Zrinjski – Legia 1:1 (koniec) | Dinamo Tb. – Alaszkert 2:0 (koniec) | Karabach – Dudelange 2:0 (koniec)
Hapoel BS – Sheriff 3:2 (koniec) | BATE – SJK 2:0 (koniec) | Red Imps – Celtic 1:0 (koniec)
The New Saints – APOEL 0:0 (koniec) | Valetta – Crvena Zvezda 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Liepaja 1:0 (koniec)
Vardar – Dinamo Z. 1:2 (koniec)
FC Red Bull Salzburg
1:0 (0:0)
FK Liepaja
Wtorek 12.07.2016, 20:30 • Stadion Salzburg • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (22:27:13)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały na bramkę: 7:0.
    Strzały niecelne: 7:3.
    Rzuty rożne: 12:2.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 11:10.

Z dużym trudem wywalczyli zaliczkę 1:0 piłkarze Red Bull Salzburg. Swoją skromną przewagę będą bronić w rewanżu na Łotwie. Autorem jedynego trafienia był Jonathan Soriano, który od początku meczu był najbardziej aktywnym piłkarzem pod polem karnym FK Liepaja. Sytuacja przed drugim meczem nie jest klarowna. Jedna bramka może wywrócić układ sił do góry nogami, ponieważ zaliczka Byków nie jest bezpieczna. Rywalizacja austriacko-łotewska może być jeszcze interesująca.
    Skromne, ale jednak zwycięstwo!

90+3

90+2
    Gra na utrzymanie w wykonaniu Byków. Nie zanosi się już na jakąś zmianę w pierwszym akcie dwumeczu. Jonathan Soriano otworzył i prawdopodobnie zarazem zamknął wynik.

90
    Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu. Ciekawe, czy któraś drużyna zdecyduje się jeszcze na jakiś zmasowany atak na finiszu.

89
    Gucs zaatakował zbyt agresywnie nogi Dabbura. Sędzia Enea Jorgji pokazał drugą dziś żółtą kartkę drużynie znad Bałtyku.

87
    Bardzo długo pracowali na swoje prowadzenie piłkarze Red Bull Salzburg, po czym nieoczekiwanie rozluźnili się po zdobyciu gola. Kara mogła być słona!

85
    Płaskie dośrodkowanie Kamessa i drużyna znad Bałtyku miała najlepszą szansę na zdobycie gola w tym meczu. Na piłkę zapolował, po czym strzelił z kilku metrów tuż obok słupka Valerijs Afanasjevs! Nie może uwierzyć w te pudło zmiennik w zespole FK Liepaja.
    83. Jonathan Soriano (SLZ) - 1:0

83
    Gol dla Salzburga!
    Strzelcem bramki JONATHAN SORIANO.

W końcu wstrzelił się próbujący od początku meczu zdobyć gola Jonathan Soriano! Po płaskim dośrodkowaniu Reyny kapitan Red Bull Salzburg wypracował sobie pozycję do strzału dobrym przyjęciem i uderzył płasko obok Dorosevsa do siatki! Cieszą się gospodarze z upragnionego prowadzenia, na które musieli długo pracować!

81
    Piąstkowanie Dorosevsa po dośrodkowaniu w pole bramkowe FK Liepaja. Z pomocą pospieszył bramkarzowi sędzia, który przerwał grę, gwizdnął faul i przyznał rzut wolny gościom.

79
    Żółtą kartką upomniany został Dorosevs. To kara za zbyt długie celebrowanie momentu wznowienia gry.

77
    Jonathan Soriano został zablokowany w ostatnim momencie! Dużo szans i solidna praca kapitana Red Bull Salzburg, ale dotychczas nie może wstrzelić się w światło bramki Dorosevsa.

75
    Kwadrans do końca spotkania i zwiększa się napór Red Bull Salzburg. Wynik bezbramkowy jest lepszy z perspektywy gości, którzy na swoim terenie spróbują zaskoczyć faworyta.
    73. Kolejna szansa Jonathana Soriano!

73
    Świetna szansa! Jonathan Soriano odchylił się z momencie oddawania strzału i nie trafił w światło bramki mimo dogodnej pozycji. Dorosevs i jego partnerzy z bloku obronnego mają furę szczęścia!

70
    To trzecia i zarazem ostatnia zmiana w zespole z Lipawy. Afanasjevs wbiegł na boisko zamiast Torresa.

70
    Być może to będzie decydująca zmiana tego pojedynku. Błyskotliwy Reyna za coraz bardziej zmęczonego i niedokładnego Lazaro.

68
    Sędzia udziela ostatnich ostrzeżeń zawodnikom. Dotychczas nie sięgnął po żadną kartkę do kieszonki, ale cierpliwość jest na wykończeniu.

66
    Powoli rozgrywa Red Bull Salzburg. Momentami zbyt powoli. Brakuje elementu przyspieszenia, by mogli zgubić się obrońcy FK Liepaja.

64
    Zmiana stała się faktem. Samassekou jest ofensywną nadzieją kibiców Red Bull Salzburg. Strzelający z każdej pozycji Laimer powędrował na ławkę rezerwowych.

63
    Szykuje się również pierwsza zmiana w zespole z Salzburga. Musi reagować trener, jeżeli chce zdobyć jakąś zaliczkę przed rewanżem na Łotwie.

62
    Szukał miejsca do strzału Kamess. Rozkręcił się piłkarz, którego przygoda w Ekstraklasie była krótka i jałowa.

61
    Druga zmiana w zespole znad Bałtyku. Kutriss na boisku, natomiast Mickevics, którego nazwisko już chwaliliśmy, powędrował na ławkę rezerwowych.
    Kibice wierzą w przełom.

57
    Zmiennik Gucs odpowiedział niecelnym strzałem z dystansu. Dotychczas Walke nie dostał szansy na pokazanie swoich umiejętności.

55
    Nie mogą być zadowoleni kibice po dośrodkowaniu Lazaro, które w prędkością pocisku rakietowego poszybowało w trybunę.

53
    Laimer dopadł do piłki, którą za krótko wybili przyjezdni z własnego pola karnego. Pomocnik Red Bull Salzburg strzela, gdy tylko nadarzy się okazja. Płaskie uderzenie z 18. metra zatrzymał dopiero Dorosevs!

51
    Ponownie Łotysze nie zrobili użytku ze stałego fragmentu. Na dodatek narazili się na kontratak Red Bull Salzburg. W ostatnim momencie przerwana bycza szarża.

50
    Dużo jest Ulmera w drugiej połowie meczu. Przed momentem nie popisał się, próbując podać piłkę do Walke. Nieczyste kopnięcie i rzut rożny z niczego dla FK Liepaja.

48
    Zabawnie wyglądało jak wyrzucony daleko za linię boczną Ulmer próbował jeszcze dokończyć klepkę z partnerem. Jednak futbolówka wyleciała na aut.

47
    Dośrodkowanie Ulmera szybowało groźnie. Miał dużo szczęścia stoper Red Bull Salzburg, że sięgnął wysoko zawieszoną piłkę.

46
    Dotychczas bezbramkowo!

Po 45 i jednej doliczonej minucie zakończyła się pierwsza, bezbramkowa połowa meczu. Red Bull Salzburg miał ponad 70 procent posiadania piłki i zdecydowanie więcej sytuacji podbramkowych, ale albo strzelał miernie, albo nadziewał się na Dorosevsa. Bramkarz to zdecydowanie najjaśniejsza postać FK Liepaja. Raz spróbował zaatakować były gracz Pogoni Szczecin Kamess, ale szarża wyglądała dobrze do czasu. Generalnie Łotysze ograniczają się do bronienia i pilnowania bezbramkowego remisu.

45+1

45
    Sędzia postanowił dorzucić minutę do regulaminowego czasu.

44
    Ostatnie podania Red Bull Salzburg w poprzek boiska. Cofnięta w jedenastu na własną połowę drużyna FK Liepaja czeka na gwizdek sędziego, który zaprosi na przerwę.

42
    Piłkarz o pięknym nazwisku Mickevics chciał strzelić po podaniu z prawego skrzydła. Pod naporem defensora nie wyszło soczyste uderzenie.

41
    Szansa! Berisha! Pomocnik Red Bull Salzburg dostał podanie w tempo, urwał się obrońcom i pozostało tylko strzelić do siatki z 14. metra. Trochę nieczysto kopnął piłkę i ułatwił następną interwencję Dorosevsowi!
    Na trybunach 7 tysięcy kibiców.

40
    Wyraźne przyspieszenie faworyta. Szuka prowadzenia tuż przed przerwą. Bramka do szatni mogłaby ponadto podłamać Łotyszy.

38
    Drużyna z Salzburgu pozostała na połowie przeciwnika. Był tam gościnnie Hinteregger i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił prosto w Dorosevsa.

36
    Jonathan Soriano podał na 20. metr do Laimera, który nie zawahał się nawet przed sekundę, a huknął z dystansu. Płaskie uderzenie poszybowało tuż obok słupka Dorosevsa!

35
    10 minut pozostało Red Bull Salzburg, by wyjść na prowadzenie przed przerwą. Ciekawa statystyka: gospodarze posiadają piłkę przez 72 procent czasu.

34
    Całkiem przypadkowe dośrodkowanie spadło w sam środek pola karnego, gdzie stało kilku obrońców Red Bull Salzburg i żadnego atakującego FK Liepaja.

33
    Mierna interwencja Paulo Mirandy i pierwszy korner dla przeciwników. Zobaczymy, co przygotowali na mecz w Salzburgu.

31
    Nabrali odwagi grający w czarnych strojach goście. Piłka coraz częściej na połowie Austriaków.

30
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego zamknęło symbolicznie drugi kwadrans meczu. Te 15 minut gorsze w wykonaniu Byków niż poprzednie.

27
    Leonel, prawie jak Lionel. Piłkarz o tym imieniu, a nazwisku Strumia musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce Gucs.

26
    Można to nazwać ostrzeżeniem dla faworyta, który ponownie rozgrywa futbolówkę rozważnie w środku pola.

25
    Przydałoby się powiedzieć również coś o grze piłkarzy FK Liepaja z pola. Właśnie pokazał się Kamess i uderzył z fałsza daleko od bramki, a to przecież były pomocnik Pogoni Szczecin.

23
    Brawurowe wyjście na przedpole Dorosevsa. Nie brakuje odwagi łysemu bramkarzowi FK Liepaja. Także dzięki niej przyjezdni remisują bezbramkowo.

21
    Jonathan Soriano postanowił uderzyć z rzutu wolnego z 20. metra! Nieco zabrakło precyzji kapitanowi Red Bull Salzburg. Zadrżała tylko boczna siatka, a nie serca kibiców na Łotwie.

20
    Zwolnili gospodarze. Nawet blisko Alp temperatura powietrza nie pozwala na dynamiczną grę od pierwszego do ostatniego gwizdka. Przyda się arytmia w grze.
    Obrazki z Salzburga.

18
    Lazaro wbiegł z wysoką prędkością w pole karne FK Liepeja, wymienił podania z partnerem i został zatrzymany dopiero w momencie oddawania strzału. Korner!

17
    Kwadrans spotkania minął. Red Bull Salzburg ma wyraźną przewagę pod względem posiadania piłki i więcej sytuacji strzeleckich, ale nie znalazł drogi do siatki Dorosevsa.

15
    Uciekała piłka Lazaro. Piłkarz z numerem "10" na koszulce dogonił ją tuż przed linią boczną, ale nie był w stanie zrobić już nic kreatywnego.

13
    Obecni na trybunach kibice próbują stworzyć piłkarską atmosferę. Dopóki Byki nie otworzą wyniku, ich przeciwnik będzie walczyć o każdy centymetr boiska.

11
    Piłka trafiła w słupek bramki FK Liepaja, ale jeszcze raz chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę, ponieważ Jonathan Soriano wracał ze spalonego.

10
    Szybko rozgrzał się w tym spotkaniu Dorosevs. Przez 10 minut wygrał kilka pojedynków z piłkarzami ofensywnymi Red Bull Salzburg.
    Nie brakuje wolnych miejsc.

8
    Tym razem Jonathan Soriano na spalonym, więc jego strzał z bliska w Dorosevsa nie miał znaczenia. Bije brawo partnerom za dobre rozegranie i podanie za plecy obrońców FK Liepeja.

6
    Jonathan Soriano zapolował na piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła. Napastnik Red Bull Salzburg spudłował, ale pachnie, oj pachnie golem dla mistrza Austrii.

4
    Paulo Miranda wracał na własną połowę po zmarnowanej sytuacji podbramkowej i po drodze sfaulował taktycznie Torresa.

2
    Pierwsza szansa dla faworyta! Zrobiło się bardzo gorąco po dośrodkowaniu Lazaro z rzutu rożnego i strzale Paolo Mirandy. Dorosevs musiał pokazać, że nie jest bramkarzem z przypadku!

1

Austriacy wyglądają przed spotkaniem na czujnych, choć oczywiście nie wystraszonych. Właśnie meldują się na murawie Stadion Salzburg.

20 minut do pierwszego gwizdka sędziego z Albanii. Mistrz Łotwy nie przyciąga tłumów, ale musi zmotywować do wysiłku Red Bull Salzburg.
    Byki w białych koszulkach.

Ostatnie przygotowania!

FC Red Bull Salzburg: Walke – Schwegler, Paulo Miranda, Hinteregger, Ulmer – Lazaro, Laimer, Bernardo, Berisha – Jonathan Soriano, Dabbur.

Rezerwowi: Stanković – Caleta-Car, Samassekou, Rzatkowski, Reyna, Gulbrandsen, Lainer.

FK Liepāja: Dorosevs – Kluk, Ivanovs, Gorkss, Klava, Karklins – Brtan, Strumia – Torres – Mickevics, Kamess.

Rezerwowi: Zviedris – Berenfelds, Gauracs, Kurtiss, Gucs, Afanasjevs, Dobrecovs.

Sędzia: Enea Jorgji (Albania).

W II rundzie eliminacji walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów rozpoczyna Red Bull Salzburg. Najlepsza drużyna Austrii zmierzy się z FK Liepaja. Pierwszy gwizdek sędziego Enai Jorgjiego o godzinie 20:30.

Nowy sezon to tradycyjnie duże nadzieje klubu z Salzburga. Mistrz Austrii chce bić się regularnie z największymi markami w Europie. Aby dostać się do fazy grupowej elitarnej Ligi Mistrzów musi wyeliminować trzech przeciwników. Poprzeczka będzie szła stopniowo w górę.

W poprzednim sezonie Red Bull Salzburg wyprzedził w rodzimej lidze dwa stołeczne zespoły. Wicemistrzem został Rapid Wiedeń, a 3. miejsce w Bundeslidze zajęła Austria Wiedeń. Red Bull Salzburg zdobył 74 punkty za 21 zwycięstw oraz 11 remisów.

Przeciwnikiem zespołu z Salzburga jest mistrz Łotwy. Drużyna z nadbałtyckiego kraju nie była w grupce, która musiała bić się w I rundzie eliminacji. W losowaniu FK Liepaja nie był rozstawiony, więc od razu stanie przed trudnym zadaniem.
    Łotysze w Austrii!

W 2015 roku FK Liepaja został mistrzem Łotwy, wyprzedzając na finiszu Skonto Ryga oraz FK Windawa. Najlepszym strzelcem ligi został napastnik z Lipawy – Davis Ikaunieks, autor 15 goli. Było to pierwsze mistrzostwo w historii klubu założonego ledwie dwa lata temu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Gole: 83. Jonathan Soriano

Kartki:   79. Dorosevs (LIE), 89. Gucs (LIE)

Strzały celne: 7:0. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 12:2. Spalone: 2:3. Foule: 11:10.
    FC Red Bull Salzburg: Walke – Schwegler, Paulo Miranda, Hinteregger, Ulmer – Lazaro (70' Reyna), Laimer (64' Samassekou), Bernardo, Berisha – Jonathan Soriano, Dabbur.

Zmiany: Stanković – Caleta-Car, Samassekou, Rzatkowski, Reyna, Gulbrandsen, Lainer.

FK Liepaja: Dorosevs – Kluk, Ivanovs, Gorkss, Klava, Karklins – Brtan, Strumia (27' Gucs) – Torres (70' Afanasjevs) – Mickevics (61' Kurtiss), Kamess.

Zmiany: Zviedris – Berenfelds, Gauracs, Kurtiss, Gucs, Afanasjevs, Dobrecovs.

Sędziowie: Enea Jorgji (Albania)