Monaco – Rennes 3:0 (koniec) | AS Nancy – Nantes 1:1 (koniec) | Lorient – Lille 1:0 (koniec)
Bordeaux – Angers 0:1 (koniec) | Dijon – Metz 0:0 (koniec) | Toulouse – Guingamp 2:1 (koniec)
Girondins Bordeaux
0:1 (0:1)
Angers SCO
Sobota 17.09.2016, 20:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 5

90+2
    Kiese Thelin jest ostatnim ratownikiem Bordeaux. Kibice żałują, że zmienił Plasila, gdy jest praktycznie po zawodach.

88
    Żółta kartka dla Michela za opóźnianie gry. Należała się nawet wcześniej.

87
    Capelle nie wróci już na boisko, które opuścił na noszach. Na szczęście goście mieli zmianę i pojawił się Jean Tahrat.

85
    Rzadko spotykana sytuacja. W czasie opatrywania Capelle sędzia namyślał się, po czym postanowił wrócić do sprawy Rolana i pokazał mu już nie żółtą, a czerwoną kartkę. Czyżby sygnał spoza boiska?

80
    Druga zmiana w zespole przyjezdnym. Na murawie Dore, a Mangani udał się na zasłużony wypoczynek.

72
    Szansa dla Bordeaux z rzutu wolnego. Do piłki podbiegł Diego Rolan i choć przymierzył między słupki, to nie zdołał zaskoczyć Michela! Był tam na dobitkę Igor Lewczuk, ale golkiper sparował piłkę w przeciwnym kierunku na korner.

70
    Zdobywca gola, najbardziej chaotyczny, a paradoksalnie skuteczny piłkarz meczu Toko Ekambi został zmieniony przez Pepe.

67
    Piłka trafiła na 11. metr przed bramką Angers pod nogi Diego Rolana. Południowiec nie miał dużo czasu, więc błyskawicznie, na dwa kontakty przyjął i uderzył. Nie zdążył i huknął prosto w defensora!

62
    Druga zmiana w zespole z Bordeaux. Nie było widać Vady po przerwie, więc już został zmieniony na Traore.

54
    Andreu nie patyczkował się z Malcolmem. Brzydki, nieelegancki atak i żółta kartka.

46
    Jedna zmiana w obozie gospodarzy dokonana w przerwie. Intensywnie rozgrzewający się przez 15 minut Laborde zastąpił zbędnego w przodzie Meneza.

45
    Tuż przed przerwą Capelle upomniany żółtym kartonikiem za faul na własnej połowie.
    38. Karl Toko Ekambi (AGR) - 0:1

38
    Gol dla Angers!
    Strzelcem bramki KARL TOKO EKAMBI.

Niespodziewany cios zadaje Angers SCO! Lewczuk nie przeciął dośrodkowania, a Pallois nie upilnował Ekambiego. Piłkarz z numerem "7" na koszulce oddał pierwszy strzał w Carrasso, ale miał szansę na dobitkę z bliska, której nie mógł zmarnować!
    35. Minimalna pomyłka Plasila!

35
    Pomysłowa, dynamiczna akcja Plasila i nie ma gola chyba wyłącznie przez nierówność na boisku. Czech poszedł na przebój środkiem pola, zagrał klepkę z partnerem i strzelił płasko z 18. metra. Minimalnie obok słupka!
    10.

10
    Diego Rolan! Urus zapolował na dośrodkowanie z prawego skrzydła i złożył się do strzału szczupakiem. Strzał Rolana został zatrzymany tuż przed linią bramkową przez wygimnastykowanego Michela!

9
    Pierwsza żółta kartka w dłoni sędziego Oliviera Thuala. Od teraz musi uważać Thomas.

Podstawowa informacja przed meczem dotyczy Igora Lewczuka. Były obrońca Legii Warszawa znalazł się w jedenastce Girondins Bordeaux, więc będziemy mogli zobaczyć Polaka w akcji.

Gole: 38. Toko Ekambi

Kartki:   9. Thomas (AGR), 45. Capelle (AGR), 54. Andreu (AGR), 88. Michel (AGR)   85. Rolán (BOR)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 4:0. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 3:1. Foule: 9:17.
    Girondins Bordeaux: Carrasso – Sabaly, Lewczuk, Pallois, Contento – Plašil (C) (90+2. Kiese Thelin), Vada (62. A. Traoré) – Malcolm, Ounas – Rolán, Ménez (46. Laborde).
    Zmiany: Prior – Gajić, Pablo, T. Touré, Kiese Thelin, A. Traoré, Laborde.

Angers SCO: Michel – Manceau, Pavlović, Thomas, Andreu – N'Doye (C), Santamaría, Mangani (80. Dore) – Toko Ekambi (70. Pepe), Diédhiou, Capelle (87. Jean Tahrat).
    Zmiany: Petrić – D. Nwakaeme, Wissa, Pepe, P. Martinez, Dore, Jean Tahrat.

Sędziowie: Olivier Thual