Rysice – KSZO 3:0 (koniec) | Budowlani – Muszynianka 3:1 (koniec) | Atom Trefl – Chemik 0:3 (koniec)

0:0
    Rywalizacja finałowa ORLEN Ligi wkracza w decydującą fazę, a siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot nie mają już marginesu na choćby niewielki błąd. Po tym jak Chemik Police wywiązał się z roli faworyta w dwóch pierwszych meczach u siebie, tym razem z roli gospodyń meczu postarają się wywiązać aktualne wicemistrzynie kraju. Pierwszy krok do odrobienia wyniku postarają się zrobić już w czwartek, 28 kwietnia, o 18:00. Jeżeli zwyciężą, dzień później ponownie ugoszczą Chemika w ERGO ARENIE, także o 18:00.

0:0
    Chemik Police triumfował w pierwszym meczu 3:1, a w drugim 3:0. Tym samym na koncie mistrzyń kraju są obecnie dwie wygrane i każdy korzystny rezultat odniesiony w Sopocie sprawi, że na szyjach policzanek zawisną złote medale mistrzostw Polski.

0:0
    - Chemik nadal nie zdobył tego mistrzostwa, więc wszystko jest do zdobycia, wszystko do ugrania. Dwie wygrane to bardzo duża zaliczka, ale musimy się skupić na odbudowie mentalnej. Nie wiem, na ile Chemik pozwoli nam rozwinąć skrzydła, ale wiem, że zrobimy wszystko, by zaprezentować wreszcie naszą siatkówkę, bo do tej pory w ogóle tego nie zrobiłyśmy – ocenia Zuzanna Efimienko, środkowa PGE Atomu Trefla.

0:0
    Odbudowa mentalna po dwóch meczach faktycznie wydawała się być kluczowym hasłem w przygotowaniach do trzeciego, a być może także czwartego spotkania w ERGO ARENIE. Tak jak po drugim półfinałowym meczu we Wrocławiu (przegranym 2:3) sopocianki miały sobie nawzajem sporo do powiedzenia, tak i po meczach w Szczecinie nie mogło być inaczej.

0:0
    Atomówki ostatnim razem zwyciężyły z Chemikiem dość dawno, bo w ubiegłorocznym finale ligi, dokładnie 1 maja 2015 roku. Tamto spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 i od tego momentu sopocianki w dziewięciu kolejnych meczach nie potrafiły znaleźć metody na rywalki z Polic.
    0:0

0:0

0:0

1:0
    Na początek asem serwisowym popisuje się Maret Balkestein!

2:0
    A teraz zerwany atak na skrzydle Montano! Ponad blokiem uderza w aut!

3:0
    A teraz Joasia Wołosz przy rozegraniu przekłada ręce na drugą stronę siatki!

3:1
    Pierwszy punkt policzanek. Udanie na skrzydle przez blok przeciska się Ania Werblińska.

4:1
    Kontra zawodniczek Chemika, jednak Ania Werblińska na skrzydle trafia prosto w siatkę!

4:2
    Ale teraz minimalnie autowa zagrywka Brittnee Cooper!

4:3
    Pierwsza tak długa akcja zakończona skuteczną kontrą zawodniczek gości. Udanie nad blokiem kiwa Montano.

4:4
    Nieskutecznie w ataku Kaczorowska. Kontra policzanek i z drugiej linii na środku siatki pewnie Havelkova!

5:4
    Ale w kolejnej akcji w aut uderza Kasia Zaroślińska, jednak z wykorzystaniem rąk blokujących rywalek!

5:5
    Tym razem nad blokiem idealnie w okolice 9 metra trafia Montano!

5:6
    Skutecznie w kontrze policzanki. Werblińska udanie po skosie przez dziurę w bloku i to Chemik po raz pierwszy wychodzi na prowadzenie!

6:6
    W odpowiedzi na skrzydle udanie po przekątnej atakuje Kasia Zaroślińska.

7:6
    Do tego teraz asem serwisowym popisuje się Klaudia Kaczorowska i sopocianki wracają na prowadzenie!

7:7
    Kolejna szansa Atomówek, jednak teraz Smoku zatrzymana blokiem na skrzydle!

7:8
    Nie kończą ataku Atomówki. Kontra policzanek i rozegranie do Montano, a ta po prostej i to przyjezdne prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

8:8
    Po przerwie krótkie rozegranie na środek do Zuzy Efimienko, a ta pewnie przez dziurę w bloku.

8:9
    Ale teraz odpowiedź Havelkovej, która uderza lekkim plasem nad blokiem i trafia w boisko.

9:9
    Cios za cios! Teraz na skrzydle skutecznie o blok obija Maret Balkestein!

9:10
    Kąśliwy atak minimalnie nad blokiem Heleny Havelkovej! Piłka ostatecznie ląduje w boisku.

10:10
    Popsuta zagrywka zawodniczek przyjezdnych! Obita siatka!

10:11
    Kąśliwa krótka na środek siatki do Veljković, a ta skutecznie obok pojedynczego bloku.

11:11
    Tak samo odpowiadają gospodynie! Rozegranie na środek do Cooper, a ta się nie myli!

11:12
    Pomimo dłuższej akcji to policzanki kończą kontrę i zdobywają 12 punkt.

12:12
    Nie kończy ataku Zaroślińska. Odpowiedź rywalek i nad blokiem uderza w aut Montano!

13:12
    Kapitalnie w kontrze z drugiej linii atakuje Maret Balkestein i to Atomówki wracają na prowadzenie.

13:13
    Kapitalna akcja! Z obu stron byliśmy świadkami świetnych obron. W końcu jednak to Zaroślińska zatrzymana blokiem na prawym skrzydle!

14:13
    Kolejna krótka na środek, a tam jest Zuza Efimienko, która uderza obok bloku i trafia w pole!

14:14
    Popsuta zagrywka Klaudii Kaczorowskiej!

15:14
    Ale znów Atomówki na prowadzeniu po świetnym ataku!

15:15
    W odpowiedzi Montano na skrzydle uderza po prostej obok pojedynczego bloku Balkestein!

15:16
    Świetnie w kontrze Werblińska i to policzanki prowadzą minimalnie na drugiej przerwie technicznej!

15:17
    Nieudane przyjęcie, a potem problemy w rozegraniu i na skrzydle w aut uderza Kasia Zaroślińska!

15:18
    Kolejne nieporozumienie w drużynie gospodyń i od razu o czas prosi Micelli!

16:18
    I po przerwie skutecznie na środku siatki Brittnee Cooper!

16:19
    Havelkova po prostej uderza w aut, jednak siatkarki z Sopotu wpadają w siatkę, więc punkcik trafia na konto Chemika.

17:19
    A teraz skutecznie na skrzydle po skosie uderza Kasia Zaroślińska! Rywalki bez szans w defensywie!

17:20
    Krótka na środek do Veljković, a ta udanie na pojedynczym bloku.

17:21
    Zerwany atak Klaudii Kaczorowskiej! Po prostej, ponad blokiem w aut! Policzanki coraz bliżej wygranej w tym pierwszym secie!

18:21
    Ona jest dziś niemal niezawodna! Kolejny atak Zaroślińskiej po skosie!

18:22
    Ale teraz Smoku zatrzymana blokiem. Próba kontry ze strony sopocianek, jednak świetne wyczucie po stronie Chemika.

19:22
    Tym razem Kasia Zaroślińska nie myli się w ataku i uderza bardzo pewnie po skosie!

20:22
    Fantastyczny, pojedynczy blok na skrzydle Klaudii Kaczorowskiej!

20:23
    Świetnie w defensywie sopocianki, jednak nie wyprowadzają dobrej kontry. Odpowiedź rywalek i Gajgał na skrzydle bardzo pewnie!

21:23
    Radenković kompletnie zaskakuje rywalki i kiwa na środku siatki!

22:23
    Atak w antenkę po stronie policzanek! Oj zapowiada nam się sporo emocji w końcówce tego seta! O czas prosi szkoleniowiec Chemika!

23:23
    Kolejna kontra sopocianek. Rozegranie w niej do Balkestein jednak ta nie kończy. Atomówki mają jeszcze jedną szansę, ale tym razem Zaroślińska kończy po skosie i mamy remis! Ależ emocje!

23:24
    Ajj, minimalnie autowa zagrywka Kaczorowskiej i to policzanką mają piłkę setową!

23:25
    Kąśliwa zagrywka i to policzanki popisują się asem serwisowym! Chemik wygrywa pierwszego seta!

23:25
    Pierwszy set skończony.

0:0
    Drugi set rozpoczęty.

0:1
    Na początek nieudany atak Kaczorowskiej. Kontra rywalek i pewnie po skosie odpowiada Havelkova.

0:2
    Nieudane przyjęcie, a potem podwójne odbicie w drużynie gospodyń.

0:3
    Nie kończy ze środka siatki Cooper. Po chwili świetnie w obronie Durajczyk, jednak w kontrze Zaroślińska uderza nad blokiem w aut! Od razu czas dla Micelliego!

1:3
    Po przerwie Smoku już się nie myli i pewnie atakuje po przekątnej i rywalki bez szans!

1:4
    Ale teraz autowa zagrywka Klaudii Kaczorowskiej.

1:5
    Efimienko nie kończy na środku. Kontra rywalek i Werblińska zatrzymywana blokiem, jednak piłka minimalnie poza boiskiem.

2:4
    Micelli poprosił o challenge i jak się okazuje ten blok był skuteczny! Piłka wylądowała na linii!

2:5
    Ale teraz cwana akcja Joasi Wołosz, która skutecznie kiwa na środku siatki.

2:6
    Do tego teraz rozgrywająca przyjezdnych zatrzymuje blokiem na skrzydle Kaczorowską.

3:6
    Po chwili świetnym atakiem popisuje się Zaroślińska! Smoku uderza po przekątnej nie do obrony!

3:7
    Ale teraz Kasia myli się w polu serwisowym i wybija na aut!

3:8
    As serwisowy policzanek i to one bardzo pewnie prowadzą na pierwszej przerwie technicznej!

4:8
    Po przerwie autowa zagrywka Gajgał!

5:8
    Jeszcze teraz asem serwisowym popisuje się Zuza Efimienko!

5:9
    Tym razem Zuza posyła piłkę na aut!

6:9
    Świetnie w defensywie obie drużyny. W końcu rozegranie do Balkestein, która udanie atakuje na podwójnym bloku.

6:10
    Kapitalna krótka na środek siatki do Veljković, która uderza na czystej siatce nie do obrony.

7:10
    W odpowiedzi Balkestein! Nabija na ręce blokujących rywalek, a piłka na aucie!

7:11
    Montano na skrzydle bardzo pewnie. Wybija po rękach blokujących rywalek daleko na aut.

8:11
    Teraz krótka na środek do Brittnee Cooper, która nie myli się przy ataku na pojedynczym bloku.

8:12
    Fenomenalnie do prostej obraca Montano i trafia idealnie w linię.

9:12
    Ale teraz Montano myli się w polu zagrywki i serwuje minimalnie w aut.

10:12
    Z obejścia na atak decyduje się Gajgał, jednak uderza po antence i punkcik dla Atomówek!

10:13
    Świetny pipe na środek do atakującej z drugiej linii Montano, a ta nie daje rywalkom najmniejszych szans na obronę.

11:13
    Od razu w odpowiedzi po przekątnej kapitalnie atakuje Kasia Zaroślińska!

12:13
    Kapitalnie w defensywie Durajczyk. Kontra i rozegranie w niej do Balkestein, a ta trafia po skosie w sam narożnik boiska!

12:14
    Ajj, ale w polu serwisowym myli się Magda Damaske! Obita siatka!

12:15
    Pewnie w defensywie policzanki. W kontrze rozegranie na środek do Veljković, która atakuje w boisko!

13:15
    Jeszcze skutecznie po przekątnej Kasia Zaroślińska!

13:16
    Havelkova skutecznie po skosie i to Chemik prowadzi na drugiej przerwie technicznej!

13:17
    Nieudane rozegranie u Atomówek, które oddają za darmo. Po chwili mają jeszcze jedną szansę, jednak popełniają ten sam błąd. W końcu to policzanki się mszczą i trafiają w boisko!

13:18
    Nieudany plas Balkestein. Kontra przyjezdnych i Havelkova skutecznie na skrzydle. Od razu o czas prosi Micelli!

13:19
    Kolejny raz zdecydowanie bardziej cwane przyjezdne. Veljković wygrywa walkę na siatce.

13:20
    Po raz kolejny na środku siatki Stefana Veljković. Niezbyt dobrze zaczyna wyglądać sytuacja gospodyń.

14:20
    Jest i punktowy atak sopocianek! Po ofiarnych obronach w końcu po prostej skutecznie Kasia Zaroślińska!

14:21
    Kolejny raz Veljković na środku. Pewnie przez dziurę w pojedynczym bloku.

15:21
    Ale teraz przyjezdne mylą się w polu serwisowym.

15:22
    Siatkarki z Sopotu skacząc do bloku wpadają w siatkę. Coraz bliżej końca tego seta!

16:22
    Ale teraz kolejna popsuta zagrywka w drużynie przyjezdnych.

16:23
    Dłuższa akcja, w której Kasia Gajgał wykazuje się niebywałym sprytem. Kiwa lekko obok bloku i zaskakuje Atomówki.

16:24
    Do tego teraz na środku prosto w siatkę atakuje Zuza Efimienko. Aż 8 piłek setowych dla policzanek!

17:24
    Pena jednak psuje zagrywkę! Obita siatka!

18:24
    Nieudanie w ataku na skrzydle policzanki. Sopocianki jeszcze nie odpuszczają!

18:25
    Nieudana zagrywka Ani Miros i to przyjezdne prowadzą po dwóch setach w stosunku 2:0!

18:25
    Drugi set skończony.

0:0
    A na trybunach! Rekord frekwencji! 8558 kibiców!

0:0
    Trzeci set rozpoczęty.

1:0
    Od udanego ataku na środku siatki rozpoczyna tego seta Brittnee Cooper!

2:0
    I teraz asem serwisowym popisuje się Maja Tokarska!

3:0
    Sopocianki dostają za darmo. W kontrze rozegranie na środek, gdzie jest Cooper, która trafia w punkt! Czas dla przyjezdnych!

3:1
    Jest obrona Atomówek, jednak nie kończy Balkestein. Kontra rywalek i świetnie Havelkova po prostej i po bloku w aut!

3:2
    Ale teraz na skrzydle blokiem zatrzymana Kasia Zaroślińska.

3:3
    Ponownie nie kończy Zaroślińska, jednak dwukrotnie świetnie w defensywie Damaske. W końcu rozegranie do Balkestein, która uderza ponad blokiem w aut i mamy remis.

4:3
    Teraz Zaroślińska skutecznie! Trafia po skosie w sam narożnik boiska!

4:4
    W odpowiedzi na skrzydle przez dziurę w bloku skutecznie atakuje Ania Werblińska.

5:4
    Nieudane rozegranie i przyjezdne dostają za darmo. Nie wyprowadzają kontry, jednak nie kończy Balkestein. Po chwili świetnie w obronie Durajczyk i do tego policzanki wpadają w siatkę! Ależ akcja!

5:5
    Ajj, minimalnie autowa zagrywka Maret Balkestein.

6:5
    Tak samo źle w polu serwisowym Ania Werblińska. Obija zagrywką siatkę!

7:5
    Kapitalna obrona Atomówek, a potem rozegranie do Damaske, która udanie obok bloku uderza po prostej!

7:6
    Tym razem z drugiej linii skutecznie atakuje Montano. Obija ręce pojedynczego bloku Tokarskiej.

8:6
    Kasia Zaroślińska skutecznie na skrzydle i to sopocianki prowadzą dwoma oczkami na pierwszej przerwie technicznej!
    8:6

9:6
    Kapitalny, pojedynczy blok na skrzydle Magdy Damaske! Piłka trafia idealnie w linię!

9:7
    Nieskutecznie w kontrze Zaroślińska. Odpowiedź rywalek i obrona Durajczyk, jednak sopocianki wcześniej wpadają w siatkę.

9:8
    Niezbyt udane przyjęcie gospodyń i kontrę mają rywalki. Świetnie w obronie Balkestein, jednak piłka rzucona po stronie Atomówek.

10:8
    Teraz świetnie na skrzydle Magda Damaske i jeszcze teraz wędruje w pole zagrywki!

10:9
    Nie kończy kontry Balkestein. Odpowiedź rywalek i na skrzydle skutecznie Montano. Obija blok, a piłka na aucie!

11:9
    Popsuta zagrywka w zespole Chemika!

11:10
    Tak samo przy zagrywce źle Maja Tokarska!

11:11
    Do tego teraz atak prosto w siatkę Kasi Zaroślińskiej i mamy już remis na tablicy wyników!

11:12
    Punkt bezpośrednie z zagrywki zdobywa Havelkova. Ustrzelona Magda Damaske.

11:13
    Do tego po prostej w aut uderza Maret Balkestein i o czas prosi Micelli!

12:13
    Po przerwie świetnym atakiem popisuje się Cooper i atakuje ze środka siatki kompletnie nie do obrony.

13:13
    I mamy remis! Montano po prostej uderza obok bloku i trafia w aut!

13:14
    Werblińska potężnie nabija na skrzydle na blok, a piłka ląduje minimalnie poza boiskiem.

13:15
    Kolejny atak w siatkę Kasi Zaroślińskiej. Chemik coraz bliżej wygrania rozgrywek OrlenLigi!

13:16
    W kontrze Montano uderza z miejsca z drugiej linii i środka siatki w aut, jednak z wykorzystaniem rąk rywalek i to Chemik prowadzi bardzo pewnie na drugiej przerwie technicznej!

14:16
    I jest po przerwie pewny atak Balkestein po przekątnej! Holenderka idzie na zagrywkę.

14:17
    Kąśliwa kiwka na środku siatki Wołosz. A sopocianki? Kompletnie zaskoczone tym zagraniem!

14:18
    Cóż w obronie wyprawiały zawodniczki przyjezdnych! Oplacalo się bo to one kończą tę akcję! Cztery oczka przewagi i coraz bliżej końca tego spotkania. O czas prosi Micelli!

14:19
    W drugiej linii znajdowała się Zaroślińska, a uderzała z pierwszej. 19 punkcik trafia na konto policzanek.

15:18
    A jednak zmiana decyzji! Policzanki popełniają błąd! Wcześniej przełożyły ręce!

15:19
    Od razu kapitalnie z obejścia ataku Katarzyna Gajgał! Radzi sobie z blokiem Magdy Damaske!

15:20
    Jeszcze jedna kontra policzanek! Przez dziurę w bloku po przekątnej atakuje Havelkova i trafia w sam narożnik boiska.

16:20
    Tym razem Kasia Zaroślińska trafia po ostrym skosie idealnie w boczną linię!

16:21
    Spory aut po zagrywce Kasi Zaroślińskiej. Nieuchornnie zbliżamy się do końca tego spotkania.

16:22
    Jeszcze Smoku zatrzymana na skrzydle blokiem. Tu już pozamiatane!

17:22
    Do tego teraz pewnie po przekątnej Magda Damaske. Trafia w okolice 9 metra.

18:22
    Fenomenalne wyczucie Mai Tokarskiej i jej pojedynczy blok!

19:22
    Do tego Radenković wygrywa walkę o piłkę na siatce! Topnieje przewaga Chemika i o czas prosi szkoleniowiec policzanek!