Borussia D. – Mainz 2:1 (koniec) | FC Koln – Darmstadt 2:0 (koniec) | Hamburg – Ingolstadt 1:1 (koniec)
Augsburg – Wolfsburg 0:2 (koniec) | Eintracht – Schalke 04 1:0 (koniec) | Borussia M. – Bayer 2:1 (koniec)
FC Augsburg
0:2 (0:1)
VfL Wolfsburg
Sobota 27.08.2016, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Niemiecka Bundesliga • Runda 1

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Startuje 54. sezon niemieckiej Bundesligi po ponad trzech miesiącach przerwy. Zapraszam na relację z meczu FC Augsburg kontra VFL Wolfsburg. Początek meczu o godzinie 15:30.

Od sezonu 2016/2017 w zespole Wolfsburga występować będzie skrzydłowy reprezentacji Polski – Jakub Błaszczykowski. Popularne "Wilki" zapłaciły za Polaka Borussii Dortmund 5 milionów euro. Błaszczykowski podpisał trzyletni kontrakt. Co ciekawe reprezentant Polski zdążył już strzelić bramkę w sparingu z Saint- Etiene, a w Pucharze Niemiec wystąpił w pierwszym składzie w nowej roli – jako prawy obrońca.
    Błaszczykowski grać będzie z numerem 14

FC Augsburg:

W poprzednim sezonie Augsburg zajął 12 miejsce w tabeli z dorobkiem 38 punktów. Klub z Bawarii lepiej spisywał się na wyjazdach niż u siebie. Na własnym stadionie odniósł tylko 3 zwycięstwa. Do klubu przybyli m.in. Alfred Finnbogason (4 mln €) z Realu Sociedad czy Takashi Usami (1,50 mln €) z japońskiej Gamby Osaki. Z ważnych graczy szeregi klubu opuściło dwóch środkowych obrońców: Jeong-Ho Hong (JS Suning-Chiny) oraz Ragnar Klavan (Liverpool). Przed tygodniem Augsburg pokonał 2:0 zespół Ravensburg w ramach Pucharu Niemiec.
    Lewy obrońca Augsburga - Philipp Max wywalczył na IO w Rio srebrny medal z kadrą Niemiec

VfL Wolfsburg:

Klub z Wolfsburga z dorobkiem 45 punktów na koniec sezonu 2015/2016 zajął w lidze ósme miejsce, które nie dało szans na grę o europejskie puchary. "Wilki" oficjalnie zainaugurowały sezon od zwycięstwa 2:1 z FSV Frankfurt w Pucharze Niemiec. Poza wspominanym wcześniej Błaszczykowskim do klubu przyszło kilku dobrej klasy graczy, m.in. Yannick Gerhardt z FC Koln (13 mln €), Jeffrey Bruma (11,5 mln €) z PSV Eindhoven), a także Mario Gomez (7 mln €) z Fiorentiny. Z klubu odeszli przede wszystkim: André Schürrle do Borussii Dortmund oraz Max Kruse (Werder Brema).
    Gracze Wolfsburga mocno trenują przed inauguracją

Augsubrg był lepszy od VfL Wolfsburg w bezpośrednich starciach minionego sezonu. U siebie zremisował co prawda 0:0, ale na stadionie Volkswagen-Arena w Wolfsburgu pokonali VfL 2:0. Jak będzie tym razem? Zapraszamy do śledzenia relacji. Początek spotkania o godzinie 15:30, wcześniej poinformujemy Państwa o wyjściowych zestawieniach.

Jakub Błaszczykowski zagra dziś w pierwszym składzie "Wilków" jako prawy obrońca.

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh (C), Gouweleeuw, Janker, Stafylidis – Kohr, Baier – Bobadilla, Koo, Caiuby – Finnbogason.
    Rezerwowi: Luthe – Opare, Altintop, Feulner, J. Dong-won, Usami, Rieder.

VfL Wolfsburg: Casteels – Błaszczykowski, Knoche, Bruma, Ricardo Rodríguez – Luiz Gustavo (C), Gerhardt – Draxler, Didavi, D. Caligiuri – Dost.
    Rezerwowi: Benaglio – Schäfer, Ascues, Träsch, Bruno Henrique, Brekalo, Arnold.

Sędziowie: Główny: Sascha Stegemann, Asystenci: Fischer, Storks Techniczny: Günsch.

1

1
    W Augsburgu piękna słoneczna pogoda. Mecz rozpoczęli gracze gospodarzy, którzy grają na biało. Wolfsburg w granatowych koszulkach.

3
    Sędzia zatrzymał grę ponieważ jeden z graczy Augsburga nie podnosił się przez moment na połowie "Wilków".

4
    Didavi faulował Dominika Kohra.

5
    Jak na razie obie drużyny dość ostrożnie rozgrywają piłkę. Nie dzieje się za wiele ciekawego w pierwszych minutach spotkania.

6
    Aut dla Augsburga na połowie gości. Zawodnik gospodarzy dośrodkowywał, ale Casteels pewnie złapał piłkę w ręce.

7
    Luiz Gustavo faulował Stafylidisa. Rzut wolny dla Augsburga.

8
    Dobra wrzutka Baiera, ale Koen Casteels znów jest na posterunku i przechwytuję tę piłkę.

10
    Gracz gospodarzy – Finnbogason nieprzepisowo zatrzymywał Luiza Gustawo.

11
    Dotychczas posiadanie piłki na korzyść Augsburga jest miażdżące 80% do 20 %.

12
    Piłkarze Wolfsburga próbowali wyprowadzić szybką kontrę, ale strzał z dystansu Draxlera pewnie obroniony przez Hitza.

13
    Verhaegh atakował Caligiuriego w nieprzepisowy sposób. Stały fragment dla "Wilków" w okolicach linii środkowej boiska.

14
    Koreańczyk Ko z Augsburga wrzucał piłkę w pole karne gości, ale Ricardo Rodriguez przerwał ten atak gospodarzy.

16
    Dobre wejście Juliana Draxlera, ale pomocnik Wolfsburga został złapany na spalonym.

18
    Daniel Caligiuri z Wolfsburg próbuje posłać piłkę w pole karne, ale został, zablokowany przez obrońców Augsburga.

19
    Gerhardt napomniany przez arbitra za popychanie Daniela Baiera.

20
    Kolejne przewinienie, Caligiuri nieprzepisowo zatrzymywał Bobadillę. Mało ciekawych akcji na boisku jak na razie. Więcej gry i fauli w środku pola.

21
    Caiuby próbował zagrywać w kierunku pola karnego Wolfsburga, ale posłana przez niego piłka bardzo niecelnie poszybowała na aut.

22
    Przez moment gracze VfL Wofsburg utrzymywali się na połowie rywala, ale zbyt długo konstruowali akcję i rywale odebrali im futbolówkę.

24
    Żadna z drużyn nie decyduje się na zbyt śmiałe ataki, przez co większość wydarzeń boiskowych skupiona jest w środku pola.

25
    Caiuby niebezpiecznie zatrzymywał Gerhardta, ale obyło się bez indywidualnej kary.

26
    Upalnie w Augsburgu. Sędzia na moment przerwał grę, by piłkarze mogli uzupełnić płyny.

27
    Gra już wznowiona. W dalszym ciągu bramkarze nie mają dzisiaj za wiele do pracy w tym spotkaniu.

28
    Dost faulował Baiera. Następnie po szybkim wznowniu gry Bobadilla prawym skrzydłem próbował popędzić na bramkę Casteelsa. Gracz Augsburga szybko stracił piłkę.

29
    Ko zdecydował się na strzał zza pola karnego. Ale uderzenie bardzo niecelne.

31
    Bezpardonowe wejście Gerhardta w nogi Raula Bobadilli. Pierwsza żółta kartka w tym meczu.
    31. Strzał z dystansu nie zagroził bramkarzowi Wolfsburga

32
    Caiuby strzałem z woleja próbował pokonać bramkarza gości, ale uderzenie niecelne.

33
    Bobadilla próbował zagrywać w pole karne 'Wilków", ale Błaszczykowski wybił piłkę.

33
    Gracze Wolfsburga znaleźli się na połowie rywala, na strzał z dystansu zdecydował się Błaszczykowski, ale uderzenie niecelne.

35
    Gol dla Wolfsburga!
    DANIEL DIDAVI

Gracze "Wilków" wymieniali piłkę na połowie Augsburga, w bocznym sektorze boiska znalazł się Caligiuri, który posłał piłkę do Basa Dosta, a ten uruchomił DANIELA DIDAVIEGO, który ładnym uderzeniem pokonał Hitza.
    35. Daniel Didavi (WOF) - 0:1

37
    Verhaegh wrzuca pod pole karne Caseteelsa, ale Luiz Gustavo przerwa atak gości.

39
    Wyrównało się posiadanie piłki obu ekip. Augsburg – 54%, natomiast Wolfsburg 46%.

41
    Jakub Błaszczykowski próbował zagrywać piłkę na wolne pole na połowie rywala, ale podanie zablokowane przez obrońców.

42
    Kuba zdecydował się na strzał z pola karnego, ale piłka ląduje na aucie.

43
    Bardzo nieładne przerwanie akcji przez Draxlera, ucierpiał Daniel Baier, któremu udzielana jest pomoc medyczna przy linii bocznej.

44
    Rzut wolny dla Augsburga. Piłkę wrzuca Bobadilla, ale Koen Casteels wyłapał pewnie to zagranie.

45
    Dwie minuty doliczył arbiter do pierwszej części gry.

45+1
    Do gry powrócił Daniel Baier, któremu przez dłuższą chwilę udzielana była pomoc medyczna.

45+2
    Pod koniec połowy po raz pierwszy posiadanie piłki wśród gości jest lepsze niż w ekipie Augsburga. 51% dla Vfl, 49 dla gospodarzy.

45+3

Niewiele ciekawego działo się w pierwszej połowie. Mnóstwo gry środkiem pola, oraz liczne przewinienia powodowały, że gra często była przerywana przed sędziego. Obie ekipy oddały po 3 celne strzały na bramkę. Prowadzenie 1:0 dla Wofsburga nie w pełni oddaje przebieg gry, ponieważ bardziej sprawiedliwy byłby remis. Indywidualna akcja Caligiuriego sprawiła, że Didavi dał prowadzenie "Wilkom". Błaszczykowski poprawnie wywiązuje się z zadań defensywnych.
    Po pierwszej połowie Wolfsburg prowadzi

46

46
    Caiuby z Augsburga posyła długą piłkę w boczny sektor Wolfsburga, lecz Robin Knoche wybija do przodu tę piłkę.

47
    Tym razem to Stafylidis zagrywa futbolówkę w okolice pola karnego VfL, ale Bruma jest tam gdzie być powinien i zagrożenie zażegnane.

48
    Gracze Augsburga przez dłuższą chwilę utrzymują się na połowie gości. Draxler fauluje Stafylidisa

49
    Rzut rożny dla gospodarzy tego spotkania. Raul Bobadilla wykonywał stały fragment gry. Gouweleeuw strzelał z woleja, ale piła poszybowała obok bramki.

50
    Ko mocnym wejściem faulował Gerhardta.

51
    Gra została wstrzymana ponieważ gracz "Wilków" leży na boisku.

52
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Bobadilla, ale uderzenie niecelne.

53
    Gustavo nieprzepisowo powstrzymał Bobadillę. Rzut wolny w wykonaniu Baiera na tyle dobry, że Bruma musiał wybijać futbolówkę na rzut rożny.

54
    Stały fragment gry kompletnie nie udał się graczom Augsburga. Szybko poradzili sobie z wrzutką Bobadilli obrońcy.

55
    Utrzymuje się niemal remisowe posiadanie piłki obu zespołów.

56
    Kohr faulował Gustavo. Gracze Vfl dość długo zabierali się za wzniowienie gry, lecz sędzia dość wymownym spojrzeniem na zegarek pokazał, że wszystko skrupulatnie doliczy.

57
    Finnbogason faulował Didaviego.

58
    Julian Draxler z Wolfsburga zagrywa piłę w pole karne, ale jego podanie zatrzymanę przez obrońcę.

60
    Pierwsza roszada w zespole Wolfsburga. Schodzi Gerhardt, w jego miejsce pojawił się Arnold.

61
    Na strzał zza pola karnego zdecydował się Caiuby, ale uderzenie niecelne.

62
    Bardzo nieprzyjemny faul Brumy na Finnbogasonie. Żółty kartonik dla stopera "Wilków".

63
    Pierwsza zmiana u gospodarzy. Dong-Won Ji za Finnbogasona.

64
    Konstantinos Stafylidis strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

65
    Rzut wolny dla gości. Draxler podchodzi do piłki, posyła ją w pole karne, ale Hitz pewnie wyłapuje futbolówkę.
    65. Niecelne uderzenie Bobadilli, bramkarz nie musiał interweniować

65
    Strzal zza pola karnego oddawał Bobadilla, ale bardzo niecelne uderzenie.

66
    Zaostrzyła się mocno gra w ostatnich minutach. Dominik Kohr ostro potraktował Luisa Gustavo i ujrzał żółtą kartkę.

67
    Dwie próby dośrodkowań w pole karne Casteelsa kończone za każdym razem wybiciem piłki przez obrońców.

68
    Akcja przeniosła się szybko na połowę Augsburga. Strzelał w światło bramki Draxler, ale Hitz obronił bezproblemowo to uderzenie.

70
    Przewinił Jakub Błaszczykowski. 27 tysięcy widzów ogląda mecz w Augsburgu.

71
    Na strzał z dystansu zdecydował się Daniel Caligiuri, ale został zablokowany.

71
    Zmiana w drużynie VfL Wolfsburg: z boiska schodzi Daniel Didavi, na boisku pojawia się Christian Träsch.

72
    Rzut wolny dla Augsburga, strzał Gouweleeuwa zablokowany.

73
    Świetne zagranie Traescha, przewrotką próbował strzelać Draxler, ale niecelnie.

73
    Sędzia ponownie zarządził przerwę w grze na nawodnienie organizmów.

75
    Gracze Augsburga długo utrzymują się przy piłce w okolicach pola karnego Casteelsa.

76
    Strzał Kohra zablokowany przez obrońcę.

76
    Brzydki faul Brumy na Koreańczyku Ko.

77
    Paul Verhaegh po rajdzie na skrzydle wrzucał piłkę w pole karne Vfl, ale bramkarz gości przechwycił to zagranie.

78
    Tym razem uderzenie Koo zablokowane.

79
    Próba wymiany ciosów w postaci strzałów na bramkę. Uderzał L.Gustavo, ale obrońca zablokował uderzenie.

81
    Dost opuszcza plac gry, za niego Bruno Henrique.

81
    Tym razem zmiana w Augsburgu. Usami w miejsce Ko.

82
    Strzał z bardzo dalekiego dystansu oddany przez Bobadillę pewnie obroniony przez Casteelsa.

83
    Po wrzutce Traescha główkował Bruno Henrique, ale został zablokowany.

84
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Dominik Kohr, na boisku pojawia się Halil Altintop.

85
    Baier faulował Henrique. Znów okres gry pod dyktando większej ilości przewinień.

87
    W ostatnich minutach sędzia często musi używać gwizdka, by powstrzymywać nieprzepisowe zagrania faul zawodników obu drużyn.

88
    Wrzutka Caiuby zablokowana przez obrońcę.

89
    Gouweleeuw z Augsburga tuż przed polem karnym faulował Arnolda. Rzut wolny dla gości.
    Ricardo Rodríguez (WOF) - 0:2

89

Do piłki podszedł RICARDO RODRIGUEZ i pewnym bezpośrednim strzałem przy ziemi z wolnego przypieczętował zwycięstwo Wolfsburga w tym meczu, podwyższając prowadzenie na 2:0.

90+1
    Sędzia doliczył 2 minuty.

90+2
    Podłamani stratą drugiego gola gospodarze nie bardzo kwapili się do zdecydowanych ataków w samej końcówce.

90+3

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały na bramkę: 13:12.
    Spalone: 2:3.
    Faule: 16:19.

Żadna z ekip nie była wyraźnie dominującym zespołem w tym meczu, co potwierdzają poniższe statystki. O zwycięstwie 2:0 Wolfsburga zadecydowało to, iż "Wilki" lepiej wykorzystału wypracowane przez siebie sytuacje, których Augsburgowi również nie brakowało. Choć oglądaliśmy 2 bramki to gra była dość brzydka. Było mnóstwo przewinień, ale pobłażliwy arbiter tylko trzy razy pokazał żółty kartonik, mimo iż więcej zawodników na nie zasługiwało.