Monaco – Rennes 3:0 (koniec) | AS Nancy – Nantes 1:1 (koniec) | Lorient – Lille 1:0 (koniec)
Bordeaux – Angers 0:1 (koniec) | Dijon – Metz 0:0 (koniec) | Toulouse – Guingamp 2:1 (koniec)
Girondins Bordeaux
0:1 (0:1)
Angers SCO
Sobota 17.09.2016, 20:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:02:59)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały na bramkę: 4:5.
    Strzały niecelne: 4:0.
    Rzuty rożne: 3:5.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 9:17.

Obiecaliśmy poświęcić dwa zdania Igorowi Lewczukowi. Polak nie zawalił gola w pojedynkę, ale mógł zachować się lepiej w tej sytuacji. Odrobinę lepsze ustawienie pozwoliłoby przeciąć dośrodkowanie. Poza tym kilkakrotnie wygrał walkę w powietrzu i wspierał bocznych obrońców. Marnie wyglądało wprowadzanie piłki na połowę przeciwnika w wykonaniu Lewczuka. Zamiast pomóc drużynie, narażało ją na kontrataki Angers.

Passa Bordeaux została przerwana niespodziewanie przez mało błyskotliwe, ale zabójczo skutecznie Angers. Przyjezdni wygrali dwa mecze z rzędu i pną się w tabeli Ligue 1 kosztem Żyrondystów. Jedyne trafienie na 1:0 było dziełem Toko Ekambi. Po zdobyciu gola przyjezdni cofnęli się i celowo pozwoli rywalowi na atakowanie pozycyjne. Bordeaux nie radziło sobie w tym elemencie i rozczarowało swoich kibiców. Najgłośniej komentowanym zdarzeniem będzie czerwona kartka dla Rolana pokazana przez sędziego minutę, dwie po faulu.
    Bordeaux pokonane!

90+5

90+4
    Przyjezdni wprowadzają na boisko kontrolowany chaos, jakkolwiek to brzmi i czekają na ostatni gwizdek Oliviera Thuala.

90+2
    Kiese Thelin jest ostatnim ratownikiem Bordeaux. Kibice żałują, że zmienił Plasila, gdy jest praktycznie po zawodach.

90+1
    Sabaly wybił piłkę na rzut rożny i po tym stałym fragmencie zakotłowało się w polu karnym Bordeaux. Ratowali się gospodarze rozpaczliwie.

90
    Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

89
    Nie ma sytuacji podbramkowych. Na pewno sędzia dorzuci kilka minut, ponieważ było trochę zamieszania, ale czy Bordeaux spożytkuje ten czas?

88
    Żółta kartka dla Michela za opóźnianie gry. Należała się nawet wcześniej.

88
    Bordeaux w osłabieniu. Wszystkie ręce na pokład, ale cz są w stanie dokonać w kilka minut tego, co nie udało się przez półtorej godziny w jedenastu.

87
    Capelle nie wróci już na boisko, które opuścił na noszach. Na szczęście goście mieli zmianę i pojawił się Jean Tahrat.

85
    Rzadko spotykana sytuacja. W czasie opatrywania Capelle sędzia namyślał się, po czym postanowił wrócić do sprawy Rolana i pokazał mu już nie żółtą, a czerwoną kartkę. Czyżby sygnał spoza boiska?

83
    Przy okazji Rolan zabrał z ławki rezerwowych wodę i poczęstował nią zmęczonego Lewczuka. Krótka przerwa w grze.

82
    Rolan dostał żółtą kartkę za wślizg w nogi przeciwnika. Na dodatek za karę sprint do boksu, by przebrać rozerwaną koszulkę.

80
    Druga zmiana w zespole przyjezdnym. Na murawie Dore, a Mangani udał się na zasłużony wypoczynek.

79
    Laborde rozkłada ręce i patrzy błagalnym wzrokiem w kierunku sędziego Oliviera Thuala. Ten nie zamierza jednak podyktować rzutu wolnego.

Gole: 38. Toko Ekambi

Kartki:   9. Thomas (AGR), 45. Capelle (AGR), 54. Andreu (AGR), 88. Michel (AGR)   85. Rolán (BOR)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 3:1. Foule: 9:17.
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil (C) (90+2. Kiese Thelin), Vada (62. A. Traoré) – Malcolm, Ounas – Rolán, Ménez (46. Laborde).
    Zmiany: Prior – Gajić, Pablo, T. Touré, Kiese Thelin, A. Traoré, Laborde.

Angers SCO: Michel – Manceau, Pavlović, Thomas, Andreu – N'Doye (C), Santamaría, Mangani (80. Dore) – Toko Ekambi (70. Pepe), Diédhiou, Capelle (87. Jean Tahrat).
    Zmiany: Petrić – D. Nwakaeme, Wissa, Pepe, P. Martinez, Dore, Jean Tahrat.

Sędziowie: Olivier Thual