Finlandia – Rosja 3:1 (koniec) | Kanada – Stany Zjednoczone 4:3 (koniec)
Kanada
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Stany Zjednoczone
Sobota 21.05.2016, 19:15 • VTB Ice Palace, Moskwa • Mistrzostwa Świata • Półfinał

59:16
    Czas dla USA.

59:16
    Pusta bramka Stanów Zjednoczonych.

57:52
    Ależ teraz sytuację przestrzelił McCabe! Ogromny kocioł pod bramką Kanady!

53:29
    Nelson strzela z najbliższej odległości, ale posyła gumę obok kanadyjskiej bramki!

44:26
    Ogromne zamieszanie pod bramką Kanady! Wood był bliski doprowadzenia do remisu!

41:53
    Kara dla Kanada (Scheifele – 2 min., przeszkadzanie w interwencji bramkarza).
    41:34 Ryan ELLIS - 4:3

41:34
    Bramka dla Kanady!
    Strzelcem bramki RYAN ELLIS.

GOOOL! Kanada ponownie na prowadzeniu! RYAN ELLIS wjeżdża do tercji ataku, oddaje mocne uderzenie i guma ląduje w bramce Kinkaida! 4:3!

37:43
    Kara dla Kanada (Murphy – 2 min., atak od tyłu + 10 min. kara indywidualna, atak od tyłu).
    35:30 Derrick BRASSARD - 3:3

35:30
    Strzelcem bramki DERRICK BRASSARD.

GOOL! Kanada wykorzystuje grę w przewadze i doprowadza do remisu! Zamieszanie pod amerykańską bramką wykorzystane przez DERRICKA BRASSARDA! 3:3!

34:40
    Kara dla USA (Vatrano – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).

28:38
    Kara dla Kanada (Gallagher – 2 min., uderzanie).
    28:25 Tyler MOTTE - 2:3

28:25
    Bramka dla USA!
    Strzelcem bramki TYLER MOTTE.

GOOOL! Ależ tercja Amerykanów! Larkin zagrywa gumę przed bramkę do TYLERA MOTTE, który bez najmniejszych problemów pokonuje Talbota! USA już prowadzi!

26:25
    Zamieszanie pod kanadyjską bramką po strzale Foligno! Broni Talbot!
    23:57 David WARSOFSKY - 2:2

23:57
    Strzelcem bramki DAVID WARSOFSKY.

GOOL! Analiza video wykazuje, że DAVID WARSOFSKY zdobył bramkę! Guma odbiła się od spojenia, ale wewnątrz bramki! Cofamy czas o 45. sekund i gramy od nowa!

23:57
    Warsfosky strzela i...? Czy to był gol?! Chyba nie! Spojenie bramki ratuje Kanadyjczyków! Będzie analiza video przy najbliższej przerwie.
    21:14 Auston MATTHEWS - 2:1

21:14
    Strzelcem bramki AUSTON MATTHEWS.

GOOL! Stany Zjednoczone wykorzystują grę w przewadze! AUSTON MATTHEWS kapitalnym uderzeniem z okolic niebieskiej pokonuje Talbota i będziemy mieli tutaj jeszcze spore emocje!

19:29
    Kara dla Kanada (Brassard – 2 min., opóźnianie gry / wystrzelenie krążka poza obszar lodowiska).
    18:02 Brad MARCHAND - 2:0

18:02
    Strzelcem bramki BRAD MARCHAND.

GOOL! I jest druga bramka dla Kanady! Kapitalna dwójkowa kontra! BRAD MARCHAND podał do Ceci, ten odegrał gumę do Marchanda i krążek ląduje w siatce Amerykanów!
    8:59 Brendan GALLAGHER - 1:0