Austria – Węgry 0:2 (koniec) | Portugalia – Islandia 1:1 (koniec)
Portugalia
1:1 (1:0)
Islandia
Wtorek 14.06.2016, 21:00 • Stade Geoffroy Guichard, Saint-Etienne • Mistrzostwa Europy • Grupa F

Ogromną niespodzianką kończy się 1. kolejka fazy grupowej Mistrzostw Europy 2016! Wygrana Węgrów nad Austrią i remis Islandii z Portugalią! Zawodnicy Larsa Lagerbacka zdobyli wyrównujące trafienie dzięki swojej broni – szybkiemu atakowi. Po złapaniu kontaktu postanowili zamurować światło bramki i uznać ten remis jako i tak ogromny sukces. W drugiej połowie Portugalia ponownie przeważała na boisku, ale przez postawę rywali w defensywie byli praktycznie bezradni. W Islandii trwa święto, ten wynik powoduję, że wszystko jest możliwe, nawet ewentualny awans do 1/8 finału! Już jutro ruszamy od nowa ze starciami w poszczególnych grupach! Czas na kolejną dawkę emocji! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje! (23:01:15)
    Trafienie Naniego było 600. golem w historii Mistrzostw Europy!

90+5

90+5
    Ronaldo nie wytrzymał presji i drugi raz w ostępie minuty trafia w piłkarzy reprezentacji Islandii.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Alfred Finnbogason (Islandia).

90+4
    Ronaldo uderza w mur, ale w nim Finnbogason zagrywa ręką. Coraz bliżej do bramki Halldorssona.

90+3
    Nani nieprzepisowo powstrzymany na około trzydziestym metrze. Ronaldo podchodzi do piłki w ostatniej minucie.

90+2
    Złe dośrodkowanie Quaresmy na bliższy słupek. Po chwili znów centruję gracz Besiktasu, jednak w powietrzu piłka opuściła boisko.

90+1
    Bjarnason rywalizował z Quaresmą na skrzydle. Strzelec bramki na 1:1 według arbitra faulował rywala.

90
    Mecz potrwa jeszcze trzy minuty.

90
    Zmiana w drużynie Islandia: z boiska schodzi Johann Gudmundsson, na boisku pojawia się Elmar Bjarnason.

89
    Centra Vieirinhy z rzutu rożnego. Defensywa islandzka oddala zagrożenie. Po chwili Ronaldo powalczył w powietrzu z Halldorssonem i zdaniem arbitra bramkarz był faulowany.

87
    Atak za atak! Finnbogason na małej przestrzeni wystawił sobie piłkę na lewą nogę i kropnął na bramkę Patricio! Bramkarz Portugalii odbija ten strzał!

86
    Bardzo dobre dośrodkowanie Naniego na piąty metr do pokazującego się Ronaldo! Strzał głową obroniony przez Halldorssona! Szczęście po stronie Islandii!
    85. Bardzo dobre uderzenie Ronaldo z główki i świetna parada Halldorssona!

85
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi André Gomes, na boisku pojawia się Éder.

84
    Islandia próbowała szybko wyjść z kontrą lewym skrzydłem. Bjarnason zauważył Bodvarssona, jednak ten nie zgrał w pole karne.

82
    Ronaldo postanowił uderzyć bezpośrednio z rzutu wolnego z dużej odległości. Piłka wybita na rzut rożny. Centra Quaresmy i niecelna główka Pereiry.

81
    Zmiana w drużynie Islandia: z boiska schodzi Kolbeinn Sigthorsson, na boisku pojawia się Alfred Finnbogason.

80
    Portugalia zamknęła Islandczyków na ich połowie. Krzyżowe podanie Sanchesa do Ronaldo, który za szybko wystartował i został na spalonym.
    78. Strzał Quaresmy podbity przez jednego z obrońców i obroniony przez golkipera Islandii.

78
    Quaresma zanotował szybkie wejście w mecz! Jego strzał został odbity od obrońcy i obroniony przez Halldorssona!

76
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Joao Mário, na boisku pojawia się Ricardo Quaresma.

75
    Sigthorsson głową zgrywał wzdłuż linii bramkowej po wrzucie z autu! Do futbolówki wystartował Bodvarsson, ale temu zabrakło kilka centymetrów!
    73. Minimalnie niecelne uderzenie Naniego po centrze Gomesa z rzutu wolnego!

73
    Ronaldo ponownie jest zmuszony oddać strzał z daleka. Próba ponownie bardzo niecelna. Islandia od kilkunastu minut skupia się na defensywie.

71
    Nani mógł pokusić się o drugie trafienie! Centra z rzutu wolnego Gomesa na zawodnika Fenerbahce! Ten przedłużył to zagranie, ale nie trafił do bramki!

70
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi João Moutinho, na boisku pojawia się Renato Sanches.
    Islandczycy skutecznie wyłączyli Ronaldo w ataków w polu karnym. Od 23. minuty nie pokazał się w ofensywie w obrębie szesnastki

68
    Islandia wciąż gra bardzo głęboko w defensywie nie dopuszczając rywala do pola karnego. Jak na razie ta postawa przynosi efekty.

66
    Ronaldo za długo dryblował przed polem karnym Halldorssona i Portugalczyk został powstrzymany wślizgiem przez Sigurdssona.

64
    Bardzo dobre dośrodkowanie Bjarnasona po walce z Vieirinhą! W szesnastce pokazywał się Bodvarsson, ale nie dał rady przeciąć tego zagrania! Piłka w rękach Patricio!

62
    Zamieszanie pod bramką Islandczyków! Płaskie dogranie Vieirinhy do Naniego. Ten stracił panowanie nad piłką i ostatecznie nie zdołał oddać strzału.

60
    Gomes pokazał, że potrafi zaskoczyć Haldorssona z dystansu. Uderzenie na bliższy słupek zawodnika Valencii obronione przez golkipera Islandii.

59
    Vieirinha fatalnie zagrał na wolne pole w kierunku Ronaldo. Skrzydłowy Wolfsburga zdecydowanie gorzej prezentuje się niż przed przerwą.

57
    Próba strzału Ronaldo zablokowana przez islandzką defensywę. Guerreiro atakuje lewym skrzydłem, ale rywale zaczynają murować bramkę.

56
    Ronaldo zachęcał partnerów do pressingu, jednak nie dostał wsparcia. Wyraźnie rozzłoszczony zawodnik Realu Madryt agresywnie zaatakował Halldorssona.

54
    Żółtą kartkę otrzymuje Birkir Bjarnason (Islandia).

52
    Portugalia za wszelką cenę chce wrócić do prowadzenia. Vieirinha zatrzymany na skrzydle przez obrońcę. Centra z rzutu rożnego wybita przez Skulasona.
    50. Birkir Bjarnason (ISL) - 1:1

50
    Gol dla Islandii!
    Podopieczni Larsa Lagerbacka doprowadzają do wyrównania! Znakomite dośrodkowanie Gudmundssona z prawego skrzydła. Fatalnie w obronił ustawił się Vieirinha, który stał za daleko BIRKIRA BJARNASONA! Islandzki pomocnik pokonuje bezradnego Patricio!

48
    Guerreiro zatrzymany przez Savarssona po zejściu do środka na szesnastym metrze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybite przez defensywę Islandii.

47
    Pierwszy atak Portugalii po przerwie. Odwrócony tyłem do bramki Ronaldo chciał oddać płaski strzał na bliższy słupek. Próba zablokowana przez Sigurdssona.

46
    Statystyki z pierwszej połowy.

Do przerwy Portugalia po trafieniu Naniego prowadzi z Islandią 1:0. Oprócz początku rywalizacji to faworyci dzisiejszego spotkania zdominowali wydarzenia na murawie. Na plus dla zawodników Larsa Lagerbacka przemawiają szybkie ataki ich podopiecznych i bardzo dobra dyspozycja Halldorssona. Wyspiarzy stać na niespodziankę. Oby druga połowa była równie dynamiczna, za kilka minut wracamy do Saint-Etienne.

45

45
    Nani faulowany przez Gunnarssona na prawej stronie tuż przed przerwą. Sędzia Cakir nie dał okazji Portugalczykom do wykonania rzutu wolnego i zaprasza piłkarzy do szatni.

44
    Vieirinha odnalazł Ronaldo na dalszym słupku. Ten naciskany przez Savarssona i Sigurdssona nie miał szans doskoczyć do piłki.

42
    Savarsson zatrzymał szarżującego Guerreiro. Zawodnicy Fernando Santosa zdobywają boisko, zbliżając się na wysokość pola karnego.

40
    Na uderzenie z daleka zdecydował się Moutinho. Futbolówka zmierzała w Halldorssona, który nie miał problemów z interwencją. Nadal w natarciu Portugalia.

39
    Selecao das Quinas wymieniają podania na połowie przeciwników. Ci jednak nie dają miejsca na oddanie strzału.

37
    Sigurdsson minął się z podaniem od Bjarnasona. Z kontratakiem rusza Nani, jego centra prosto w ręce Halldorssona. Atak za atak!

35
    Bjarnason postanowił ruszyć skrzydłem. Islandia ma rzut rożny, centra spod chorągiewki wybita przez defensywę rywali.

33
    Portugalia dostała wiatru w żagle. Strzał z daleka Gomesa zablokowany. Dośrodkowanie Guerreiro z rzutu rożnego wyłapane przez Halldorssona.
    31. Nani (POR) - 1:0

31
    Gol dla Portugalii!
    NANI otwiera wynik rywalizacji! Piękna dwójkowa akcja Gomesa i Vieirinhy na prawej flance! Zagranie po ziemi na bliższy słupek do zawodnika Fenerbahce, który płaskim uderzeniem pokonuję Halldorssona!

29
    Centra Mario z lewego skrzydła zablokowana przez Savarssona. Islandczycy dobrze odpierają ataki przeciwników.

28
    Ricardo Carvalho wślizgiem zatrzymał wbiegającego praktycznie w pole karne Sigthorssona. Tak jak zauważyliśmy, Islandia bardzo dobrze czuje się w kontrach.
    27. Przed znakomitą okazją stanął Ronaldo, ale nie trafił w piłkę w sytuacji sam na sam!

27
    Mario próbował wyjść spod krycia Savarssona i pokazać się do gry Moutinho. Podanie zawodnicy AS Monaco za mocne. Islandia wyprowadza atak.

25
    Ależ okazję sam na sam z Halldorssonem miał Cristiano Ronaldo! Dalekie podanie Pepe z głębi pola! Drugi z piłkarzy Realu tuż przed bramką nie trafił w futbolówkę!
    Podania pokazane na mapce po 20 minutach gry. Ogromna przewaga Portugalczyków.

22
    Tym razem to właśnie Ronaldo strzałem głową zamykał akcję po centrze Vieirinhy! Uderzenie niecelne. Portugalia stopniowo zdobywa środek pola i przez to częściej atakuje.
    21. Halldorsson we wspaniałym stylu obronił strzał Naniego z małej odległości!

21
    Właśnie o tym mówiliśmy! Ronaldo w swoim stylu zaczarował na lewej flance i dośrodkował futbolówkę na głowę Naniego! Halldorsson nogami broni to uderzenie gracza Feherbahce!

19
    Portugalia znów w natarciu, wymienia podania na połowie rywali. Bramka wisi w powietrzu.

17
    Mocne uderzenie Vieirinhy z daleka po zejściu ze skrzydła. Piłka poszybowała wprost w Halldorssona. Islandczycy mądrze ustawiają się w obronie.

15
    Podopieczni Fernando Santosa dużo częściej pokazują się przy piłce, ale nie są w stanie wykorzystać ataku. Islandia czeka na szybkie kontry.

13
    Pereira wymusił przewinienie w głębi pola. Portugalia rusza z atakiem pozycyjnym. Wrzutka Vieirinhy zablokowana.

11
    Ronaldo domaga się rzutu wolnego po tym jak upadł tuż po oddaniu strzału. Wyraźnie widać, że napastnik Portugali potknął się o własną nogę.

9
    Rzut wolny dla Islandii po walce w środku pola. Za głęboka centra Arnasona. Od bramki grę wznowi Patricio.

7
    Kolejna okazja dla Islandii. Prostopadłe podanie na skrzydło do Sigthorssona, który jednak znalazł się na minimalnym spalonym.

6
    Halldorsson wyłapał futbolówkę po centrze Moutinho z rzutu wolnego. Po początku spotkania, może oczekiwać pasjonującej rywalizacji.
    4. Pierwszy atak Islandczyków! Strzał Sigurdssona sparowany przez Patricio!

4
    Szybkie atak w wykonaniu Sigurdssona! Strzał z ostrego kąta obroniony przez Patricio! Dobitka już była zdecydowanie za lekka!

3
    Vieirinha próbował dośrodkować w szesnastkę rywali z prawego skrzydła. Pewnie w powietrzu interweniuje Halldorsson.

2
    Po składnej akcji Islandczyków rywali wyprowadzili kontrę. Ronaldo zagrywał w pole karne do Naniego, który został powstrzymany przez Savarssona.

1

Zawodnicy obu drużyn już na boisku. Czas na hymny narodowe i rozpoczęcie spotkania.
    Porównanie ludności największej Rosji i najmniejszej Islandii. Warto zaznaczyć, że 8% populacji Islandczyków jest na trybunach.

Cristiano Ronaldo po raz 127. wystąpi w reprezentacji Portugalii. Gwiazdor Realu Madryt wyrównał rekord Luisa Figo!

Portugalia: Patricio – Vieirinha, Pepe, R. Carvalho, Guerreiro – Danilo, Joao Mario, Moutinho, Gomes – Nani – Ronaldo
    Rezerwowi: Lopes, Eduardo – Alves, Fonte, Eder, W. Carvalho, Sanches, R. Silva, Eliseu, Quaresma, Soares, A. Silva

Islandia: Halldorsson – Saevarsson, R. Sigurdsson, Arnason, Skulason – Gudmundsson, Gunnarsson, G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthorsson, Bödvarsson
    Rezerwowi: Jonsson, Kristinsson – Hauksson, Hermannsson, Ingason, Finnbogason, Sigurjonsson, E. Bjarnason, Magnusson, Hallfredsson, Traustason, Gudjohnsen

Sędziowie: Cuneyt Cakir – Bahattin Duran, Tarik Ongun – Carlos Del Cerro.

Który zespół opuści Stade Geoffroy Guichard w roli zwycięzcy? Przekonamy się od godziny 21:00. Sportowych emocji z pewnością nie zabraknie! Serdecznie zapraszamy na relację na żywo!

Obie drużyny w okresie przygotowawczym nie prezentowali stabilnej formy. Portugalia wygrała spotkanie z Estonią 7:0 i przegrała z Anglią 0:1. Natomiast reprezentacja Islandii zwyciężyła nad z Liechtensteinem 4:0 i uległa Norwegii 2:3. Jeśli chodzi o mecze bezpośrednie to zdecydowanie przeważają Portugalczycy, którzy triumfowali w obu dotychczasowych potyczkach. Mamy nadzieję, że we wtorek padnie dużo bramek, ponieważ jak na razie rywalizacje kończyły się wynikami odpowiednio 3:1 i 5:3.
    Na arenę wtorkowych zmagań udali się również Islandczycy.

Fernando Santos przeprowadził już trening na stadionie w Saint-Etienne.

Islandczycy stali się rewelacją eliminacji do Mistrzostw we Francji. Mimo ciężkiej grupy z Holandią, Czechami, Turcją, Kazachstanem i Łotwą podopieczni Larsa Lagerbacka wywołali ogromną niespodziankę i już we wtorek zadebiutują na wielkiej imprezie. W tej przygodzie kadrze Islandii mają pomóc Gylfi Sigurdsson – podstawowy zawodnik Swansea City i Eidur Gudjohnsen – rekordzista w reprezentacji pod względem strzelonych bramek i były gracz Chelsea i FC Barcelony.

Zawodnicy Fernando Santosa na turniej we Francji zakwalifikowali się dzięki wygraniu grupy z Albanią, Serbią, Danią i Armenią. Siedem zwycięstw i jedna porażka – takie wyniki wystarczyły, aby zająć pierwsze miejsce. Selecao das Quinas od Mistrzostw Europy w 1996 występują w ćwierćfinale. Również teraz są faworytami do wyjścia z grupy F. Portugalczycy są doświadczeni w takich turniejach, ale w decydujących momentach brakowało im skuteczności, albo po prostu szczęścia. Czy tym razem reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego na czele z Cristiano Ronaldo, Joao Moutinho i Nanim dojdzie do końcowego triumfu?

We wtorek zamkniemy 1. kolejkę fazy grupowej EURO 2016! Na Stade Geoffroy Guichard w Saint-Etienne reprezentacja Portugalii zmierzy się z Islandią.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Radosław Łączkowski

Gole: 31. Nani – 50. B. Bjarnason

Kartki:   54. B. Bjarnason (ISL), 90+4. Finnbogason (ISL)

Posiadanie piłki: 66 % : 34 %.
    Strzały celne: 10:4. Strzały niecelne: 7:0. Rzuty rożne: 11:2. Spalone: 3:2. Foule: 9:17.
    Portugalia: Patrício – Guerreiro, Pepe, R. Carvalho, Vieirinha – A. Gomes (85. Éder), D. Pereira, Mário (76. Quaresma) – Moutinho (70. Sanches) – Ronaldo (C), Nani.
    Zmiany: A. Lopes, Eduardo – Éder, Silva, A. Silva, Sanches, Eliseu, W. Carvalho, Soares, Fonte, Alves, Quaresma.

Islandia: Halldórsson – Sävarsson, Sigurdsson, Árnason, A. Skúlason – Gudmundsson (90. E. Bjarnason), Gunnarsson (C), Sigurdsson, B. Bjarnason – Sigthorsson (81. Finnbogason), Bödvarsson.
    Zmiany: Jónsson, Kristinsson – E. Bjarnason, Hauksson, Hermannsson, Magnússon, Hallfredsson, Ingason, Sigurjónsson, Traustason, Finnbogason, Gudjohnsen.

Sędziowie: Cuneyt Cakir – Bahattin Duran, Tarik Ongun – Carlos Del Cerro