Bayer – Hamburg 3:1 (koniec) | Wolfsburg – FC Koln 0:0 (koniec) | Ingolstadt – Hertha 0:2 (koniec)
Darmstadt – Eintracht 1:0 (koniec) | Freiburg – Borussia M. 3:1 (koniec) | RB Lipsk – Borussia D. 1:0 (koniec)
Bayer Leverkusen
3:1 (0:0)
Hamburger SV
Sobota 10.09.2016, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga • Runda 2

Dziękuje wszystkim, którzy śledzili to spotkanie za wspólnie spędzony czas i zapraszam do śledzenia innych relacji w naszym serwisie. Do usłyszenia! (17:29:30)
    Można by powiedzieć: Pohjanpalo 3:1 Hamburger SV!

W 57. minucie, gdy Wood w zabójczej kontrze pokonał Leno każdy kibic na stadionie Bayeru marzył o tym by gospodarze zdołali zdobyć chociażby jeden punkt w tym meczu. 72. minuta to wejście na boisko Pohjanpalo, który zdobywa 3 bramki w 79. 91. oraz w 94. minucie meczu. Ten zawodnik jest niesamowity. Jak na razie Bayer ma na koncie 4 bramki w sezonie i wszystkie to zasługa Pohjanpalo.

90+5
    90+4. Joel POHJANPALO - 3:1

90+4
    Gol dla Bayeru!
    Rozbita drużyna HSV. Brandt podaje do Hernándeza, który natychmiast oddaje futbolówkę do JOELA POHJANPALO, a ten zdobywa trzeciego gola w dzisiejszym meczu i czwartego w tym sezonie. Hat-trick fińskiego zawodnika, który zrównuje się w klasyfikacji strzelców z Robertem Lewandowskim!

90+3
    Gramy dalej. Bender już gotowy do gry.

90+2
    Bender zderzył się z rywalem i mamy chwilę przerwy w grze.

90+1
    BayArena oszalała! Bayer wychodzi na prowadzenie w 91. minucie spotkania. Podanie z lewego skrzydła Henrichsa i JOEL POHJANPALO świetnie uderza z powietrza i zdobywa bramkę na 2:1! Rośnie nam nowa gwiazda Bundesligi? Trzeci gol w sezonie fińskiego piłkarza!

90
    Cztery minuty dolicza Tobias Welz do regulaminowego czasu gry.

89
    Kampl fauluje Müllera i otrzymuje żółtą kartkę.

88
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Wendell, na boisku pojawia się Tin Jedvaj.
    87. A oto postać Pohjanpalo. Bayer ma w tym sezonie zdobyte dwa gole, a autorami obydwu bramek jest właśnie Fin!

86
    Groźna akcja świeżo wprowadzonego zawodnika. Halilović otrzymuje podanie od Müllera, ale ta piłka szybowała zbyt wysoko.

85
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Filip Kostić, na boisku pojawia się Alen Halilović.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Aaron Hunt za faul taktyczny na rywalu.

82
    Trener Hambrugera SV stawia wszystko na jedną kartę i na ostatnie minuty tego meczu wprowadza świeżego napastnika z ławki.

81
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Bobby Wood, na boisku pojawia się Pierre-Michel Lasogga.

80
    W pierwszej jak i w drugiej kolejce piłkarze HSV mogą sobie potocznie mówiąc pluć w brodę. W starciu z Inglostadt gracze Bruno Labbadia prowadzili 1:0 i stracili gola na 1:1 w 80. minucie. Historia znów się powtarza i również w potyczce z Bayerem tracą gola w końcówce drugiej połowy.

Adam Ka

Gole: 79. Pohjanpalo, 90+1. Pohjanpalo, 90+4. Pohjanpalo – 57. Wood

Kartki:   71. Tah (LEV), 89. Kampl (LEV) – 64. G. Sakai (HAM), 84. Hunt (HAM)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 15:6. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 4:2. Foule: 9:15.
    Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, Wendell (88. Jedvaj) – Bellarabi (3. Brandt), Bender, Kampl, Mehmedi (72. Pohjanpalo) – J. Hernández, Çalhanoğlu.
    Zmiany: R. Özcan – Brandt, Baumgartlinger, Dragović, Pohjanpalo, Jedvaj, Havertz.

Hamburger SV: Adler – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – Holtby (66. Ekdal), Hunt – N. Müller, Gregoritsch, Kostić (85. Halilović) – Wood (81. Lasogga).
    Zmiany: Mathenia – Diekmeier, Lasogga, Halilović, Waldschmidt, Ekdal, Santos.

Sędziowie: Tobias Welz