Zrinjski – Legia 1:1 (koniec) | Dinamo Tb. – Alaszkert 2:0 (koniec) | Karabach – Dudelange 2:0 (koniec)
Hapoel BS – Sheriff 3:2 (koniec) | BATE – SJK 2:0 (koniec) | Red Imps – Celtic 1:0 (koniec)
The New Saints – APOEL 0:0 (koniec) | Valetta – Crvena Zvezda 1:2 (koniec) | FC Salzburg – Liepaja 1:0 (koniec)
Vardar – Dinamo Z. 1:2 (koniec)
FK Vardar
1:2 (0:2)
Dinamo Zagrzeb
Wtorek 12.07.2016, 20:45 • Narodowa Arena Filip II Macedońskiego (Skopje) • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Dziękuje bardzo za śledzenie relacji z tego spotkania życząc Państwu dobrej i spokojnej nocy zapraszając jednocześnie w dniu jutrzejszym do odwiedzenia naszego portalu. (22:46:00)

Szczęśliwe, bo tak trzeba określić zwycięstwo Dinama Zagrzeb nad Vardarem Skopje 2-1, gdyż trzykrotnie chorwacką drużynę ratował w tym meczu słupek. Przyjezdni wykonali plan minimum, jednak nie można odbierać szans gospodarzom przed rewanżowym pojedynkiem w Zagrzebiu, gdyż pokazali, że jeśli da im się odrobinę wolnej przestrzeni, to też potrafią być groźni.

90+5

90+4
    Popov fauluje Soudaniego w okolicach koła środkowego.

90+2
    Jak to mawiają do trzech razy sztuka! Ale nie w tym przypadku! Juan Felipe trafia w słupek Dinama Zagrzeb!

90
    Hambartsumyan ukarany został żółtą kartką.

89
    Jonathan Balotteli zbyt agresywnie starał się odzyskać piłkę na połowie gości i sędzia przyznaje rzut wolny chorwackiej drużynie.

87
    Popov fauluje w środkowej strefie boiska, a gościom nie śpieszy się ze wznowieniem gry.

85
    Uderzenie Juana Felipe z rzutu wolnego ląduje dobre kilka metrów od bramki Dinama Zagrzeb.

83
    Cóż za pech zawodników Vardaru! Drugi raz w tym meczu trafiają w słupek! Tym razem ogromnego pecha miał Jonathan Balotelli!

82
    Śovsić dobrze jeszcze nie wszedł na boisko i już przy pierwszym kontakcie z piłką starał się sprawdzić Pacovskiego, ale jego uderzenie zostało skutecznie zablokowane.

80
    Boisko opuszcza strzelec drugiej bramki dla Dinama, a na ostatnie dziesięć minut pojawia się Śovsić.

77
    Jezina czujnie w bramce broni strzał Hambartsumyana.

75
    Prostopadłe podanie otrzymał Rog i nie jest w stanie dojść do piłki faulując wychodzącego z bramki Pacovskiego za co ogląda żółtą kartkę.

73
    Kolejna próba Ćorića i tym razem strzał chorwackiego zawodnika zostaje zablokowany przez defensora z Macedonii.

71
    Boisko opuszcza Asani, a w jego miejsce pojawia się Obregón, który ma dwadzieścia minut na pokazanie swoich umiejętności.

68
    Dobra próba wprowadzonego przed momentem Ćorića, jednak Pacovski nie daje się pokonać i nadal w tym meczu wszystko jest sprawą otwartą.

66
    Trener gości chyba nie chce ryzykować i ściąga z placu gry Matela, który ma na swoim koncie żółtą kartkę. W jego miejsce pojawił się Sosa.

65
    W miejsce mało widocznego Henriqueza na placu gry pojawia się Ćorić.

63
    Stojanović zapędził się pod pole karne gospodarzy i też chciał się wpisać na listę strzelców, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę Vardaru.

60
    Zaostrzyła nam się gra w ostatnim fragmencie gry i sędzia musi uspokoić sytuację. Żółtą kartką ukarany został Asani.

58
    Do ataku ruszyli teraz zawodnicy Vardaru, którzy ostrzeliwują bramkę Jezina. Wpierw strzał Spirovskiego został zablokowany przez zawodnika przyjezdnych, a kilka chwil później niecelnie strzelał Kojasević.

56
    Stojanović można powiedzieć, że w końcu się doigrał i sędzia prowadzący zawody ukarał defensora mistrza Chorwacji żółtą kartką.

54
    Gol dla Vardaru!
    Gospodarze zdobywają bramkę kontaktową, a strzelcem gola HOVHANNES HAMBARTSUMYANI. Przy golu asystę zalicza Velkovski.

52
    Prostopadłe podanie do Jonathana Balotelliego, który jest złapany na spalonym.

51
    Żółta kartka dla Matela za faul na Asanim.

50
    Jest dzisiaj obijany Kojasević jak się tylko da. Tym razem faulował go Antolić.

48
    Upływają minuty, a stan rzeczy na boisku nadal się nie zmienia. Przeważają zawodnicy Dinama, którzy zapewne będą chcieli dobić rywali.

46
    Zmiana w drużynie FK Vardar Skopje: z boiska schodzi Petkovski, na boisku pojawia się Jonathan Balotelli.
    Zmiana w drużynie FK Vardar Skopje: z boiska schodzi Gligorov, na boisku pojawia się Velkoski.

Żółte kartki: 1-1

Za nami pierwsza połowa spotkania, w której bez większych problemów prowadzą faworyci dzisiejszego pojedynku Dinamo Zagrzeb po samobójczym trafieniu z 21 minuty Mijuskovića, a stan rywalizacji w 30 minucie podwyższył Marco Rog. Gospodarze jedyną okazję mieli w 36 minucie, kiedy to strzał Petkovića trafił w poprzeczkę!

45+2

44
    Gligorov otrzymuje żółtą kartkę tuż przed końcem pierwszej połowy.

43
    Gracze Dinama Zagrzeb nie śpieszą się z rozgrywaniem piłki. W sumie nie ma czemu się dziwić, gdyż pewnie prowadzą w tym spotkaniu i chyba nic nie wskazuje by w tym meczu miał się stać jakiś kataklizm.

40
    Prostopadłe podanie do Asaniego, który zbyt szybko wystartował do piłki i znalazł się na ofsajdzie.

38
    Fernandes nie może się dzisiaj wstrzelić. Jego strzał tym razem został zablokowany przez Popova.

36
    Bliscy teraz zdobycia bramki byli zawodnicy gospodarzy, lecz strzał Petkovskiego odbija się jedynie od słupka! O wielkim szczęściu mogą mówić teraz zawodnicy Dinama!

34
    Próbują zagrozić zawodnicy ze Skopji bramce Jezina, ale słabo ustawione mają dzisiaj ustawione celowniki gracze mistrza Macedonii.

32
    Kolejny faul Stojanovića na Kojaseviću. Kolejne takie przewinienie wykonaniu defensora gości zakończy się zapewne żółtą kartką.

31
    Tuż po wznowieniu gry fauluje Paulo Machado.

30
    Gol dla Dinamo Zagrzeb!
    Podwyższają swoje prowadzenie gracze przyjezdnych! Strzelcem bramki MARCO ROG! Coraz mniej ciekawej sytuacji zawodnicy Vardaru. Drugą asystę w tym meczu notuje Soudani.

29
    Rzut rożny dla gospodarzy.

28
    Dosyć długo szykują się do wykonania stałego fragmentu gry zawodnicy Vardaru.

27
    Sędzia Robert Madley musi uspokoić zapędy piłkarzy na boisku i pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Otrzymuje ją Fernandes za faul na Asanim.

24
    Teraz brzydki faul Stojanovića na Kojaševića i gracz Dinama ma szczęście, że nie obejrzał żółtej kartki.

22
    Od środka grę wznowili Vardaru, którzy będą zapewne chcieli jak najszybciej wyrównać.

21
    Mamy otwarcie wyniku meczu w stolicy Macedonii! Samobójcze trafienie zalicza NEMANJA MIJUSKOVIĆ!

21
    W pole karne gospodarzy pobiegli rośli obrońcy Dinama i po dośrodkowaniu niecelnie głową trafił Schildenfeld i futbolówka przelatuje nad poprzeczką Vardaru.

20
    Ponownie próbował Soudani tym razem z miernym skutkiem, gdyż wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

18
    Strzał zza pola karnego Soudani daleko od zamierzonego celu. Od bramki grę wznowi Pacovski.

15
    W odpowiedzi zawodnicy Vardaru, lecz między słupkami czujnie Jezina broni strzał Asaniego.

14
    Trzeci strzał na bramkę Pacovskiego wykonaniu gości. Tym razem o uderzenie pokusił się Rog.

13
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska. Każda ze stron gra bardzo odpowiedzialnie i nie rzuca się do plądrowania bramki rywali.

11
    Pierwsze minuty, to sporo brzydkiej gry wykonaniu obu ekip, które często przerywane są gwizdkiem arbitra.

9
    Petkovski fauluje przy próbie wyprowadzenia piłki z własnej połowy przez Stojanovića.

7
    W końcu udaje się gospodarzom przedostać pod pole karne graczy chorwackiej drużyny. Składna akcja zostaje zakończona strzałem Petkovskiego, który jest zablokowany przez defensora "Niebieskich".

3
    Nieustannie na połowie gospodarzy znajdują się zawodnicy Dinama. Strzał z dystansu Fernandesa przelatuje obok bramki Pacovskiego.

1
    Do ataku od razu ruszyli goście, którzy już w pierwszej minucie spotkania wywalczyli rzut rożny.

1

FK Vardar Skopje: Pacovski – Hambartsumyan, Grncarov, Mjusković, Popov – Spirovski, Gligorov – Kojasević, Juan Felipe, Asani – Petkovski

Rezerwowi: Gacevski, Velkoski, Nikolov, Novak, Obregón, Grozdanoski, Jonathan Balotelli

Dinamo Zagrzeb: Jezina – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel – Paulo Machado, Antolić – Soudani, Rog, Fernandes – Henriquez

Rezerwowi: Semper, Jonas, Hodzić, Ćorić, Benković, Sosa, Śovsić

Główny: R Madley
    Asytenci: G. Beswick, I. Hussin
    Techniczny: P. Tierney.

Na pojedynek zapraszam od godziny 20:30, kiedy to rozpoczniemy transmisję od podania pierwszych jedenastek jakie zagrają naprzeciw siebie.

Faworytem tego spotkania nie ulega najmniejszych wątpliwości są zawodnicy Dinama Zagrzeb, którzy są zdecydowanie bardziej ograną drużyną w europejskich pucharach, a w dodatku na papierze posiadają zdecydowanie silniejszą kadrę. Słusznie, jednak zauważył kapitan Vardy, że wszystko zweryfikuje boisko i na to liczymy, bo na pewno nikt z nas nie chce oglądać jednostronnego pojedynku do jednej bramki.

Trener Zlatko Kranjcar podczas konferencji przedmeczowej stwierdził, że jego zespół ma przewagę nad rywalami, gdyż jest bardziej ograny w europejskich pucharach. Wie również, że Vardar gra odważny i agresywny futbol. Kapitan Domagaj Antolić uzupełnił, że na Euro, które niedawno temu się zakończyło nie zawsze wygrywała bardziej doświadczona ekipa. Liczy także na to, że wrócą do Zagrzebia z korzystnym wynikiem.
    Niebiescy wyruszyli do Skopje we wtorkowe popołudnie.

Dinamo Zagrzeb w poprzednim sezonie nie miało sobie równych w Chorwacji, jeśli chodzi zarówno o puchar jak i mistrzostwo kraju. W lidze zwyciężyli z przewagą ośmiu punktów nad HNK Rijeka. Finale pucharu kraju pokonali bez większych problemu Slavena Koprivnica 2-1. Największym wzmocnieniem chorwackiej drużyny jest definitywny wykup z Manchesteru United 21-letniego Angelo Henriqueza. Chilijski napastnik w rozegranych 52 spotkaniach dla mistrza Chorwacji od sezonu 2014/15 zdobył 28 bramek, a przy 8 asystował. Podczas dwóch sparingów w okresie przygotowawczym zremisowali bezbramkowo ze Steaua Bukareszt 0-0 i wygrali z FC Kopenhagą 1-0.

Kapitan zespołu Vardaru Skopja Boban Krchanov podczas konferencji przedmeczowej stwierdził, że grają u siebie i muszą od samego początku odważnie zaatakować, gdyż spotkanie rewanżowe odbędzie się w Chorwacji. Dodał także, że zespół zna atuty Dinama Zagrzeb oraz doskonale zdają sobie sprawę, że rywale są na papierze lepszą drużyną. Ma jednak nadzieje, że jego koledzy zespołu pokażą, że nazwiska nie grają, a murawa wszystko zweryfikuje.

Vardar Skopje – ubiegły sezon zakończył na pierwszym miejscu z dorobkiem 80 punktów i przewagą nad głównym rywalem w kraju Shkendiją pięciu oczek. Do drużyny podczas letniego okienka transferowego dołączyli Igor Aleksovski, który będzie pełnił rolę najprawdopodobniej trzeciego bramkarza i napastnik Jhon Obregón. Podczas jednego rozegranego sparingu 3 lipca macedoński zespół przegrał z NK Maribor 2-1.

Przed nami pierwsze spotkania w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. W spotkaniu, które rozpocznie się o 20:45 zmierzą się naprzeciw siebie mistrz Macedonii z ubiegłego sezonu Vardar Skopje, a jego rywalem będzie mistrz i triumfator pucharu Chorwacji Dinamo Zagrzeb.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Jarek Jurkiewicz

Gole: 54. Hambartsumyan – 21. Mijusković (sam.), 30. Rog

Kartki:   44. Gligorov (VDS), 60. Asani (VDS), 90. Hambartsumyan (VDS) – 27. Fernandes (ZAG), 51. Matel (ZAG), 56. Stojanović (ZAG), 75. Rog (ZAG)

FK Vardar: Pacovski – Hambartsumyan, Grncarov, Mijusković, Popov – Spirovski, Gligorov(46.Velkoski) – Kojasević, Juan Felipe, Asani(71.Obregón) – Petkovski(46.Jonathan Balotelli)
    Zmiany: Gacevski, Velkoski, Nikolov, Novak, Obregón, Grozdanoski, Jonathan Balotelli

Dinamo Zagrzeb: Jezina – Stojanović, Sigali, Schildenfeld, Matel(66.Sosa) – Paulo Machado, Antolić – Soudani, Rog(80.Śovsić), Fernandes – Henriquez(65. Ćorić)
    Zmiany: Semper, Jonas, Hodzić, Ćorić, Benković, Sosa, Śovsić

Techniczny: P. Tierney
    Środa 20.07.2016
    Dinamo Z. - Vardar 3:2

Gole: 55. Pjaca (kar.), 70. Pjaca (kar.), 78. Machado – 39. Velkoski, 62. Schildenfeld (sam.)

Kartki:   21. Stojanovic (ZAG), 38. Soudani (ZAG), 51. Antolic (ZAG) – 19. Grncarov (VDS), 32. Hambardzumyan (VDS), 69. Spirovski (VDS)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 8:2. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 2:3. Spalone: 0:3. Foule: 19:17.