Celta Vigo – Atletico 0:4 (koniec) | Real Madryt – Osasuna 5:2 (koniec) | Malaga – Villarreal 0:2 (koniec)
Sevilla – Las Palmas 2:1 (koniec) | FC Barcelona – Alaves 1:2 (koniec)
Celta de Vigo
0:4 (0:0)
Atletico Madryt
Sobota 10.09.2016, 13:00 • Estadio Balaídos, Vigo • Hiszpańska LaLiga • Runda 3

Wydaje się, że dziś oglądaliśmy dwa zupełnie inne mecze. Pierwsza połowa bez bramek, jednak z przewagą Celty. Atletico po 45. minutach mogło jedynie cieszyć się, że nie schodzą do szatni jako pokonani. Jednak to, co w przerwie zrobił Diego Simeone pozostanie jego słodką tajemnicą. "Rojiblancos" wyszli na drugą część spotkania zupełnie odmienieni. Znakomita końcówka, która przyniosła trzy trafienia w 17 minut. Kibice zespołu z Madrytu mimo złej pierwszej połowy, nie mogą narzekać na komplet zdobytych punktów. Bramek powinniśmy zobaczyć więcej po akcji Sene, czy kiksie Gameiro. Atletico z pierwszą wygraną w tym sezonie opuszcza Stadio Balaidos. Dziękujemy za uwagę. (14:57:09)

90+2

90
    Mecz potrwa jeszcze dwie minuty.
    89. Ángel Correa (ATM) - 0:4

89
    Gol dla Atlético!
    Pierwsza połowa w najmniejszy stopniu nie zapowiadała takiego pogromu na Estadio Balaidos! Koke wspaniale wypatrzył na szóstym metrze ANGELA CORREĘ! Argentyńczyk mocnym strzałem z ostrego kąta pokonuję Alvareza! Ciekawe co w szatni powiedział Diego Simeone, bo jego podopieczni po przerwie grają bardzo skutecznie!

87
    Świetnie krótkimi podaniami zagrała Celta w polu karnym Oblaka! Futbolówkę otrzymał Rossi. Włoski napastnik został w ostatniej chwili zatrzymany przez rywala!

86
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Théo Bongonda, na boisku pojawia się Pape Diop.

84
    Rossi posłał dobrą wrzutkę w kierunku Bongondy. Belg długo składał się do strzału, jego próbę zablokowali defensorzy Celty.

82
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Gabi, na boisku pojawia się Tiago.

80
    Rojiblancos raczej zamykają kwestię wygranej na Estadio Balaidos! Celta ma wyraźny problem na lewej stronie obrony, ponieważ wszystkie bramki padały po akcji z tej strony boiska! Tym razem centrował Juanfran. Znów w szesnastce rywali pokazał się ANTOINE GRIEZMANN, który drugi raz strzałem głową umieszcza piłkę w bramce gospodarzy!
    80. Antoine Griezmann (ATM) - 0:3

78
    Gameiro dobre popracował pressingiem i zmusił Radoję do błędu. Centra Francuza w kierunku Correy wylądowała na aucie.

75
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Josep Señé, na boisku pojawia się Pione Sisto.
    73. Antoine Griezmann (ATM) - 0:2

73
    Drugi raz akcja prawym skrzydłem przynosi bramkę dla zawodników z Madrytu! Saul dryblingiem minął Castro i dośrodkował wprost na głowę ANTOINE'A GRIEZMANNA! Francuski gracz gości precyzyjnym strzałem pokonał Alvareza!
    72. Fatalna pomyłka w wykonaniu Gameiro! Stuprocentowa okazja zakończyła się strzałem w słupek!

72
    Ależ pudło Gameiro! Francuski napastnik praktycznie w sytuacji sam na sam z Alvarezem minął golkipera Celty! Strzał w kierunku bliższego narożnika bramki otarł się o słupek! To powinno być 2:0 dla Rojiblancos!

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Ángel Correa (Atlético Madryt).

68
    Zmiana w drużynie Atlético Madryt: z boiska schodzi Yannick Ferreira-Carrasco, na boisku pojawia się Ángel Correa.
    Zmiana w drużynie Real Club Celta de Vigo: z boiska schodzi Daniel Wass, na boisku pojawia się Giuseppe Rossi.

Radosław Łączkowski

Gole: 52. Koke, 73. Griezmann, 80. Griezmann, 89. Á. Correa

Kartki:   43. Señé (CVG) – 26. Ñíguez (ATM), 70. Á. Correa (ATM)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 9:13. Strzały niecelne: 1:6. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 0:2. Foule: 13:12.
    Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – Wass (68. Rossi), Radoja, P. Hernández – Señé (75. Sisto), Aspas, Bongonda (86. Diop).
    Zmiany: Villar – Sisto, Lemos, Naranjo, Roncaglia, Diop, Rossi.

Atletico Madryt: Oblak – Juanfran, Savić, Godin, Filipe Luís – Koke, Gabi (82. Tiago), Ñíguez, Ferreira-Carrasco (68. Á. Correa) – F. Torres (63. Gameiro), Griezmann.
    Zmiany: Moreira – Á. Correa, Gameiro, Hernández, J. Giménez, Gaitán, Tiago.

Sędziowie: Santiago Jaime – Jorge Bueno, Fernando Tresaco – Jaime Ruiz