Bayer – Hamburg 3:1 (koniec) | Wolfsburg – FC Koln 0:0 (koniec) | Ingolstadt – Hertha 0:2 (koniec)
Darmstadt – Eintracht 1:0 (koniec) | Freiburg – Borussia M. 3:1 (koniec) | RB Lipsk – Borussia D. 1:0 (koniec)
Bayer Leverkusen
3:1 (0:0)
Hamburger SV
Sobota 10.09.2016, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Niemiecka Bundesliga • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Sobotnie popołudnie z Bundesligą. Jednym z spotkań niemieckiej ekstraklasy będzie pojedynek Bayeru Leverkusen z Hamburgerem SV. Stawką kolejne ligowe punkty, które z pewnością jedni i drudzy muszą, a przede wszystkim chcą zdobywać.

Bayer 04 Leverkusen to ekipa, która swoje pierwsze ligowe spotkanie przegrała na wyjeździe 1:2 z Borussią Mönchengladbach. Honorowego gola dla "Aptekarzy" zdobył Joel Pohjanpalo. Z pewnością przegrany mecz w derbach Renu zmobilizuje drużynę Rogera Schmidta do jak najlepszego występu w 2. kolejce przed własną publicznością.
    BayArena w Leverkusen czeka na pierwszy mecz w sezonie 2016/17!

Drużyna Hamburger SV rozpoczęła sezon od remisu 1:1 na własnym obiekcie z FC Ingolstadt. Gospodarzy na prowadzenie w 30. minucie meczu wyprowadził Bobby Wood, ale rywale walczyli do samego końca o pozytywny rezultat i zdobyli wyrównującego gola w 79. minucie meczu, a autorem tej bramki był Lukas Hinterseer, który zdecydował o podziale punktów. "Rothosen" nie są faworytem sobotniej potyczki z Bayerem, ale z pewnością podopieczni Bruno Labbadia dadzą z siebie wszystko.

11. miejsce w tej chwili zajmuje ekipa Hamburgera SV, a z kolei Bayer plasuje się na 12. pozycji. Układ tabeli w tym momencie nie ma znaczenia, albowiem jesteśmy dopiero po pierwszej kolejce, która jeszcze za wiele nie oznacza. Pewne przed sobotnią potyczką obydwu drużyn jest to, że w szeregach Bayeru zabraknie kontuzjowanych: Vollanda i Yurchenko, a w drużynie gości z kontuzją zmagają się Djourou i Jung.

Obydwie drużyny mają za sobą wiele wspólnych pojedynków. W poprzednim sezonie jesienią Hamburger u siebie zremisował z Bayerem 0:0, a z kolei na wiosnę to "Aptekarze" okazali się lepsi wygrywając na swoim terenie 1:0.
    Jak już nas zdążyli przyzwyczaić kibice w Niemczech na każdy mecz swoich ukochanych drużyn wybierają się spore grupy kibiców. Tym razem również i drużyna Hamburgera może liczyć na doping 3000 fanów, którzy będa ją wspierać na BayArenie!

Czy faworyt meczu czyli Bayer Leverkusen potwierdzi swoje wysokie ambicje, które wykazywali przed tym sezonem? Rywal nie należy do najłatwiejszych, ale również nie jest to ekipa z najwyższej półki. Na ten moment w Bundeslidze bez dwóch zdań przewodzi Bayer Monachium z Robertem Lewandowskim na czele, ale również Bayer jak i Hamburger będą chcieli w sobotę pokazać na co ich stać. Na transmisję live ze spotkania Bayer 04 Leverkusen – Hamburger SV zapraszamy do naszego serwisu już od godziny 15:30. Oczywiście najszybciej jak to będzie możliwe, przed meczem podamy wyjściowe składy obydwu drużyn!

Bayer 04 Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, Wendell – Bellarabi, Bender (C), Kampl, Mehmedi – J. Hernández, Çalhanoğlu.

Rezerwowi: R. Özcan – Brandt, Baumgartlinger, Dragović, Pohjanpalo, Jedvaj, Havertz.

Hamburger SV: Adler (C) – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – Holtby, Hunt – N. Müller, Gregoritsch, Kostić – Wood.

Rezerwowi: Mathenia – Diekmeier, Lasogga, Halilović, Waldschmidt, Ekdal, Santos.

Sędzia: Tobias Welz.
    Zestawienie Bayeru Leverkusen na dzisiejsze spotkanie!

A oto "11" gości!

Zawodnicy już na murawie. Bayer zagra na czarno, a z kolei przyjezdni wystąpią w biało-czerwono-niebieskich trykotach.

1

1
    Od środka zaczęło HSV.

2
    Kłopoty z kolanem po zderzeniu z rywalem ma Karim Bellarabi. Bayer gra w dziesiątkę.

2
    Fatalne zachowanie Leno, który niemalże podał piłkę do rywala i mogliśmy mieć szybkiego gola dla gości.

3
    Kostić uderza z około 16. metrów, ale piłka poszybowała wysoko nad bramką.

3
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Karim Bellarabi, na boisku pojawia się Julian Brandt.
    4. Spora grupa sympatyków HSV przyjechała dziś na BayArenę!

5
    Dalekie podanie z lewego skrzydła, ale pewnie opanowuje piłkę Adler.

6
    Dużo walki w środku pola na początku tego pojedynku. Ogółem dziwnie rozpoczął się ten mecz, bo rzadko kiedy w 3. minucie dochodzi już do zmiany.

7
    Gospodarze od obrony próbują rozgrywać jakiekolwiek akcje. Jak na razie jest pomysł, ale brakuje nieco koncentracji.

8
    Fatalne wybicie Bernda Leno i od autu wznowią goście.

9
    Próba prostopadłego podania od Holtby'ego do Wooda, ale spokojnie interweniuje bramkarz Bayeru.

10
    Matthias Ostrzolek faulowany przez Juliana Brandta i od rzutu wolnego wznowią grę goście.

11
    Holtby walczy z Benderem o to by piłka pozostała w boisku, ale ostatecznie górą kapitan Bayeru i od bramki rozpocznie Leno.

12
    Świetne, prostopadłe podanie do Mehmediego, który wychodzi sam na sam z Adlerem, ale arbiter odgwizduje ofsajd. Nieco kontrowersyjna ta decyzja.

13
    Składna akcja HSV, ale próba Gregoritscha sprzed pola karnego mija nieco słupek bramki Bayeru.

14
    Walka na lewej stronie boiska i aut wywalczyli gospodarze.

15
    Indywidualna akcja Çalhanoğlu na lewej flance i napastnik Bayeru wywalczył rzut rożny.

16
    Wendell otrzymuje zupełnie przypadkiem podanie od Çalhanoğlu i nie przyjmuje dobrze futbolówki co wiąże się ze stratą futbolówki.

17
    Filip Kostić fauluje Henrichsa i rzut wolny mają gospodarze.

18
    Kolejne świetne podanie z głębi pola do wychodzącego na pozycję Mehmediego i znów spalony.
    19. Tak wyglądała chwilę przed początkiem spotkania BayArena!

20
    Dośrodkowanie Wendella w pole karne rywali i piłka trafia pod nogi graczy HSV.

21
    Michael Gregoritsch wykonuje dalekie podanie do Wooda, ale obrona Bayeru spokojnie przejmuje piłkę.

22
    Ponad 20 minut gry za nami. Tempo spotkania nie porywa, choć z jednej jak i z drugiej strony widać chęć ataku.

23
    Teraz goście od obrony chcą zbudować swój atak. Próbują dalekich podań, które jak na razie bardzo nieudane.

24
    Kostić fauluje Taha nieopodal pola karnego Bayeru i gospodarze wznowią od rzutu wolnego.

25
    Kolejny rzut wolny dla "Aptekarzy". Tym razem na lewej stronie boiska.

26
    Wrzutka Çalhanoğlu w pole karne gości i ostatecznie Hernández na pozycji spalonej.

27
    Przejął piłkę Wendell i popędził na bramkę rywali, ale tam zrobiło się spore zamieszanie i goście odebrali futbolówkę piłkarzom Bayeru.

28
    Rzut wolny wywalczyli piłkarze Bayeru. Czekamy na wrzutkę Çalhanoğlu.

29
    Wrzutka Kevina Kampla w pole karne i Toprak oddaje strzał na bramkę, ale sędzia uznał, że stoper Bayeru faulował rywala.

30
    Uspokoili nieco grę gospodarze, którzy zdecydowanie po 30 minutach gry wykazują większe zainteresowanie zdobyciem bramki. Przyjezdni czekają na swoją szansę z kontrataku.

31
    Daleka piłka od Henrichsa do Çalhanoğlu, ale uprzedził rywala Spahić.

32
    Gorzej się tego zrobić nie dało. 4 zawodników Bayeru wychodzi naprzeciw 4 piłkarzy HSV. Çalhanoğlu podaje do Hernándeza, po czym wychodzi na pozycję, ale meksykański napastnik traci futbolówkę na 18. metrze.

33
    Kolejne długie podanie w kierunku bramki Adlera, ale znów za mocno. Od bramki kapitan drużyny gości.

34
    Walka w środku pola. Holtby przegrywa ostatecznie pojedynek z Benderem.
    35. Dziś oprócz meczu na BayArenie o 15:30 jeszcze 4 spotkania, a o 18:30 starcie beniaminka z Borussią Dortmund!

36
    Rzut wolny dla gospodarzy i po dośrodkowaniu Hakana Çalhanoğlu uderza głową prosto w bramkarza gości Admir Mehmedi! To była sytuacja w której Bayer powinien wyjść na prowadzenie!

37
    Próbowali teraz odpowiedzieć przyjezdni, ale pogubili się w polu karnym rywala.

39
    Widać, że jedni i drudzy uwierzyli w siebie. Nieco otworzyli nam się gracze Bayeru oraz HSV. To tylko lepiej dla widowiska.

40
    Nicolai Müller wychodzi sam na sam z Leno i uderza po ziemi, ale zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza Bayeru!

41
    Długa piłka w pole karne Adlera, ale golkiper gości odprowadza ją wzrokiem na aut bramkowy.

42
    Kolejny rzut wolny wywalczyli gospodarze. Wrzutka Wendella i nie zdołał Mehmedi dosięgnąć futbolówki. Dobra okazja, ale zabrakło znów wykończenia.

43
    Kostić na siłę dośrodkował w pole karne rywali, ale pewnie łapie futbolówkę Leno.

44
    Faul Bobby'ego Wooda na obrońcy i piłkę do gry od rzutu wolnego wprowadzi bramkarz gospodarzy.

45
    Próbowali teraz zawodnicy Bayeru wyklepać popisową akcję. Kampl podał długą piłkę z prawego skrzydła przed pole karne do Mehmediego, ale ten nieskutecznie podawał w kierunku napastników i przy piłce znalazł się zawodnik Hamburgera.

45
    Ten gest świetnie opisuje przebieg pierwszej połowy. Bez bramek w Leverkusen, gdzie bliżej zdobycia tego gola byli gospodarze, ale także HSV miało okazje ku temu by wyjść na prowadzenie. Po przerwie liczymy na nieco więcej emocji.

46

47
    Çalhanoğlu pechowo rozpoczyna drugą część gry. Nieszczęśliwie upadł on na lewy bark i zostaje opatrywany poza boiskiem przez służby medyczne.

48
    Kevin Kampl oddaje strzał na bramkę Adlera, ale piłka szybuje nad poprzeczką.

49
    Wraca do gry Hakan Çalhanoğlu, który zostaje powitany na murawie gromkimi brawami. To się nazywa duch walki.
    50. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie zobaczymy już jakieś bramki!

51
    Faul w ataku Wooda i od rzutu wolnego zacznie Toprak.

52
    Dośrodkowanie Mehmediego i faul Hernándeza na Gotoku Sakai.

53
    Bardzo dalekie podanie od Wendella skutecznie przecina Reis.

55
    Świetna szansa na bramkę dla Bayeru! Hakan Çalhanoğlu otrzymuje świetne podanie od Kevina Kampla i uderza w ostateczności turecki napastnik obok bramki Adlera! To trzeba wykorzystywać.

56
    Wychodzą z świetną akcją gospodarze. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne do Hernándeza i ten zamiast uderzać podaje do Çalhanoğlu, który poślizgnął się i do piłki dopadli obrońcy HSV!

57
    Gol dla Hamburga!
    Z zabójczą wręcz kontrą wychodzą przyjezdni! Podanie od Sakaia do wychodzącego świetnie na pozycję BOBBY'EGO WOODA, który zobaczył, że Leno wyszedł z bramki po czym ograł bramkarza gospodarzy i trafił do pustej bramki!
    57. Bobby WOOD - 0:1

59
    Mogła być szybka odpowiedź, ale Henrichs po indywidualnym rajdzie na prawej stronie uderza obok bramki Adlera. Mało brakowało, a mielibyśmy remis!

60
    Holtby zachęca kibiców HSV do jeszcze głośniejszego dopingu i wspierania graczy Hamburgera.

61
    Kostić walczy o to by piłka nie wyszła poza boisko, ale ostatecznie aut mają gospodarze.

62
    Müller fauluje w środkowej strefie boiska Kampla.

63
    Ależ pech Bayeru Leverkusen! Meksykański napastnik – Javier Hernández otrzymuje podanie od Brandta jak na tacy i uderza obok golkipera gości, a futbolówka odbija się od słupka i wychodzi poza plac gry!
    63. Lepszej sytuacji Hernández może już nie mieć! Jeśli chodzi o wykończenie to gospodarze dziś nie błyszczą w tej statystyce!

64
    Dość brutalny faul Gotoku Sakaia na rywalu i sędzia decyduje się pokazać żółtą kartkę!

65
    Świetnie powalczył o piłkę w narożniku boiska Sakai i nabił on Brandta. Od bramki zacznie Adler.

66
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Lewis Holtby, na boisku pojawia się Albin Ekdal.

67
    Zdecydowanie strata bramki podziałała na "Aptekarzy", którzy mocno ruszyli do przodu, ale jak na razie bez większych konsekwencji dla gości.

68
    Henrichs w szybkiej, indywidualnej akcji na prawym skrzydle, ale rywal skutecznie blokuje piłkę i ta opuszcza boisko.

69
    Faulowany Ostrzolek przez rywala. Rzut wolny mają goście.
    70. Oto sylwetka strzelca jak do tej pory jedynej bramki w tym meczu - Bobby'ego Wooda - amerykańskiego napastnika!

71
    Fauluje Jonathan Tah wychodzącego na czystą pozycję Müllera i ogląda żółtą kartkę.

72
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Admir Mehmedi, na boisku pojawia się Joel Pohjanpalo.

73
    Faul na zawodniku HSV i rzut wolny na własnej połowie mają przyjezdni.

74
    Świetny drybling Hernándeza, który trzykrotnie nabrał rywala po czym oddał piłkę do Kampla, a ten po głowie stopera drużyny gości uderzył nad bramką Adlera. Róg dla Bayeru.

75
    Çalhanoğlu uderza z bardzo ciężkiej pozycji i z problemami wyłapuje futbolówkę Adler.

76
    Niecelna próba podania Kampla na lewe skrzydło, bo Reis przecina akcję rywali.

77
    Wpada w pole karne rywala Pohjanpalo i próbuje centrować, ale piłka po nodze rywala opuszcza boisko. Rzut rożny dla "Aptekarzy".

79
    Gol dla Bayeru!
    Świetna akcja Bayeru i mamy wyrównanie! Dobrze Kevin Kampl złamał podanie na prawe skrzydło do Juliana Brandta, a ten dośrodkował prosto na głowę niepilnowanego JOELA POHJANPALO, który trafił do pustej bramki. To jest drugi gol fińskiego zawodnika w tym sezonie!
    79. Joel POHJANPALO - 1:1

80
    W pierwszej jak i w drugiej kolejce piłkarze HSV mogą sobie potocznie mówiąc pluć w brodę. W starciu z Inglostadt gracze Bruno Labbadia prowadzili 1:0 i stracili gola na 1:1 w 80. minucie. Historia znów się powtarza i również w potyczce z Bayerem tracą gola w końcówce drugiej połowy.

81
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Bobby Wood, na boisku pojawia się Pierre-Michel Lasogga.

82
    Trener Hambrugera SV stawia wszystko na jedną kartę i na ostatnie minuty tego meczu wprowadza świeżego napastnika z ławki.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Aaron Hunt za faul taktyczny na rywalu.

85
    Zmiana w drużynie Hamburger SV: z boiska schodzi Filip Kostić, na boisku pojawia się Alen Halilović.

86
    Groźna akcja świeżo wprowadzonego zawodnika. Halilović otrzymuje podanie od Müllera, ale ta piłka szybowała zbyt wysoko.
    87. A oto postać Pohjanpalo. Bayer ma w tym sezonie zdobyte dwa gole, a autorami obydwu bramek jest właśnie Fin!

88
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Wendell, na boisku pojawia się Tin Jedvaj.

89
    Kampl fauluje Müllera i otrzymuje żółtą kartkę.

90
    Cztery minuty dolicza Tobias Welz do regulaminowego czasu gry.

90+1
    BayArena oszalała! Bayer wychodzi na prowadzenie w 91. minucie spotkania. Podanie z lewego skrzydła Henrichsa i JOEL POHJANPALO świetnie uderza z powietrza i zdobywa bramkę na 2:1! Rośnie nam nowa gwiazda Bundesligi? Trzeci gol w sezonie fińskiego piłkarza!

90+2
    Bender zderzył się z rywalem i mamy chwilę przerwy w grze.

90+3
    Gramy dalej. Bender już gotowy do gry.

90+4
    Rozbita drużyna HSV. Brandt podaje do Hernándeza, który natychmiast oddaje futbolówkę do JOELA POHJANPALO, a ten zdobywa trzeciego gola w dzisiejszym meczu i czwartego w tym sezonie. Hat-trick fińskiego zawodnika, który zrównuje się w klasyfikacji strzelców z Robertem Lewandowskim!
    90+4. Joel POHJANPALO - 3:1

90+5

W 57. minucie, gdy Wood w zabójczej kontrze pokonał Leno każdy kibic na stadionie Bayeru marzył o tym by gospodarze zdołali zdobyć chociażby jeden punkt w tym meczu. 72. minuta to wejście na boisko Pohjanpalo, który zdobywa 3 bramki w 79. 91. oraz w 94. minucie meczu. Ten zawodnik jest niesamowity. Jak na razie Bayer ma na koncie 4 bramki w sezonie i wszystkie to zasługa Pohjanpalo.
    Można by powiedzieć: Pohjanpalo 3:1 Hamburger SV!

Dziękuje wszystkim, którzy śledzili to spotkanie za wspólnie spędzony czas i zapraszam do śledzenia innych relacji w naszym serwisie. Do usłyszenia! (17:29:30)

Adam Ka

Gole: 79. Pohjanpalo, 90+1. Pohjanpalo, 90+4. Pohjanpalo – 57. Wood

Kartki:   71. Tah (LEV), 89. Kampl (LEV) – 64. G. Sakai (HAM), 84. Hunt (HAM)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 15:6. Strzały niecelne: 7:3. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 4:2. Foule: 9:15.
    Bayer Leverkusen: Leno – Henrichs, Tah, Toprak, Wendell (88. Jedvaj) – Bellarabi (3. Brandt), Bender, Kampl, Mehmedi (72. Pohjanpalo) – J. Hernández, Çalhanoğlu.
    Zmiany: R. Özcan – Brandt, Baumgartlinger, Dragović, Pohjanpalo, Jedvaj, Havertz.

Hamburger SV: Adler – G. Sakai, Reis, Spahić, Ostrzolek – Holtby (66. Ekdal), Hunt – N. Müller, Gregoritsch, Kostić (85. Halilović) – Wood (81. Lasogga).
    Zmiany: Mathenia – Diekmeier, Lasogga, Halilović, Waldschmidt, Ekdal, Santos.

Sędziowie: Tobias Welz