Wtorek 13.09.2016, 15:30 • Mestsky Stadion, Karwina Raj • Reprezentacja U16

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Paweł Żuk (Everton FC), Sebastian Mach (Hertha Berlin), Mikołaj Nawrocki (Jagiellonia Białystok), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Kacper Janiak (Lech Poznań), Jakub Karbownik (Lech Poznań), Olaf Kobacki (Lech Poznań), Wiktor Pleśnierowicz (Lech Poznań), Jakub Białczyk (Lech Poznań), Karol Smajdor (Lech Poznań), Oskar Nowak (Lech Poznań), Kacper Andrzejewski (Lech Poznań), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Jowin Radziński (Pogoń Szczecin), Marcel Lotka (Rot-Weiss Essen), Bartosz Marchewka (Rozwój Katowice), Wiktor Bieniek (UKS SMS Łódź), Michał Bogacz (KGHM Zagłębie Lubin).

Reprezentacja Polski do lat 16 jest prowadzona przez trenera Bartłomieja Zalewskiego. 36-latek ma za sobą karierę piłkarską w takich klubach jak Warta Poznań i Aluminium Konin. Jest najmłodszym spośród selekcjonerów w Polsce.

Tego lata stadion w Karwinie został oddany kibicom po gruntownej przebudowie. Rozpoczęła się ona w 2014 roku, a obiekt zmienił się w typowo piłkarski z trybunami blisko boiska. Może na nich zasiąść około 5 tysięcy kibiców.

Do pojedynku dojdzie w Raju, części miasta Karwina w Czechach. Przed przystąpieniem do Unii Europejskiej funkcjonowały tam dwa przejścia graniczne do Polski. Zlokalizowany jest tam stadion MKF Karvina, a to klub, który lubi sparować z polskimi.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku reprezentacji Polski do lat 16. Przeciwnikiem młodych biało-czerwonych będą Czesi. Pierwszy gwizdek o godzinie 15.30.

1

3
    Początek meczu w Karwinie jest pełny niedokładności w zagraniach obu drużyn. Młodzi piłkarze muszą poukładać swoją grę.

5
    Centymetrów zabrakło Polakom, by oddać strzał po kombinacyjnej wymianie podań na połowie Czechów.

7
    Polacy są coraz bardziej aktywni i zaczynają spychać swoich południowych sąsiadów do głębokiej defensywy.

10
    Sędzia asystent zatrzymał tak naprawdę pierwszą, konkretną akcję ofensywną reprezentacji Czech. Pan z chorągiewką dojrzał spalonego, więc ze stojącej piłki zaczyna Polska.

12
    Polacy są oznaczeni numerami od 1 do 11 w zależności od pozycji. To jeden z postulatów zaproponowanych w Narodowym Modelu Gry. Taką zasadę w kategoriach młodzieżowych wprowadziła już na przykład Pogoń Szczecin.

13
    Piłka w narożniku boiska. Polacy wykonują korner i najwyżsi z nich wędrują w pole karne.

14
    Złe dośrodkowanie, ale Czech nie zachował zimnej krwi i wyekspediował piłkę na kolejny korner, tyle że spod drugiej chorągiewki.

17
    Czesi opanowali sytuację w środku pola, co nie oznacza, że zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Marcela Lotki.

19
    Kilka krótkich podań w wykonaniu gospodarzy. Ma to rozerwać biało-czerwoną obronę, ale szukanie luk idzie mozolnie.

21
    W jedenastce Polaków jest 5 piłkarzy powołanych z Akademii Lecha Poznań. Z polskich klubów są ponadto przedstawiciele KGHM Zagłębia Lubin, Jagiellonii oraz Legii Warszawa.

22
    Czesi wywalczyli korner. Marcel Lotka i jego obrońcy musieli właściwie ustawić się we własnym polu karnym, by zażegnać niebezpieczeństwo.

23
    Bez problemu wyszli z opresji podopieczni trenera Zalewskiego. Sposobią się do szybkiego wyprowadzenia piłki.

24
    Przerwa na uzupełnienie płynów. Warunki w Karwinie są trudne. Godzina meczu też trochę niefortunna, ale trzeba walczyć.

26
    Czesi na 18. metrze przed bramką Polaków. Ofensywni piłkarze tej reprezentacji szukają miejsca do oddania strzału. Będą mieć rzut wolny.

27
    Dwa uderzenia Zamburka po rzucie wolnym. Pierwsze trafiło w mur biało-czerwonych, ale po chwili dobitka i sytuację musiał ratować Lotka. Skuteczna interwencja bramkarza i tylko korner dla Czech.

31
    Po przeciwnej stronie boiska rozpędził się Kobacki. Dwa razy został zatrzymany, gdy składał się do strzału.

33
    Najlepsza szansa na gola dla młodych Polaków. Zabrakło centymetrów do szczęścia, ponieważ piłka odbiła się od poprzeczki. Banada miał mnóstwo szczęścia!

35
    Po raz drugi akcja Czechów przyspieszona prostopadłym podaniem nie jest kontynuowana przez spalonego.

36
    Pierwsze indywidualne upomnienie w tym spotkaniu. Kostka z żółtą kartką za faul.

36
    Rzut rożny dla Polski. Nie pierwsza dziś szansa na otworzenie wyniku po stałym fragmencie.

38
    Piłka dośrodkowana z narożnika boiska w sam środek pola karnego. Bramkarz Benada był przygotowany na rozegranie Polaków i zażegnał niebezpieczeństwo.

40
    Dla odmiany rzut rożny mają Czesi. Kapitan zespołu Gabriel wybiera się w pole karne.

40
    Do regulaminowego czasu doliczona minuta.

40+1

Czas na odpoczynek dla młodych piłkarzy po bezbramkowych nieco ponad 40 minutach. Początek ze wskazaniem na Polaków. Później Czesi opanowali sytuację w środku pola i w świetnych sytuacjach podbramkowych było 1:1. Żadna nie zaowocowała golem i o te drużyny postarają się po powrocie z szatni. Walka w parnych warunkach kosztuje je dużo energii.

41

41
    Potwierdzenie zmiany w obozie gości: Oskar Nowak za Pawła Żuka.

41
    W reprezentacji Czech są natomiast dwie zmiany. Selekcjoner wprowadził Eichlera za Kubarta i Purriniego za Baftijara.

43
    Gol dla Czechów!
    Strzelcem bramki MATYAS KOZAK.

Niestety, młodzi Polacy przegrywają. Czesi przejęli inicjatywę i zabrali się do ataku dużą liczbą zawodników. Podanie powędrowało na prawą stronę pola karnego do Matyasa Kozaka, który otworzył wynik uderzeniem w długi róg!
    43. Matyáš Kozák (CZE) - 1:0

48
    Pleśnierowicz wybrał się w pole karne przeciwnika i zapolował na dośrodkowanie. Niewiele zabrakło do perfekcji jego strzałowi.

49
    Polacy muszą zaatakować, by uniknąć porażki. Wywierają swoimi dośrodkowaniami coraz większą presję na Benadzie. Bramkarz z Czech nie ma w tym fragmencie meczu wytchnienia.

52
    Czesi wypracowali sobie pozycję do strzału, ale jeden z nich nie przymierzył dobrze. Lotka od bramki.

55
    Druga zmiana w reprezentacji Polski. Bartosz Marchewka na boisku, a Nawrocki poza nim.

58
    Jeden z Polaków doznał urazu i sędzia zaprosił na boisko służby medyczne. Będzie krótka przerwa w grze.

59
    Jednocześnie sędzia wykorzystał moment i zarządził dla piłkarzy przerwę na uzupełnienie płynów oraz schłodzenie się.

60
    Po godzinie Kobacki zakończył występ, a do jedenastki Polaków dołączył Bartosz Bida z Jagiellonii Białystok.

61
    Bardzo dobra szansa na wyrównanie! Polacy dostali rzut wolny 18 metrów przed bramką strzeżoną przez Benadę.

62
    Mach próbował uderzyć z rzutu wolnego tak samo jak w pierwszej połowie jeden z Czechów. Benada był czujny do końca, przeczytał intencję Polaka i popisał się robinsonadą. Dzięki bramkarzowi tylko rzut rożny dla Polski.

65
    Jeszcze jeden rzut wolny dla podopiecznych trenera Zalewskiego. Pozycja do strzału nieco gorsza niż przed kilkoma minutami.

66
    Tym razem z rzutu wolnego uderzył Nowak, ale nie wcelował w prostokąt ograniczony słupkami i poprzeczką. Od bramki gospodarze.

69
    Podwójna zmiana w zespole gości na nieco ponad 10 minut przed końcem regulaminowego czasu. Białczyk za Bogacza, a Radziński za Jakuba Karbownika.

71
    W reprezentacji Czech Kamensky zastąpił Kubana.

74
    Następna zmiana Czechów na zyskanie cennych sekund. Lhotecky wbiegł na boisko za autora jedynego dotychczas gola – Kozaka.

75
    Gra głównie w środku pola bez stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Polakom zostało od 5 do 10 minut na urwanie choć remisu.

76
    Fiser za Bartę. To piąta zmiana w drużynie z Czech, a za moment szósta roszada.

77
    Ponownie obrońca, tym razem Repcek za Gabriela, a tempo meczu przy tylu zmianach jest bliskie zeru.

80
    Ostatnie szanse dla biało-czerwonych. Sędzia dorzucił 4 minuty do regulaminowego czasu.

80+1
    W 1. minucie czasu doliczonego Purrini opanował piłkę w centrum pola karnego i wyekspediował ją wspólnie z Polakami z pobliża bramki Benady.

80+2
    Zaostrzyła się gra w doliczonym czasie. Bida upomniany żółtą kartką...

80+3
    ... i po chwili również Smajdor.

80+4

W pierwszym pojedynku młodych piłkarzy z Polski i Czech zatriumfowali 1:0 nasi południowi sąsiedzi. O ich zwycięstwie zdecydowało celne uderzenie Matyasa Kozaka tuż po przerwie. Biało-czerwoni atakowali do końca, ale trudne warunki atmosferyczne utrudniły pościg, i najgroźniej było po stałych fragmentach, a nie po składnych akcjach. 15 września rewanż między tymi samymi reprezentacjami, więc będzie okazja do odkucia się. Mecz oglądało na żywo 700 kibiców.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:15:24)

Gole: 43. Kozak

Kartki:   36. Kostka (CZE) – 80+2. Bida (POL), 80+3. Smajdor (POL)

Czechy: Banada – Kubart (41. Eichler), Fiser (76. Barta), Gabriel (77. Repcek), Zamburek, Baftijar (41. Purrini), Blaha, Kuban (71. Kamensky), Kozak (74. Lhotecky), Radosta, Kostka.

Zmiany: Jaros – Barta, Purrini, Repcek, Kamensky, Katschmarz, Eichler, Lhotecky.

Polska: Lotka – Smajdor, Pleśnierowicz, Bogacz (69. Białczyk), Mach – M. Karbownik, Janiak – Żuk (41. Nowak), Nawrocki (55. Marchewka), J. Karbownik (69. Radziński) – Kobacki (60. Bida).

Zmiany: Bieniek – Radziński, Marchewka, Bida, Białczyk, Nowak, Andrzejewski.