Juventus – Sassuolo 3:1 (koniec) | US Palermo – Napoli 0:3 (koniec)
US Città di Palermo
0:3 (0:0)
SSC Napoli
Sobota 10.09.2016, 20:45 • Stadio Renzo Barbera, Palermo • Włoska Serie A • Runda 3

To już wszystko ze Stadio Renzo Barbera. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach. Życzymy spokojnej nocy. (22:43:51)
    Graczem meczu z całą pewnością jest ten Pan - Jose Callejon.

Napoli wypełnia zadanie wygrywając na trudnym terenie w Sycylii.

Koniec rywalizacji na Stadio Renzo Barbera. W ostatecznym rozrachunku Palermo ulega Napoli w stosunku 0:3. Po dobrej pierwszej części w wykonaniu gospodarzy, w drugiej zabrakło im sił, by powstrzymać coraz mocniej naciskających wicemistrzów Włoch. Napoli po kilku mocnych słowach w przerwie zagrało z dużo większą intensywnością i to przyniosło skutek już w pierwszych minutach drugiej odsłony. Zasłużone trzy punkty jadą zatem do Neapolu, a my cieszymy się z dobrego występu obu naszych reprezentantów.

90+3

90+2
    Czekają już na końcowy gwizdek zawodnicy obu zespołów. Palermo wygląda naprawdę słabo, lecz nie mają już zamiaru szarżować goście.

90+1
    Jeszcze atak lewą flanką w wykonaniu przyjezdnych. Pędzi ile sił w nogach Mertens, ale nie udaje mu się jej złapać przed linią końcową. Wznowi Posavec.

90
    Tylko dwie minuty dolicza główny arbiter tego spotkania.

89
    Rozpoczyna grę z autu na wysokości pola karnego rywala Allan. Szybki przerzut na przeciwległą stronę do Mertensa. Tam skuteczną interwencją popisuje się Rispoli.

88
    Wrzutka w pole karne przyjezdnych. Tam spore zamieszanie, kilka przebitek. Kibice mają nadzieję, że komuś uda się wepchnąć piłkę do bramki Reiny, lecz w tym momencie sędzia odgwizduje offside.

87
    Obiecująca akcja oskrzydlająca Aleesamiego. Wreszcie zaatakowali lewą flanką miejscowi. Dośrodkowanie w "szesnastkę", a tam nie ma komu zamknąć tej akcji.

86
    Świetna indywidualna akcja w wykonaniu Gabbiadiniego. Wejście w pole karne i centra na piąty metr. Odważne, ale co najważniejsze, skuteczne piąstkowanie Posaveca.

85
    Kolejne podanie w kierunku Diamantiego. Ten wysoko skacze, lecz znów musi uznać wyższość stoperów. Zrezygnowany snajper Palermo.

84
    Ostatnia zmiana tego wieczoru. Brawami pożegnany został Sallai, a na końcowe minuty w bój posłany został Bentivegna.

83
    Nie mają zamiaru odpuścić rywalom piłkarze "Azzurri". Mocno naciskany był teraz Rispoli, który zmuszony został do wyekspediowania piłki w aut.

82
    Starają się chociaż rozgrywać piłkę na połowie rywala podopieczni De Zerbiego. Momentalnie podchodzą wyżej przyjezdni i od razu wycofanie aż do Posaveca.

81
    Hamsik jeszcze stara się pociągnąć akcję na lewej stronie. Dobre uruchomienie Mertensa, który schodzi do środka pola. Gubi jednak futbolówkę w dość prosty sposób Belg.

80
    Bezsensowne podanie Aleesamiego na połowę rywala. To było praktycznie dostarczenie futbolówki neapolitańczykom. Wyglądają już na mocno zrezygnowanych miejscowi.

79
    Faulowany w środku pola Jorginho. Ma pretensje do arbitra pomocnik gości, że pozwala na tego typu zagrania. Jak na razie pan Massa nie pokazał ani jednej kartki.

Mariusz Nyka

Gole: 48. Hamšík, 51. Callejón, 65. Callejón

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały celne: 1:7. Strzały niecelne: 1:6. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 4:2. Foule: 14:6.