Tottenham – Liverpool 1:1 (koniec) | Chelsea – Burnley 3:0 (koniec) | Crystal Palace – Bournemouth 1:1 (koniec)
Everton – Stoke 1:0 (koniec) | Leicester – Swansea 2:1 (koniec) | Southampton – Sunderland 1:1 (koniec)
Watford – Arsenal 1:3 (koniec) | Hull – Man Utd 0:1 (koniec)
Leicester City
2:1 (1:0)
Swansea City A.F.C.
Sobota 27.08.2016, 16:00 • King Power Stadium, Leicester • Angielska Premier League • Runda 3

Nie ma co ukrywać – zasłużone zwycięstwo Leicester City. Mistrzowie Anglii po tym meczu powędrują zapewne do pierwszej połowy tabeli, a z taką grą mogą już niedługo zasiąść w pierwszej piątce. Gra Łabędzi zdecydowanie do poprawy. Zawodziła celność podań a akcje konstruowane były bez pomysłu. (18:01:54)

90+4

90+4
    Zła wrzutka Barrowa. Sędzia East nie pozwala już dokończyć tej akcji.

90+4
    Świetne wejście Musy. Pojedynek sam na sam z Fabiańskim wygrał jednak polski bramkarz!

90+3
    W grze obu drużyn czuć zmęczenie. Na czas gra Jamie Vardy i wywalczył aut dla Leicester.

90+1
    Kontratak Leicester City zakończony groźnym, ale minimalnie niecelnym strzałem Mahreza.
    90+1. Riyad Mahrez (LEC) stworzył zagrożenie. Strzał Algierczyka minimalnie niecelny.

90+1
    Cztery minuty doliczone przez Rogera Easta.

90
    Złe dośrodkowanie na krótki słupek. Spokojnie broni Zieler.

89
    Dośrodkowanie Montero. Wybija piłkę Fuchs i rzut rożny. To jedna z ostatnich okazji na wyrównanie dla Łabędzi.

88
    Trudne warunki do grania w piłkę. Poziom wody jest już bardzo duży ale piłkarze nie narzekają. Jedni i drudzy zdeterminowani by osiągnąć jak najlepszy rezultat.

87
    Rzut wolny i dośrodkowanie Koreańczyka Ki. Po chwili kolejna centra Montero ale obrońcy Lisów tym razem umiejętnie zażegnali niebezpieczeństwo.

87
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Jack Cork, na boisku pojawia się Oliver McBurnie.

86
    Genialny odbiór Drinkwatera. Gra jednak przeszła do środka pola i trudno zawodnikom przeprowadzić atak.

85
    Dośrodkowanie Montero na Fera i łapie piłkę Zieler.

83
    Lisy nie są zdekoncentrowane. Atakują z taką samą werwą, jak podczas całego meczu.

82
    Nerwowa końcówka czeka piłkarzy Leicester. Możemy tylko domyślać się, czy postanowią bronić rezultatu, czy podwyższyć prowadzenie.
    80. Leroy Fer (SWN) - 2:1

80
    Gol dla Swansea!
    Strzelcem bramki LEROY FER.

Bardzo ładne uderzenie głową Fera i piłka wpada do bramki Zielera. Swansea podejmuje walkę o remis. Holender udowadnia, że warto było go sprowadzić na Liberty Stadium. To jego drugi gol w Premier League w tym sezonie.

78
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Shinji Okazaki, na boisku pojawia się Leonardo Ulloa.

78
    Długa piłka Drinkwatera do Musy. Deszcz na murawie poniósł ją wprost do rak Fabiańskiego.

76
    Swansea wymienia podania na własnej połowie jakby wcale nie przegrywali. Zbyt mało argumentów w ofensywie mają dziś łabędzie. Fernando Llorente nie jest tak dobrym napastnikiem dla walkijsiej drużyny, jak Bafetimbi Gomis.

75
    Piłkarzom podczas dużej ulewy gra się niewygodnie i jest to dość widoczne. Lisy grają oszczędnie by móc skutecznie bronić się w końcówce.

75
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Marc Albrighton, na boisku pojawia się Ahmed Musa.

74
    Zamieszanie w polu karnym Swansea zakończone. Za chwilę strzał Leroya Fera po ziemi bardzo niecelny.

74
    Złe dośrodkowanie i szybka kontra Leicester!

73
    Niezła wrzutka Montero na Barrowa i kolejny rzut rożny dla Swansea.

71
    Powodem niedokładności w grze Swansea jest brak cierpliwości. Rywale Leicester zbyt szybko chcą dojść do strzału na bramkę Zielera.

70
    Dośrodkowanie Koreańczyka Ki z rożnego całkiem niezłe. Leroy Fer nie potrafił skierować jednak piłki w światło bramki strzałem głową.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Danny Simpson (Leicester City F.C.).

69
    Swansea City nie wygląda na drużynę, która walczy tu choćby o punkt.

68
    Strzał Vardy'ego zza pola karnego. Bardzo niecelny.

67
    Przerzut Naughtona między Kingsleya i Montero. Żaden z nich do piłki jednak nie doszedł. Takimi akcjami Swansea nie nawiąże walki z Leicester.

66
    Dośrodkowanie na Morgana. Gospodarze jednak nieskuteczni i od bramki Fabiański.

65
    Leicester City w natarciu. Faulowany Mahrez przez Fera i szansa na dobre dośrodkowanie.

64
    Próba ogrania obrony Łabędzi na małej przestrzeni Okazakiego i Albrightona. Akcja zakończona niecelnym strzałem Drinkwatera.

63
    Stały fragment gry wykonany nie najlepiej. Pika wybita przez obronę Swansea.

62
    Czas sprzyja Lisom. Tym razem cierpliwie budowana akcja przerwana. Mają rzut rożny gospodarze.

60
    Leicester City umiejętnie szachuje grę i już w zarodku dusi każdą akcję Swansea City.

59
    Strzał Barrowa bardzo wysoko ponad bramką Zielera.

58
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Gylfi Sigurdsson, na boisku pojawia się Ki Sung-yong.
    Zmiana w drużynie Swansea City A.F.C.: z boiska schodzi Wayne Routledge, na boisku pojawia się Jefferson Montero.

57
    Zmiana w drużynie Leicester City F.C.: z boiska schodzi Kasper Schmeichel, na boisku pojawia się Ron-Robert Zieler.

56
    Nie tylko Artur Boruc broni dziś rzut karny. Kolejny polski bramkarz, Łukasz Fabiański postanowił nie być gorszy i wyciągnął strzał Mahreza z 11 metrów.
    56. Riyad Mahrez (LEC)

56
    Riyad Mahrez (Leicester City F.C.) nie wykorzystał rzutu karnego.

56
    Rzut karny. Do piłki podchodzi Mahrez!

55
    Szansa Llorente ale zagrożenie zostało zażegnane przez wyjście Schmeichela. Piłka daleko od bramki Leicester.
    53. Wes Morgan (LEC) - 2:0

53
    Gol dla Leicesteru!
    Strzelcem bramki WES MORGAN.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, duże zamieszanie w roli głównej z piłką, która wpadła pod nogi Morgana, który z powietrza bardzo pewnie pokonał Fabiańskiego. Tak jamajski kapitan Leicester City uczcił swój 200. występ w barwach Lisów!

51
    Obie drużyny bardzo bezpiecznie rozpoczęły drugą połowę. Bardziej skupiły się na tym, by nie stracić bramki, niż by ją strzelić.

50
    Długa piłka do Vardy'ego i skuteczne wyjście Fabiańskiego. Polak okazał się szybszy od Anglika.

49
    Zagranie Vardy'ego w pole karne do Albrightona. Dobra interwencja Naughtona zażegała niebezpieczeństwo.

49
    Dośrodkowanie Kingsleya wybite przez Morgana.

47
    Próba gry na jedno tempo Barrowa i Fera. Zbyt mocne podanie zostało jednak wybite przez Hutha.

46
    Od początku drugiej połowy duża niedokładność w szeregach obu drużyn.

46
    Pierwszy gol Verdy'ego w tej kampanii Premier League.

Do przerwy zasłużenie prowadzi Leicester City. Mistrzowie Anglii byli świetnie zorganizowani i dokładni. Pod koniec pierwszej połowy na stan swojego zdrowia narzekał ich kapitan – Morgan. Jamajczyk na drugą część meczu może się już nie stawić.

45+2

46+2
    Wrzutka Sigurdssona wybita przez Morgana. Rzut rożny i ostatnia okazja dla Łabędzi na remis do przerwy.

45+1
    Dośrodkowanie Mahreza wybite przez Fabiańskiego. Próba podwyższenia prowadzenia przez Leicester zakończona tym razem niepowodzeniem.

45+1
    Gra będzie toczyć się dwie minuty dłużej.

45
    Dośrodkowanie wybite przez Llorente. Od autu Leicester City w końcówce 1. połowy.
    44. Shinji Okazaki i jego strzał na krótki słupek polskiego bramkarza. Fabiański nie dał się jednak zaskoczyć.

44
    Strzał Okazakiego, ale Fabiański wybija piłkę na rzut rożny.

43
    Leicester nie oddaje rywalowi pola. Wyraźnie chcą gospodarze dowieźć prowadzenie do przerwy.

42
    Za mocna piłka Drikwatera do Mahreza. Podczas deszczu trudno jest posłać dokładne dalekie podanie.
    41. Wes Morgan (LEC) przytomnie wybija piłkę po dośrodkowaniu Barrowa.

41
    Świetna wrzutka Barrowa! Piłkę skutecznie wybił Wes Morgan. .

40
    Mecz stracił na tempie. Piłkarze już chyba chcieliby udać się do szatni i nastawić swoje kompasy na drugą połowę.

39
    Wrzutka Naughtona całkiem niezła, ale wybita przez Simpsona. Aut dla Swansea na wysokości pola karnego.

38
    Piłkarze Claudio Ranieriego po zdobyciu gola nie spieszą się już konstruując swoje ataki. Grają zachowawczo i bezpiecznie.

36
    Gospodarze zdeterminowani, by w tym meczu zachować komplet punktów. Bronią skutecznie i agresywnie. Tym razem Fuchs przekroczył przepisy, ale rzut wolny wykonany przez Swansea niedokładnie. Od bramki Schmeichel.
    34. Gylfi Sigurdsson (SWN)

34
    Leicester wymienił już 176 podań. Piłkarze Swansea podawali do siebie 102 razy.

33
    Przyspieszyła grę walijska Swansea. Trzeci strzał Sigurdssona. Tym razem bardzo mocny, ale piłka powędrowała nad poprzeczką Lisów.
    32. Jamie Vardy (LEC) - 1:0

32
    Strzelcem bramki JAMIE VARDY.

To musiało się tak skończyć. Piłka Drinkwatera do Vardy'ego, który wygrał pojedynek biegowy z Amatem i pięknym strzałem od słupka nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. Pięćdziesiąta bramka Anglika w Premier League!

31
    Drugi celny strzał Sigurdssona na bramkę Leicester. Był on jednak jeszcze słabszy niż pierwszy.

30
    Pół godziny gry za nami. Łabędzie postanowiły teraz bardziej poszanować piłkę.

29
    Desperacka obrona Swansea City. Jeśli tak będzie to wyglądać, to gol dla Lisów jest tylko kwestią czasu.

28
    Dobrze wyglądała ta akcja Leicester. Była szybka i składna. Piłka została przytomnie wybita przez Naughtona.

27
    Na boisku leżał dłuższą chwilę Barrow. Szwed zszedł na chwilę z boiska a w rozegraniu już jest Leicester City.

26
    Ostre wejście Hutha. Niemiec ogląda żółtą kartkę.

26
    Dobre wejście Fuchsa, ale tym razem Barrow popisuje się nie w ataku, lecz obronie.

24
    Pierwszy celny strzał na bramkę Schmeichela. Strzelał Sigurdsson, ale zrobił to zbyt lekko.

24
    61% posiadania piłki Leicester. Jest to zupełny ewenement. Lisy słyną bowiem z małego posiadania, lecz skuteczniejszych i szybszych akcji.

23
    Zamieszanie w polu karnym Fabiańskiego. Piłka została przytomnie wybita przez Amata.

22
    Wrzutka Albrightona na Drinkwatera, który nie skierował piłki do bramki, a tylko przedłużył to podanie. Dalej nikt go już nie przeciął.

21
    Łabędzie z Liberty Stadium nie potrafią wymienić nawet kilku celnych podań. Leicester świetnie broni na całym boisku.

20
    Mokra od rzęsistego deszczu murawa nie ułatwia zawodnikom obu drużyn w posyłaniu długich piłek. Strata Lisów i w rozegraniu Swansea.

19
    Wrzutka Albrightona zablokowana przez Barrowa i mamy rzut rożny dla Lisów.

18
    Uspokojona gra przez Leicester City. Wymienili oni kilkanaście podań na swojej połowie.

17
    Jeśli Jamie Vardy zdobędzie dziś bramkę, będzie to jego 50. gol w Premier League.

16
    Jamie Vardy wpadł pewnie w pole karne ale wyjechał z piłką poza linię końcową. Boisko okazało się dla Anglika zbyt krótkie.

15
    Za mocne podanie Naughtona do Barrowa. Rzutem z autu wznowi grę Fuchs.

14
    Podczas meczów Leicester piłka niemal w ogóle nie znajduje się przez dłuższą chwilę w środkowej części boiska.

13
    Akcja Drinkwatera, który nie popisał się podając do Albrightona, który był na wyraźnym spalonym.

12
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego Swansea. Było ono jednak za głębokie i wylądowało poza boiskiem.
    11. Zbyt wysoko uderzał z rzutu wolnego Mahrez.

11
    Strzał Mahreza z rzutu wolnego nad poprzeczką.

10
    Wyraźnie spóźniony Fernandez fauluje Vardy'ego i otrzymuje żółtą kartkę od sędziego Easta.

9
    W Leicester angielska pogoda i angielski mecz. Piłkarze nie oszczędzają swoich kości od pierwszych minut.

8
    Przed niezłą szansą stanął Simpson. Nieporozumienie z Mahrezem skutkuje stratą piłki.

7
    W pierwszych minutach bardziej podobać się może drużyna gospodarzy. Tymczasem właśnie oni w szybkim ataku.

6
    Dobre podanie krosowe Mahreza do Fuchsa, który nie opanował piłki. Futbolówka powędrowała tym samym za linię końcową.

5
    Długa piłka Drinkwatera z rzutu wolnego w pole karne. Po kilku odbiciach głową wyłapana przez bramkarza Swansea.

4
    Próbował pierwszego strzału Jamie Vardy. Został jednak zablokowany przez Naughtona. Strzał był tak mocny, że obrońca Swansea przez dłuższą chwilę nie podnosił się z boiska.

3
    Kontratak Leicester zakończony faulem w ataku Fuchsa na Fernandezie.

2
    Dobra dyspozycja jaką oststnio prezentował Barrow nakłania kolegów z drużyny do posyłania piłek właśnie do prawoskrzydłowego Łabędzi.

1
    Szybki odbiór Leicester City. Groźny wrzut z autu Fuchsa ale Okazaki nie sięgnął piłki i wylądwała ona w rękach Fabiańskiego.

1
    Spotkanie rozpoczęła walijska Swansea.

1

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na płytę boiska. Mecz za chwilę się rozpocznie.
    Taką jedenastę na mecz ze Swansea przygotował natomiast Claudio Ranieri. Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego nie ma nawet na ławce rezerwowych.

Tak wyglądać będzie jedenastka gości na ten mecz.

Bilans meczów Leicester City ze Swansea City wygląda dla tych pierwszych bardzo korzystnie. Pamiętajmy jednak, że każdy mecz ma swoją historię.

Pomocnik Leicester City zapowiada, że drużyna jest w pełni gotowa na dzisiejszy mecz.

Drużyna Leicester City wygrała trzy z czterech ostatnich meczów przeciwko Swansea. W tamtym sezonie były to wygrane odpowiednio 0-3 oraz 4-0. Czy w tym sezonie Lisom pójdzie z Łabędziami równie łatwo? Zespół z Walii na pewno zrobi wszystko, by zrewanżować się za tak dotkliwe porażki.

SWANSEA CITY

W ostatnim spotkaniu przeciwko Hull City, Łabędzie odsłoniły swoje słabe strony. Nieskuteczność w ofensywie, która opierała się w dużej mierze na dośrodkowaniach na mało zwrotnego i jeszcze mniej skutecznego Llorente, oraz brak koncentracji w obronie. Mecz z Mistrzami Anglii powinien być jednak odpowiednią motywacją, a zwycięstwo w nim dodałoby drużynie Swansea otuchy i pewności w kolejnych meczach.

LEICESTER CITY

Obrońcy tytułu nie zaliczyli wymarzonego startu sezonu. Lisy zgromadziły tylko jeden punkt w dwóch meczach, ale nie oznacza to jeszcze, że całkiem stracili jakość z zeszłego sezonu. Spotkanie ze Swansea może przynieść pierwsze zwycięstwo w lidze, które pozwoliłoby wkraść się do górnej strefy tabeli.

Za nami co prawda tylko dwie kolejki ligi angielskiej, ale nie ma co ukrywać, że jest to mecz drużyn z dolnej połowy tabeli. Zwycięzca tego spotkania ma jednak szansę podskoczyć w niej dość wysoko. Zajęcie dobrej pozycji na początku sezonu to sprawa niezwykle ważna. Kiedy tabela na dobre się uformuje, miejsce w lidze będzie zastrzykiem motywacji i pewności siebie. O ich dość solidną dawkę powalczą Leicester City oraz walijska Swansea. To doskonała szansa na pierwsze ligowe zwycięstwo dla Lisów – obrońców tytułu mistrza Anglii.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Kacper Dąderewicz

Gole: 32. Vardy, 53. Morgan – 80. Fer

Kartki:   26. Huth (LEC), 70. Simpson (LEC) – 10. F. Fernández (SWN)

Spudłowany karny!: 56. Mahrez (LEC), bramkarz Fabiański obronił

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 4:6. Spalone: 3:1. Foule: 14:10.
    Leicester City: Schmeichel (57. Zieler) – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez, Drinkwater, Amartey, Albrighton (75. A. Musa) – Okazaki (78. Ulloa), Vardy.
    Zmiany: Zieler – Chilwell, L. Hernández, A. King, Gray, A. Musa, Ulloa.

Swansea City A.F.C.: Fabiański (C) – Naughton, F. Fernández, Amat, Kingsley – Cork (C) (87. McBurnie), Fer – Barrow, Sigurdsson (58. K. Sung-yong), Routledge (58. Montero) – F. Llorente.
    Zmiany: Nordfeldt – Rangel, van der Hoorn, K. Sung-yong, Fulton, Montero, McBurnie.

Sędziowie: East – West, Wilkes – Davies