Jarota – Lech II P. 2:1 (koniec)
Jarota Jarocin
2:1 (2:0)
Lech II Poznań
Sobota 27.08.2016, 17:00 • Stadion Miejski, Jarocin • 3 liga, grupa II • Runda 4

Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu. (19:00:48)

Lechowi zabrakło jakości, aby zdobyć dzisiaj choćby punkt. O przebiegu spotkania z pewnością zadecydowały błędy poznańskich obrońców na początku meczu. Jarota wykorzystał swoje okazje i zdobył dwie bramki, które zapewniły im zwycięstwo.

Gospodarze mieli przewagę w pierwszej połowie meczu. Jednak w drugiej części spotkania, gdy musieli walczyć w osłabieniu zarysowała się przewaga gości. Lech potrafił jednak tylko raz pokonać bramkarza gospodarzy i dzięki temu 3 punkty zostają w Jarocinie.

Ostatni gwizdek sędziego tak bardzo wyczekiwany przez zawodników Jaroty Hotel Jarocin, którzy wygrywają z Lechem II Poznań 2:1 i wracają na pozycję lidera III ligi grupy II.

90+7

90+5
    Za to samo kartkę ogląda Stolarczyk.

90+5
    Kartka za taktyczny faul wracającego Molewskiego.

90+4
    Strzał Molewskiego trafił w mur.

90+3
    Drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony dla kapitana Lecha – Marcina Wasilewskiego za faul tuż przed polem karnym. Będzie szansa dla Jaroty na zamknięcie meczu.

90+2
    Z placu gry zszedł Jacek Pacyński, a zastąpił go Krystian Stolarczyk. Arbiter doliczył 6 minut.

90
    Zarówno Garbarek jak i Kaczmarek zobaczyli kartoniki za przepychanki.

90
    Zamieszanie na boisku w polu karnym Jaroty. Będą kartki.

89
    Kolejny faul na zawodniku Jaroty, tym razem w okolicach narożnika boiska pod polem karnym gości.

88
    Ostre wejście Tomczyka przy linii bocznej i słuszna żółta kartka dla zawodnika Lecha II Poznań.

87
    Gorąco zaczyna się robić także na boisku. Obie drużyny nie zgadzają się z decyzjami arbitra, które są korzystne dla rywali.

85
    Ostatnia zmiana w zespole Lecha. Z boiska schodzi Patryk Janasik, a jego miejsce zajmuje Jurica Cindric.

84
    Lech krótko wznowił grę z narożnika boiska i utrzymuje się przy piłce.

84
    Indywidualna akcja Chodyny w polu karnym Jaroty i kolejny rzut rożny dla gości.

82
    Ależ było blisko wyrównania! Dośrodkowanie w okolice pola bramkowego, piłka strącona przez jednego z graczy, ale minęła minimalnie prawy słupek bramki Zolecha.

81
    Seria nieporozumień pod polem karnym gospodarzy. Mogło być groźnie, ale sytuację wyjaśnia Piróg. Korner dla Lecha.

80
    Jarota przebudził się po straconej bramce. Pierwszy raz od dłuższego czasu zagościli w okolicach pola karnego rywali.

78
    Rezerwy Kolejorza mają niespełna kwadrans na doprowadzenie do remisu. Natomiast na trybunach robi się coraz bardziej nerwowo z uwagi na – ich zdaniem – błąd arbitra przy podyktowanej jedenastce dla gości.

77
    Podobnie jak w pierwszej połowie, sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

76
    Gol dla Lecha!
    Do jedenastki podchodzi KRZYSZTOF KOŁODZIEJ i strzela kontaktową bramkę. Zmylony Zolech.

75
    Rzut karny dla Lecha II Poznań! Jeden zawodnik gości ograł dwójkę graczy gospodarzy, którzy ratowali się faulem już w polu karnym.

73
    Trzymany Pacyński przez Wasilewskiego, który ma na swoim koncie żółty kartonik.

72
    Kolejne błędy zawodników z Poznania. Nieporozumienie między Wasilewski i Kaczmarkiem przy wznowieniu gry rzutem z autu.

70
    Upomniany Zolech za opóźnianie gry. Na razie słownie. Trzeba jednak spodziewać się, że grający w dziesiątkę Jarota będzie starał się ukraść cenne sekundy.

69
    Strasznie pasywnie zachowują się gracze Lecha. Zawodnik, który ma piłkę nie ma wielkiego wyboru w zagraniu jej.

67
    Kołodziej uderzył jednak w stojącego w murze Czaplińskiego.

67
    Faul w bocznym sektorze boiska na wysokości pola karnego Jaroty i będzie szansa dla Lecha.

66
    Kuriozalna sytuacja. Olesiński wznawiał grę z 5. metra i trafił w... Antkowiaka. Napastnik gospodarzy nie zorientował się w porę, aby to wykorzystać.

65
    Antkowiak miał szansę na kolejny kontratak, ale powstrzymuje go niezgodnie z przepisami Magdziak.

63
    Druga zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza strzelec pierwszego gola – Damian Pawlak, a pojawia się na nim Przemysław Wichłacz.

62
    Fauluje aktywny dzisiaj Chodyna. Nie można odmówić mu chęci do gry, ale niewiele z tego wynika.

61
    Wreszcie składna akcja Lecha, ale znowu zatrzymana na decydującym podaniu. Kołodziej już miał wychodzić sam na sam z Zolechem, ale dobrze interweniował Piróg.

59
    Drugi raz w tym meczu goście domagają się rzutu karnego za zagranie ręką, ale gwizdek sędziego milczy.

58
    Tym razem gracze Kolejorza pogubili się już pod własną szesnastką. Błędów nie wykorzystał jednak Molewski, który uderzył niecelnie.

57
    Lech ponownie gubi piłkę pod polem karnym Jaroty i musi ratować się faulem. Tym razem przepisy przekroczył Chodyna.

55
    Obraz dobrze znany z pierwszej połowy. Lech ma piłkę, ale z samego rozgrywania jej na własnej połowie nic nie wynika. Z kolei na połowie Jaroty jest za dużo niedokładnych podań.

52
    Z samego kornera nic nie wynikło, a chwilę później na spalonego złapany skrzydłowy Lecha.

51
    Szarża prawą stroną boiska Chodyny i kolejne zablokowane dośrodkowanie przez graczy gospodarzy. Korner dla gości.

49
    Kolejna interwencja Olesińskiego! W sytuacji sam na sam znalazł się Pacyński, ale golkiper Lecha dobrze interweniował nogami.

49
    Lech przed pierwszą szansą, a konkretnie Tomczyk, ale podanie od Janasika okazało się za mocne.

46
    Na początku drugiej połowy ostre wejście zawodnika gości, ale bez reakcji sędziego.

46
    Aż trzy zmiany w Lechu II Poznań. Wchodzą Moder, Kaczmarek i Tomczyk, a plac gry opuszczają Pawlicki, Spychała i Mielcarek. Jedna roszada w Jarocie Hotel Jarocin: Czapliński zastąpił Dunaja.

46

Wracamy za parę minut na drugą część spotkania.

Lechici wyglądają na razie na bardzo zagubionych. Praktycznie tylko raz, na początku meczu zagrozili bramce Zolecha. Dokładne podania krosowe gości na połowie rywala można policzyć na palcach jednej ręki. Jeszcze mniej było strzałów, które zmierzały w światło bramki. Ivan Djurdjević będzie musiał dotrzeć do swoich graczy w przerwie spotkania, jeżeli chcą wywieźć z Jarocina choćby punkt.

Jarota miał ogromną przewagę w pierwszej połowie meczu, co udokumentował golami Pawlaka i Antkowiaka. Ponownie piłkarze Janusza Niedźwiedzia ograniczyli się do kontrataków, które bardzo dobrze wychodzą jego podopiecznym. Sytuacja jednak komplikuje się po czerwonej kartce dla Ludwiczaka. Gospodarze będą musieli całą drugą połowę zagrać w dziesiątkę.

45+4

45+3
    Zaostrzył nam się niepotrzebnie ten mecz w końcówce. Żółą kartkę tym razem ogląda Spychała.

45+2
    W poprzedniej sytuacji kartkę, ale żółtego koloru obejrzał Krzysztof Kołodziej.

45+2
    Uderzenie Spychała w mur.

45+2
    Sędzia dopiero teraz zakomunikował, że dolicza 3 minuty do pierwszej części spotkania, z czego już połowa minęła.

45
    Czerwony kartonik dla Jędrzeja Ludwiczak, który przed własnym polem karnym najprawdopodobniej uderzył w twarz zawodnika Lecha.

42
    Lech ma przewagę w posiadaniu piłki, ale nie za bardzo mają pomysł, co z nią zrobić. Jarota spokojnie czeka na kontry. Dwie z nich już zakończyły się bramkami.

40
    Leży na boisku Antkowiak, który ucierpiał w pojedynku główkowym, ale po chwili napastnik Jaroty podnosi się z murawy.

38
    Ponownie do sytuacji strzeleckiej dochodzi Garbarek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale tym razem piłka nie leciała w światło bramki.

37
    Teraz Olesiński ratuje Lecha! Najpierw obronił uderzenie Antkowiaka, a chwilę później z półwoleja strzelił Ludwiczak, ale kapitalnym refleksem popisał się bramkarz gości.

35
    Kolejna niecelna próba z dystansu gości. Tym razem na strzał zdecydował się Spychała.

34
    Znowu niepewnie Olesiński. Dobre dośrodkowanie Skokowskiego i strzał Garbarka na raty wyłapany przez golkipera Lecha.

34
    Skokowski zagrał prostopadłą piłkę do Pawlaka w pole karne, ale w porę zorientował się Pawlicki i wybił piłkę na korner.

33
    Kolejna kontra Jaroty, którą wyprowadził Antkowiak, ale Maksymiv źle dośrodkował.

32
    Przed dobrą szansą stanął Antkowiak, który dostał podanie górą od Pawlaka, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

30
    Sędzia zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów. Trzeba przyznać, że w Jarocinie jest dzisiaj bardzo ciepło.

29
    Skokowski przeciągnął jednak dośrodkowanie i była szansa dla goście na kontrę, którą powstrzymał jednak Pacyński. A Lech konsekwentnie bardzo niedokładny w dalekich podaniach.

28
    Tym razem z narożnika boiska grę wznawiać będą gospodarze.

26
    Ryzykownie Olesiński, który był pod presją trzech zawodników Jaroty, ale goście dobrze z tego wybrnęli.

25
    Próba zaskoczenia golkipera gości przez Garbarka strzałem z własnej połowy, ale zakończona niepowodzeniem.

23
    Zupełnie bez pomysłu rezerwy Kolejorza, a Jarota kontruje. Antkowiak został jednak powstrzymany na środku boiska faulem.

21
    Chwilę później goście mieli kolejny rzut rożny. Wycofanie przed pole karne do Spychały, ale jego uderzenie okazuje się niecelne.

20
    Szarża prawą stroną Chodyny, ale wywalczył tylko kolejny korner.

19
    Lech jak na razie wyraźnie zagubiony, zupełnie jak pierwsza drużyna w Ekstraklasie.

17
    Gol dla Jaroty!
    Kolejny błąd obrony Lecha i gol HUBERTA ANTKOWIAKA, który wykorzystał niezdecydowanie Olesińskiego i głową umieścił piłkę w bramce, choć ta zrobiła kozioł na 7-8 metrze przed nosem bramkarza!

16
    Groźnie pod bramką Jaroty. Krótko rozegrany rzut rożny przez Lechitów, mocne dośrodkowanie przedłużone główką. Piłka minęła jednak prawy słupek.

15
    Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych po interwencji Skokowskiego.

13
    Lech stara się utrzymywać przy piłce, ale nie daje to żadnego rezultatu. Po stracie piłki Jarota kontruje, ale Antkowiak uderza niecelnie z okolic 20. metra.

11
    Ostre wejście w środku pola gry i żółtym kartonikiem ukarany został Marcin Wasilewski – kapitan gości.

9
    Trwa oblężenie pola karnego Jaroty, ale niewiele z tego wynika. Lechici nie potrafią oddać strzału, który nie zostałby zablokowany.

8
    Dośrodkowanie Chodyny zablokowane i kolejny korner dla gości.

7
    Ponownie próba długiego zagrania z linii obrony, ale tym razem Antkowiak przegrał pojedynek biegowy.

6
    Piłkarze z Poznania słabo weszli w mecz. Wyraźnie zostali zaskoczeni przez gospodarzy. Teraz próbują uspokoić grę.

4
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, który był efektem poprzedniej akcji, w polu karnym Jaroty fauluje Magdziak.

4
    Szansa dla Lecha. Jednak próba Kurminowskiego zablokowana.

1
    Ależ kapitalne rozpoczęcie meczu przez Jarotę Hotel Jarocin! Długie podanie z linii obrony do DAMIANA PAWLAKA, który wydawało się, że nieczysto trafił w piłkę, ale ta wturlała się do siatki.

1

Jarota Hotel Jarocin zagra dzisiaj w czerwono-żółtych koszulkach i niebieskich spodenkach, z kolei Lech II Poznań w niebiesko-białych koszulkach i białych spodenkach. Za chwilę pierwszy gwizdek w starciu na szczycie III ligi grupy II.

Sędziowie wyprowadzają obie jedenastki na boisko.

Jarota Jarocin: 1. J. Zolech – 2. J. Ludwiczak, 3. T. Maksimiv, 4. D. Piróg, 7. D. Pawlak, 9. M. Dunaj, 10. M. Molewski, 13. P. Skokowski, 16. J. Pacyński, 17. P. Garbarek (c), 20. H. Antkowiak
    Rezerwowi: 30. S. Kmiecik – 5. K. Stolarczyk, 6. J. Czapliński, 8. P. Wichłacz, 11. K. Łukaszyk, 18. S. Grodzki, 19. D. Idzikowski

Lech II Poznań: 1. W. Olesiński – 4. M. Wasilewski, 7. W. Mielcarek, 9. K. Kołodziej, 10. M. Spychała, 11. K. Chodyna, 13. M. Magdziak, 16.. T. Puchacz, 19. D. Kurminowski, 21. P. Janasiak, 22. J. Pawlicki
    Rezerwowi: 12. D. Gutowski – 6. M. Banaszak, 8. P. Tomczyk, 14. J. Moder, 15. K. Wojdak, 17. T. Kaczmarek, 20. J. Cindric

Sędziowie: Eliasz Pawlak (Śrem) – Tomasz Nowicki, Piotr Bacia.

W dotychczasowych czterech meczach na poziomie nowej III ligi pomiędzy Jarotą a Lechem II trzykrotnie górą byli Poznaniacy z kolei Jarocinianie triumfowali tylko raz. Odzwierciedlała to także tabela, w której rezerwy Kolejorza dwukrotnie plasowały się wyżej od Jaroty.

Gospodarze do dzisiejszego spotkania przystąpią osłabieni brakiem Michała Grobelnego, który w Szczecinie obejrzał czerwoną kartkę. W poprzednich spotkaniach wiele akcji przechodziło właśnie przez zawodnika urodzonego w Gostyniu. Trener Janusz Niedźwiedź będzie musiał poszukać innego rozwiązania.

Jarociniacy występują o rok krócej w III lidze, aniżeli ich rywale. Dla Jaroty zeszłoroczne rozgrywki były dużo bardziej udane niż te sprzed dwóch lat, zaraz po spadku z II ligi. Sezon 2015/2016 gracze występujący na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej w Jarocinie zakończyli na 5. pozycji z dorobkiem 51. punktów.

Jarota Hotel Jarocin, czyli gospodarz dzisiejszego spotkania w poprzedniej kolejce stracił pierwsze w sezonie punkty, remisując na wyjeździe z rezerwami innego ekstraklasowego klubu – Pogoni Szczecin. Z siedmioma punktami w tabeli wyprzedzają ich tylko zawodnicy Lecha II Poznań.

W zespole z Poznania powinni pojawić się gracze pierwszego składu, którzy nie zmieszczą się w kadrze na jutrzejsze spotkanie z Termalicą. Przed tygodniem wystąpili m.in. Dariusz Dudka, Dawid Kownacki czy Robert Gumny.

Dla klubu jest to czwarty rok z rzędu na poziomie III ligi. W poprzednim sezonie podopieczni Ivana Djurdjevicia zajęli bardzo wysokie, trzecie miejsce na zakończenie sezonu. Ze zwycięzcami – Wartą Poznań – przegrali zaledwie dwoma punktami.

Przed nami mecz na szczycie III ligi grupy II. Na przeciwko siebie staną dwie niepokonane dotychczas drużyny. Goście – Lech II Poznań to obecny lider rozgrywek. Rezerwy Kolejorza wygrały wszystkie trzy spotkania, strzelając w nich cztery bramki, a tracąc tylko jedną.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.
    Zostań redaktorem Lajfy.com! Poszukujemy osób do przeprowadzania relacji ze stadionów 1, 2 oraz 3 ligi polskiej. Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie. Więcej szczegółów: piotr.pawlak@lajfy.com. Podejmiemy także współpracę z klubami niższych lig. Udostępnimy nieodpłatnie nasz panel do przeprowadzania relacji na żywo, z poziomu telefonu komórkowego, czy laptopa.