Finlandia – Rosja 3:1 (koniec) | Kanada – Stany Zjednoczone 4:3 (koniec)
Kanada
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Stany Zjednoczone
Sobota 21.05.2016, 19:15 • VTB Ice Palace, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Półfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:15.

Półfinał Mistrzostw Świata Elity, spotkanie pomiędzy Kanadą i Stanami Zjednoczonymi.

Drugim dzisiejszym półfinałem Mistrzostw Świata Elity będzie starcie reprezentacji Kanady z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.

Kanadyjczycy w fazie grupowej zajęli drugie miejsce w grupie B. Ekipa spod znak Klonowego Liścia przegrała tylko z Finami. W ćwierćfinale Kanadyjczycy zaś efektownie rozprawili się ze Szwedami wygrywając aż 6:0.

Stany Zjednoczone to zaś dopiero czwarta drużyna grupy B. USA jednak niespodziewanie rozprawiło się w ćwierćfinale z Czechami wygrywając spotkanie po serii rzutów karnych 2:1.

Obydwie ekipy mierzyły już się ze sobą na tym turnieju. Wówczas pewnie wygrała Kanada. Mecz ten miał jednak miejsce na początku imprezy – gra USA z meczu na mecz była coraz lepsza.

Kto zostanie drugim finalistą tegorocznych MŚ? Przekonamy się już niedługo! Na relację z meczu zapraszamy na Lajfy.com!
    Początek spotkania coraz bliżej!

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ellis, Murray, Ceci, Matheson, Dumba – Perry, Brassard, Hall – Gallagher, Reinhart, Jenner – Duchene, McDavid, Marchand – Stone, Scheifele, O´Reilly – Domi

USA: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Schroeder, Matthews, Foligno – Fasching, Nelson, Vatrano – Compher, Larkin, Motte – Wood, Hendricks, Maroon – Hinostroza

Sędziowie: Wehril (SUI), Gofman (RUS) – Otmachow (RUS), Lhotský (CZE).

Początek spotkania za ok. 10 minut!

00:01

0:01
    Pierwsze wznowienie dzisiejszego spotkania dla Stanów Zjednoczonych!

0:16
    Pierwsza akcja Kanadyjczyków zakończona uderzeniem Nelsona. Przerwa w grze.

1:41
    Dobre rozegranie krążka przez Amerykanów i uderzenie ze środka w wykonaniu Schroedera. Broni pewnie Talbot!

2:22
    Gallagher uderzał z najbliższej odległości z backhandu. Mrozi gumę skutecznie Kinkaid.

2:46
    Uwolnienie po stronie kanadyjskiej reprezentacji. Przerwa w grze.

3:30
    Z minuty na minutę coraz lepsza i odważniejsza gra Kanadyjczyków w tercji ataku.

4:45
    Dłuższy okres gry na lodzie bez żadnych przerw. Amerykanie nie mogą teraz rozegrać gumy w tercji ataku.

5:20
    Kanadyjczycy na pozycji spalonej. Wycofanie gry do tercji neutralnej.

6:45
    Początek tego spotkania przebiega w dosyć sennej atmosferze. Mało mamy składnych akcji po obydwu stronach.

7:23
    Perry uderzał z dystansu. Kinkaid nie miał problemu z interwencją.

8:59
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki BRENDAN GALLAGHER.

GOOOL! Kanada w końcu udokumentowała swoją przewagę na lodzie! BRENDAN GALLAGHER dobije uderzenie Jennera z najbliższej odległości i guma ląduje w bramce Kinkaida!
    8:59 Brendan GALLAGHER - 1:0

9:20
    Kolejna dobra akcja Kanady, mocne uderzenie Taneva, ale dobrze interweniuje golkiper USA.

10:45
    Teraz nieco spokojniejsza gra na lodzie. Amerykanie rozgrywają gumę w okolicach własnej tercji obronnej.

11:17
    Guma poza obszarem lodowiska. Wznowimy grę w okolicach tercji neutralnej.

12:43
    Uwolnienie po stronie Stanów Zjednoczonych. Wznowienie gry pod bramką Kinkaida.

13:37
    Spalony w polu bramkowym w wykonaniu jednego z Kanadyjczyków. Sędziowie przerywają grę.

14:45
    Gra ponownie przenosi się pod bramkę Kinkaida.

15:45
    Mocne uderzenie Ellisa, pewnie interweniuje jednak Kinkaid.

16:23
    Hall próbował przez środek indywidualnie, powstrzymał go jednak z amerykańskich defensorów.

17:50
    Ponownie szybsza gra Kanadyjczyków. Kolejna bramka dla ekipy spod znaku Klonowego Liścia wisi w powietrzu.

18:02
    Strzelcem bramki BRAD MARCHAND.

GOOL! I jest druga bramka dla Kanady! Kapitalna dwójkowa kontra! BRAD MARCHAND podał do Ceci, ten odegrał gumę do Marchanda i krążek ląduje w siatce Amerykanów!
    18:02 Brad MARCHAND - 2:0

19:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej tercji dzisiejszego spotkania.

19:29
    Kara dla Kanada (Brassard – 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).

20:00
    Pierwsza tercja skończona.

Koniec pierwszej tercji dzisiejszego spotkania. Po 20. minutach gry Kanada pewnie prowadzi ze Stanami Zjednoczymy 2:1.

Następna tercja rozpocznie się ok. 20:05.

20:01
    Druga tercja rozpoczęta.

20:01
    Pierwsze wznowienie drugiej tercji spotkania dla Amerykanów.

20:10
    I od razu mamy strzał Larkina. Talbot otrzymał strzał krążkiem w kask. Sędziowie przerywają grę zgodnie z przepisami.

21:14
    Bramka dla USA!
    Strzelcem bramki AUSTON MATTHEWS.

GOOL! Stany Zjednoczone wykorzystują grę w przewadze! AUSTON MATTHEWS kapitalnym uderzeniem z okolic niebieskiej pokonuje Talbota i będziemy mieli tutaj jeszcze spore emocje!
    21:14 Auston MATTHEWS - 2:1

22:22
    Strzał Larkina spod bandy zamrożony przez Talbota. Wznowienie w tercji obronnej Kanadyjczyków.

23:30
    Mocne uderzenie Ellisa spod niebieskiej. Guma minimalnie mija bramkę Kinkaida.

23:57
    Warsfosky strzela i...? Czy to był gol?! Chyba nie! Spojenie bramki ratuje Kanadyjczyków! Będzie analiza video przy najbliższej przerwie.

24:45
    Brassard strzela i mamy pierwszą w tej tercji interwencję Kinkaida.

23:57
    Strzelcem bramki DAVID WARSOFSKY.

GOOL! Analiza video wykazuje, że DAVID WARSOFSKY zdobył bramkę! Guma odbiła się od spojenia, ale wewnątrz bramki! Cofamy czas o 45. sekund i gramy od nowa!
    23:57 David WARSOFSKY - 2:2

24:56
    Kanadyjczycy już ponownie rozgrywają gumę w tercji obronnej Amerykanów.

25:06
    Talbot mrozi gumę po strzale Vatrano. Ponownie będziemy wznawiać grę pod bramką Kanady.

26:25
    Zamieszanie pod kanadyjską bramką po strzale Foligno! Broni Talbot!

27:30
    Gramy teraz akcja za akcję. Nawiązało nam się w tym momencie świetne spotkanie.

28:25
    Strzelcem bramki TYLER MOTTE.

GOOOL! Ależ tercja Amerykanów! Larkin zagrywa gumę przed bramkę do TYLERA MOTTE, który bez najmniejszych problemów pokonuje Talbota! USA już prowadzi!
    28:25 Tyler MOTTE - 2:3

28:38
    Kara dla Kanada (Gallagher – 2 min., uderzanie).

29:20
    Kanadyjczycy wybijają gumę z tercji obronnej. USA musi tworzyć akcję od nowa.

30:00
    Połowa czasu gry w dzisiejszym spotkaniu już za nami.

30:38
    Kanada powraca już do gry w pełnym zestawieniu.

31:34
    Kanadyjczycy ruszyli do ataku. Amerykanie zamknięci we własnej tercji obronnej.

32:35
    Spokojna gra Kanadyjczyków w okolicach neutralnej części lodowiska.

33:45
    Kanada ponownie zaczyna dominować na lodzie. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia nie mogą jednak wypracować dobrej pozycji strzeleckiej.

34:40
    Kara dla USA (Vatrano – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

35:30
    Strzelcem bramki DERRICK BRASSARD.

GOOL! Kanada wykorzystuje grę w przewadze i doprowadza do remisu! Zamieszanie pod amerykańską bramką wykorzystane przez DERRICKA BRASSARDA! 3:3!
    35:30 Derrick BRASSARD - 3:3

36:46
    Kanadyjczycy powrócili do swojej starej gry. Ponownie dominacja ekipy spod znaku Klonowego Liścia.

37:43
    Kara dla Kanada (Murphy – 2 min., atak od tyłu + 10 min. kara indywidualna, atak od tyłu).

38:12
    Kanada zakłada hokejowy zamek pod bramką Kinkaida...

39:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta drugiej tercji spotkania.

40:00
    Druga tercja skończona.

Koniec drugiej tercji spotkania. Po 40. minutach gry w Moskwie mamy remis 3:3!

Następna tercja rozpocznie się ok. 21:05.

40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.

40:01
    Pierwsze wznowienie trzeciej tercji dla USA.

40:45
    Kanadyjczycy wprowadzają gumę do tercji ataku po raz pierwszy w tej tercji.

41:34
    Strzelcem bramki RYAN ELLIS.

GOOOL! Kanada ponownie na prowadzeniu! RYAN ELLIS wjeżdża do tercji ataku, oddaje mocne uderzenie i guma ląduje w bramce Kinkaida! 4:3!
    41:34 Ryan ELLIS - 4:3

41:53
    Kara dla Kanada (Scheifele – 2 min., przeszkadzanie w interwencji bramkarza).

42:32
    Kanadyjczycy wybijają krążek daleko pod bramkę Kinkaida.

43:53
    Amerykanie nie wykorzystali gry w przewadze. Kanada już w pełnym zestawieniu.

44:26
    Ogromne zamieszanie pod bramką Kanady! Wood był bliski doprowadzenia do remisu!

45:34
    Kanada teraz spokojnie rozgrywa gumę w okolicach tercji neutralnej.

46:46
    Teraz w ataku Amerykanie. USA nie ma zamiaru tutaj łatwo się poddawać.

47:34
    Gallagher świetnie próbował dograć gumę do Murraya, ale ten nie zdołał trafić w krążek!

49:30
    Kanadyjczycy ponownie z gumą w tercji ataku. Formacja Marchanda w ofensywie.

50:34
    Czas ucieka nieubłaganie dla Amerykanów. Kanadyjczycy coraz czujniej w defensywie.

51:43
    Świetna defensywna interwencja Ceci i Kanada rusza z kolejnym kontratakiem.

52:35
    Dłuższy okres gry bez przerwy spowodowanej gwizdkami sędziów. Gramy akcja za akcję!

53:29
    Nelson strzela z najbliższej odległości, ale posyła gumę obok kanadyjskiej bramki!

54:11
    Kolejny strzał na kanadyjską bramkę w wykonaniu Murpny'ego. Talbot mrozi krążek.

55:56
    Kanada ponownie spokojnie rozgrywa gumę. Czas tutaj sprzyja na korzyść ekipy spod znaku Klonowego Liścia.

56:34
    Małe zamieszanie pod bramką Kinkaida. Sędziowie przerywają jednak grę.

57:52
    Ależ teraz sytuację przestrzelił McCabe! Ogromny kocioł pod bramką Kanady!

58:20
    Kanada z gumą w okolicach tercji neutralnej. Ostatnie minuty tego spotkania!

59:00
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

59:16
    Pusta bramka Stanów Zjednoczonych.

59:16
    Czas dla USA.

Koniec spotkania! Reprezentacja Kanady dołącza do reprezentacji Finlandii i awansowała do wielkiego finału Mistrzostw Świata! Amerykanom pozostaje gra z Rosjanami o brązowy medal!

Dziękuje za uwagę i zapraszam na relację live z jutrzejszych mecze o medale na Lajfy.com! (21:39:55)

Dawid Szewczyk

Składy i statystyki: 9. Gallagher (Jenner, Reinhart), 19. Marchand (Ceci), 36. Brassard (O'Reilly, Duchene), 42. Ellis (Murray, McDavid) – 22. Matthews (Wideman), 24. Warsofsky (Nelson), 29. Motte (Larkin, Compher)

Stany Zjednoczone: Kinkaid (Condon) – Wideman, Hanifin, Murphy, McCabe, Warsofsky, Skjei, Santini – Schroeder, Matthews, Foligno – Fasching, Nelson, Vatrano – Compher, Larkin, Motte – Wood, Hendricks, Maroon – Hinostroza

Sędziowie: Wehril (SUI), Gofman (RUS) – Otmachow (RUS), Lhotský (CZE)