątkowej porze, w warszawskim Ursusie odbędzie się kolejny mecz o mistrzostwo III ligi gr. łódzko-mazowieckiej. Mocny w tej rundzie Ursus podejmie na własnym boisku kozienicką Energię. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 24. kolejki ligowej.

Popularne "Traktorki" w obecnej rundzie prezentują się wręcz wyśmienicie. Dość wspomnieć, że po raz ostatni w lidze przegrali 7 listopada. Wszystkie 6 spotkań rundy wiosennej kończyły się albo podziałem punktów albo zwycięstwem Ursusa. Tydzień temu w dosyć nieszczęśliwych okolicznościach stracili w ostatnich minutach spotkania prowadzenie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Energia z kolei stara się podnieść po słabej pierwszej rundzie, ale do miejsc gwarantujących utrzymanie traci już 20 punktów i powoli wita się z IV ligą. O formie kozieniczan niezbyt dobrze świadczą również ich ostatnie wyniki – przegrali 3 ostatnie rzędowe spotkania. Jutro powalczą zapewne tylko o remis, na więcej potrzebowaliby 120% normy.

Pierwszy pojedynek między tymi ekipami stoczony we wrześniu zakończył się zwycięstwem ursusa 2:1. Energia prowadziła wówczas co prawda do przerwy, ale ówcześni goście szybko wyrównali. Zrozpaczonych kozieniczan dobił Arkadiusz Ciach i podopieczni Jakubowskiego nie mogli już oddać punktów. Jak będzie tym razem? Zapraszamy na relację prosto ze stadionu.

Ursus Warszawa: Pusek – Kabala, Skowroński, Zawadka, Zaborowski – Muszyński, Sztybrych, Cegiełka, Jedlikowski, Ambrozik – Ciach

Rezerwowi: Krzyżewski – Pikus, Stachowiak, Radomski, Ofmański, Słomka, Zaradny

Energia Kozienice: Piaseczny – Janiszewski, Walasek, Mortka, Szary, Michalski, Kalinka, Putin, Kołodziejczyk, Kozicki, Stanisławski

Rezerwowi: Kozłowski – Czerwiński, Nowocień, Serodziński, Zawadzki, Paterek, Gędaj.

Obie ekipy już na murawie, za chwilę zaczynamy.

1

2
    Od razu widać, że Ciach będzie miał dzisiaj trudne zadanie z przodu. Przeciw niemu występuje wysoki Walasek, który właśnie wygrał pierwszy pojedynek główkowy.

4
    Jak na razie obserwujemy piknikowe tempo. Żadna z drużyn nie chce się przesadnie odkrywać.

5
    Pierwsza niezła akcja Traktorków. Ciach poszukał sobie miejsca na skrzydle i od razu po otrzymaniu podania zdecydował się na dośrodkowanie. Przerzucił wszystkich zawodników znajdujących się w polu karnym.

6
    Ciach nieco zbyt agresywnie w ataku, sędzie odgwizdał przewinienie w ofensywie.

7
    Znakomity przerzut Cegiełki! Zagrał na skrzydło do Muszyńskiego, ten zwinnie przyjął futbolówkę i podał w tempo do Ambrozika. Ten zblokowany, tylko rzut rożny.

8
    Niezłe dośrodkowanie Zaborowskiego z kornera. Bramkarz Energii minął się z piłką, ale na jego szczęście żaden z rywali nie uderzył na bramkę.

10
    Pierwsza próba gości! Pomocnik Energii mocno huknął z dystansu i Pusek musiał sparować piłkę na róg.

12
    Znowu zagrożenie pod bramką Puska. Niezłe podanie prostopadłe otworzyło gościom drogę do bramki, ale Zawadka w porę wybił na rzut rożny. Kolejny korner okazał się tylko stratą czasu i sił, słabe dośrodkowanie.

15
    Mogło być 1:0! Arkadiusz Ciach urwał się prawym skrzydłem, podał nisko wzdłuż bramki i obrońca Energii niemal nie trafił do własnej bramki. Zabrakło kilkunastu centymetrów.

17
    Po intensywnych 10 minutach tempo meczu nam znowu spadło, sporo walki w środku pola.

19
    Kabala próbował zagrania górą do Ambrozika, przesadził jednak z siłą. Piaseczny spokojnie wyłapuje futbolówkę.

20
    Fatalny błąd obrońcy Energii! Zagrał główką do bramkarza, ale zdecydowanie za lekko. Ciach przejął piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę. Takie prezenty powinien wykorzystywać.

22
    Napastnik Energii za wysoko podniósł nogę, sędzia musiał odgwizdać faul. Od bramki wznawia Pusek.

24
    Za mocne podanie prostopadłe do Stanisławskiego. Gdyby piłka leciała nieco wolniej, zdążyłby wyjść sam na sam z Puskiem.

25
    Skowroński musiał się teraz wykazać zimną krwią – świetnym wślizgiem zażegnał niebezpieczeństwo w polu karnym.

26
    Żółtą kartkę otrzymuje Ciach (Ursus Warszawa).

28
    Skowroński tym razem nieco zbyt agresywnie sfaulował rywala na połowie Energii.

30
    Ewidentnie drużynie Ursusa brakuje dzisiaj dwóch nieobecnych zawodników. Przypomnijmy – Baranowski doznał urazy w meczu ze Świtem, przez co dzisiaj nie mógł wystąpić. Kamiński zaś nie gra z przyczyn osobistych.

31
    Traktorki podchodzą nieco wyżej z linią defensywy, wznowią od autu na wysokości pola karnego oponentów.

34
    Od niemal 10 minut goście nie zagrozili poważniej bramce Ursusa. Bronią się na 40. metrze.

36
    Energia wreszcie podchodzi wyżej. Pomocnik Ursusa nie zachował pełni koncentracji i niepotrzebnie sfaulował w środku pola.

37
    Pusek miał teraz masę szczęścia. Po niezłej centrze z rzutu wolnego do piłki na 3. metrze dopadł gracz Energii i z tak bliskiej odległości chybił.

40
    Ciach wydaje się sfrustrowany. W 3 minuty kilkukrotnie podchodził do rywali z pressingiem, ale żaden z kolegów mu nie pomógł.

41
    Dziwna decyzja sędziego. Gracz Ursusa zagrał ręką, arbiter pozwolił grać dalej i gracze z Kozienic stworzyli sobie sytuację bramkową. Pusek odbił na korner, a wtedy sędzia wrócił do zagrania ręką.

42
    Chwila przerwy, uraz gracza gości.

44
    Jedlikowski dostał w twarz, od rzutu wolnego wznowi Ursus. Będzie okazja na dośrodkowanie.

45
    To musiał być gol! Kabala i Muszyński powalczyli do spółki przy linii bocznej i ten drugi nisko wrzucił wzdłuż pola karnego. Strzelać niemal do pustej bramki mogli Ciach i Sztybrych, żaden nie zdecydował się odważniej pójść na piłkę.

45+1

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiała ekipa gospodarzy, ale Energia również miała swoje okazje. Jak na razie 0:0, może w drugiej połowie doczekamy się bramek.

46

47
    Zakotłowało się nieco po starciu gracza Energii z Jedlikowskim. Ten drugim głośno krzyknął z bólu, ale szybko się pozbierał.

49
    Sztybrych zagrał teraz kompletnie bez pomysłu. Posłał długą piłkę na Ciacha, gdy tego pilnował Walasek. Napastnik Traktorków bez szans w pojedynku główkowym.

50
    Wiktor Putin spróbował szczęścia z dystansu, ale zdecydowanie przesadził. Pusek tylko odprowadził piłkę wzrokiem.

52
    Ciach zepsuł świetną okazję na kontratak! Ambrozik minął podaniem rywala i razem ze swoim kolegą z zespołu wychodzili 2 na 1. Ciach nie zdecydował się na podanie i wywalczył tylko rzut rożny.

54
    Zawodnicy Ursusa wyglądają na niezbyt świeżych, brakuje im szybkości i dynamiki.

57
    Szykuje się pierwsza zmiana w drużynie Ursusa – do wejścia przygotowany Radomski.

59
    Dobra okazja dla drużyny gości! Piłka po zagraniu z rzutu wolnego przeszła do napastnika, ten jednak nieczysto w nią trafił.

60
    Zmiana w drużynie Ursus Warszawa: z boiska schodzi Cegiełka, na boisku pojawia się Radomski.

62
    Muszyński pokazał się z dobrej strony i na wślizgu odebrał rywalom piłkę pod ich polem karnym. Zabrał ją od razu Ciach, ale zamiast uderzać zdecydował się na beznadziejne podanie do kolegi z zespołu.

65
    Do wejścia na boisko szykuje się Pikus, zastąpi prawdopodobnie Ambrozika.

67
    Zmiana w drużynie Ursus Warszawa: z boiska schodzi Ambrozik, na boisku pojawia się Pikus.

68
    Tempo w drugiej połowie spadło jeszcze mocniej. Obie ekipy mają w nogach spotkania pucharowe i to widać. Zawodnicy popełniają proste błędy techniczne.

70
    Bramkarz gości potrzebuje pomocy medycznej, wygląda to na uraz uda.

71
    Kibice już się cieszyli po bramce zdobytej przez Arkadiusza Ciacha, ale asystent arbitra podniósł chorągiewkę – spalony.

73
    Traktorki rzucają już niemal wszystkie siły do ataku.

73
    Zmiana w drużynie Energia Kozienice: z boiska schodzi Stanisławski, na boisku pojawia się Zawadzki.

76
    Nieco zakotłowało się pod bramką Ursusa, ale po bilardzie w wykonaniu zawodników gospodarzy w końcu udało im się wybić piłkę.

78
    Ursus bije głową w mur, goście mądrze się bronią.

80
    Świetna kontra Energii! Jeden z napastników nie trafił do bramki uderzeniem głową z kilku metrów.

81
    Zmiana w drużynie Ursus Warszawa: z boiska schodzi Muszyński, na boisku pojawia się Ofmański.

83
    Przyjezdni długo rozgrywali akcję pod polem karnym rywali. W końcu jeden z nich zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po strzale przeleciała daleko od bramki.

85
    Pierwsza dzisiaj okazja Pikusa! Młody napastnik gospodarzy nawinął już w polu karnym rywala i uderzył na bramkę. Trafił w ciało jednego z przeciwników.

86
    Zmiana w drużynie Ursus Warszawa: z boiska schodzi Jedlikowski, na boisku pojawia się Stachowiak.
    Zmiana w drużynie Energia Kozienice: z boiska schodzi Kozicki, na boisku pojawia się Paterek.

89
    Stachowiak i Pikus ładnie zagrali z klepki na skrzydle, w końcu ten pierwszy nisko dorzucił w pole karne. Podanie nie znalazło jednak odbiorcy.

90
    Ciach uderza z ostrego kąta, bramkarz spokojnie łapie. Tymczasem sędzia doliczył co najmniej 5 minut.

90+2
    Ofmański z Pikusem wywalczyli wspólnymi siłami rzut rożny, ten jednak został wykonany fatalnie.

90+3
    Zmiana w drużynie Energia Kozienice: z boiska schodzi Putin, na boisku pojawia się Czerwiński.

90+5
    Zmiana w drużynie Energia Kozienice: z boiska schodzi Kalinka, na boisku pojawia się Gędaj.

90+6

Spotkanie rozpoczęło się o piknikowej porze i w piknikowym tempie przebiegało. Pierwsza połowa mogła nam jeszcze dostarczyć bramek, ale w drugiej oba zespoły stanęły. Zapraszamy na kolejne relacje. (13:01:14)
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!