Rysice – KSZO 3:0 (koniec) | Budowlani – Muszynianka 3:1 (koniec) | Atom Trefl – Chemik 0:3 (koniec)

23:25
    Autowa zagrywka Radenković i to Chemik mistrzem Polski!

23:24
    Jeszcze autowa zagrywka przyjezdnych!

22:24
    Montano przebija się przez blok i to Chemik ma piłkę na wagę Mistrzostwa!

22:23
    Kontra Atomówek i przy ataku Balkestein rywalki wpadają w siatkę!

21:23
    Zepsuta zagrywka po stronie policzanek!

20:23
    Ulala! Efektowny gwóźdź Veljković na środku siatki!

20:22
    A teraz jeszcze as serwisowy Magdy Damaske! Trafia w sam narożnik boiska!

19:22
    Do tego Radenković wygrywa walkę o piłkę na siatce! Topnieje przewaga Chemika i o czas prosi szkoleniowiec policzanek!

18:22
    Fenomenalne wyczucie Mai Tokarskiej i jej pojedynczy blok!

17:22
    Do tego teraz pewnie po przekątnej Magda Damaske. Trafia w okolice 9 metra.

16:22
    Jeszcze Smoku zatrzymana na skrzydle blokiem. Tu już pozamiatane!

16:21
    Spory aut po zagrywce Kasi Zaroślińskiej. Nieuchornnie zbliżamy się do końca tego spotkania.

16:20
    Tym razem Kasia Zaroślińska trafia po ostrym skosie idealnie w boczną linię!

15:20
    Jeszcze jedna kontra policzanek! Przez dziurę w bloku po przekątnej atakuje Havelkova i trafia w sam narożnik boiska.

15:19
    Od razu kapitalnie z obejścia ataku Katarzyna Gajgał! Radzi sobie z blokiem Magdy Damaske!

15:18
    A jednak zmiana decyzji! Policzanki popełniają błąd! Wcześniej przełożyły ręce!

14:19
    W drugiej linii znajdowała się Zaroślińska, a uderzała z pierwszej. 19 punkcik trafia na konto policzanek.

14:18
    Cóż w obronie wyprawiały zawodniczki przyjezdnych! Oplacalo się bo to one kończą tę akcję! Cztery oczka przewagi i coraz bliżej końca tego spotkania. O czas prosi Micelli!

14:17
    Kąśliwa kiwka na środku siatki Wołosz. A sopocianki? Kompletnie zaskoczone tym zagraniem!

14:16
    I jest po przerwie pewny atak Balkestein po przekątnej! Holenderka idzie na zagrywkę.

13:16
    W kontrze Montano uderza z miejsca z drugiej linii i środka siatki w aut, jednak z wykorzystaniem rąk rywalek i to Chemik prowadzi bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej!

13:15
    Kolejny atak w siatkę Kasi Zaroślińskiej. Chemik coraz bliżej wygrania rozgrywek OrlenLigi!

13:14
    Werblińska potężnie nabija na skrzydle na blok, a piłka ląduje minimalnie poza boiskiem.

13:13
    I mamy remis! Montano po prostej uderza obok bloku i trafia w aut!

12:13
    Po przerwie świetnym atakiem popisuje się Cooper i atakuje ze środka siatki kompletnie nie do obrony.

11:13
    Do tego po prostej w aut uderza Maret Balkestein i o czas prosi Micelli!

11:12
    Punkt bezpośrednie z zagrywki zdobywa Havelkova. Ustrzelona Magda Damaske.

11:11
    Do tego teraz atak prosto w siatkę Kasi Zaroślińskiej i mamy już remis na tablicy wyników!

11:10
    Tak samo przy zagrywce źle Maja Tokarska!

11:9
    Popsuta zagrywka w zespole Chemika!

10:9
    Nie kończy kontry Balkestein. Odpowiedź rywalek i na skrzydle skutecznie Montano. Obija blok, a piłka na aucie!

10:8
    Teraz świetnie na skrzydle Magda Damaske i jeszcze teraz wędruje w pole zagrywki!

9:8
    Niezbyt udane przyjęcie gospodyń i kontrę mają rywalki. Świetnie w obronie Balkestein, jednak piłka rzucona po stronie Atomówek.

9:7
    Nieskutecznie w kontrze Zaroślińska. Odpowiedź rywalek i obrona Durajczyk, jednak sopocianki wcześniej wpadają w siatkę.

9:6
    Kapitalny, pojedynczy blok na skrzydle Magdy Damaske! Piłka trafia idealnie w linię!
    8:6

8:6
    Kasia Zaroślińska skutecznie na skrzydle i to sopocianki prowadzą dwoma oczkami na pierwszej przerwie technicznej!

7:6
    Tym razem z drugiej linii skutecznie atakuje Montano. Obija ręce pojedynczego bloku Tokarskiej.

7:5
    Kapitalna obrona Atomówek, a potem rozegranie do Damaske, która udanie obok bloku uderza po prostej!

6:5
    Tak samo źle w polu serwisowym Ania Werblińska. Obija zagrywką siatkę!

5:5
    Ajj, minimalnie autowa zagrywka Maret Balkestein.

5:4
    Nieudane rozegranie i przyjezdne dostają za darmo. Nie wyprowadzają kontry, jednak nie kończy Balkestein. Po chwili świetnie w obronie Durajczyk i do tego policzanki wpadają w siatkę! Ależ akcja!

4:4
    W odpowiedzi na skrzydle przez dziurę w bloku skutecznie atakuje Ania Werblińska.

4:3
    Teraz Zaroślińska skutecznie! Trafia po skosie w sam narożnik boiska!

3:3
    Ponownie nie kończy Zaroślińska, jednak dwukrotnie świetnie w defensywie Damaske. W końcu rozegranie do Balkestein, która uderza ponad blokiem w aut i mamy remis.

3:2
    Ale teraz na skrzydle blokiem zatrzymana Kasia Zaroślińska.

3:1
    Jest obrona Atomówek, jednak nie kończy Balkestein. Kontra rywalek i świetnie Havelkova po prostej i po bloku w aut!

3:0
    Sopocianki dostają za darmo. W kontrze rozegranie na środek, gdzie jest Cooper, która trafia w punkt! Czas dla przyjezdnych!

2:0
    I teraz asem serwisowym popisuje się Maja Tokarska!

1:0
    Od udanego ataku na środku siatki rozpoczyna tego seta Brittnee Cooper!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

0:0
    A na trybunach! Rekord frekwencji! 8558 kibiców!

18:25
    Drugi set skończony.

18:25
    Nieudana zagrywka Ani Miros i to przyjezdne prowadzą po dwóch setach w stosunku 2:0!

18:24
    Nieudanie w ataku na skrzydle policzanki. Sopocianki jeszcze nie odpuszczają!

17:24
    Pena jednak psuje zagrywkę! Obita siatka!

16:24
    Do tego teraz na środku prosto w siatkę atakuje Zuza Efimienko. Aż 8 piłek setowych dla policzanek!

16:23
    Dłuższa akcja, w której Kasia Gajgał wykazuje się niebywałym sprytem. Kiwa lekko obok bloku i zaskakuje Atomówki.

16:22
    Ale teraz kolejna popsuta zagrywka w drużynie przyjezdnych.

15:22
    Siatkarki z Sopotu skacząc do bloku wpadają w siatkę. Coraz bliżej końca tego seta!

15:21
    Ale teraz przyjezdne mylą się w polu serwisowym.

14:21
    Kolejny raz Veljković na środku. Pewnie przez dziurę w pojedynczym bloku.

14:20
    Jest i punktowy atak sopocianek! Po ofiarnych obronach w końcu po prostej skutecznie Kasia Zaroślińska!

13:20
    Po raz kolejny na środku siatki Stefana Veljković. Niezbyt dobrze zaczyna wyglądać sytuacja gospodyń.

13:19
    Kolejny raz zdecydowanie bardziej cwane przyjezdne. Veljković wygrywa walkę na siatce.

13:18
    Nieudany plas Balkestein. Kontra przyjezdnych i Havelkova skutecznie na skrzydle. Od razu o czas prosi Micelli!

13:17
    Nieudane rozegranie u Atomówek, które oddają za darmo. Po chwili mają jeszcze jedną szansę, jednak popełniają ten sam błąd. W końcu to policzanki się mszczą i trafiają w boisko!

13:16
    Havelkova skutecznie po skosie i to Chemik prowadzi na drugiej przerwie technicznej!

13:15
    Jeszcze skutecznie po przekątnej Kasia Zaroślińska!

12:15
    Pewnie w defensywie policzanki. W kontrze rozegranie na środek do Veljković, która atakuje w boisko!

12:14
    Ajj, ale w polu serwisowym myli się Magda Damaske! Obita siatka!

12:13
    Kapitalnie w defensywie Durajczyk. Kontra i rozegranie w niej do Balkestein, a ta trafia po skosie w sam narożnik boiska!

11:13
    Od razu w odpowiedzi po przekątnej kapitalnie atakuje Kasia Zaroślińska!

10:13
    Świetny pipe na środek do atakującej z drugiej linii Montano, a ta nie daje rywalkom najmniejszych szans na obronę.

10:12
    Z obejścia na atak decyduje się Gajgał, jednak uderza po antence i punkcik dla Atomówek!

9:12
    Ale teraz Montano myli się w polu zagrywki i serwuje minimalnie w aut.

8:12
    Fenomenalnie do prostej obraca Montano i trafia idealnie w linię.

8:11
    Teraz krótka na środek do Brittnee Cooper, która nie myli się przy ataku na pojedynczym bloku.

7:11
    Montano na skrzydle bardzo pewnie. Wybija po rękach blokujących rywalek daleko na aut.

7:10
    W odpowiedzi Balkestein! Nabija na ręce blokujących rywalek, a piłka na aucie!

6:10
    Kapitalna krótka na środek siatki do Veljković, która uderza na czystej siatce nie do obrony.

6:9
    Świetnie w defensywie obie drużyny. W końcu rozegranie do Balkestein, która udanie atakuje na podwójnym bloku.

5:9
    Tym razem Zuza posyła piłkę na aut!

5:8
    Jeszcze teraz asem serwisowym popisuje się Zuza Efimienko!

4:8
    Po przerwie autowa zagrywka Gajgał!

3:8
    As serwisowy policzanek i to one bardzo pewnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

3:7
    Ale teraz Kasia myli się w polu serwisowym i wybija na aut!

3:6
    Po chwili świetnym atakiem popisuje się Zaroślińska! Smoku uderza po przekątnej nie do obrony!

2:6
    Do tego teraz rozgrywająca przyjezdnych zatrzymuje blokiem na skrzydle Kaczorowską.

2:5
    Ale teraz cwana akcja Joasi Wołosz, która skutecznie kiwa na środku siatki.

2:4
    Micelli poprosił o challenge i jak się okazuje ten blok był skuteczny! Piłka wylądowała na linii!

1:5
    Efimienko nie kończy na środku. Kontra rywalek i Werblińska zatrzymywana blokiem, jednak piłka minimalnie poza boiskiem.

1:4
    Ale teraz autowa zagrywka Klaudii Kaczorowskiej.

1:3
    Po przerwie Smoku już się nie myli i pewnie atakuje po przekątnej i rywalki bez szans!

0:3
    Nie kończy ze środka siatki Cooper. Po chwili świetnie w obronie Durajczyk, jednak w kontrze Zaroślińska uderza nad blokiem w aut! Od razu czas dla Micelliego!

0:2
    Nieudane przyjęcie, a potem podwójne odbicie w drużynie gospodyń.

0:1
    Na początek nieudany atak Kaczorowskiej. Kontra rywalek i pewnie po skosie odpowiada Havelkova.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

23:25
    Pierwszy set skończony.

23:25
    Kąśliwa zagrywka i to policzanki popisują się asem serwisowym! Chemik wygrywa pierwszego seta!

23:24
    Ajj, minimalnie autowa zagrywka Kaczorowskiej i to policzanką mają piłkę setową!

23:23
    Kolejna kontra sopocianek. Rozegranie w niej do Balkestein jednak ta nie kończy. Atomówki mają jeszcze jedną szansę, ale tym razem Zaroślińska kończy po skosie i mamy remis! Ależ emocje!

22:23
    Atak w antenkę po stronie policzanek! Oj zapowiada nam się sporo emocji w końcówce tego seta! O czas prosi szkoleniowiec Chemika!

21:23
    Radenković kompletnie zaskakuje rywalki i kiwa na środku siatki!

20:23
    Świetnie w defensywie sopocianki, jednak nie wyprowadzają dobrej kontry. Odpowiedź rywalek i Gajgał na skrzydle bardzo pewnie!

20:22
    Fantastyczny, pojedynczy blok na skrzydle Klaudii Kaczorowskiej!

19:22
    Tym razem Kasia Zaroślińska nie myli się w ataku i uderza bardzo pewnie po skosie!

18:22
    Ale teraz Smoku zatrzymana blokiem. Próba kontry ze strony sopocianek, jednak świetne wyczucie po stronie Chemika.

18:21
    Ona jest dziś niemal niezawodna! Kolejny atak Zaroślińskiej po skosie!

17:21
    Zerwany atak Klaudii Kaczorowskiej! Po prostej, ponad blokiem w aut! Policzanki coraz bliżej wygranej w tym pierwszym secie!

17:20
    Krótka na środek do Veljković, a ta udanie na pojedynczym bloku.

17:19
    A teraz skutecznie na skrzydle po skosie uderza Kasia Zaroślińska! Rywalki bez szans w defensywie!

16:19
    Havelkova po prostej uderza w aut, jednak siatkarki z Sopotu wpadają w siatkę, więc punkcik trafia na konto Chemika.

16:18
    I po przerwie skutecznie na środku siatki Brittnee Cooper!

15:18
    Kolejne nieporozumienie w drużynie gospodyń i od razu o czas prosi Micelli!

15:17
    Nieudane przyjęcie, a potem problemy w rozegraniu i na skrzydle w aut uderza Kasia Zaroślińska!

15:16
    Świetnie w kontrze Werblińska i to policzanki prowadzą minimalnie na drugiej przerwie technicznej!

15:15
    W odpowiedzi Montano na skrzydle uderza po prostej obok pojedynczego bloku Balkestein!

15:14
    Ale znów Atomówki na prowadzeniu po świetnym ataku!

14:14
    Popsuta zagrywka Klaudii Kaczorowskiej!

14:13
    Kolejna krótka na środek, a tam jest Zuza Efimienko, która uderza obok bloku i trafia w pole!

13:13
    Kapitalna akcja! Z obu stron byliśmy świadkami świetnych obron. W końcu jednak to Zaroślińska zatrzymana blokiem na prawym skrzydle!

13:12
    Kapitalnie w kontrze z drugiej linii atakuje Maret Balkestein i to Atomówki wracają na prowadzenie.

12:12
    Nie kończy ataku Zaroślińska. Odpowiedź rywalek i nad blokiem uderza w aut Montano!

11:12
    Pomimo dłuższej akcji to policzanki kończą kontrę i zdobywają 12 punkt.

11:11
    Tak samo odpowiadają gospodynie! Rozegranie na środek do Cooper, a ta się nie myli!

10:11
    Kąśliwa krótka na środek siatki do Veljković, a ta skutecznie obok pojedynczego bloku.

10:10
    Popsuta zagrywka zawodniczek przyjezdnych! Obita siatka!

9:10
    Kąśliwy atak minimalnie nad blokiem Heleny Havelkovej! Piłka ostatecznie ląduje w boisku.

9:9
    Cios za cios! Teraz na skrzydle skutecznie o blok obija Maret Balkestein!

8:9
    Ale teraz odpowiedź Havelkovej, która uderza lekkim plasem nad blokiem i trafia w boisko.

8:8
    Po przerwie krótkie rozegranie na środek do Zuzy Efimienko, a ta pewnie przez dziurę w bloku.

7:8
    Nie kończą ataku Atomówki. Kontra policzanek i rozegranie do Montano, a ta po prostej i to przyjezdne prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

7:7
    Kolejna szansa Atomówek, jednak teraz Smoku zatrzymana blokiem na skrzydle!

7:6
    Do tego teraz asem serwisowym popisuje się Klaudia Kaczorowska i sopocianki wracają na prowadzenie!

6:6
    W odpowiedzi na skrzydle udanie po przekątnej atakuje Kasia Zaroślińska.

5:6
    Skutecznie w kontrze policzanki. Werblińska udanie po skosie przez dziurę w bloku i to Chemik po raz pierwszy wychodzi na prowadzenie!

5:5
    Tym razem nad blokiem idealnie w okolice 9 metra trafia Montano!

5:4
    Ale w kolejnej akcji w aut uderza Kasia Zaroślińska, jednak z wykorzystaniem rąk blokujących rywalek!

4:4
    Nieskutecznie w ataku Kaczorowska. Kontra policzanek i z drugiej linii na środku siatki pewnie Havelkova!

4:3
    Pierwsza tak długa akcja zakończona skuteczną kontrą zawodniczek gości. Udanie nad blokiem kiwa Montano.

4:2
    Ale teraz minimalnie autowa zagrywka Brittnee Cooper!

4:1
    Kontra zawodniczek Chemika, jednak Ania Werblińska na skrzydle trafia prosto w siatkę!

3:1
    Pierwszy punkt policzanek. Udanie na skrzydle przez blok przeciska się Ania Werblińska.

3:0
    A teraz Joasia Wołosz przy rozegraniu przekłada ręce na drugą stronę siatki!

2:0
    A teraz zerwany atak na skrzydle Montano! Ponad blokiem uderza w aut!

1:0
    Na początek asem serwisowym popisuje się Maret Balkestein!

0:0
    0:0

0:0

0:0
    Atomówki ostatnim razem zwyciężyły z Chemikiem dość dawno, bo w ubiegłorocznym finale ligi, dokładnie 1 maja 2015 roku. Tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 i od tego momentu sopocianki w dziewięciu kolejnych meczach nie potrafiły znaleźć metody na rywalki z Polic.

0:0
    Odbudowa mentalna po dwóch meczach faktycznie wydawała się być kluczowym hasłem w przygotowaniach do trzeciego, a być może także czwartego spotkania w ERGO ARENIE. Tak jak po drugim półfinałowym meczu we Wrocławiu (przegranym 2:3) sopocianki miały sobie nawzajem sporo do powiedzenia, tak i po meczach w Szczecinie nie mogło być inaczej.

0:0
    - Chemik nadal nie zdobył tego mistrzostwa, więc wszystko jest do zdobycia, wszystko do ugrania. Dwie wygrane to bardzo duża zaliczka, ale musimy się skupić na odbudowie mentalnej. Nie wiem, na ile Chemik pozwoli nam rozwinąć skrzydła, ale wiem, że zrobimy wszystko, by zaprezentować wreszcie naszą siatkówkę, bo do tej pory w ogóle tego nie zrobiłyśmy – ocenia Zuzanna Efimienko, środkowa PGE Atomu Trefla.

0:0
    Chemik Police triumfował w pierwszym meczu 3:1, a w drugim 3:0. Tym samym na koncie mistrzyń kraju są obecnie dwie wygrane i każdy korzystny rezultat odniesiony w Sopocie sprawi, że na szyjach policzanek zawisną złote medale mistrzostw Polski.

0:0
    Rywalizacja finałowa ORLEN Ligi wkracza w decydującą fazę, a siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot nie mają już marginesu na choćby niewielki błąd. Po tym jak Chemik Police wywiązał się z roli faworyta w dwóch pierwszych meczach u siebie, tym razem z roli gospodyń meczu postarają się wywiązać aktualne wicemistrzynie kraju. Pierwszy krok do odrobienia wyniku postarają się zrobić już w czwartek, 28 kwietnia, o 18:00. Jeżeli zwyciężą, dzień później ponownie ugoszczą Chemika w ERGO ARENIE, także o 18:00.

Piotr Grabowski

Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein-Grothues, Djerisilo, Miros, Damaske, Efimienko, Radenkovic, Kaczmar, Łukasik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska,libero: Durajczyk, Kulig.
    Grupa Azoty Chemik Police: Werblińska, Montano, Gajgał-Anioł, Bednarek-Kasza, Bełcik, Havelkova, Peńa , Veljković, Kowalińska, Mróz, Wołosz, Jagieło, libero: Maj-Erwardt, Zenik.