Monaco – Rennes 3:0 (koniec) | AS Nancy – Nantes 1:1 (koniec) | Lorient – Lille 1:0 (koniec)
Bordeaux – Angers 0:1 (koniec) | Dijon – Metz 0:0 (koniec) | Toulouse – Guingamp 2:1 (koniec)
Girondins Bordeaux
0:1 (0:1)
Angers SCO
Sobota 17.09.2016, 20:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:02:59)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały na bramkę: 4:5.
    Strzały niecelne: 4:0.
    Rzuty rożne: 3:5.
    Spalone: 3:1.
    Faule: 9:17.

Obiecaliśmy poświęcić dwa zdania Igorowi Lewczukowi. Polak nie zawalił gola w pojedynkę, ale mógł zachować się lepiej w tej sytuacji. Odrobinę lepsze ustawienie pozwoliłoby przeciąć dośrodkowanie. Poza tym kilkakrotnie wygrał walkę w powietrzu i wspierał bocznych obrońców. Marnie wyglądało wprowadzanie piłki na połowę przeciwnika w wykonaniu Lewczuka. Zamiast pomóc drużynie, narażało ją na kontrataki Angers.

Passa Bordeaux została przerwana niespodziewanie przez mało błyskotliwe, ale zabójczo skutecznie Angers. Przyjezdni wygrali dwa mecze z rzędu i pną się w tabeli Ligue 1 kosztem Żyrondystów. Jedyne trafienie na 1:0 było dziełem Toko Ekambi. Po zdobyciu gola przyjezdni cofnęli się i celowo pozwoli rywalowi na atakowanie pozycyjne. Bordeaux nie radziło sobie w tym elemencie i rozczarowało swoich kibiców. Najgłośniej komentowanym zdarzeniem będzie czerwona kartka dla Rolana pokazana przez sędziego minutę, dwie po faulu.
    Bordeaux pokonane!

90+5

90+4
    Przyjezdni wprowadzają na boisko kontrolowany chaos, jakkolwiek to brzmi i czekają na ostatni gwizdek Oliviera Thuala.

90+2
    Kiese Thelin jest ostatnim ratownikiem Bordeaux. Kibice żałują, że zmienił Plasila, gdy jest praktycznie po zawodach.

90+1
    Sabaly wybił piłkę na rzut rożny i po tym stałym fragmencie zakotłowało się w polu karnym Bordeaux. Ratowali się gospodarze rozpaczliwie.

90
    Doliczone 5 minut do regulaminowego czasu.

89
    Nie ma sytuacji podbramkowych. Na pewno sędzia dorzuci kilka minut, ponieważ było trochę zamieszania, ale czy Bordeaux spożytkuje ten czas?

88
    Żółta kartka dla Michela za opóźnianie gry. Należała się nawet wcześniej.

88
    Bordeaux w osłabieniu. Wszystkie ręce na pokład, ale cz są w stanie dokonać w kilka minut tego, co nie udało się przez półtorej godziny w jedenastu.

87
    Capelle nie wróci już na boisko, które opuścił na noszach. Na szczęście goście mieli zmianę i pojawił się Jean Tahrat.

85
    Rzadko spotykana sytuacja. W czasie opatrywania Capelle sędzia namyślał się, po czym postanowił wrócić do sprawy Rolana i pokazał mu już nie żółtą, a czerwoną kartkę. Czyżby sygnał spoza boiska?

83
    Przy okazji Rolan zabrał z ławki rezerwowych wodę i poczęstował nią zmęczonego Lewczuka. Krótka przerwa w grze.

82
    Rolan dostał żółtą kartkę za wślizg w nogi przeciwnika. Na dodatek za karę sprint do boksu, by przebrać rozerwaną koszulkę.

80
    Druga zmiana w zespole przyjezdnym. Na murawie Dore, a Mangani udał się na zasłużony wypoczynek.

79
    Laborde rozkłada ręce i patrzy błagalnym wzrokiem w kierunku sędziego Oliviera Thuala. Ten nie zamierza jednak podyktować rzutu wolnego.
    Kibice Bordeaux nadal wierzą!

77
    Igor Lewczuk gra wysoko na połowie Angers. Nie ma już czego bronić Polak. Rywale praktycznie zrezygnowali z kontrowania Bordeaux.

76
    Kwadrans do końca. Kwadrans nadziei gospodarzy, że ich passa nie skończy się w mało spodziewanym momencie.

74
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem piłkarza Angers. Dotychczas 13 fauli, więc nie jest to liczba, która przeraża.

72
    Szansa dla Bordeaux z rzutu wolnego. Do piłki podbiegł Diego Rolan i choć przymierzył między słupki, to nie zdołał zaskoczyć Michela! Był tam na dobitkę Igor Lewczuk, ale golkiper sparował piłkę w przeciwnym kierunku na korner.

70
    Zdobywca gola, najbardziej chaotyczny, a paradoksalnie skuteczny piłkarz meczu Toko Ekambi został zmieniony przez Pepe.

69
    Poważne ostrzeżenie dla zespołu z Bretanii. Ponownie mobilizuje się i ustawia ciasno w obronie.

67
    Piłka trafiła na 11. metr przed bramką Angers pod nogi Diego Rolana. Południowiec nie miał dużo czasu, więc błyskawicznie, na dwa kontakty przyjął i uderzył. Nie zdążył i huknął prosto w defensora!

66
    Nie klei się gra gospodarzom. Mają futbolówkę pod swoimi nogami, ale nie wiedzą jak przetransportować ją do napastników.
    Najgłośniejsi kibice Bordeaux!

64
    Lewczuk zabrał się za wprowadzanie piłki do gry na połowę przeciwnika. Były stoper Legii Warszawa kopnął ją prosto w piłkarza Angers i cudem nie sprokurował kontrataku.

62
    Druga zmiana w zespole z Bordeaux. Nie było widać Vady po przerwie, więc już został zmieniony na Traore.

61
    Toko Ekambi to taki jeździec bez głowy, ale w najważniejszym momencie tego meczu, znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie.

60
    Szybko odpowiedź Plasila zza linii pola karnego. Czech strzelił płasko, ale ze zbyt małą rotacją, więc prosto w idealnie ustawionego Michela.
    59.

59
    Musiał wykazać się pierwszy raz po przerwie Carrasso. Ma szczęście bramkarz Bordeaux, że uderzenie z bliska poleciało prosto w jego klatkę piersiową!
    Sektor gości!

56
    Rolan rozwinął wysoką prędkość na prawym skrzydle. Urus ominął przeciwnika, utrzymał piłkę w obrębie boiska, po czym dośrodkował. Stoperzy Angers byli czujni.

54
    Andreu nie patyczkował się z Malcolmem. Brzydki, nieelegancki atak i żółta kartka.

54
    Dwie akcje czarnoskórych skrzydłowych. Dynamiczne, ale nie zakończone dobrym dośrodkowaniem.

52
    Bardzo długo celebruje moment wznowienia gry Michel. Bramkarz Angers ustawiał sobie piłkę do wykopu z zegarmistrzowską precyzją.

51
    Trudno jest dotychczas ocenić postawę Igora Lewczuka, który nie ma wielu obowiązków. Na pewno pokusimy się o małą recenzję po meczu.

50
    Szukał miejsca do oddania strzału Sabaly. Nie znalazł i pchana na siłę do przodu piłka trafiła w nogę przeciwnika. Tylko aut dla zespołu Igora Lewczuka.

48
    To nie jest specjalne zaskoczenie, że piłkarze Bordeaux budują atak pozycyjny. Przyjezdni czekają na możliwość skontrowania.

46
    Jedna zmiana w obozie gospodarzy dokonana w przerwie. Intensywnie rozgrzewający się przez 15 minut Laborde zastąpił zbędnego w przodzie Meneza.

46
    Radość kibiców Angers!

Początek meczu był wyrównany z podobną liczbą akcji i sytuacji podbramkowych. Z czasem zaczęła uwidaczniać się przewaga Girondins Bordeaux, a bliskie celu uderzenia oddali Rolan, Plasil oraz Sabaly. Niespodziewanie w tym momencie Angers potrafiło skonstruować skuteczny atak i zmienić scenariusz spotkania. Po golu Toko Ekambiego przyjezdni prowadzą 1:0. Uskrzydleni dobrym wynikiem ustawili się ciasno w obronie i rozbijają ataki Bordeaux. Po przerwie Igor Lewczuk i spółka będą musieli przyspieszyć, by odrobić stratę i zapunktować przed własną publicznością.
    Do przerwy prowadzenie gości!

45

45
    Tuż przed przerwą Capelle upomniany żółtym kartonikiem za faul na własnej połowie.

44
    Ostatnie, mozolnie szydełkowane koronki Girondins Bordeaux, które w ostatnich minutach rywale drą bez grama litości.

43
    Futbolówka krąży między piłkarzami w granatowych koszulkach. Ounas nie dość, że stracił ją, to na dodatek faulował. Za przewinienie i zachowanie po gwizdku, jest upomnienie słowne od sędziego.

42
    Po zmianie wyniku goście oskrzydleni. Nie tylko bronią z wysokim zaangażowaniem, ale również wracają pod pole karne Bordeaux.

40
    Zanosiło się na gola zespołu Igora Lewczuka, a tymczasem musi gonić wynik. Skromna delegacja w sektorze gości jest zachwycona.
    38. Karl Toko Ekambi (AGR) - 0:1

38
    Gol dla Angers!
    Strzelcem bramki KARL TOKO EKAMBI.

Niespodziewany cios zadaje Angers SCO! Lewczuk nie przeciął dośrodkowania, a Pallois nie upilnował Ekambiego. Piłkarz z numerem "7" na koszulce oddał pierwszy strzał w Carrasso, ale miał szansę na dobitkę z bliska, której nie mógł zmarnować!

36
    Przyspieszają Żyrondyści. Marzą o zdobyciu prowadzenia zanim sędzia zarządzi przerwę. Są luki w obronie Angers i mogą je wykorzystać.
    35. Minimalna pomyłka Plasila!

35
    Pomysłowa, dynamiczna akcja Plasila i nie ma gola chyba wyłącznie przez nierówność na boisku. Czech poszedł na przebój środkiem pola, zagrał klepkę z partnerem i strzelił płasko z 18. metra. Minimalnie obok słupka!

33
    Sabaly przyspieszył przed polem karnym przeciwnika, a po wyprowadzeniu w pole dwóch graczy Angers, strzelił z dystansu. Pudło!

32
    Carrasso nie brał jeńców na przedpolu. Wbiegł odważnie między kilku zawodników, w tym Lewczuka i wypiąstkował piłkę na korner.

30
    Girondins Bordeaux ma już blisko 60 procent posiadania piłki, ale zdecydowanie bardziej woleliby przeważać pod względem liczby goli, a tam wciąż okrągłe zero.
    Z perspektywy trybun!

29
    Od bramki Michel. Piłkarze Angers grający w polu nie utrzymali się długo w posiadaniu futbolówki.

28
    Manceau kopnął wściekle piłkę w bandę reklamową, ponieważ dostał za mocne podanie i mimo chęci, nie był w stanie dogonić zanim opuściła boisko.

26
    Obrona Angers nie jest monolitem nie do skruszenia, ale by popełniła błąd, trzeba wywrzeć na nią większą presję niż obecnie.

23
    Plasil reżyseruje akcje Żyrondystów. Raz w centrum boiska, a raz podwaja w bocznym sektorze boiska. Przyjedzni reagują na to faulami.

22
    Coraz więcej gospodarzy na połowie niedawnego beniaminka Ligue 1. Brakuje jednak elementu przyspieszenia, czegoś oryginalnego, by wyjść na prowadzenie.

20
    Dośrodkowanie z prawego skrzydła Rolan przedłużył na drugi słupek. W założeniu Menez miał to wszystko zamknął strzałem, ale delikatnie spóźnił się do piłki.

18
    Lewczuk zbiegł blisko linii bocznej boiska. Nie kalkulował tam Polak, a po prostu nastrzelił przeciwnika.

17
    Trudno powiedzieć, by któraś drużyna dominowała na boisku. Pod względem posiadania piłki gospodarze, ale tak samo jak rywale, oddali jedno celne uderzenie.

15
    Na koniec kwadransa otwierającego mecz Vada przemknął w pole karne Angers SCO. Zabrakło mu precyzji w stopie i potężne uderzenie było niecelne.
    Jedenastka Bordeaux!

14
    Vada zastawił piłkę w okolicy koła środkowego i sprowokował przeciwnika do faulu.

12
    Dwa rzuty rożne dla zespołu z Bretanii. Za pierwszym razem Lewczuk i spółka wybili piłkę, a za drugim sędzia Olivier Thaul gwizdnął faul w ataku.
    10.

10
    Diego Rolan! Urus zapolował na dośrodkowanie z prawego skrzydła i złożył się do strzału szczupakiem. Strzał Rolana został zatrzymany tuż przed linią bramkową przez wygimnastykowanego Michela!

9
    Pierwsza żółta kartka w dłoni sędziego Oliviera Thuala. Od teraz musi uważać Thomas.

8
    Sabaly wybrał się pod bramkę przeciwnika. Slalom gigant między obrońcami Angers SCO został przerwany dosłownie w ostatnim momencie.

7
    Kibice zerwali się do dopingu. Na wielkim stadionie nie ma kompletu widzów, ale frekwencja jest niezła, a obecni dbają o piłkarską atmosferę. Mieści się w nim ponad 42 tysiące osób.

6
    Doświadczony, ale dynamiczny Plasil rozpędził się w centrum boiska. Sędzia Oliver Thual był bardzo pobłażliwy dla faulującego Czecha piłkarza Angers.

4
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Capelle. Przyciągnął piłkę jak magnes, po czym huknął z półwoleja prosto w dobrze ustawionego bramkarza. Carrasso musiał sobie poradzić.

3
    Nie mieli pomysłu gospodarze na rozegranie swojego ataku, więc grę wznowi od własnej bramki Michel.

2
    Piłka w posiadaniu grających w granatowych koszulkach i białych spodenkach gospodarzy. Spokojnie szukają miejsca między obrońcami Angers.

1

Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil, Vada – Malcolm, Ounas – Rolán, Ménez.

Rezerwowi: Prior – Gajić, Pablo, T. Touré, Kiese Thelin, A. Traoré, Laborde.

Angers SCO: Michel – Manceau, Pavlović, Thomas, Andreu – N'Doye, Santamaría, Mangani – Toko Ekambi, Diédhiou, Capelle.

Rezerwowi: Petrić – D. Nwakaeme, Wissa, Pepe, P. Martinez, Dore.

Sędzia: Olivier Thual.
    I ustawienie Angers!

Podstawowa informacja przed meczem dotyczy Igora Lewczuka. Były obrońca Legii Warszawa znalazł się w jedenastce Girondins Bordeaux, więc będziemy mogli zobaczyć Polaka w akcji.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku klubu Igora Lewczuka. Girondins Bordeaux podejmie plasujący się tuż nad strefą spadkową Angers SCO. Olivier Thual rozpocznie mecz o godzinie 20.

Girondins Bordeaux rozpoczął sezon w Ligue 1 od mocnego uderzenia. Bilans trzy zwycięstwa oraz porażka jest warty pochwalenia. Dlatego już w piątek było wiadomo, że kibice przyjdą tłumnie na mecz z Angers, choć nie jest to rywal z najwyższej półki.
    Arena czeka na widowisko!

W sobotę Żyrondyści mogą awansować do ścisłego czuba Ligue 1. Dotychczas drużyna Igora Lewczuka pokonała dwóch uczestników europejskich pucharów Olympique Lyon oraz Saint-Etienne. Następny przeciwnik nie jest groźniejszy.

Angers SCO był rewelacją na początku poprzedniego sezonu. Obecnie drużynie z Bretanii nie idzie równie dobrze. Z trzema punktami na koncie plasuje się dopiero na 17. miejscu w Ligue 1. W sobotę Angers chce przeskoczyć do środka tabeli.
    Przygotowania Żyrondystów!

Tydzień temu piłkarze Angers odnieśli przełomowe zwycięstwo 1:0 z Dijon. Chcą iść za ciosem, a wspomnienia ze starć z Girondins Bordeaux mają dobre. W kwietniu pokonali tego przeciwnika w ramach Ligue 1, natomiast w lipcu w sparingu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 38. Toko Ekambi

Kartki:   9. Thomas (AGR), 45. Capelle (AGR), 54. Andreu (AGR), 88. Michel (AGR)   85. Rolán (BOR)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 3:1. Foule: 9:17.
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil (C) (90+2. Kiese Thelin), Vada (62. A. Traoré) – Malcolm, Ounas – Rolán, Ménez (46. Laborde).
    Zmiany: Prior – Gajić, Pablo, T. Touré, Kiese Thelin, A. Traoré, Laborde.

Angers SCO: Michel – Manceau, Pavlović, Thomas, Andreu – N'Doye (C), Santamaría, Mangani (80. Dore) – Toko Ekambi (70. Pepe), Diédhiou, Capelle (87. Jean Tahrat).
    Zmiany: Petrić – D. Nwakaeme, Wissa, Pepe, P. Martinez, Dore, Jean Tahrat.

Sędziowie: Olivier Thual