Monaco – Rennes 3:0 (koniec) | AS Nancy – Nantes 1:1 (koniec) | Lorient – Lille 1:0 (koniec)
Bordeaux – Angers 0:1 (koniec) | Dijon – Metz 0:0 (koniec) | Toulouse – Guingamp 2:1 (koniec)
AS Monaco
3:0 (1:0)
Stade Rennes
Sobota 17.09.2016, 17:00 • Stade Louis II, Monaco • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne emocje do naszych relacji! (18:55:30)
    AS Monaco pozostaje liderem tabeli Ligue 1:

Za nami naprawdę interesujące widowisko, w którym ostatecznie wygrali miejscowi gracze AS Monaco. Stade Rennais miało swoje okazje, jednak nie potrafiło ich kompletnie wykorzystać. Długo utrzymywał się wynik 1:0. Dopiero w końcówce meczu dwie bramki dołożył Thomas Lemar. Na uwagę zasługuje szczególnie drugie trafienie tego zawodnika. Kamil Glik dzisiaj zanotował solidny występ i zdecydowanie przyczynił się do tryumfu swojego teamu!

90+5

90+4
    W końcówce mamy jeszcze dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, a później rzut rożny.
    90+2. Thomas Lemar (ASM) - 3:0

90+2
    Gol dla Monaco!
    Strzelcem bramki THOMAS LEMAR!

Co za trafienie na sam koniec spotkania! Młody skrzydłowy AS Monaco zdecydował się na uderzenie z trzydziestego metra i kompletnie zaskoczył Costila! Piłka z rotacją wpadła za kołnierz bramkarza, jednak w sam środek bramki!

90+2
    Sędzia do tego spotkania doliczył cztery minuty. Goście już raczej są bez nadziei, jednak walczą o honorowe trafienie.
    90. Thomas Lemar (ASM) - 2:0

90

Fatalny błąd w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy popełnili gracze Stade Rennais. W efekcie piłkę przejął zawodnik gospodarzy i wyszli miejscowi z trójkowym kontratakiem! Finalnie po dośrodkowaniu na piąty metr piłkę do pustej już bramki skierował Lemar!

89
    Baal wygrał pojedynek główkowy z rywalem, ale chwile później z asekuracją pospieszyć Glik i wybił piłkę na aut.

88
    Po przerwie obaj szkoleniowcy wykonali komplet zmian, więc sędzia zapewne zdecyduje się doliczyć do meczu trzy minuty.

87
    Subasić wyraźnie stara się teraz grać na czas. Przybliża się tym samym AS Monaco do zgarnięcia kolejnego kompletu punktów.

86
    Glik stara się teraz krótki pilnować Saida. W bardzo rozsądnym miejscu, jeszcze na połowie rywala, faulował on tego zawodnika.
    To już ostatnia zmiana w tym meczu:

85
    Zmiana w drużynie AS Monaco: z boiska schodzi Valère Germain, na boisku pojawia się Kévin N'Doram.

84
    Nie mają od dłuższego czasu goście pomysłu na wyprowadzenie ofensywnej akcji. Ostatecznie po jednej z nich fatalnie pomylił się podczas przyjęcia piłki Erasmus.

83
    Coraz bardziej skupieni na defensywie są zawodnicy z Księstwa Monaco. Niezbyt często udaje im się wychodzić z ofensywnymi akcjami.

82
    Zbliżamy się powoli do zakończenia tej rywalizacji. Do końca meczu pozostaje jeszcze osiem minut plus oczywiście doliczony czas gry.

Dawid Czempisz

Gole: 42. Falcao, 90. Lemar, 90+2. Lemar

Kartki:   52. Traoré (ASM) – 52. Sio (REN)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 7:3. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 0:3. Foule: 13:10.
    AS Monaco: Subašić (C) – Tourè, Jemerson, Glik, Raggi – Traoré (62. B. Silva), Moutinho, Fabinho, Lemar – Germain (85. N'Doram), Falcao (78. Carrillo).
    Zmiany: De Sanctis – Diallo, B. Silva, N'Doram, Carrillo, Boschilia, Mbappé Lottin.

Stade Rennes: Costil – Zeffane (75. Erasmus), Mexer, Mendes (C), Bensebaini – Danzé, Fernandes, André, Baal – Ntep (61. Saïd), Sio (60. Diakhaby).
    Zmiany: Nardi – Henrique, Hunou, Prcić, Erasmus, Saïd, Diakhaby.

Główny: F. Schneider
    Asystenci: D. Zitouni, N. Henninot
    Techniczny: A. Petit