Australia – Grecja 1:0 (koniec) | Niemcy – Węgry 2:0 (koniec) | Chorwacja – San Marino 10:0 (koniec)
Austria – Holandia 0:2 (koniec) | Słowacja – Irlandia Północna 0:0 (koniec) | Francja – Szkocja 3:0 (koniec)
Niemcy
2:0 (1:0)
Węgry
Sobota 04.06.2016, 18:00 • Veltins-Arena (Gelsenkirchen) • Mecze towarzyskie

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (19:54:44)
    Niemcy rehabilitują się za ostatnią porażkę:

Za nami bardzo interesujący pojedynek, szczególnie przed przerwą. W drugiej połowie zdecydowanie inicjatywę przejęła reprezentacja Niemiec i podwyższyła prowadzenie. W pierwszej części gry mieliśmy trafienie samobójcze Adama Langa, a w drugiej z kolei swoją kolejną bramkę w kadrze zdobył niezawodny Thomas Müller. Z pewnością obaj szkoleniowcy otrzymali odpowiedzi na swoje wątpliwości przed zbliżającym się Euro 2016 we Francji!

90+2

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Gera (Węgry).

90
    Guzmics zagrał dzisiaj solidne spotkanie. Podobnie zresztą jak Kadar i skrzydłowy poznańskiego Lecha. Tylko Nikolić nie otrzymał szansy od selekcjonera.

89
    To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Za moment dowiemy się o ile arbiter zdecyduje się przedłużyć tą rywalizację.

87
    Z pewnością obaj szkoleniowcy będą mieli po spotkaniu bardzo dobry materiał do analizy. Teraz muszą zapaść już kluczowe decyzje przed Euro 2016.

86
    Gospodarze cofnęli się na własną połowę i była do dobra decyzja. Bardzo szybko niedokładne podanie posłał Bese.

85
    Węgrzy mają problemy, aby w końcówce zawiązać akcję w ofensywie. Widać jak bardzo są już zmęczeni ambitną grą i wysokim pressingiem.

84
    Niemcy dość ryzykownie zaczęli się bawić pod własnym polem karnym. Ostatecznie piłka odbiła się od Bese i wyszła za linię końcową.

82
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Kleinheisler, na boisku pojawia się Stieber.

82
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Fiola, na boisku pojawia się Bese.

81
    Can niezbyt dobrze radzi sobie po wejściu na boisko z Dzsudzsakiem. Kapitan Madziarów raz za razem jest faulowany przez młodego Niemca.

80
    Pierwszą ofensywną akcję przeprowadził po wejściu na boisko Sane. Finalnie nie zdołał on na szybkości minąć dobrze ustawionych rywali.

79
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Götze, na boisku pojawia się Podolski.

78
    Gospodarze starają się teraz konstruować akcje na większym luzie. Nie są już tak dokładnie kryci przez przeciwników.

76
    Za moment na boisku pojawi się Lucas Podolski. Niemiecki skrzydłowy może nie prezentuje się już tak dobrze w klubie, ale nadal bardzo dużo daje swojej reprezentacji.

75
    Ostatni kwadrans rywalizacji przed nami. Nie możemy już spodziewać się raczej wielkich emocji, gdyż Węgrzy skupiają się wyraźnie na nie traceniu kolejnych bramek.

74
    Kolejny atak niemieckiej kadry sunie w kierunku pola karnego rywali. Tam chytrze zachował się Dzsudzsak, który wywalczył rzut wolny.

73
    Mario Gomez przydał się również w defensywie. Odebrał on futbolówkę rozpędzającemu się przeciwnikowi. Chwilę później na ofsajdzie Schürrle.

72
    Madziarzy nadal próbują nie kierować długich podań na połowę rywali, a koncentrują się na kierowaniu do siebie krótkich zagrań.

71
    Priskin zbyt szybko wyszedł na wolne pole, gdzie kierował do niego podanie jeden z partnerów. W efekcie spalił on całą akcję.
    Strzelec bramki został przed momentem zdjęty z boiska:

70
    Do końca meczu pozostaje jeszcze dwadzieścia minut. Węgrzy w drugiej połowie nie są już tacy groźny. Cały czas liczymy jednak, że może zdołają zdobyć gola kontaktowego.

69
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Müller, na boisku pojawia się Sané.

68
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Kroos, na boisku pojawia się Schweinsteiger.

67
    Do wejścia na boisko jest już gotowy Bastian Schweinsteiger. Z pewnością gracz Czerwonych Diabłów nadal może wnieść wiele do kadry Niemiec.

65
    Ciekawe dlaczego w dalszym ciągu szkoleniowiec reprezentacji Węgier nie decyduje się postawić na Nikolicia.

64
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Szalai, na boisku pojawia się Priskin.
    63. Müller (GER) - 2:0

63
    Gol dla Niemiec!
    Strzelcem bramki THOMAS MÜLLER!

Gospodarze podwyższają prowadzenie! Sędzia liniowy znowu nie dostrzegł spalonego w tej sytuacji! Piłkę dośrodkowaną na dziesiąty metr uderzał głową Gomez, ale Kiraly zdołał jeszcze odbić strzał przed siebie! Ze skuteczną dobitką pospieszył jednak niezawodny Müller, który pewnym strzałem skierował futbolówkę do bramki!

63
    Kleinheisler chyba doznał urazu w środkowej części boiska. Jak pokazały powtórki jest to efekt starcia tego gracza z Özilem.

62
    Sędzia nie zauważył wyraźnego podcięcia Dzsudzsaka przez rywala. Puścił grę, a kapitan gości nie podnosi się z murawy.

61
    Polscy kibice mogą znać zawodnika, który przed momentem pojawił się na murawie w reprezentacji Węgier. Zoltan Gera bronił w przeszłości barw WBA oraz Fulham.

60
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Draxler, na boisku pojawia się Schürrle.

59
    Zmiana w drużynie Węgry: z boiska schodzi Pinter, na boisku pojawia się Gera.

59
    Węgrzy oddają swoim rywalom futbolówkę. Wcześniej jeden z nich potrzebował pomocy medycznej i Niemcy wybili piłkę na aut.
    Trener reprezentacji Niemiec szykuje kolejne zmiany:

57
    Julian Draxler miał okazję pojedynkować się z rywalem na skrzydle, ale nie zaryzykował i wycofał futbolówkę do partnera z linii pomocy.

56
    Widać jak trener węgierskiej kadry wierzy w swoją wyjściową jedenastkę. Nie przeprowadza w dalszym ciągu żadnych zmian.

55
    Jak do tej pory należy pochwalić za występ Rüdigera. Defensor AS Romy nie pozwala na zbyt wiele Adamowi Szalai'owi.

54
    Odważna decyzja o oddaniu strzału z dystansu jednego z Węgrów. Trafił on jednak w Szalai'a i nie będzie nawet rzutu rożnego.

53
    Niemcy teraz zmienili się pozycjami na boisku. Po wejściu Gomeza będzie on najbardziej wysuniętym zawodnikiem, a cofnięty zostanie Mario Götze.

52
    Zawodnicy węgierskiej reprezentacji nie stosują już tak wysokiego podejścia pressingiem jak przed przerwą. Skutkuje to większą swobodą w rozegraniu Niemców.

51
    Emre Can notuje niezłe wejście po przerwie. Zdołał on po podaniu na skrzydło wywalczyć dla swojej kadry rzut rożny.

50
    Draxler zdecydowanie przesadził w tym momencie z dryblingiem. Później musiał ratować się faulem na Pinterze.

49
    Boateng starał się mocnym przerzutem uruchomić na skrzydle Emre Cana, ale młody Niemiec nie był w stanie dogonić futbolówki.

48
    W dość trudnej sytuacji znalazł się teraz defensor węgierskiej kadry, ale zdołał on jeszcze ugrać rzut wolny. Faulował zdaniem sędziego Mario Gomez.

47
    Póki co nie mamy informacji o zmianach przeprowadzonych przez szkoleniowca reprezentacji Węgier. W takim razie nadal trzech graczy z polskiej Ekstraklasy jest na boisku.

46
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Khedira, na boisku pojawia się Gomez.

46
    Zmiana w drużynie Niemcy: z boiska schodzi Hector, na boisku pojawia się Can.

46
    Do przerwy prowadzą Niemcy:

Za nami niezła pierwsza połowa spotkania w Gelsenkirchen. Niemcy już w pierwszych minutach mogli objąć prowadzenie, ale sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Draxlera. Później okazje miały obie reprezentacje, a pod koniec pierwszej odsłony piłkę do własnej bramki skierował Lang. Okazało się bowiem, że to on trafił w piłkę na piątym metrze, a nie Mario Götze. Gra Madziarów może się jednak podobać i z pewnością powalczą oni jeszcze o korzystny rezultat.

45+1

45+1
    Węgrzy cofnęli się głęboko na własną połowę boiska. Może się to dla nich źle skończyć. Ostatecznie na spalonym znalazł się Götze.

45
    To już ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Niemcy konstruują akcję na lewej stronie boiska, ale bez powodzenia.

44
    Nieźle kombinował w tym momencie Lovrencsics, który centrował z popularnego "fałsza" w pole karne Neuera. Ten jednak wyłapał futbolówkę i uprzedził Szalai'a.

43
    Po dośrodkowaniu Kroosa mamy spore zamieszanie w polu karnym Madziarów, ale ostatecznie wszystko wyjaśnił defensor Węgrów.

42
    Żółtą kartkę otrzymuje Kleinheisler (Węgry).
    Jak się okazało to nie Mario Götze trafia dzisiaj pierwszy do bramki. Był to gol samobójczy:

41
    To już sama końcówka pierwszej połowy spotkania. Za kilka minut dowiemy się ile pozwoli grać jeszcze piłkarzom szwedzki arbiter.

40
    Niemcy teraz starają się grać z większym spokojem w środkowej części boiska. Węgrzy nadal umiejętnie stosują pressing.
    39. LANG (HUN) - 1:0

39
    Strzelcem bramki ADAM LANG!

W końcu staranie niemieckiej reprezentacji przyniosły pozytywny efekt! Wydaje się, że w momencie podania Draxlera do Hectora był minimalny spalony, którego nie dostrzegł sędzia liniowy! Później po dośrodkowaniu tego drugiego strzałem z bliska piłkę do własnej bramki pakuje Adam Lang!

39
    Naprawdę pozytywne wrażenie robi nie tylko sposób rozgrywania akcji przez Madziarów, ale również ich momentalny doskok do rywali po stracie futbolówki.

38
    Podczas intensywnej rozgrzewki jest sporo zawodników z niemieckiej kadry. Po przerwie z pewnością będziemy mieli wiele korekt w składach.

37
    Wyraźne problemy mają zawodnicy niemieckiej reprezentacji, żeby stworzyć sobie sytuację strzelecką. Węgrzy od dłuższego czasu grają uważniej w defensywie.

36
    Żółtą kartkę otrzymuje Kroos (Niemcy).

35
    Zawodnik Realu Madryt znalazł świetnym prostopadłym podaniem swojego partnera, jednak tamtej spalił całą sytuację.

34
    Sporo zamieszania wprowadza kapitan węgierskiej reprezentacji na prawej stronie boiska. Tym jednak razem nie zdołał on udanie dośrodkować w pole karne.

33
    Wszyscy zawodnicy mieli teraz sporo czasu na uzupełnienie płynów. Dopiero po dobrej minucie Węgrzy wznawiają grę od autu.

32
    To może być kolejne osłabienie reprezentacji Niemiec. Sami Khedira otrzymuje pomoc medyczną na boisku po starciu z Langiem.

31
    Rüdiger otrzymał najwyraźniej indywidualne krycie Szalai'a. Widać, jak często musi on wychodzić za napastnikiem aż pod linię środkową boiska.

30
    Toni Kroos świetnie rozprowadził atak Niemców na prawą stronę boiska. Po dośrodkowaniu z tamtej strefy niecelne uderzenie głową oddaje Mario Götze.

29
    Lovrencsics kolejny już raz w tym meczu notuje dobry powrót na własną połowę boiska. Wygrał on pojedynek na skrzydle z Höwedesem.

28
    Bardzo mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego posłał Dzsudzsak. Starał się jeszcze zgrywać futbolówkę Pinter, ale wyszła ona za linię końcową.

28
    Dzsudzsak kapitalnym podaniem znalazł w polu karnym Szalai'a! Ten jednak źle opanował futbolówkę i ugrał jedynie korner.
    27. Szalai nie zdołał opanować świetnego podania od Dzsudzsaka:

27
    Może robić pozytywne wrażenie ciągła próba gry krótkimi podaniami przez kadrę węgierską. Nie ma w tym teamie praktycznie żadnych długich zagrań.
    Dzisiejszy skład Niemiec w komplecie:

26
    Kleinheisler zdecydowanie przesadził ze swoją fantazją w tym momencie. Zdecydował się on na strzał z trzydziestego metra, ale znacznie chybił.

25
    Draxler przeprowadzał wysoki pressing i dostał mocno piłką w klatkę piersiową od Fioli. Mamy chwilową przerwę w grze.

24
    Póki co można zauważyć, że zdecydowanie częściej goście starają się przeprowadzać swoje akcje prawym skrzydłem. Nieźle tam radzi sobie Dzsudzsak z młodszym Hectorem.

23
    Khedira niezbyt uważnie zagrał w środkowej części boiska i stracił piłkę. Węgrzy starają się wyprowadzić kontrę na lewym skrzydle.

22
    Toni Kroos w zalążku zatrzymał próbującego wyprowadzić kontrę Kleinheislera. W efekcie od rzutu wolnego wznowią Madziarowie.

21
    Dzsudzsak kolejny raz starał się zejść ze skrzydła na dwudziesty metr i mocno przymierzyć. Piłka mija jednak światło bramki.

20
    Warto zauważyć, że Gabor Kiraly gra w swoich tradycyjnych, szarych spodniach. Jest to z pewnością element, który pamiętają piłkarscy kibice.

19
    Sędziowie liniowi bardzo często sygnalizują pozycje spalone w tym spotkaniu. Tym razem w pułapkę ofsajdową wpadł Götze.

18
    Mamy przewinienie w środkowej części boiska na zawodniku Bayernu Monachium Müllerze. Od rzutu wolnego wznowią Niemcy.

16
    Defensor Fiola nie był zbyt pewny sytuacji za swoimi plecami i w efekcie po jego wybiciu piłka wyszła na rzut rożny.

15
    Bardzo dobry początek spotkania w Gelsenkirchen. Widać, że obie reprezentacje szukają ładnej dla oka i ofensywnej gry.
    14. Dzsudzsák próbował zaskoczyć Neuera:

14
    Po świetnej akcji przyjezdnej reprezentacji na strzał z dwudziestego metra zdecydował się Dzsudzsak! Neuer odbija piłkę przed siebie, ale próbujący dobijać Szalai był na ofsajdzie!

13
    Kiraly nie miał problemów z wyłapaniem dośrodkowania w jego pole karne. Wznawia on grę krótkim podaniem do swojego partnera z kadry.
    Pięknie prezentuje się obiekt Schalke:

12
    Özil pięknie dośrodkował z rzutu rożnego, a pozycję strzelecką wypracował sobie defensor AS Romy! Zawodnik ten jednak chybił dość znacznie uderzeniem z dziewięciu metrów.
    11. Müller próbował szczęścia strzałem z dystansu:

11
    Gabor Kiraly wykazał się w tej sytuacji niebywałym refleksem! Odbił on uderzenie Müllera z dwudziestego metra, a piłka przeleciała finalnie tuż obok słupka!

11
    Również węgierska kadra zdołała przeprowadzić groźną akcję. Kapitan tej reprezentacji ładnie centrował z prawej strony boiska, a niecelnie głową przymierzył Pinter!

10
    Müller przeprowadził świetną akcję na prawym skrzydle zakończoną dośrodkowaniem. Draxler próbował oddawać strzał przewrotką z jedenastego metra, ale dość znacznie chybił.

9
    Piłka krąży jak po sznurku między kolejnymi zawodnikami niemieckiej reprezentacji. Później jednak futbolówkę wywalczył dobrze znany polskim kibicom Lovrencsics.

8
    Madziarowie schowani na własnej połowie boiska. Próbują umiejętną grą w defensywie zatrzymać atak pozycyjny Niemców.

7
    Węgrzy starają się krótkimi podaniami wyjść spod pressingu rywali. Warto zaznaczyć, że Boateng jest opatrywany przez niemieckich lekarzy za boiskiem.

6
    Bardzo dobrze podłączył się Höwedes do akcji ofensywnej i po jego dośrodkowaniu niemiecka kadra zdołała wywalczyć rzut rożny.

5
    Na minimalnym spalonym był w tym momencie Adam Szalai. Sędziowie nie uwzględnili jednak tego, że jego partner eteż mógł dojść do futbolówki.
    Ten młody defensor otrzymał swoją szansę:

4
    Początek spotkania w wykonaniu gospodarzy może się zdecydowanie podobać. Raz za razem konstruują oni groźne akcje pod polem karnym rywali.

3
    Hector świetnie podłączył się do ofensywnej akcji swojego teamu, ale później zablokowane zostało uderzenie Götze z ósmego metra.
    2. Draxler z pewnością nie był na ofsajdzie:

2
    Na ofsajdzie zdaniem sędziego był w tym momencie Julian Draxler. Otrzymał on podanie na piąty metr i skierował futbolówkę do siatki. Jak pokazały jednak powtórki, o ofsajdzie nie mogło być mowy!

1
    Niemcy rozpoczynają spotkanie od środka boiska. Wysokie podejście pressingiem rywali zmusiło ich do wycofania futbolówki.

1

Zapraszamy Państwa niezwykle serdecznie na to spotkanie już w tą sobotę o godzinie 18:00 do relacji Lajfy.com!
    Jeszcze powołania Węgrów na Mistrzostwa Europy:

Węgry :

Dość nieoczekiwanie ta reprezentacja jedzie na Euro 2016. Trzeba zauważyć, że w składzie jest kilku zawodników dobrze znanych z naszej Ekstraklasy, między innymi występujących w Lechu Poznań, Wiśle Kraków czy też Legii Warszawa. Z pewnością szkoleniowiec Madziarów liczy na skuteczność najlepszego strzelca naszej ligi Nikolicia. Gwiazdami są tutaj jednak Gabor Kiraly oraz Adam Szalai. Gracze ze wschodu Europy mogą sporo namieszać na zbliżającej się imprezie!
    Mała ciekawostka:

Niemcy :

Nikomu nie trzeba wspominać, że jest to reprezentacja typowo turniejowa. W ostatnich latach odnosiła wiele spektakularnych sukcesów, jednak przechodzi obecnie zmianę pokoleniową. Z tego względu po drodze przewinęły się porażki z Polską, a ostatnio również 1:3 ze Słowacją. Na Euro nie jedzie Marco Reus oraz Karim Bellarabi, jednak będący w ostatnim czasie w formie Julian Weigl czy młody, lecz niezwykle utalentowany Leroy Sane powinni ich godnie zastąpić. Ciekawym jest też forma dwóch doświadczonych wyjadaczy, którzy w tym sezonie bardzo długo leczyli urazy (Khedira i Schweinsteiger).
    To już dzisiaj:

Już w tą sobotę będziemy świadkami niezwykle interesującego pojedynku w ramach meczu towarzyskiego. Warto podkreślić że ta rywalizacja dla Niemców i Węgrów jest generalną próbą przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy we Francji. Faworytem spotkania są rzecz jasna nasi zachodni sąsiedzi, jednak Madziarowie już samym zakwalifikowaniem na Euro pokazali, że zaczynają się liczyć w piłkarskiej Europie. Zapowiada się więc ciekawy piłkarski spektakl.

Dawid Czempisz

Gole: 39. Lang (sam.), 63. Müller

Kartki:   36. Kroos (GER) – 42. Kleinheisler (HUN), 90+1. Gera (HUN)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 7:3. Foule: 11:8.
    Niemcy: Neuer (C) – Höwedes, Rüdiger, Boateng, Hector(46' Can) – Khedira(46' Gomez), Kroos(68' Schweinsteiger) – Özil, Draxler(60' Schürrle), Müller(69' Sané) – Götze(79' Podolski).
    Zmiany: ter Stegen, Leno, Hummels, Mustafi, Can, Schweinsteiger, Kimmich, Weigl, Sané, Schürrle, Gomez, Podolski.

Węgry: Kiraly – Fiola(82' Bese), Lang, Guzmics, Kadar – Nagy, Pinter(59' Gera), Kleinheisler(82' Stieber) – Lovrencsics, Dzsudzsak (C) – Szalai(64' Priskin).
    Zmiany: Dibusz, Gulacsi, Elek, Gera, Stieberm Bese, Juhasz, Korhut, Nemeth, Nikolić, Priskin, Bode.

Sędzia główny: Martin Strömbergsson
    Asystenci: Daniel Gustavsson, Per Brogevik
    Techniczny: Glenn Nyberg (Szwecja)