Piast – Górnik Ł. 3:3 (koniec) | Korona – Arka 1:0 (koniec) | Termalica – Legia 2:1 (koniec)
Piast Gliwice
3:3 (3:1)
Górnik Łęczna
Sobota 10.09.2016, 15:30 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Takie mecze możemy oglądać co tydzień! Dziękujemy za wspólne emocje, zapraszamy do kolejnych relacji na naszym portalu! (17:48:53)

Piękne spotkanie na inaugurację sobotnich spotkań LOTTO Ekstraklasy! W tym meczu mieliśmy naprawdę wszystko, z gradem goli na czele!
    Piast prowadził już 3:0 przed własną publicznością, ale i tak Górnik zdołał doprowadzić do wyrównania. Zaczęło się jeszcze w pierwszej połowie, a po przerwie wejście smoka zanotował Javier Hernandez! Nowy nabytek Górnika w swoim debiucie strzelił 2 gole i zdecydowanie zostanie ulubieńcem publiczności z Łęcznej!
    Nieprawdopodobny mecz w Gliwicach!

90+6
    90+6. Javi HERNANDEZ - 3:3

90+6
    Gol dla Łęcznej!

NIESAMOWITE! Piast Gliwice prowadził 3:0, a remisuje ten mecz 3:3 w doliczonym czasie gry! JAVI HERNANDEZ zostaje bohaterem Łęcznej, ponieważ to on pakuje piękną bramkę w ostatnich sekundach tego spotkania! Naprawdę piękna pogoń Górnika przynosi skutek!

90+5
    Sędzia wciąż nie kończy tego meczu! W polu karnym Piasta jest już nawet Prusak, Górnik gra bez bramkarza i wciąż atakuje!

90+4
    Górnik nieustannie utrzymuje się na połowie gliwiczan i to są ostatnie sekundy dzisiejszego spotkania! Dodatkowo Murawski fauluje, za co otrzymuje żółtą kartkę.

90+3
    Arbiter przerywa grę, a na murawie leży jeden z zawodników Piasta. Czy to jest gra na czas, czy rzeczywisty uraz?

90+2
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Tomasz Mokwa, na boisku pojawia się Aleksandar Sedlar.

90+1
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry! 4 minuty nadziei łęcznian na remis!
    90. Javi HERNANDEZ - 3:2

90

Trochę się pospieszyłem, bowiem JAVI HERNANDEZ zdobywa bramkę kontaktową i zanosi się na gorącą końcówkę tego spotkania! Świetne wejście do zespołu Górnika, bowiem Hernandez pakuje gola w swoim debiucie!

88
    Grzegorz Bonin przewraca Bukatę i otrzymuje jeszcze jedną żółtą kartkę dla swojego zespołu. W tym meczu nie ma już żadnych emocji.

87
    Bardzo dobry blok Heberta, który ponownie dokłada nogę przy groźnej wrzutce przeciwników! Leandro już nabiegał na bliższy słupek, a tak będzie tylko korner!

86
    Nie dzieje się zbyt wiele i druga połowa zdecydowanie zawiodła nasze oczekiwania. Liczyliśmy na kontynuowanie strzeleckiej formy.

85
    Kolejna nieudana akcja gości, którzy nie trafiają nawet w światło bramki. Rusov rozpoczyna grę od własnego pola karnego, ale bramkarz Piasta nie będzie się spieszył.
    Dobry mecz Mraza.

83
    Górnik Łęczna dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale bramkę opuszcza Rusov i piąstkuje futbolówkę poza pole karne. Czy przyjezdni rzucą wszystkie siły na bramkę kontaktową?
    82. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

82
    Cóż wyprawia teraz Mateusz Masłowski! Beznadziejne wejście w rywala i zasłużona druga kartka w odstępie kilku minut! Piast kończy ten mecz w osłabieniu!

80
    Masłowski przekracza przepisy i arbiter postanowił wpisać go do swojego notesu.

79
    Górnik praktycznie nie opuszcza połowy rywali, a my mamy kolejną sytuację i dośrodkowanie w pole karne! Śpiączka wpada na piłkę szczupakiem, ale uderzenie leci obok lewego słupka!

78
    Teraz to Živec znalazł się zupełnie niepilnowany w dogodnej sytuacji! Zawodnik Piasta jakby trochę wystraszył się tej sytuacji i uderzył sporo nad bramką Prusaka – to powinno zakończyć się znacznie lepiej!

77
    Nie ma przewinienia na Javim Hernandezie, który stracił piłkę, a następnie się przewrócił! Górnik zdecydowanie naciska, ale nie dochodzi do dobrych sytuacji.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Grzegorz Piesio, na boisku pojawia się Przemysław Pitry.

75
    Zostaje kwadrans do końca spotkania, a znów to Górnik stara się sforsować defensywę Piasta! Dobrze zachowuje się we własnym polu karnym Hebert.

73
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Maciej Jankowski, na boisku pojawia się Josip Barišić.

72
    Próba strzelecka w wykonaniu Śpiączki! Ciekawe rozwiązanie tej akcji, ale nie wynikło z niej zbyt wiele – niecelnie.

71
    Chyba zabraknie wielkiego grania w końcówce drugiej połowy. Zostaje około 20 minut grania, a nie wydaje się, żeby Górnik nagle zaczął odrabiać straty. Piast z kolei nie musi już atakować.

70
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Bartosz Szeliga, na boisku pojawia się Saša Živec.

69
    Leândro całkiem kąśliwie dośrodkowuje z rzutu wolnego! Piłka leci w stronę Szmatiuka, ale to obrońcy jako ostatni trącają futbolówkę! Będzie korner dla Górnika i szykuje się kolejna zmiana.
    I bardzo dobrze.

67
    Bonin wziął akcję na swoje barki i nie można mieć o to pretensji. Całkiem dobre uderzenie w okolice słupka i interweniuje Rusov!

66
    Ponownie pograła dwójka Bonin – Piesio! W odpowiednim momencie włączył się w to Korun, który wślizgiem przecina całą akcję rywali! Będzie korner dla przyjezdnych.

65
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Adam Dźwigała, na boisku pojawia się Krzysztof Danielewicz.

64
    Robi się nudnawo w Gliwicach. Górnik ma naprawdę o co walczyć, ale nie jest łatwo ponownie pokonać Rusova. Na razie nic się nie dzieje.

62
    Dobrze spisuje się dzisiaj Mráz na skrzydłach. Kolejne dośrodkowanie w stronę partnera, ale to Gérson wyżej wyskoczył do futbolówki. Zagrożenie zażegnane.

61
    9 – 12 w uderzeniach, celne strzały na korzyść Piasta 7 – 4.

60
    Godzina gry za nami, a druga połowa zdecydowanie nie przypomina pierwszej. Od rzutu rożnego rozpoczynają grę gliwiczanie.

59
    Tylko Śpiączka popędził za futbolówką do linii końcowej! Bardzo ładne odegranie do tyłu, ale nikt z jego partnerów nie zamykał tej akcji! Mają czego żałować przyjezdni!

58
    Następna akcja oskrzydlająca z lewej strony, ale Bonin został zablokowany przez obrońcę. Będzie wznowienie od rzutu z autu.

56
    Czekamy na bramki, ponieważ piłkarze wciąż wykazują sporą wolę do gry i do dalszej walki! Górnik chce za wszelką cenę złapać kontakt z przeciwnikiem.
    55. Obrona Pruska.

55
    Masłowski walczy o piłkę z Gérsonem, ale to zawodnik Górnika wyszedł z tej akcji zwycięsko! Do piłki dopadł jednak partner Masłowskiego, który potężnie uderzył w Prusaka! Na raty broni golkiper Górnika!

53
    Dobrze zapowiadała się ta akcja łęcznian, ale prostopadłe zagranie było zbyt mocne i nie mógł dobiec do niego Śpiączka! Gliwiczanie przejmują piłkę i wyprowadzają atak pozycyjny.

52
    Zacięta walka w tej drugiej połowie. Mamy sporo walki w środkowej strefie boiska i żadna z ekip nie może osiągnąć większej przewagi.

50
    A piłkarze nie przestają się faulować. Drewniak już nie pierwszy raz doprowadza do przewinienia, a wciąż jest "czysty".

48
    Dobre rozegranie rzutu wolnego i akcję na dalszym słupku zamknięto strzałem głową! Z wielkimi problemami broni Rusov, ale piłka leciała w stronę spojenia poprzeczki i słupka!

47
    Mráz przytrzymuje za koszulkę Bonina i chyba tylko arbiter wie, dlaczego nie wręczył mu żółtej kartki. Będzie tylko rzut wolny dla łęcznian.

47
    Piłkę do gry wprowadzają miejscowi, a trener Górnika zdecydował się na jedną roszadę po przerwie. Czy będziemy świadkami kolejnych goli?

46
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Radosław Pruchnik, na boisku pojawia się Javi Hernandez.

46

Piłkarze wracają już na murawę w Gliwicach. Przed nami decydujące 45 minut!

Pierwsza połowa zdecydowanie mogła się podobać! Widzieliśmy aż 4 bramki i wydaje się, że to jeszcze nie koniec!
    Gliwiczanie bardzo szybko otworzyli dzisiejsze zawody, a po 9 minutach prowadzili już 2:0. Następnie przyszła bramka na 3:0 i wydawało się, że jest już po meczu.
    Łęcznianie dość niespodziewanie strzelili swoją bramkę i trzeba przyznać, że końcówka pierwszej połowy należała do nich, kiedy to stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji.
    Zostańcie z nami!
    Górnik zapowiada walkę do końca! 3:1 do przerwy.

45+1

45+1
    1 minuta doliczona przed przerwą.

45
    Teraz to gliwiczanie domagają się odgwizdania rzutu karnego! Szmatiuk zagrał piłkę ręką, ale arbiter uznał, że to nie było zamierzone zagranie! Jest coraz goręcej w końcówce połowy!

44
    Śpiączka był faulowany na granicy pola karnego, ale arbiter chyba zastosował przywilej korzyści! Będzie rzut rożny dla Górnika, ale ta akcja mogła potoczyć się zupełnie inaczej!

43
    Ostatnie minuty nie przynoszą zbyt wielu sytuacji, ale na brak goli zdecydowanie nie możemy narzekać. Mecz układa się naprawdę fajnie, oby tak pozostało do końca.

42
    Łęcznianie zaczęli grać w piłkę dopiero, gdy przegrywali 0:3. To może być zdecydowanie zbyt późne przebudzenie, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń.

41
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony. Czy któraś z drużyn postawi na większe ryzyko jeszcze przed zejściem do szatni? Czekamy z niecierpliwością.

40
    Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy! Piłka odbijała się od wielu zawodników, ale ostatecznie to Szeliga połapał się, gdzie jest futbolówka! Dalekie wybicie!

39
    Ładne zachowanie Grzegorza Piesio, który nie dał się Murawskiemu. Arbiter natychmiast odgwizduje rzut wolny i Górnik będzie szukał gola po dośrodkowaniu!

38
    W tym meczu może wydarzyć się jeszcze naprawdę sporo. Gdyby Górnik zyskał bramkę kontaktową to wszystko byłoby jeszcze otwarte! Ale to Piast może dołożyć kolejne trafienie i wtedy będzie chyba po zawodach.

36
    6 – 6 w strzałach, a 5 – 3 w uderzeniach celnych na korzyść Piasta!

35
    Tym razem przenosimy się na drugą stronę boiska i Piast zyskuje kolejny stały fragment gry z narożnika boiska.

34
    Hebert dokłada nogę i blokuje kolejne uderzenie w obrębie własnego pola karnego! Będzie korner dla Górnika, ale trzeba przyznać, że Piast w ostatnich minutach zupełnie stanął!

33
    Kolejna akcja łęcznian i znów to Grzegorz Piesio ruszył do przodu! Rusov wychodzi na przedpole i zdążył uratować swoją ekipę! Ponownie wzrastają emocje na Stadionie Miejskim!
    32. Grzegorz PIESIO - 3:1

32

Dość zaskakujący przebieg akcji, a Górnik zdobywa pierwszego gola! GRZEGORZ PIESIO przełożył piłkę na drugą nogę, a następnie uderzył w światło bramki! Wydawało się, że Rusov to wybroni, ale piłka wpada do siatki – może to będzie sygnał do ataku dla gości!

30
    Wciąż udzielana jest pomoc Szmatiukowi, a piłkarze mają okazję do uzupełnienia płynów. W przyrodzie nic nie zginie i utracone minuty zostaną doliczone.

29
    Mamy chwilę przerwy, bowiem na murawę upada Szmatiuk. Doszło do zderzenia piłkarzy i potrzebna jest pomoc lekarska.

27
    Teraz będzie już niezmiernie trudno dla łęcznian. Zdecydowanie muszą odmienić swoją grę, jeśli marzą chociażby o remisie.
    25. Maciej JANKOWSKI - 3:0

25
    Gol dla Piasta!

Wszystko zaczęło się od faulu na Szelidze! Dośrodkowanie z rzutu wolnego prosto na głowę MACIEJA JANKOWSKIEGO, a ten podwyższa prowadzenie swojej drużyny! Górnik na kolanach, a nie minęło jeszcze pół godziny gry!

25
    Szeliga powalczył o piłkę i to przynosi skutek! Faulował go Pruchnik i gliwiczanie będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

23
    Piast nieco wycofuje swoje szyki ofensywne. Teraz piłka toczy się głównie w środkowej strefie boiska, ale akcji jest coraz mniej.

22
    Gra niestety coraz bardziej zwalnia, ale tego można było się spodziewać. Piast nie musi już narzucać swoich warunków i teraz to do Górnika należy zadanie zaatakowania. Czy tak będzie?

21
    54 – 46 % w posiadaniu piłki dla Piasta.

20
    Ponownie to Piesio podchodzi do rzutu wolnego! Do bramki Rusova była spora odległość, ale piłka i tak ląduje w trybunach. Nie idzie dzisiejsza gra łęcznianom.

19
    Fatalne dośrodkowanie Drewniaka, który przerzucił wszystkich i futbolówka uciekła poza linię końcową boiska. Zupełnie zmarnowany stały fragment gry.
    Uważajmy z porównaniami, ale jest naprawdę dobrze!

18
    Bardzo dużo przewinień po obu stronach. Arbiter powinien uspokoić zawodników rozdając po kartce i byłby spokój na jakiś czas. Tym razem od wolnego rozpocznie Górnik.

17
    Łęcznianie nie radzą sobie z atakami gospodarzy. Będzie kolejny rzut rożny dla Piasta i Mráz jest już gotowy na kolejne dośrodkowanie.

16
    Pierwszy kwadrans gry już za nami! Spotkanie ogląda się bardzo ciekawie, a przypomnijmy, że jest to rywalizacja na samym dnie LOTTO Ekstraklasy. Czy Górnik będzie w stanie nawiązać zaciętą walkę?

14
    Drewniak dość niepotrzebnie podkłada nogi przeciwnikowi na skrzydle i sędzia natychmiast odgwizduje rzut wolny. Drewniak może się cieszyć, że nie został wpisany do notesu.

13
    Trzeba przyznać, że oglądamy bardzo ciekawe zawody w Gliwicach! Mamy już 2 gole, a obie ekipy grają bardzo żywo, oby tak dalej!

12
    Tym razem to Piesio wkłada całą siłę w wykonanie rzutu wolnego! Potężna bomba z dalszej odległości i na piąstki przyjmuje to Rusov! Będzie rzut rożny dla Górnika.

11
    Mało brakło, a byłoby 3:0! Znów to Mráz zrobił wielką robotę na skrzydle, po czym wrzucił futbolówkę w pole karne! Całą akcję zamykał Mokwa, ale nie zdołał sięgnąć piłki czubkiem buta! Byłby strzał na pustą bramkę i praktycznie pewny gol!
    9. Radosław MURAWSKI - 2:0

9

Wymarzony początek meczu dla gliwiczan! RADOSŁAW MURAWSKI pewnie wykorzystuje strzał z jedenastego metra i mamy podwyższenie wyniku jeszcze przed upływem 10 minut!
    8. Żółta kartka Sasina i karny dla Piasta Gliwice.

8
    Rzut wolny dla Piasta i z wielkim problemem piłkę piąstkował Prusak. Sasin przewraca przeciwnika w polu karnym i dodatkowo łapie żółtą kartkę! Karny!

8
    Rzut karny dla Piasta Gliwice!

7
    Dobre zagranie Drewniaka do Śpiączki między dwóch obrońców! Napastnik Górnika jakimś cudem minął obrońców, ale jego strzał w światło bramki był zbyt lekki! Rusov nie ma problemów z wyłapaniem piłki.

5
    Do ataku ruszają przyjezdni, ale nieco nieporozumienia wkradło się w ich szyki! Pogubiła się defensywa Piasta, ale ostatecznie obrońcy oddalają zagrożenie i trzeba budować akcję od nowa.

4
    Jak na takie wydarzenia zareaguje Górnik? Widać, że łęcznianie wyraźnie gorzej weszli w ten mecz. Ale Piast nie może poluzować.
    2. Marcin PIETROWSKI - 1:0

2

Bardzo szybko rozpoczyna się dzisiejsze strzelanie! Mráz świetnie dośrodkował w szesnastkę rywali, a w niej trącił piłkę MARCIN PIETROWSKI, który głową kieruje futbolówkę między słupki! 1:0 w Gliwicach!
    2. Dobra akcja Jankowskiego.

2
    Piast wyprowadza kontratak i już stworzył sobie najlepszą okazję w tym spotkaniu! Jankowski popędził z piłką za obrońców i stanął w zasadzie sam na sam z Prusakiem! Broni golkiper gości!

1
    Pierwszy rzut wolny dla przyjezdnych, ale dośrodkowanie w stronę pola karnego było fatalnej jakości. Piast natychmiast oddala grę.

1
    Rozpoczynają piłkarze Górnika Łęczna, którzy grają w zielonych koszulkach! Piast w czerwonych koszulkach i niebieskich spodenkach, liczymy na świetne widowisko!

1

Jeszcze jakieś zabawy piłkarzy z miejscowymi dzieciakami. Za moment rozpoczniemy granie w Gliwicach!

Obie jedenastki wychodzą już na murawę w Gliwicach! Piękna pogoda i atmosfera do rozegrania pierwszego sobotniego meczu Ekstraklasy!
    Oficjalne ustawienia:

Piast Gliwice: Rusov – Hebert, Pietrowski, Korun – Mokwa, Radosław Murawski, Bukata, Szeliga – Masłowski, Jankowski, Mráz

Górnik Łęczna: Prusak – Leândro, Gérson, Pruchnik, Sasin – Szmatiuk, Drewniak, Bonin, Piesio, Dźwigała – Śpiączka

Sędziowie: Tomasz Musiał.
    Mamy skład Piasta:
    Kilka ciekawostek przed dzisiejszym spotkaniem:

Liczymy na dobre zawody w Gliwicach. Obie ekipy mają sporo do poprawy i potrzebują punktów, jak ryba wody. Zapraszamy do relacji na żywo na naszym portalu! Tylko u nas gify z bramek oraz najciekawszych sytuacji.
    Będzie szansa, aby udowodnić to na boisku:

W poprzedniej kolejce obie drużyny zagrały zgodnie, przegrywając swoje mecze. Gliwiczanie polegli z poznańskim Lechem 0:2, natomiast zespół z Łęcznej przegrał także 0:2 z Jagiellonią Białystok.
    Czas najwyższy, aby te drużyny zaczęły punktować.
    Górnik stawia na Hiszpana:

Będzie to spotkanie praktycznie na samym dnie tabeli.
    Górnik Łęczna ma zaledwie 5 punktów i zasłużenie plasuje się na przedostatniej pozycji.
    Piast Gliwice jest niewiele lepszy, bowiem gliwiczanie mają tylko punkt więcej, co daje 14. lokatę. Przypomnijmy, że całą stawkę zamyka krakowska Wisła.

Kontynuujemy zmagania w ramach 8. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W jednym ze spotkań, w Gliwicach, miejscowy Piast podejmie Górnik Łęczna. Składy obu ekip poznamy już godzinę przed pierwszym gwizdkiem!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Wiktor Bukowski

Gole: 2. Pietrowski, 9. Radosław Murawski (kar.), 25. Jankowski – 32. Piesio, 90. Hernandez, 90+6. Hernandez

Kartki:   80. Masłowski (PIA), 90+4. Radosław Murawski (PIA) – 8. Sasin (LCZ), 88. Bonin (LCZ)   82. Masłowski (PIA)

Piast Gliwice: Rusov – Hebert, Pietrowski, Korun – Mokwa (90+2. Sedlar), Radosław Murawski, Bukata, Mráz – Szeliga (70. Živec), Masłowski, Jankowski (73. Barišić).
    Zmiany: Szmatuła – Badía, Girdvainis, Barišić, Živec, Moskwik, Sedlar.

Górnik Łęczna: Prusak – Leândro, Gérson, Pruchnik (46. Hernandez), Sasin – Szmatiuk, Drewniak, Bonin, Piesio (75. Pitry), Dźwigała (65. Danielewicz) – Śpiączka.
    Zmiany: Małecki – Komor, Grzelczak, Jarecki, Pitry, Danielewicz, Hernandez.

Sędziowie: Tomasz Musiał